Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#221 PostWysłany: 24 Wrz 2020 20:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
W Bergamo te włoskie ankiety zbierane były o dziwo przy odlocie do Polski. Dawali na szczęście wydrukowane formularze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#222 PostWysłany: 27 Wrz 2020 10:59 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Wróciłam wczoraj z CIA, lot do na PSA. Żadnych ankiet w Pizie nie zbierali, nikt się nawet nie zainteresował pasażerami po wyjściu z samolotu, zresztą nic w trakcie lotu z WMI nie mówiono. Ja tez nic nie drukowałam.
Na CIA mierzenie temperatury po wejściu na terminal. Komunikaty o noszeniu masek i dystansie dosłownie co 6 minut. Poza tym ok. Sklep "bezcłowy" dość dobrze zaopatrzony. Obsługa rozdała ankiety na początku lotu. Wersja tylko polska, więc obcokrajowcy mieli problem ;) . Zbierała pani po ok. pół godzinie, ale jesli ktoś sie zdrzemnął (tak jak moi sąsiedzi ) to pomijała te osoby. W rezultacie nie wszyscy oddali ;)

Na dworcu Roma Termini trochę trzeba się nachodzić, bo są spore ograniczenia przejść. Zmienione wejścia na linie metra, nie zawsze są czynne schody ruchome i część napisów nieaktualna. Fatalna wentylacja :(
Sklepy w Pizie: absolutny reżim maseczkowy, nie wpuszcza, nie obsłużą, nawet jesli zsunie się z nosa.
Ale warto, bo nawet mimo fatalnej pogody Italia świetna :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#223 PostWysłany: 28 Wrz 2020 13:05 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Właśnie wylądowałem na Sardynii (AHO). Żadnych testów, formularzy, nic. Tylko przy wejściu do terminala z płyty masowe mierzenie temperatury kamerą termo. Nigdzie nikogo kto by sprawdzał ichnie PFLe. Pełen luz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#224 PostWysłany: 29 Wrz 2020 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Wróciłem z Rzymu.
Lądowałem na CIA, tych formularzy nikt nie zbierał, nie sprawdzano temperatury.
W komunikacji ATAC: metro, autobusy, tramwaje wszyscy noszą maski bez wyjątku.
Na zewnątrz: na moje oko to chyba z 60% nie miało maski na twarzy (mimo że nie było dystansu 1m, ale i było tłoczno) w tym głównie turyści których jest w Rzymie moim zdaniem dużo.
Co więcej: spotkałem wielu policjantów, carabinierów którzy też nie mieli maski.
Oczywiście nikt nikomu nie dawał mandatu.
Powrót z FCO:
Podczas przejścia ze stacji kolejowej na lotnisko, sprawdzający temperaturę olewali swoją robotę i nikt nam jej nie sprawdzał. Dopiero później przede wejściem do terminala.
Podczas bordingu musieliśmy przejechać autobusem pod samolot. Autobus był przepełniony i nie było mowy o dystansie :)
Ogólnie polecam, trochę więcej naciągaczy jest niż rok temu, i na prawdę trzeba uważać na portfele i kieszenie, nie mówcie że jesteście z Polski bo ci czarnoskórzy naciągacze nie dają Wam spokoju, ja mówiłem że jestem z Łotwy, bo w tym języku nic nie umieją :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Sycylia/Catania
#225 PostWysłany: 02 Paź 2020 08:43 

Rejestracja: 02 Paź 2020
Posty: 1
Czy ktoś może wie co się obecnie dzieje na lotniskach na Sycylii? Mam wylot do Katanii w poniedziałek i nie wiem czy mam robić testy czy nie? W Palermo zapanował taki chaos, że się już z tego wycofali. Czy testy na lotnisku są odpłatne czy darmowe? Dzięki za każde info...


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Paź 2020 09:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia/Catania
#226 PostWysłany: 02 Paź 2020 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
A od kiedy trzeba robić testy przed przylotem na Sycylię???
Tydzień temu to nikt formularza nawet nie chciał, tylko kamery na lotnisku w Palermo.
E: widzę, że się pozmieniało


Ostatnio edytowany przez tarman, 02 Paź 2020 09:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia/Catania
#227 PostWysłany: 02 Paź 2020 09:21 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Z grupy Sycylia dla Polaków

Marzenia Latosińska Trapani udostępniła link.
1ntS9fpn ichhognsoodlzdred. ·
PRZYLOT POLAKÓW NA SYCYLIĘ NOWE INFORMACJE :
obdzwoniłam dziś wszystkie możliwe instytucje i mam następujące informacje
* każda osoba przylatująca na terytorium Sycylii jest zobowiązana do rejestracji na stronie internetowej www.siciliasicura.com i ściągnięcie aplikacji
* każda osoba będzie miała wykonany test na lotnisku ZA DARMO na obecność covid, wyniki są po ok 10 minutach
* osoby które wykonają test w ostatnich 72 godzinach przed przylotem na Sycylię muszą przedstawić dokument wtedy test na lotnisku ich nie obowiązuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#228 PostWysłany: 02 Paź 2020 09:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Zacytuję naszą stronę rządową z informacjami dla podróżujących do Włoch.
Ograniczenia transportowe dla regionu Sycylii:

Osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane zarejestrować pobyt za pośrednictwem aplikacji „Bezpieczna Sycylia” (Sicilia Sicura) lub też poprzez przygotowaną w tym celu stronę internetową.
Od 30 września do 30 października br. osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium Sycylii. W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się testowi w momencie przybycia na lotnisko lub do portu. Należy liczyć się z długim czasem oczekiwania na wykonanie testu na lotnisku lub w porcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#229 PostWysłany: 02 Paź 2020 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jeśli już nawet Sycylia wprowadza testy, to koniec świata :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#230 PostWysłany: 02 Paź 2020 10:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Czy ktos natnkal sie na informacje zrodlowe (u Wlochow) dotyczace tych testow na Sycylii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#231 PostWysłany: 02 Paź 2020 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Lecę właśnie do Katanii, zdam relację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#232 PostWysłany: 02 Paź 2020 12:55 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Może nie u Włochów, ale od Polaków na miejscu, z grupy Trapani.pl - Trapani dla Polaków, post z wczoraj wieczorem

"wczorajszy lot z Wrocławia do #Palermo zakończył się testowaniem podróżnych, którzy musieli oczekiwać w kolejce nawet kilka godzin. Dziś ta sprawa jest omawiana w mediach, a zarząd lotniska w Palermo ogłosił zawieszenie przeprowadzania testów dla wszystkich samolotów przylatujących spoza Włoch, co wprowadzał od 30 września dekret Prezydenta Sycylii. Wcześniej władze krajowe zarządziły testy dla przybywających z wybranych krajów, takich jak Francja czy Hiszpania - te testy nadal będą wykonywane. Władze lotniska w Palermo nie chcą, aby sytuacja z wczoraj się powtórzyła. Opublikowano w tej sprawie stanowisko lotniska (link poniżej), ale nie jest to w żaden sposób jednoznaczne z wycofaniem się władz regionu Sycylia z przeprowadzania testów. Na potwierdzenie tego mogę dodać, że dziś testowano podróżnych na lotnisku w #Trapani. Panuje chaos informacyjny i nikt nie wie niczego na pewno. Testom nie są poddawani podróżni, którzy przylatują z przesiadką na terenie Włoch.
https://m.facebook.com/aeroportodipaler ... 242289?d=m
Tłumaczenie stanowiska lotniska w Palermo dostępne jest tutaj https://www.facebook.com/15555208080283 ... 650707350/"
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#233 PostWysłany: 02 Paź 2020 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
W Katanii żadnych testów. Skaner temperatury jedynie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#234 PostWysłany: 04 Paź 2020 11:05 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Wczoraj przyleciałem z Bari. Nic nadzwyczajnego się nie działo. Jedynie na powrocie rozdawane były do wypełnienia deklaracje, nieco zmienione niż poprzednio. W najbliższy wtorek ponownie lecę do Bari i mam nadzieję, że nie wezmą przykładu z Sycylijczyków i nie zarządzą jakiś testów...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#235 PostWysłany: 05 Paź 2020 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Warto mieć na względzie używanie maseczek tzw. "medycznych" na lotniskach w Italii.
Podczas boardingu obsługa zwraca uwagę osobom z maseczkami płóciennymi, bawełnianymi i tym podobnymi - i kieruje do sklepów lotniskowych po zakup.
Potwierdzone na Sycylii i Sardynii przez forumowiczów.
W Palermo (nie wiem jak na innych) na lotnisku wiszą plakaty informujące o konieczności używania maseczek "jednorazowych medycznych"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#236 PostWysłany: 06 Paź 2020 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
tarman napisał(a):
W Palermo (nie wiem jak na innych) na lotnisku wiszą plakaty informujące o konieczności używania maseczek "jednorazowych medycznych"


W Katanii też plakaty wisiały. Natomiast ze 20% ludzi miało bawełniane a 1% przyłbice i nikt problemu nie robił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#237 PostWysłany: 06 Paź 2020 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
2 tygodnie temu robili problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#238 PostWysłany: 06 Paź 2020 09:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Ja przez brak maseczki chirurgicznej prawie na pokład nie wszedłem bo się podczas boardingu na lot CIA-CAG o tym fakcie dowiedziałem :)

Szkoda że linie lotnicze nie przekazują tej informacji o konieczności posiadania maseczek chirurgicznych. Rozmawiałem w sobotę ze stewardessami podczas lotu CAG-WMI i mówiły mi, że pierwsze słyszą o takich wytycznych, że z centrali nikt im takich informacji nie przekazał, ba nawet część stewardess na locie z Włoch sama miała takie bawełniane maseczki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#239 PostWysłany: 06 Paź 2020 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Myślę, że obsługa jest już zmęczona zwracaniem uwagi wszystkim dookoła. Stąd to rozluźnienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#240 PostWysłany: 06 Paź 2020 10:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@elwirka - cos wiecej o pobycie w Katanii? Jakies szczegolne utrudnienia w zwiedzaniu itd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group