Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#21 PostWysłany: 15 Lis 2019 22:03 

BooBooZB napisał(a):
ja spałem w zimie zarówno w aucie, jak i w namiocie

Dzięki za odpowiedź :) Co do spania w aucie to gdzie się zatrzymywałeś? Czytałem, że właściwie nigdzie nie można spać w aucie, bo jest to zabronione.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 15 Lis 2019 22:28 
Awatar użytkownika

niebieski
Stawałem m.in. na campingach zamkniętych na zimę (tj. nieczynnych), przykładowo ten nieopodal Seljalandsfossu,
i w wielu innych miejscach, które przed laty nie były zamknięte.
LonDynia uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 15 Lis 2019 23:10 
Awatar użytkownika

platynowy
Wyspa jest duza a poza Reykiavikiem totam jest pelno nieuzytkow, postojow przy drodze. W nocy jest ciemno I nic nie widac, wiec mysmy spali jedna noc gdzie przy drodze gdzie byla lawka a innym razem na jakiejs drodze polnej gdzie ogladalismy zorze I stwierdzilismy ze juz nam sie nie chce jechac nigdzie dalej I tam sie zdrzemnelismy - z reszta to jest dobra wymowka, jak jestes w zwyklym samochodzie, przysnelo sie czekajac na zorze :-) Ale osobiscie to uwazam ze nikt sie niczego nie czepi chyba ze spisz w centrum miasta ;)
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 02 Sty 2021 02:24 
Awatar użytkownika

złoty
Wracam właśnie z objazdu dookoła Islandii (koniec grudnia).

Kilka uwag:
- samochód tylko 4x4. Ja miałem Suzuki Vitara automat. I to nie, że się to 4x4 tak przydaje, ale większy prześwit jest obowiązkowy. Dużo sprawniej takim samochodem się jedzie po zaśnieżonych drogach. Sporo atrakcji ma także dojazd kamienisty
- wiele odcinków dróg jest pokrytych śniegiem, nawet jedynka. Trzeba obserwować road.is. Dzisiaj jeździłem po szklance przez kilkadziesiąt kilometrów na półwyspie Snæfellsnes i więcej jak 40 kph to był strach
- atrakcje generalnie wszystkie były otwarte i darmowe (poza 3 parkingami), poza Dettifoss. Ja oczywiście chciałem tam wjechać i się zakopałem przed samym parkingiem. Nie polecam, droga impreza taka wyciągarka ;-)
- wschód ok. 11:30, zachód ok. 15:00. Jasno się robi godzinkę wcześniej i trzyma godzinkę po zachodzie. Na północy oczywiście krócej. Światło do zdjęć jest GENIALNE, bo słońce cały czas jest nisko
- trzeba dobrze rozplanować dzień. Ja wyjeżdżałem tak, aby na pierwszą atrakcję być jeszcze przed wschodem. Jadłem duże śniadanie rano i potem po zmroku by nie tracić czasu na jedzenie w trakcie dnia
- prawie w każdym miejscu byłem sam lub prawie sam
- sklepy i knajpy dziwnie otwarte (no ale covid), dobrze jest wziąć trochę jedzenia ze sobą
- trzeba mieć dużo szczęścia do pogody, inaczej cały misterny plan pójdzie na nic. Ja miałem śnieżyce do czasu mojego przyjazdu, potem tydzień słońca i dzisiaj jak wracam to jest duże załamanie pogody. Mega fart :)
- mimo pustych dróg naprawdę długo się jedzie, szczególnie uciążliwe dla osób, które chcą się zatrzymywać na zdjęcia
- wiatr wieje tak, że może wyrwać drzwi samochodu. Trzeba się nauczyć ich trzymać przy naciskaniu na klamkę
- ubranie potrzebne i od zimna i od wiatru. Ja miałem moją wyprawę z Antarktydy (puchówka, spodnie narciarskie, śniegowce) i nic mi straszne nie było
- ja objechałem w tydzień, ale miałem już dość jazdy pod koniec

Niedługo pełna relacja :)

Image
 Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 02 Sty 2021 11:19 
Awatar użytkownika

niebieski
I teraz pytanie - jest kwarantanna czy nie❓

#26 PostWysłany: 02 Sty 2021 12:35 

niebieski
Nie mogę się doczekać Twoich wspaniałych zdjęć przede wszystkim :)
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 02 Sty 2021 13:44 

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
cart
Jak z kwarantanną, po Bożemu odczekałeś 5 dni, zrobiłeś drugi test i ruszyłeś w drogę, czy... [...]? Wybieram się 22-26 stycznia z Warszawy?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 02 Sty 2021 13:45 
Awatar użytkownika

złoty
Miałem test ELISA na przeciwciała. :arrow:
islandia-post-covid,1477,153391?start=60

Image
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

[ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości