Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#21 PostWysłany: 15 Lis 2019 22:03 

Rejestracja: 21 Sie 2017
Posty: 8
BooBooZB napisał(a):
ja spałem w zimie zarówno w aucie, jak i w namiocie


Dzięki za odpowiedź :) Co do spania w aucie to gdzie się zatrzymywałeś? Czytałem, że właściwie nigdzie nie można spać w aucie, bo jest to zabronione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#22 PostWysłany: 15 Lis 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Stawałem m.in. na campingach zamkniętych na zimę (tj. nieczynnych), przykładowo ten nieopodal Seljalandsfossu,
i w wielu innych miejscach, które przed laty nie były zamknięte.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#23 PostWysłany: 15 Lis 2019 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wyspa jest duza a poza Reykiavikiem totam jest pelno nieuzytkow, postojow przy drodze. W nocy jest ciemno I nic nie widac, wiec mysmy spali jedna noc gdzie przy drodze gdzie byla lawka a innym razem na jakiejs drodze polnej gdzie ogladalismy zorze I stwierdzilismy ze juz nam sie nie chce jechac nigdzie dalej I tam sie zdrzemnelismy - z reszta to jest dobra wymowka, jak jestes w zwyklym samochodzie, przysnelo sie czekajac na zorze :-) Ale osobiscie to uwazam ze nikt sie niczego nie czepi chyba ze spisz w centrum miasta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#24 PostWysłany: 02 Sty 2021 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Wracam właśnie z objazdu dookoła Islandii (koniec grudnia).

Kilka uwag:
- samochód tylko 4x4. Ja miałem Suzuki Vitara automat. I to nie, że się to 4x4 tak przydaje, ale większy prześwit jest obowiązkowy. Dużo sprawniej takim samochodem się jedzie po zaśnieżonych drogach. Sporo atrakcji ma także dojazd kamienisty
- wiele odcinków dróg jest pokrytych śniegiem, nawet jedynka. Trzeba obserwować road.is. Dzisiaj jeździłem po szklance przez kilkadziesiąt kilometrów na półwyspie Snæfellsnes i więcej jak 40 kph to był strach
- atrakcje generalnie wszystkie były otwarte i darmowe (poza 3 parkingami), poza Dettifoss. Ja oczywiście chciałem tam wjechać i się zakopałem przed samym parkingiem. Nie polecam, droga impreza taka wyciągarka ;-)
- wschód ok. 11:30, zachód ok. 15:00. Jasno się robi godzinkę wcześniej i trzyma godzinkę po zachodzie. Na północy oczywiście krócej. Światło do zdjęć jest GENIALNE, bo słońce cały czas jest nisko
- trzeba dobrze rozplanować dzień. Ja wyjeżdżałem tak, aby na pierwszą atrakcję być jeszcze przed wschodem. Jadłem duże śniadanie rano i potem po zmroku by nie tracić czasu na jedzenie w trakcie dnia
- prawie w każdym miejscu byłem sam lub prawie sam
- sklepy i knajpy dziwnie otwarte (no ale covid), dobrze jest wziąć trochę jedzenia ze sobą
- trzeba mieć dużo szczęścia do pogody, inaczej cały misterny plan pójdzie na nic. Ja miałem śnieżyce do czasu mojego przyjazdu, potem tydzień słońca i dzisiaj jak wracam to jest duże załamanie pogody. Mega fart :)
- mimo pustych dróg naprawdę długo się jedzie, szczególnie uciążliwe dla osób, które chcą się zatrzymywać na zdjęcia
- wiatr wieje tak, że może wyrwać drzwi samochodu. Trzeba się nauczyć ich trzymać przy naciskaniu na klamkę
- ubranie potrzebne i od zimna i od wiatru. Ja miałem moją wyprawę z Antarktydy (puchówka, spodnie narciarskie, śniegowce) i nic mi straszne nie było
- ja objechałem w tydzień, ale miałem już dość jazdy pod koniec

Niedługo pełna relacja :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#25 PostWysłany: 02 Sty 2021 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
I teraz pytanie - jest kwarantanna czy nie❓
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#26 PostWysłany: 02 Sty 2021 12:35 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Nie mogę się doczekać Twoich wspaniałych zdjęć przede wszystkim :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#27 PostWysłany: 02 Sty 2021 13:44 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
cart
Jak z kwarantanną, po Bożemu odczekałeś 5 dni, zrobiłeś drugi test i ruszyłeś w drogę, czy... [...]? Wybieram się 22-26 stycznia z Warszawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#28 PostWysłany: 02 Sty 2021 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Miałem test ELISA na przeciwciała. :arrow:
islandia-post-covid,1477,153391?start=60
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#29 PostWysłany: 10 Lip 2022 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Lato w pełni, ale ja już myślę o zimie. Na co przeznaczyć 3 dni na początku stycznia? Niestety muszę każdego dnia wyjeżdżać rano i wracać do Reykjaviku.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#30 PostWysłany: 11 Lip 2022 01:36 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
O, na początku stycznia to akurat banalnie prosty wybór i dokona się... niemal za Ciebie.
Po wieczornym relaksie i wczesnym zasypianiu (wszak BARDZO prędko będzie ciemno) - oczywiście jeśli wieczoru nie zajmie Ci wypad za miasto na zorzę (ale akurat na początku stycznia (2023) to będzie świecił księżyc - przeszkadzając widoczności zorzy nieco, nawet za miastem), obudzisz się rano i sprawdzisz jeszcze po ciemku (choć później niż w PL) czy na islandzkiej stronie vedur meteorolodzy tez już się obudzili i ogłosili w miarę optymistyczną NOWĄ prognozę na ten dzień. Później zobaczysz na islandzkiej stronie (.is) road, które drogi za miasto są w miarę przejezdne (bywa, że żadne!) i złożysz to w głowie z vedur (pogodą).
I to już cała rama jednodniowych podróży „na początku stycznia z Reykiaviku”. Na Vedur nie patrz tylko na piktogram słońca, ale i wiatr i używaj suwaka na dole do sprawdzenia prognozy godzina po godzinie.
A jeśli zamiast tego zechcesz realizować jakiś „plan podróży” , ZALICZAĆ JAKIEŚ DORADZONE PUNKTY NA MAPIE, lub używać do sprawdzania pogody międzynarodowych aplikacji typu takie czy inne meteo lub „moja zaufana najlepsza wyszukiwarka, która nigdzie się nie pomyliła”, to nie licz wówczas na tanią pomoc. Lepiej pamiętaj o gorącej herbacie lub kawie i łopacie. Na początku stycznia nie ma żadnego znaczenia gdzie chcialbys pojechać (chyba, ze na basen);) Skoro już zadałeś to konkretnie uszczegółowione co do czasu pytanie to gorąco namawiam byś pierwszy raz przyleciał w maju, wtedy pojedziesz niemal gdzie Cię oczy poniosą (z wyjątkiem interioru) i będzie przecudownie (niezależnie od tego co mówi najlepsza wyszukiwarka i wspomnienia innych). A jeśli musisz z jakiegoś powodu być wtedy w Rkv to weź dobry hotel, poznaj życie Reykuaviku (wow/weekendy/trzymaj się) a jeśli pogoda zapowiadałaby się na któryś dzień piekna wyskocz z kimś z lokalsow (nawet z wycieczka) w miejsce które oni polecą. Enjoy! Ja wolę zimę, jest cudowna, ale max. 2 dni z tygodnia, jaka jest szansa ze trafisz wlasnie w te;) A nawet zmieniłbym pytanie na: jaka jest szansa, ze na początku stycznia wylądujesz i odlecisz z wyspy akurat w te 3 dni. Z pytania po prostu wnioskuję, ze najlepiej doradzę Ci zachęcając do poczytania o Islandii w okolicy przesilenia zimowego. Plany na konkretne miejsca z gwarancją powrotów do Reykuaviku w tej pogodzie, przejezdności drog i ultra krótkim dniu - to by była słaba porada, raczej niedźwiedzia przysługa moim zdaniem. Uwierz, ze gdybym nie uważał tego za ważne lub chciał się popisać wiedzą co jest wokół RKV, to nie poświęciłbym tylu słów i tyle czasu , by mozliwie najszczerzej Ci pomóc. Weź to proszę za najserdeczniejszą radę, nie na w tym krzty złośliwości, ani niedocenienia. Jak masz 3 dni - to albo oddaj się pogodzie (z ryzykiem nawet utkniecia w mieście), albo rozważ „zimę marcowo/kwietniową”;) Pozdrowienia z Islandii (wybacz literówki, z telefonu nie pisze się łatwo, szczególnie na islandzkim wietrze, choć mamy środek lata:)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#31 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
@Artycjusz dzięki za słowa, ale widzę w nich raczej czarnowidztwo niż zew natury, liczę by okazały się nieprawdziwe. ;):lol:

Jestem po rozmowie z innymi "miejscowymi" i zapraszają serdecznie, nawet na zwiedzanie okolic Reykjaviku.

Rozmyślamy o tym:
https://adventures.is/iceland/multiday- ... list-tour/

Plusem jest to, że gdyby wycieczka się nie odbyła to jest ona 100% refundable wtedy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#32 PostWysłany: 18 Lip 2022 15:03 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Dla większości miejscowych utkniecie w zaspie lub mieście, huraganowy wiatr ze śniegiem, ani ekstremalne warunki, które w PL byłyby kataklizmem - są źródłem niezłego funu. Pisałem przecież - zawsze można iść na basen a na powtorzoną wycieczkę za 4 dni, przy lepszej pogodzie. Jeśli turysta tez tak myśli i ma czas to super. Tak jak sugerowałem - wycieczka z miejscowymi jak najbardziej:)
Ja sam dobrze odnajduje się tu dopiero od jakichś 10 lat. Wcześniej ryzykowałem życiem, ratowali mnie itd, szczególnie ze jestem człowiekiem z Północy, nie z Reykuaviku ;) Reyk to dla mnie przedsionek Europy, nie Islandii ;) Ludzie przywożą do Polski zimowe zdjęcia i chwalą się tym co im się udało. Ci co rozwalili auto, czekali na helikopter, utknęli w zaspach, albo 3 dni w mieście - nie trąbią o swoich „sukcesach” (prędzej spłacają długi) a i ja i Twoi rozmówcy z Reyku takich znają, chyba ze wierzą tylko w sam fun, a do pomocy nigdy nie byli wzywani. Lecz nie bez powodu na Islandii mawia się „wszyscy jestesmy obroną cywilną”;)
To nie czarnowidztwo. Choć i ja znam takich co po Islandii same szczęśliwe wypady zaliczali i uważają się za wszystkomogacych, jeden nawet ksiazkę o tym pisał. Ale moja odpowiedz to była Islandia bez retuszu - nie produkt, nie zaproszenie, tylko szczera odpowiedz krajanowi z tego samego miasta, jakbym bratu, a nie klientowi lub kumplowi na imprezie odpowiedział. Żadne tam czarnowidztwo, lecz oczywiście życzę Ci z całego serca być po powrocie sadził nadal ze to czarnowidztwo:) a nie przytakiwał mi. Ci co pytali o to samo tez dzielą na jednych i drugich, nie sądź, ze to Ty w styczniu wybierzesz, czy będziesz w gronie szczęśliwców, czy tych, których natura pouczyła ;) serdeczności !
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#33 PostWysłany: 22 Lip 2022 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
@Artycjusz dzięki za lekturę i wskazówki, a może i do zobaczenia.

P.S. Oby nie w zaspie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group