Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:14 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Nie wygląda za ciekawie, zwłaszcza że teraz po ostatnich promocjach WOW pewnie sporo ludzi się wybiera.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 8,1,0.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2 PostWysłany: 20 Sie 2014 23:01 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
juz od marca tak jest, nawet wykupilam ubezpieczenie od wulkanow :) ale dwie z trzech podrozy w tym roku mam juz za soba wiec moze sie uda :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sie 2014 23:06 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Heklą straszyli już od zimy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Sie 2014 10:01 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
gdzie ubezpieczyłeś się , w linii lotniczej czy bezpośrednio u ubezpieczyciela ? sądzicie że teraz da radę ubezpieczyć się jeszcze przed wulkanem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2014 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
ja byłam na przełomie kwietnia i maja i wówczas straszyli heklą. był zakaz wchodzenia na nią, komora pelna, kilka dni przed wyjazdem pełno wstrząsów i też takich wiadomości a z czasem jakoś się uspokoiła. Taki mają klimat;p;p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Wulkan
#6 PostWysłany: 21 Sie 2014 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
Siema,
ktoś leci w najbliższym czasie do Islandii? Mam wylot w pon., cały czas media mówią o wulkanie który szykuje się do wybuchu.
Co radzicie zrobić? Lecieć/ nie lecieć/ co jak odwołają loty? Dostanę zwrot kasy? (WOW Airlines, najtańsza taryfa, kupowane przez Expedię, bez ubezpieczenia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wulkan
#7 PostWysłany: 21 Sie 2014 10:43 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
malaj napisał(a):
Siema,
ktoś leci w najbliższym czasie do Islandii? Mam wylot w pon., cały czas media mówią o wulkanie który szykuje się do wybuchu.
Co radzicie zrobić? Lecieć/ nie lecieć/ co jak odwołają loty? Dostanę zwrot kasy? (WOW Airlines, najtańsza taryfa, kupowane przez Expedię, bez ubezpieczenia)


Przecież jeszcze nie wybuchł. Zobaczyć wybuch wulkanu to byłoby coś. :-) Pisząc serio to w przypadku odwołania lotu dostaniesz zwrot kasy lub możliwość podróży w innym terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wulkan
#8 PostWysłany: 21 Sie 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Po co piszesz w dwóch różnych działach posty po sobie?

Jeśli zablokują ruch lotniczy z powodów naturalnych (śnieżyca, wulkan itp) to żadne odszkodowanie za opóźniony lot Ci nie przysługuje. Polecisz później jeśli otworzą ruch lotniczy. Co do noclegów to pewności nie mam, ale przy dłuższym przestoju może być problem ze zwrotem za noclegi, ale gdzieś był taki temat i zaraz pewnie pomocna dłoń go odnajdzie :) Poszukaj też sam o islandzkim wulkanie bo ludzie już mieli takie problemy.
Są różnego rodzaju ubezpieczenia podróżne, poczytaj o warunkach może oni tam coś zapewniają w razie takiej sytuacji i zdążysz jeszcze wykupić przed lotem.
Już wielokrotnie gdybano o wybuchach wulkanów itp, ale natury nie przewidzisz. Jest ryzyko jest zabawa - zobaczyć taki wybuch to też może być nie lada atrakcja. Pod warunkiem, że nie jesteś zbyt blisko :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wulkan
#9 PostWysłany: 21 Sie 2014 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
Pewnie że chciałbym zobaczyć wybuch. Jedyna rzecz o którą się martwię to to, że razie mi się urlop a ja nigdzie nie polecę :P

Edit:
Jest możliwość wykupienia jakiegoś ubezpieczenia przed wulkanem na pół tygodnia przed wylotem? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sie 2014 12:03 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Podobno jeżeli chodzi o chmurę pyłu to mają lepsze systemy śledzenia jej niż w 2010. W razie czego ruch lotniczy nie powinien być tak długo zablokowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sie 2014 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
my śmigamy w środę, ciekawie się to zapowiada. Pięknie było by zobaczyć wybuch i bezpiecznie wrócić do ojczyzny :D http://vedur2.mogt.is/grimsfjall/webcam/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Sie 2014 17:41 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
niestety erupcja już sie podobno zaczeła - ogłoszono najwyższy stopien zagrożenia

http://www.bbc.com/news/world-europe-28913165
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sie 2014 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
i co tu teraz robić ??? :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Sie 2014 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
Właśnie jadę do z Berlina, w pon. wylot. Nie wiem co tu robić. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Sie 2014 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Ja lecę za tydzień. Moim zdaniem nie ma co panikować, pierwsza erupcja faktycznie miała miejsce i jest potwierdzona, ale nie jest to powód do paniki. Dla anglojęzycznych polecam do poczytania wyjaśnienie sytuacji zarówno tej, jak i związanej z poprzednim wulkanem, którego nazwy nikt nie potrafi wymówić - okiem eksperta, a nie mediów: http://www.iflscience.com/environment/i ... t-happen-0
Bieżącą sytuację można śledzić tutaj: http://en.vedur.is/ oraz tutaj: http://www.jonfr.com/volcano/
Szanse na to, że loty będą odwołane są nadal niezbyt duże, nawet jeśli dojdzie do większej erupcji niż dotychczasowa. Może pomysłem jest unikanie bezpośredniej okolicy wulkanu i np darowanie sobie parku Skatefell.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Sie 2014 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
Zmienili alert z powrotem na pomarańczowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Sie 2014 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
A jednak znowu jest wesoło i to dość bardzo :/

Cytuj:
The situation is extremely dynamic and is going to change fast in next 24 to 48 hours. I am now close to 80% sure that an eruption is going to take place in both Askja volcano and Bárðarbunga volcano, since minor eruptions have been taking place under the glacier already.


http://www.jonfr.com/volcano/?p=4845

Edit: w związku z tym, że przewinął mi się kiedyś przed oczami temat, w którym ludzie prosili o tłumaczenie tekstów angielskich pszebardzo, moje autorskie:

Cytuj:
Sytuacja jest bardzo dynamiczna i będzie się zmieniać szybko w ciągu następnych 24-48h. Na 80% jestem pewien, że erupcja nastąpi zarówno w wulkanie Askja jak i w Bárðarbunga, jako że pomniejsze erupcje pod lodowcem już miały miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Sie 2014 22:29 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Właśnie czytałem rano, że dołączył drugi wulkan do zabawy. We wtorek wstrząsy miały ponad 5 stopni czyli sporo

Dziś już się zaczeło
Kod:
A fissure eruption has started north of Dynjujökull   


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Sie 2014 07:53 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Nie lubie panikować ale to są jakieś żarty
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 7,1,0.html

Cytuj:
Jak donoszą lokalne media wulkan Bardabunga na Islandii w nocy z czwartku na piątek zwiększył swoją aktywność. Lawa wulkaniczna wypłynęła przez szczeliny na powierzchnię ziemi dwa razy. Jednak nie odnotowano niebezpiecznych dla lotnictwa i klimatu wybuchów popiołu. Według najnowszych informacji lawa, która wypłynęła na powierzchnię ziemi, wydostała się przez szczeliny.
Na razie nie ma informacji na temat wybuchu popiołu z wnętrza Bardabungi.

Cytuj:
Jakby tego było mało, w weekend do Islandii mają dotrzeć "resztki" huraganu Cristobal. Mogą przynieść silne porywy wiatru i intensywne opady deszczu. W połączeniu z ewentualnym wybuchem popiołu będą stanowić poważne zagrożenie m.in. dla transportu lotniczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Sie 2014 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Mogą, ale nie muszą. Może pójść w stronę Grenlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group