Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ale... po co, skoro ta karta o której mówimy swoją ofertą przebija wszystko do tego z przytupem? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#62 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Jeśli mowa o tej ofercie co można zamówić wcześniej kartę - to dziękuję.
Wolę lokalnie u operatora kartę kupić (jak to zawsze mam w zwyczaju).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:26 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A ma jakieś wady, prócz tego że "trzeba zamówić" :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:29 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 19
Loty: 9
Kilometry: 15 652
Zbanowany
-- 07 Paź 2019 15:28 --

Latambochce napisał(a):
Cześć,

A ja mam pytanie innej natury.
Czy ktoś kupował simkę lokalnie u operatora ?

Pytam się ponieważ mam drugie pytanie :)
Czy zawsze płacimy za samą simkę ? Czy są jakieś startery, które od razu mają pakiet :-) ?


Kupowałem i zawsze był jakiś pakiet, ale sama sim tez kosztowała, plus jeśli wygasał pakiet, to musiałem kupować kolejną kiedy leciałem za miesiąc czy dwa.
Tu karta grzecznie leży i czeka aż znów się przyda.

-- 07 Paź 2019 15:29 --

Latambochce napisał(a):
Jeśli mowa o tej ofercie co można zamówić wcześniej kartę - to dziękuję.
Wolę lokalnie u operatora kartę kupić (jak to zawsze mam w zwyczaju).


Możesz odebrać bezpośrednio na lotnisku, nie musisz czekać na wysyłkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:31 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
...albo zamówić z dostawą do pierwszego "lokum" w podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:39 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Hej,

Nie zrozumcie mnie źle, ale lecę raz i kartę potrzebuje dosłownie na 3 dni.
Nie potrzebuje 30 GB internet.
Nie potrzebuje też rozmów :)

Potrzebuję karty na chwilę z limitem 1 GB a potem karta pójdzie do zapomnienia.

PS: Dodatkowo wierzę, że kupię kartę taniej niż za 25 $, z proponowanej przez Was strony. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:41 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 19
Loty: 9
Kilometry: 15 652
Zbanowany
Latambochce napisał(a):
Hej,

Nie zrozumcie mnie źle, ale lecę raz i kartę potrzebuje dosłownie na 3 dni.
Nie potrzebuje 30 GB internet.
Nie potrzebuje też rozmów :)

Potrzebuję karty na chwilę z limitem 1 GB a potem karta pójdzie do zapomnienia.

PS: Dodatkowo wierzę, że kupię kartę taniej niż za 25 $, z proponowanej przez Was strony. :-)



W tej wersji, olałbym karty WiFi złapiesz w wielu miejscach za free.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 29 Paź 2019 12:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Karta zakupiona 29 września, wysłana 3 października pocztą zwykłą (nie lotniczą), dotarła dzisiaj po 4 tygodniach "dreptania" do Polski i po miesiącu (kalendarzowym) od zamówienia.
Z kartą dostajemy naklejkę z numerem oraz baaardzo uproszczoną instrukcję obsługi.
Karta we wszystkich rozmiarach wielkościowych.
Nigdzie nie ma zapisanego PIN ani PUK, więc zakładam, że nie ma żadnych zabezpieczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 29 Paź 2019 14:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A jak sprawdzasz ile jeszcze zostało z pakietu danych - tylko w urządzeniu, czy jakimś kodem/aplikacją można również dokładniej sprawdzić?
Jeszcze jedna sprawa: mam pakiet 30 GB + rozmowy (za 25 USD). Na rozmowy można wykorzystać część tej kwoty, bodajże... nie pamiętam: 10 lub 15 USD (?). Jak wykorzystam ten cały limit na rozmowy, to jakoś pomniejsza mi się ten pakiet 30 GB, czy to są dwie niezależne sprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 03 Lis 2019 18:29 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No właśnie - ja też tak (źle?) zrozumiałem. :oops:
W FAQ pisze, że:
Dial *015
Wait for the voice prompt to complete (English)
Enter the number in format 00 - country code - number # (hash / pound)
Example: to call a UK number enter 00-44-2012345678#
The call will be connected

Poza tym piszą o tym, że odbieranie rozmów (to mniej dla mnie istotne) międzynarodowych jest i jest bezpłatne.
Dziwne byłoby, żeby nie było możliwości dzwonienia... :? :roll:

I jeszcze z FAQ:
You can choose one of the following options:
1) Unlimited calls to USA and Canada only
2) International calling credit worldwide.

Ja to rozumiem, że SIM ma nielimitowane i bezpłatne rozmowy z Kanadą i USA, ale do innych krajów można dzwonić, tyle że płatnie - np. do Polski za 0,04 lub 0,07 USD za minutę (w zal. czy stacjonarne czy komórkowe).

EDIT:
Kolega ma niestety rację :shock: :? Support odpisał, że "nie mogę dzwonić do Polski". Nosz qfa.... a gdzie to pisze, że nie można!?? :twisted: :twisted: Odpisał, że "Vibera używać". Tego Triala Vibera na 7 dni ktoś używał - można zrezygnować bez problemów po tygodniu?
Można zwrócić taką kartę, bo już sam nie wiem czy potrzebuję...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 03 Lis 2019 19:06 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie wiem - napisałem do supportu czy można zwrócić. Sam jeszcze nie wiem czy chcę zwrócić, ale technicznie to nie powinno być problemu, bo (jeśli chcą, rzecz jasna!) to tylko zdezaktywują kartę (nieaktywną póki co i tak).
Ja też rozumiałem cały czas, że 30 GB internetu i tym(!) 12 USD na połączenia :!: Nawet dopytywałem wcześniej jak ten limit sprawdzać na bieżąco - ale nikt wcześniej nie napisał, że to "tylko internet". :cry: A kupowałem głównie po to, żeby móc oddzwaniać do klientów.
york671 - wejdź na stronę Vibera: jeśli wcześniej nie korzystałeś z abonamentu (chyba z abonamentu - bo z samego Vibera korzystałem), to przez pierwsze 7 dni są bezpłatne rozmowy na świat. :) I wtedy można połączyć jedno (SimtoIsrael) z drugim (Viberem na numery telefoniczne).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 03 Lis 2019 19:33 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Co do karty SimToIsrael - trzeba dokupić za 12 USD możliwość połączeń międzynarodowych:
https://www.simtoisrael.com/product-page/add-international-calling-credit-worldwide - tak napisał Support.

Co do Vibera - to jest tylko dla nowych użytkowników, którzy jeszcze nie mają wykupionych płatnych połączeń:
https://account.viber.com/pl/ - zobacz pod tym linkiem, ale jako nie zalogowany.

EDIT:
Support odpisał, że "mogą zwrócić kasę" za kartę SIM.
Muszę się zastanowić czy chcę, bo sobie tak myślę, że z tym Viberem, to w sumie na te 7 dni mogę oddzwonić przez SIM & Vibera. Sam już nie wiem... :lol:

EDIT cz. 2 - jestem w stanie "męcząco-dociekającym" w kierunku supportu IsraelToSim - może się komuś przyda:
Stan konta można sprawdzić na bieżąco... mailem z supportem. Co ciekawe, dzisiaj niedziela, wieczór, ale na bieżąco gostek odpisuje ze swojego IPhone'a.
Co ciekawe: nie zalecają w sposób otwarty i jednoznaczny (mówią wprost) doładowywać konta tymi 12 USD. Ciągle piszą, że "lepszy i tańszy Viber".
Dopytałem jeszcze o zasięg na linii Jerozolima - Ein Gei - Eilat i każda odpowiedź brzmi, że "wszędzie w Izraelu pełen zasięg". Cokolwiek to znaczy, ale brzmi dobrze.

A teraz najciekawsze - w tym co gostek pisze i między wierszami, jest pewna ciekawostka, z której wynika, że bardzo możliwe, iż jeśli będziesz w Izraelu, czas karty jeszcze się nie skończy, ale limit na internet będzie się kończył, to... "w razie potrzeby dodamy więcej internetu". I niech każdy to zrozumie jak chce. ;)
Jak wrócę, to na pewno napiszę jak było, pomierzę to i owo i potestuję - bo kartę sobie raczej zostawię. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 24 Lis 2019 20:39 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No to lipa - jadę za kilka dni a mam tę kartę. Może jednak oddać... jeszcze mam czas, a odpisywali, że można?
Vibera zacząłeś używać dopiero w Izraelu czy jeszcze w Polsce? Bo plan mam taki, żeby przed wyjazdem te 7 dni zacząć (jadę na 6 dni)? Bo Vibera chciałem... - pytanie czy płatny by też nie działał, ktoś sprawdzał?
Ogólnie jak sprawdzałeś wykorzystany limit: mailem do obsługi, licznikiem modemu/telefonu czy jakimś kodem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 24 Lis 2019 22:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Wszystko się da: właśnie wróciłem z Sycylii i - jak się okazało po fakcie - dzieciaki, my, a przede wszystkim kilka (dosłownie) filmów na nc+ wykorzystało właścicielowi cały limit 30 GB w zaledwie 3 dni. :mrgreen: :lol:
Choć generalnie w Izraelu jakikolwiek film online odpada - już wszystkim zapowiedziałem.
Jakieś problemy z netem, wolny, szybki, wszędzie, nie wszędzie?
A może - jak w Dubaju - rząd izraelski blokuje komunikatory typu Viber...? :roll: ...choć w Dubaju niby teoretycznie działał Viber (wersja bezpłatna), ale ciągle zrywało i ciężko było normalnie używać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Lis 2019 23:45 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Ja podczas mojego listopadowego pobytu używałem tej katy SIMforIsrael z pakietem 30GB na 7 dni. Na szczęście jeszcze przed zakupem karty "dokopałem" się do informacji , że na rozmowy do Polski koniecznym jest dokupienie pakietu za 12 USD . Kartę odebrałem w hotelu w Jerozolimie (Ceasar Premium Hotel) z którym mają oni umowę na odbiór tych kart. W momencie zakupu karty nie było już oferty odbioru na lotnisku. W pierwszej wersji miałem zamiar zakupić kartę brytyjskiego operatora 3 (Three).Jednak po przeczytaniu negatywnych opinii na Amazonie zrezygnowałem z tego zakupu. Nie chciałem kupować innej karty lokalnie, gdyż przylatywałem w piątek o 12 w południe i wszystkie oficjalne punkty operatorów telekomów były otwarte dopiero w niedziele. Nie chciałem też kupować karty sim w arabskich sklepikach. Z 'netu' wynikało że "gołe" startery kosztuja około 40 szekli więc zdecydowałem się na tę SIMforISrael.
Karta zadziałała natychmiast po włożeniu i resecie smartfona . Zasięg był wszędzie, poza krótkimi odcinkami po skręceniu z autostrady Tel-Aviv -Hajfa w kierunku Tyberiady . Zasięg zanikał za pustkowiach na 1-2 minuty jazdy autobusem. Nigdzie nie zauważyłem większych przerw. Jedyna "wpadka", to była nagła blokada połączeń miedzynarodowych po 3 dniach użytkowania . Ale po zadzwonieniu do "call center" problem został rozwiązany , chociaż dopiero rano . Nie mogli się w nocy skontaktować z firmą, z którą mają kontrakt na te rozmowy. Przypuszczam , że ktoś przy konfigurowaniu tej dodatkowej opcji za 12 USD , źle ustawił limit czasowy obowiązywania usługi - ale to tylko moje przypuszczenie. Oczywiście net i rozmowy krajowe cały czas działały . Jakość obsługi klienta i ich uprzejmość w wypadku tej karty muszę ocenić na 6 . Jak nie odebrali rozmowy, to sami zaraz oddzwaniali - może to było specjalnie abym nie ponosił kosztów . Nie wiem .
A co do Vibera to nie próbowałem , ale mój znajomy dzwoni czasem do mnie przez Viber np z Mołdawii (tam wysyłają go czasem w delegację) . Z tego co wiem to on zakupuje jakieś pakiety , nie abonament miesięczny , tylko pakiety kwotowe . Jakość z Mołdawii przez Viber jest taka sobie , czasami niektóre słowa uciekają . Natomiast jakość rozmów do Polski poprzez kartę Sim4Israel była praktycznie nieodbiegająca od jakości normalnej rozmowy telefonicznej . Ale to może zależeć od kraju .
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 25 Lis 2019 19:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A jak dzwonisz to kogoś, to jemu się wyświetla Twój numer z karty SIM?
Niemniej - lista smartfonów dla tej technologii nie jest zbyt duża: ja na przykład, mimo posiadania kilku modeli, nie mam takiego, który by mi działał w tej technologii, a potrzebuję raz na jakiś czas zadzwonić (czasem częściej, a czasem rzadziej - ale to nigdy nie wiadomo) do Polski. Więc co polecacie w trakcie pobytu w Izraelu - coś sprawdzonego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Gru 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
W MTX jest teraz super promocja - w Izraelu 1GB za 1€, do wykorzystania przez cały grudzień !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 11 Gru 2019 21:15 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Cześć,
mógłbyś rozwinąć temat? Lecę w piątek z Katowic i mam mało czasu a na miejscu będzie kiepsko w pierwszy dzień bo wszystko pozamykane.
MTX Connect tak?
Karty już sobie pewnie nie załatwię, co?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 11 Gru 2019 21:29 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Jeśli chodzi o Sim To Israel, to wydaje mi się, że możesz zamówić do skrytki na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piccolo uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 11 Gru 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@Piccolo tak MTX Connect. Musisz otrzymać fizyczną kartę SIM, więc raczej już nie zdążysz
Góra
 Profil Relacje PM off
Piccolo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group