Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#241 PostWysłany: 06 Paź 2020 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1589
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja spędziłem tydzień na południu Sycylii i nie zauważyłem żadnych utrudnień. Generalnie zasady podobne jak w Polsce. Maseczki obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych (sklepy, restauracje etc.), chociaż im mniejsza miejscowość tym mniej skrupulatnie przestrzegane. Turystów niewielu, najwięcej w Noto.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#242 PostWysłany: 06 Paź 2020 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Utrudnień żadnych. Większość Włochów nosi maseczki nawet na zewnątrz, na pustej ulicy. Turyści masek nie noszą wcale. A jeśli już to na brodzie. Poza tym knajpy wieczorami pełne i życie nocne kwitnie. Włoskie butiki oblegane przez kupujących. Atrakcje wszystkie dostępne.
Jedynie w komunikacji publicznej (m.in. przy wyjeździe na Etnę) obsługa zwraca uwagę na prawidłowe założenie maski. Na lotnisku przesiedziałam 2 godziny bez kagańca i pies z kulawą nogą się nie przyczepił. Nie żeby specjalnie. Po prostu zapomniałam założyć po zjedzeniu posiłku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#243 PostWysłany: 06 Paź 2020 10:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
elwirka napisał(a):
Na lotnisku przesiedziałam 2 godziny bez kagańca i pies z kulawą nogą się nie przyczepił.

Można to różnie zrozumieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#244 PostWysłany: 06 Paź 2020 11:29 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Ja byłem w Palermo na Giro d'Italia w ten weekend i luźne podejście, przy barierkach wyścigu część osób w maseczkach, część bez.
W knajpach luźna atmosfera, jedynie podczas lotu BGY-KRK upierdliwy polski steward zwracał kilkukrotnie uwagę żeby mieć maseczkę założoną na nos i usta, ale już jak się coś u niego kupiło to można było cały lot siedzieć bez, no brawo :D Faktycznie, na locie PMO-BGY kilku osobom zwrócono uwagę, że jedynie maski chirurgiczne, ale takie standardowe FPP2 też mogą być. Jak to we Włoszech, ładu i składu w tym nie ma :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#245 PostWysłany: 06 Paź 2020 11:50 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1473
złoty
Włoski rząd ma zamiar wprowadzić ogólnokrajowy nakaz noszenia maseczek również na otwartym terenie. Dekret ma być podpisany jutro wieczorem, nie piszą, kiedy ma wejść w życie. Jak to we Włoszech (i nie tylko we Włoszech), dopóki to projekt, to nic nie jest pewne, ale wybierając się w najbliższym czasie do Italii trzeba się z tym liczyć.
https://www.repubblica.it/politica/2020 ... 269609933/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#246 PostWysłany: 06 Paź 2020 15:11 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czy ktoś z was był testowany na lotnisku w Katanii? Mam lot w środę i zastanawiam się co oznacza „wydłużony czas oczekiwania”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#247 PostWysłany: 06 Paź 2020 16:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11323
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@eroberto1 wykonywanie testów na Sycylii od wczoraj jest zawieszone. Być może przywrócą, ale to trzeba śledzić na bieżąco. za stroną gov.pl:
"5 października br. został czasowo zawieszony obowiązek wykonywania testów w kierunku COVID-19 dla osób przylatujących m.in. z Polski (rozporządzenie Prezydenta Regionu Sycylii nr 37 z 2.10.2020 r.). Należy liczyć się z tym, że może on zostać przywrócony w każdej chwili.ę
https://www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja- ... m-covid-19
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 lubi ten post.
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#248 PostWysłany: 06 Paź 2020 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ryanair rozsyła powiadomienia o konieczności posiadania maski chirurgicznej na lotach do/z Włoch.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#249 PostWysłany: 06 Paź 2020 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 947
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Leciałem w sobotę Air Dolomiti na trasie FRA-VRN. Zaraz po boardingu szefowa pokładu szybko przeszła przez kabinę, rozdała formularze wjazdowe do Włoch (były zbierane w trakcie lotu przez załogę) a przy okazji wręczyła mi maskę chirurgiczną, bo miałem materiałową :D
Przed lotem powrotnym Lufthansą na trasie FLR-FRA odprawa online była dostępna, ale nie dało się pobrać kart pokładowych, trzeba było podejść do stanowisk obsługi, tam rozdawali ponownie deklaracje, które odbierał po wypełnieniu personel naziemny przy boardingu. Podczas odprawy online na lot powrotny była też informacja o wymaganej masce chirurgicznej.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#250 PostWysłany: 06 Paź 2020 21:55 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1473
złoty
Wyjaśniło się, jak będzie z obowiązkiem noszenia maseczek na otwartym terenie. Wchodzi w życie już jutro, ale w nieco złagodzonej wersji. Maseczkę trzeba będzie mieć zawsze przy sobie i zakładać, jak w pobliżu będą inni ludzie w odległości poniżej 2 m. Można ściągnąć na pustej ulicy czy podczas uprawiania sportu. W restauracjach i barach jak do tej pory - można ściągnąć do konsumpcji, poza tym trzeba mieć założoną.
Mandaty wynoszą od 400 do 1000 euro.
Władze regionów mogą wprowadzić dalej idące obostrzenia - np. w Lazio obowiązuje nakaz noszenia maseczek wszędzie na otwartej przestrzeni.
Poza tym kilka nowych państw dodano na listę objętych obowiązkowym testem. Testy obowiązują dla przybywających z UK, Holandii, Belgii i Czech oraz - jak już do tej pory - Chorwacji, Grecji, Malty, Hiszpanii i części Francji.
Źródła: https://www.corriere.it/cronache/20_ott ... 0beb.shtml
https://www.repubblica.it/politica/2020 ... 269682468/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#251 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:23 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 235
Tom K napisał(a):
Ryanair rozsyła powiadomienia o konieczności posiadania maski chirurgicznej na lotach do/z Włoch.

Czy są jakies konkretne wytyczne dot.tych maseczek chir.? FPP2 ?3? .czy tylko się czepiają jak ktoś ma materiałową , a nie" jednorazówke".
Które w sumie można uznać za chirurgiczne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#252 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1589
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
w Katanii parę tygodni temu czepiali się materiałowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#253 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Chodzi o takie maseczki chirurgiczne. Tych wymagają.
Image
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 08 Paź 2020 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Czytam:
- Włochy (Sycylia z app, Sardynia z testem)

Proszę o weryfikację, czy tak jest, czy odwrotnie, tj. Sardynia z aplikacją "Sardegna Sicura" a Sycylia z testem PCR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#255 PostWysłany: 08 Paź 2020 10:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11323
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Patrz wyżej italia-post-covid,1452,153255?start=240#p1380293
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#256 PostWysłany: 08 Paź 2020 14:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Image

Można lecieć do Włoch z Grecji bez testu/kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#257 PostWysłany: 08 Paź 2020 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 39
Kilometry: 42 630
Wróciłem z Bolonii i wnioski następujące:

- na ulicach 4/5 osób w maseczkach
- wszędzie dozowniki z odkażalnikiem i ludzie intensywnie z nich korzystają
- przyzwyczajenie drugą naturą, wobec tego wąskie uliczki z kawiarniami zatłoczone, masa ludzi i nawet w maseczkach trudno utrzymać reżim sanitarny gdy ktoś przechodzi 10cm obok twojego talerza
- w miejscach typu muzea, sklepy etc. wyraźnie pilnowano czy mam maseczkę atestowaną, czy zakrywam nos, czy nie jest uszkodzona.
- w Modlinie mierzono mi temperaturę, a w Bolonii na odlotach nie.
- w Bolonii nie wpuszczono na pokład osoby bez maseczki chirurgicznej lub takiej z filtrem. Jeżeli na co dzień nosisz materiałowe, zaopatrz się w te chirurgiczne na wszelki wypadek.
- w knajpach kelnerzy w znakomitej większości bez maseczek, co mnie srodze zdziwiło.

Może ktoś skorzysta z powyższych obserwacji.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
slaweko lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#258 PostWysłany: 08 Paź 2020 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
LPojez napisał(a):
- w miejscach typu muzea, sklepy etc. wyraźnie pilnowano czy mam maseczkę atestowaną

Yhm... Atest nosiłeś ze sobą? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#259 PostWysłany: 08 Paź 2020 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 39
Kilometry: 42 630
monroe napisał(a):
Yhm... Atest nosiłeś ze sobą? ;)

Tiaaa.... :P Oczywiście oceniano "naocznie". Niebieska maseczka chirurgiczna - no problem. Ale materiałowe, czy nawet takie białe wiązane/na gumki to może być już problem. Maseczki typu "lakiernik" z filtrem też są ok.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#260 PostWysłany: 09 Paź 2020 12:13 

Rejestracja: 03 Mar 2020
Posty: 6
we środe 14.10 ma lot do Cagliari. Ktoś orientuje się jak często Włosi aktualizują listę krajów dla których obowiązkowe są testy? Nasze liczby nie wyglądają za dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group