Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1721 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:21 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 4
karcho napisał(a):
Jak wyglada sprawa powrotu z Rzym-Ciampino, wymaga testu? jesli tak, to czy monza go zrobic na lotnisku i za ile?

Jak wyglada sprawa w kanajpach/muzeach w Rzymie? Certyfikat jest nieobowiazkowy ale moze dalej stosuja?

Dodajac do mojego posta:
As of 1 May 2022, it is no longer compulsory to show the Covid-19 Green Pass to travel by air on all flights departing from Italian airports.
Presentation of the Green Pass may still be necessary if required by the country of destination.
Until 31 May, it is still compulsory to present the Green Pass in order to enter Italy from any foreign country. *

Please note, under current regulations, airlines are responsible for checking the Covid-19 Green Certification for access to their transport services.


oficjalne info ze strony lotniska, test na lot do polski nie jest wymagany, wiec wydaje mi sie, ze jezeli ktos sprawdza to po okazaniu tego powinien sie odczepic.. nie wiem na ile mozna dyskutowac z pracownikami lotniska :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1722 PostWysłany: 11 Maj 2022 16:55 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
konradb90 napisał(a):
Swoją drogą bardzo dziwi mnie fakt, że ludzie nie potrafią respektować przepisów które obowiązują w danym kraju. Na każdej stronie czy to rządowej czy na blogach jest informacja że maski FPP2 są wymagane a Polacy dalej swoje :)


Niestety, ale nie masz racji.
Lot na początku kwietnia do TSF (Wenecja). Nikt nie zwracał uwagi na rodzaj maseczki. 70% osób na pokładzie ze zwykłymi maseczkami chirurgicznymi/bawełnianymi z obsługą lotu włącznie. Po wylądowaniu rownież rodzaj masek nikogo nie interesował. W komunikacji miejskiej sytuacja podobnie, w tramwajach, autobusach większość osób w zwykłych maseczkach (i tu może Cię zaskoczę ale Włosi również).
Maseczki FPP2 wymagali tylko jeden raz przed boardingiem na locie powrotnym z TSF, w samolocie już sytuacja wróciła do normy (czyli zwykłej maseczki).
Kolejny lot pod koniec kwietnia do Rzymu FCO i powrót z CIA. Maseczka FPP2 nie przydała się ani razu.

Jak widać teoria jedno a praktyka drugie, więc nie pisz bzdur że to Polacy nie stosują się do zasad, bo większość osób to akurat obywatele Włoch nie wspominając o służbach mundurowych które również posiadały zwykłą maseczkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1723 PostWysłany: 11 Maj 2022 22:15 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 421
niebieski
Ale nie powinno ciebie interesować co robią inni, Włochy wymagają maseczek FPP2 i koniec dyskusji, jak to zniosą, a znoszą sporo to będzie info.
To że jest wszystko poluzowane teraz nikogo nie dziwi, latałem w czasie pandemii i wiem jak bardzo Włosi przestrzegali przepisy z restrykcjami.
Włochy ucierpiały bardzo mocno od pandemii, ilość zmarłych w okresie jak nie było szczepionek była gigantyczna, porównywanie do np do nas gdzie ludzie olewali kwestie szczepień i mieliśmy bardzo dużo zgonów ale w okresie jak proszono się o szczepienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1724 PostWysłany: 12 Maj 2022 11:34 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
@pawel5432 może rzeczywiście nie byli to tylko Polacy ale ja akurat we wszystkich swoich przypadkach spotykałem właśnie Polaków. Nie chodzi tutaj mi o narodowość ale o to, że dany kraj czegoś wymaga a potem ludzie mają pretensje jak jest to weryfikowane. Uważam podobnie jak @Marcin Bartoszewski, nie interesują mnie inni tylko to co wymaga dany kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1725 PostWysłany: 12 Maj 2022 12:10 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Wlasnie dlatego dziwie sie wszystkim ktorzy zamiast glosowac portfelem pchaja sie do Wloch i tych ich przepisow. Jest sporo krajow gdzie jest rownie cieplo i smacznie a nie trzeba sie zastanawiac jaki rodzaj maski bedzie potrzebny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
remineus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1726 PostWysłany: 12 Maj 2022 21:06 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 421
niebieski
Nie trzeba się zastanawiać, od jesieni Włochy wymagają maseczki FFP2.
Odchodzenie od obostrzeń jest wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1727 PostWysłany: 13 Maj 2022 13:38 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 40
W dniach 10-12 maja byłem w Rzymie, loty wizzairem WAW - FCO - WAW. Maski nie miałem założonej na twarzy nawet przez sekundę wyjazdu. Teoretycznie wymagają fpp2 w komunikacji, ale wszedłem bez i bez jechało sporo osób w busie na lotnisko. Na pokładzie wizza całkowity luz w tym temacie. Cała obsługa bez masek i ani jednej informacji o obowiązku masek. W żadnym miejscu nie chciano ode mnie certyfikatu, włącznie z wejściem na stadion.
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1728 PostWysłany: 13 Maj 2022 19:57 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
maseczkę FFP2 koniecznie trzeba mieć przy sobie będąc we Włoszech, a to jaką zakładamy w sytuacji gdzie trzeba to już zależy od sytuacji właśnie :)

podzielę się spostrzeżeniami z Katanii gdzie jestem od tygodnia..
w autobusach miejskich - mają wywalone na to jaka maseczka, duża część osób ma te zwykłe jasnoniebieskie lub materiałowe
w autobusie AST (na Etnę) - kierowca nie zwraca uwagi jaka maseczka ale każe jakąś założyć, autobus pełen obcokrajowców, co druga osoba ma zsunięta maskę na brodę albo zdejmuje już po zajęciu miejsca, kierowca też maskę zdjął w czasie jazdy.
w autobusie Interbus/Etna (do Taorminy, Syrakuz), kategorycznie pilnują że ma być FFP2, najpierw koleś na dworcu chodzi i poucza ludzi czekających , potem kierowca w autobusie cały czas luka w lusterko i krzyczy żeby poprawić jak tylko komuś się zsunie lekko maska z nosa.. ja wziąłem ze sobą maseczkę jednorazową (zapomniałem FFP2) i kierowca powiedział że nie pojadę, na szczęście ktoś z pasażerów mi podarował maskę taką jaką trzeba.
w pociągach - nie jechałem, ale słyszałem że nie pilnują tak bardzo jaki rodzaj maseczki, po prostu jakaś ma być.

mówi się tutaj że ten obowiązek ma być zniesiony w połowie czerwca, jak dzieci tu zaczynają wakacje...

a co do samolotu, leciałem Wizzairem z Warszawy i maseczka musi być, ale dowolna, nie FFP2 i jak ktoś nie miał żadnej to dostawał tą jednorazową niebieską od stewardessy.. nie pilnowały podczas lotu czy ma się na nosie czy na brodzie, nikt nikomu nie zwracał uwagi..
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1729 PostWysłany: 14 Maj 2022 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Wrocław - Rzym (CIA)- sprawdzany certyfikat lub test we Wrocławiu. Na miejscu w Rzymie nic nie sprawdzane.
We Florencji w katedrze jedynie kazano założyć maseczki ale nikt nie sprawdzał jakie - tak samo w pociągu do Pizy jedynie Pani delikatnie z uśmiechem pokazała, żeby załozyć masęczkę. 90% ludzi w komunikacji i sklepach nosi ale nikt mi nie zwracał uwagi pomijajac katedre żeby założyć.
Na lotnisku w Pizie też nic nie sprawdzane, nikt nie kazał zakładać maseczek.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1730 PostWysłany: 16 Maj 2022 16:46 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Wenecja - maski wymagane w transporcie, ale coraz wiecej "nosaczy" i brodaczy", w vaporetto często zwracana uwaga na wejściu albo przez kanarów :lol:
maska obowiązkowa podczas zwiedzania Bazyliki św. Marka
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1731 PostWysłany: 17 Maj 2022 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Po powrocie z Neapolu wczoraj - nikt nigdzie ani razu niczego związanego ze szczepieniami nie sprawdzał (loty zarówno w Katowicach na wylocie jak i na lotnisku w Neapolu na powrocie, knajpy etc.). Maseczki obowiązkowo m.in. w transporcie publicznym ale zdarzają się osoby, które już nie stosują się do tych wymogów (nadal jednak jest to zdecydowana mniejszość, chyba że oczywiście Polacy... ;) ). Generalnie wszystko wygląda prawie jak przed pandemią ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1732 PostWysłany: 17 Maj 2022 20:59 

Rejestracja: 20 Lip 2020
Posty: 3
Czy test w formie wydrukowanego pdf-u z testu PCR z opisem kiedy pobrane/zbadane wymazy, danymi osobowymi i wynikiem jest wystarczający żeby wylecieć z Polski? Nie ma tam żadnych kodów QR czy czegoś takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1733 PostWysłany: 18 Maj 2022 15:47 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 4
Tak, test bez kodu QR jest wystarczajacy. Zreszta nikt za bardzo nie przyklada sie do tego co jest napisane w tych testach.. byle sie data zgadzala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1734 PostWysłany: 22 Maj 2022 14:22 

Rejestracja: 06 Kwi 2022
Posty: 3
Hej, czy leciał ktoś może z testem z testifly? Myślę w sierpniu lecieć z rodzicami do Mediolanu, oni po 3 dawce, ale mój certyfikat już wygasł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1735 PostWysłany: 22 Maj 2022 14:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Do sierpnia tysiąc razy coś się zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1736 PostWysłany: 22 Maj 2022 21:05 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 421
niebieski
stefan1995 napisał(a):
Hej, czy leciał ktoś może z testem z testifly? Myślę w sierpniu lecieć z rodzicami do Mediolanu, oni po 3 dawce, ale mój certyfikat już wygasł.

W czerwcu chcą znosić większość wymaganych obostrzeń ale co będzie w sierpniu to nikt nie wie ...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Maj 2022 07:56, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1737 PostWysłany: 23 Maj 2022 21:00 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
PLF na wlot do Włoch już chyba nie trzeba wypełniać? Czy jestem w błędzie? Na gov.pl jest informacja: Przed podróżą nie musisz wypełniać formularza lokalizacyjnego. ale ta strona już różne informacje podawała....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1738 PostWysłany: 23 Maj 2022 21:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Nikogo już to nie interesuje, więc nie trzeba. Sprawdzone 3 tygodnie temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1739 PostWysłany: 24 Maj 2022 10:46 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Nikogo nie interesowało już rok temu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1740 PostWysłany: 24 Maj 2022 15:13 

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2
20-23.05.2022 KTW<->NAP - nigdzie nikogo nic nie interesowało, nikt nic nigdzie nie sprawdzał. Raz przy wejściu do autobusu wracając na lotnisko w NAP kierowca zapytał czy mam maseczke to mu tylko pokazałem, że mam. W samym Neapolu dużo ludzi miało maseczki ale nikt ani razu nie zwrócił mi uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group