Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2014 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Czy możecie polecić mi jakiś internet mobilny w Izraelu, żebym miał kartę SIM do tabletu?
Najlepiej coś co bez problemu od razu będę mógł kupić na Ben Gurion i prosiłbym od razu razem z cenami. Sprawdzałem strony Orange i innych izraelskich operatorów, ale nie mają wersji angielskich, a google translate niestety nie daje w tym przypadku rady :cry:


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 28 Lis 2017 17:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 20 Mar 2014 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
No to sam sobie odpowiem :)

Informacja z hotelu w którym będę w Tel Aviv: "You can buy Sim cards here from our reception for the company 019. Its 40NIS for the sim card, then you can top up with calls and internet. The minimum call top up is 60NIS and the minimum internet 79NIS (not sure how many megabits) - their offers are reasonable and you can buy directly from us"

019 niestety tak samo jak inni operatorzy nie ma anglojęzycznej strony, ale z pisma obrazkowego łatwo wywnioskować, że minuta rozmowy do Polski kosztuje zaledwie 19 agoroth, czyli około 16 groszy, w co mi troszkę trudno uwierzyć, bo jak byliśmy z rodzinką w Izraelu w listopadzie ubiegłego roku to za roaming płaciliśmy chyba około 6 zł za minutę, więc spodziewałem się raczej cen u lokalnego operatora na poziomie 1 zł za minutę. Ale jeśli to prawda, to nie będę przecież narzekał :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Maj 2014 08:51 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 2
Cześć,

Czy informacje poniżej się potwierdziły? Czy mógłbyś dać jakieś inne wskazówki w tej materii?

Pozdrawiam,
Przemek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Cze 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
hej,
czy ktoś może udzielić sprawdzonej informacji jak to jest z kartą sim (do internetu)?
Czy bez problemu kupi się ją na lotnisko w Tel-Aviv i jaki jest jej koszt np. za 1GB?

pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Cze 2014 06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Cześć,

skończyło się tak, że nie kupowałem karty SIM do internetu, żeby dodatkowo nie zawyżać kosztu wycieczki.
I powiem szczerze- nie było potrzeby. Wszędzie gdzie byliśmy (Tel Awiw, Jerozolima, Ein Gedi, Eilat) bez trudu udawało mi się złapać otwarte WiFi, była to tylko kwestia tego, żeby przez chwilę pochodzić i poszukać. Jeśli nie musicie być stale dostępni online, to myślę że możecie sobie taki wydatek spokojnie podarować :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Cze 2014 10:12 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Mikelek napisał(a):
019 niestety tak samo jak inni operatorzy nie ma anglojęzycznej strony, ale z pisma obrazkowego łatwo wywnioskować, że minuta rozmowy do Polski kosztuje zaledwie 19 agoroth, czyli około 16 groszy, w co mi troszkę trudno uwierzyć, bo jak byliśmy z rodzinką w Izraelu w listopadzie ubiegłego roku to za roaming płaciliśmy chyba około 6 zł za minutę, więc spodziewałem się raczej cen u lokalnego operatora na poziomie 1 zł za minutę. Ale jeśli to prawda, to nie będę przecież narzekał :) :) :)


To jest jak najbardziej możliwe - cena połączenia w roamingu nie ma nic do ceny połączenia lokalnego bo roaming wynika z cennika naszego, polskiego operatora. A że UE ciśnie ich na tani roaming w ramach UE (bo tak really, to rzeczywisty KOSZT roamingu, koszt rozliczania się z innym operatorem, etc to pewnie ze 2-3 grosze na minucie, więc obowiązująca cena daje im ogromne zyski) to odbijają sobie dając masakryczne koszty roamingu SPOZA Unii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Cze 2014 10:41 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Tak jak ktoś wspomniał juz powyżej, nie ma potrzeby wykupywania karty sim jesli podróżuje sie po większych miastach Izraela. Tel Aviv i Jerozolima sa gęsto obsiane darmowymi sieciami wi fi :) łącznie z plazami w Tel Avivie ;) wiec mozna bez dodatkowych kosztów łączyć sie ze światem.
Gorzej w Palestynie, tam cieżko znaleźć darmowe sieci, ale tez sie zdarza. Ewentualnie jakies kawiarnie, restauracje, hostele. Tam maja swoje sieci, moga udostępnić hasło :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Cze 2014 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Dzięki za info o necie.
Trochę mi już lepiej z tym, że jest łatwy dostęp do wi-fi tym niemniej jednak będę chciał kupić kartę sim - częstą muszę być online.
Jeśli ktoś ma jakieś info gdzie i jaką kartę kupić, jakie koszty - proszę o podpowiedź.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Cze 2014 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
To że pracuję przez net ma swoje dobre i złe strony, dobre bo mogę pracować wszędzie gdzie chcę, w tym i na wyjazdach, złe bo muszę szukać WiFi, albo kupować lokalny 3G. Jak gdzieś nie mogę znaleźć otwartego WiFi, to rozwiązania są dwa:
- zapamiętuję połączenie w restauracji, gdzie byłem np. na kolacji z rodziną i potem łączę się w pobliżu, albo
- wchodzę do knajpki i pytam się, czy jak kupię mineralkę, to będę mógł godzinę powisieć na necie, jeszcze nigdy nikt się nie skrzywił po takiej propozycji :)

W Izraelu kupowanie karty do internetu w zasadzie ma sens wyłącznie jeśli jest się poza miastami, czy ośrodkami turystycznymi, albo jeśli używa się netu np. do nawigacji i trzeba mieć go stale. Poza tymi przypadkami nie ma powodu żeby wydawać dodatkowe szekle w kraju, gdzie i tak wyda się ich podczas pobytu bardzo wiele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Cze 2014 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Niestety, będę jeździł autem po całym Izraelu i nie zawsze po miastach, dlatego potrzebuję karty sim z dostępem do neta.
Czy ktoś się orientuje co i jak?
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Cze 2014 13:56 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
yarwar napisał(a):
Niestety, będę jeździł autem po całym Izraelu i nie zawsze po miastach, dlatego potrzebuję karty sim z dostępem do neta.
Czy ktoś się orientuje co i jak?


No na lotnisku wychodziło coś 180NIS, w hostelu mieli kartę innej firmy i wychodziło 150NIS. Transfery rzędu 1GB. Do normalnego, niezbyt mocnego netu winno wystarczyć (zapomnij o muzyce, ciężkich stronach, wielkich plikach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Cze 2014 14:43 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
yarwar napisał(a):
Niestety, będę jeździł autem po całym Izraelu i nie zawsze po miastach, dlatego potrzebuję karty sim z dostępem do neta.
Czy ktoś się orientuje co i jak?

Pozwoliłem sobie we właściwym wątku zamieścić moją ofertę "wypożyczenia" (50 zł) lub "sprzedaży" (150 zł) karty, którą posiadam, i będę użytkował przez kilka dni w Izraelu. Szczegóły w tym wątku:http://www.fly4free.pl/forum/karta-sim-internet-izrael,17,49757
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Maj 2015 15:48 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 5
Orientuje siektoś czy karte można kupić w kiosku tak jak u nas w polsce czy trzeba mieć dokumenty tożsamości - paszport ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lip 2017 19:44 

Rejestracja: 12 Lip 2017
Posty: 7
Ktoś, coś.. ? Może wiecie gdzie i jaki starter opłaca się kupić w Izraelu, a dokładniej w Jerozolimie? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Izrael- internet
#15 PostWysłany: 12 Lip 2017 21:35 

Rejestracja: 12 Lip 2017
Posty: 7
Może wiecie gdzie i jaki starter internetu opłaca się kupić w Izraelu, a dokładniej w Jerozolimie? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael- internet
#16 PostWysłany: 12 Lip 2017 22:02 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Polecam lekturę: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Israel
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Paź 2017 10:17 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 3
Witam też jestem zainteresowany tematem. Jaka kartę SIM polecacie na Izrael??

Pozdro
franu


Ostatnio edytowany przez krasnal, 28 Lis 2017 19:26, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Eilat
#18 PostWysłany: 28 Lis 2017 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Chcę założyć nowy temat aby pisać tutaj konkretne informacje związane z tym miastem.

Nie doczytałem nigdzie na forum na temat internetu w Eilacie.
Podzielę zatem informacją, że w wielu publicznych miejscach jest on dostępny.
Sprawdzałem na wielu przystankach autobusowych jak i na promenadzie.
Niestety bezpośrednio na plaży nie miałem zasięgu.

Chciałem również przypomnieć wszystkim posiadającym pocztę głosową w telefonach.
Jeżeli nie wyłączycie tej usługi w Polsce możecie się zdziwić po powrocie wysokim rachunkiem.
Nie wystarczy nie odbierać rozmów, wystarczy, że włączy się poczta i już nie mamy przynajmniej 4pln, ale jeżeli ktoś będzie się chciał na nią nagrać to koszt może wzrosnąć jednorazowo do zdecydowanie wyższej kwoty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 851
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Ja korzystałem z tej karty

https://www.mtxc.eu/en/index.html

20 euro na tydzień 1 gb :) Wystarczyło mi w zupełności :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jarp uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:38 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 3
internet jest dostępny w Pociągach i wielu miejscach publicznych.

Korzystałem z karty BIO, za około 30 PLN 1 gb internetu, lokalne rozmowy , smsy. Na tydzień pobytu w sam raz starczyło

Pozdrawiam

franu


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 29 Lis 2017 11:21, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group