Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#341 PostWysłany: 05 Lis 2020 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Ok, to teraz tak serio. Czyli w związku z wprowadzonymi ograniczeniami i zakazem lotów z/do czerwonych stref (patrz. Lombaria) cały mój wyjazd zaplanowany od soboty, w tym dalsze odcinki mogę sobie wsa.. przełożyć z racji pierwszego lotu do Bergamo?

Czy jeżeli nie wyjdę z lotniska, to jednak będę mógł kontynuować podróż i dolecę na Sardynię? Czy może jest jakiś kruczek i nie dotyczy to turystów... (wiem, że się łudzę)?

7.11 GDN - BGY
7.11 BGY - CAG
12.11 CAG -CIA
13.11 FCO - MLA
15.11 MLA - GDN

to by wyjaśniało dlaczego te bilety były takie tanie. W sumie domyślałem się przed zakupem, ale to było silniejsze ode mnie :D
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10 05 Lis 2020 10:15, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#342 PostWysłany: 05 Lis 2020 09:35 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
benedetti napisał(a):
Rozumiem, że na Sycylii nadal nie są obowiązkowe testy o po 15.10. nic się nie zmieniło?
Pytam, bo z włoskich stron i francy wynika, że test JEST obowiązkowy?

@ozim


W Palermo żadnych testów nie było. Jedynie stało urządzenie, które mierzyło temperaturę, przy przylocie, jak i przy wylocie. We Wrocławiu mierzą tylko przy wylocie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#343 PostWysłany: 05 Lis 2020 10:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
wasil10 napisał(a):
Czy jeżeli nie wyjdę z lotniska, to jednak będę mógł kontynuować podróż i dolecę na Sycylię? Czy może jest jakiś kruczek i nie dotyczy to turystów... (wiem, że się łudzę)?

6.11 GDN - BGY

Nie ma już takiego lotu, bynajmniej W6 lub FR(chyba,że chodzi o 7.11)
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#344 PostWysłany: 05 Lis 2020 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
@miriam z tych nerwów nawet datę źle przepisałem.
Chodziło o 7.11, już edytowałem, dzięki.

jeżeli pominę te 2 1 loty i polecę np. z Krakowa do Cagliari, to dalej będę mógł kontynuować podróż? Na to wygląda, bo Sardynia to strefa żółta, zakazu lotów oraz zakazu przemieszczania się nie ma.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 05 Lis 2020 12:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#345 PostWysłany: 05 Lis 2020 10:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Jak nic nowego się nie wydarzy to pomysł jest dobry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#346 PostWysłany: 05 Lis 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Rozmawiałem z Konsulatem RP w Mediolanie. Podobno nie wpuszczą nas na pokład lotu do BGY bez potwierdzonego ważnego powodu podróży.
To samo z lotem z BGY do CAG gdyby jednak udało mi się jakimś cudem dotrzeć do Lombardii. Potwierdzają to, co piszą w mediach i ogłosili oficjalnie. Na własnej skórze nie będziemy próbowali, chociaż pewnie jest szansa, że by się udało... To samo, gdybym miał tranzyt poza Włochy, a nie Sardynię.

Loty oczywiście normalnie się odbędą, bo FR woli lecieć z wyprzedanymi pustymi miejscami, niż bulić odszkodowania.

Mógłbym lecieć z KRK do CAG bezpośrednio, ale dalsza część podróży też stoi pod znakiem zapytania, skoro sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Odpuszczam.
Wsparłem charytatywnie finansowo Ryana
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#347 PostWysłany: 05 Lis 2020 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Polski MSZ zaktualizował informacje.
https://www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja- ... m-covid-19
Również w pomarańczowej strefie zakaz poruszania się poza gminę stałęgo zamieszkania, więc również na Sycylii i w Apulii raczej pozamiatane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
maciek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#348 PostWysłany: 05 Lis 2020 17:00 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Strefa czerwona - dodatkowe obostrzenia w regionach i gminach
REGIONY: DOLINA AOSTY, KALABRIA, LOMBARDIA, PIEMONT

Obostrzenia dodatkowe w stosunku do wymienionych wcześniej, obowiązujących na terenie całego kraju:

zakaz opuszczania miejsca zamieszkania z wyjątkiem przemieszczeń motywowanych uwiarygodnioną koniecznością zawodową, względami zdrowotnymi lub sytuacją wyższej potrzeby;
w konsekwencji, zakaz wjazdu do i wyjazdu z regionu, jak również przemieszczeń wewnątrz regionu, z wyjątkiem przemieszczeń motywowanych uwiarygodnioną koniecznością zawodową, względami zdrowotnymi lub sytuacją wyższej potrzeby. Niezależnie od tego dopuszczone są: przemieszczenia związane z koniecznością realizacji dozwolonych stacjonarnych zajęć dydaktycznych, powrót do miejsca zamieszkania oraz przejazd tranzytowy w obszary nieobjęte ww. ograniczeniem;
zawieszona detaliczna działalność handlowa, z wyjątkiem sprzedaży artykułów spożywczych i pierwszej potrzeby. Pozostają otwarte apteki i punkty sprzedaży parafarmaceutyków, kioski i sklepy z art. tytoniowymi;
zawieszona stacjonarna działalność obiektów gastronomicznych; dozwolona sprzedaż na wynos (do 22:00) oraz z dostawą do domu.
aktywność motoryczna dozwolona wyłącznie w pobliżu miejsca zamieszkania;
zawieszenie wszelkich usług o charakterze osobistym z wyjątkiem usług pralniczych, pogrzebowych, fryzjerskich/balwierskich;
w sektorze publicznym nakaz ograniczenia obecności personelu w miejscu pracy do czynności niemożliwych do odłożenia w czasie i bezwzględnie wymagających wykonania w trybie stacjonarnym.

Pytanie czy przesiadkę na lotnisku można traktować jako tranzyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#349 PostWysłany: 05 Lis 2020 17:28 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
My na jutro mamy rezerwacje do Katanii z Krakowa.
Wyglada na to ze wjechac nie moge ale Ryanair powiedzial ze rezerwacji nie zmieni np na sardynie.
Poniewaz bilety byly kupione w promocji drugi bilet za "free" rowniez zmiana daty jest totalnie nie oplacalna.
Masakra :(
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#350 PostWysłany: 05 Lis 2020 17:37 

Rejestracja: 04 Lis 2020
Posty: 1
Witam, podobnie jak @wasil10 planowałem z drugą połówką polecieć bezpośrednio do Cagliari z Krakowa a wrócić do Gdańska z przesiadką w Bergamo. Mam ten sam dylemat czy lot powrotny by się udał jeśli tylko przesiadamy się na lotnisku? W sumie to jest uzasadniony powód przemieszczania się między regionami, bo po prostu wracamy do miejsca zamieszkania. Dobrze, że wstrzymałem się z kupnem biletów do ostatniego momentu i chyba trzeba będzie odpuścić mimo grymasów mojej narzeczonej, że ona to by i tak poleciała :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#351 PostWysłany: 05 Lis 2020 17:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Gdybyś powrót miał na jednym bilecie, to pewnie by przeszło. Natomiast jeśli na dwóch, to problem najprawdopodobniej może się pojawić się na lotnisku w Cagliari, bo mogą nie wpuścić do samolotu do Bergamo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#352 PostWysłany: 05 Lis 2020 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@swazi A na jaką okoliczność się powołałeś? Bo mi odpisali po prostu, że lot jest aktywny więc nie biorą odpowiedzialności za moją sytuację. Liczyłem się z możliwością straty biletów, ale zaciekawiło mnie, że uCiebie argumentowali zakupem w promocji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#353 PostWysłany: 05 Lis 2020 18:43 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Juz odpowiadam ... pomysl byl taki aby zmienic date podrozy na pozniej z nadzieja ze moj pozniejszy lot bedzie anulowany. Jako ze loty byly kupione w promocji druga osoba za free system nalicza 674 zl oplaty za zmiane rezerwacji. (dla dwoch osob a jest nas czterech)
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#354 PostWysłany: 05 Lis 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Tymczasem moja sobotnia półdniówka w Bergamo właśnie została cichaczem anulowana. Chciałem odprawić się online na rejs WizzAir BGY-WAW, w ostatnim kroku wyskoczył błąd w aplikacji, a potem automatyczny komunikat o odwołaniu lotu. Nie można go już także kupić na stronie przewoźnika, ale maila o skasowaniu jeszcze nie dostałem. Az dziwne, bo to i tak miał być przedostatni rejs przed zawieszeniem tej trasy. Skoro oficjalnego zakazu lotów nie ma, to chyba tak bardzo wystraszyli się czerwonej strefy, albo tez load factor był tragiczny. W ten oto sposób zostałem sponsorem Ryanaira za lot WMI-BGY - dobrze, ze to jedyne 39 zł :D Zobaczymy, czy WizzAir będzie skory do wypłaty odszkodowania...
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#355 PostWysłany: 05 Lis 2020 22:09 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 34
Dlaczego odszkodowania? :) Oni odwołają z powodu nałożonych przez Włochy ograniczeń, natomiast jak Ty nie chcesz lecieć to ograniczenia nie grają tu roli :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#356 PostWysłany: 06 Lis 2020 10:00 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Ja tak samo chciałem zmienić mój jutrzejszy lot do Bergamo ze względu na ograniczenia nałożone tam. Ryanair nie zgadzał jednak się na zmiane dat chyba że dopłacę 300 zł opłaty za zmianę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#357 PostWysłany: 06 Lis 2020 12:51 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Coś tam tnie Ryanair. Np. NAP-WMI 22.11 właśnie mi anulowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#358 PostWysłany: 06 Lis 2020 12:56 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
W jakiej strefie jest Wenecja i Bolonia? Mogę tam lecieć i się normalnie poruszać, czy są jakieś obostrzenia wprowadzone?

Update:
Yellow zones: All other regions;  Abruzzo, Basilicata, Campania, Emilia-Romagna, Friuli Venezia Giulia, Lazio, Liguria, Marche, Molise  Sardinia, Tuscany  Umbria, Veneto, and the Provinces of Trento and Bolzano

Rozumiem, że na dzisiaj spokojnie wlecę do Wenecji, pochodzę, pojadę pociągiem do Bolonii i wrócę bez przeszkód?;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#359 PostWysłany: 06 Lis 2020 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Dzwoniłem do Balic. Info od obsługi lotniska po konsultacji z pracownikami Ryanaira jest takie, że na tę chwilę na Włochy nie sprawdzają żadnych dodatkowych dokumentów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#360 PostWysłany: 06 Lis 2020 14:30 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Mój lot WMI-NAP na 3.12 również anulowany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group