Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:42 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
Ze strony iceland news.pl :

1 lipca zostanie wstrzymane testowanie zaszczepionych podróżnych w Islandii

Islandzka minister zdrowia, Svandís Svavarsdóttir, w porozumieniu z głównym epidemiologiem, Þórólfurem Guðnasonem, podjęła decyzję o utrzymaniu obecnych środków granicznych dotyczących COVID-19 na niezmienionym poziomie do końca czerwca. Zostało to ogłoszone na stronie internetowej rządu.

Od 1 lipca planowane są dwie zmiany w przepisach:

Po pierwsze, osoby, które przedstawią zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 lub wcześniejszym zakażeniu, nie będą już badane na obecność koronawirusa po przyjeździe do kraju.

Po drugie, zaprzestane zostanie testowanie dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#202 PostWysłany: 15 Cze 2021 09:30 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 19
Na tej mapie to jest jedyny parking gdzie można się zatrzymać? może są jakieś inne miejsca? obecnie nie można iść na szlaki z tego parkingu? trochę smutno mi :(

O masz, a liczyłem, że od 15 czerwca nie będą testować. To teraz stres co wyjdzie, mimo, że zaszczepiony to pozytywny z nosa może wyjść patrząc na te niepewne testy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 15 Cze 2021 13:15 

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 1
Liu napisał(a):
Ze strony iceland news.pl :

1 lipca zostanie wstrzymane testowanie zaszczepionych podróżnych w Islandii

Islandzka minister zdrowia, Svandís Svavarsdóttir, w porozumieniu z głównym epidemiologiem, Þórólfurem Guðnasonem, podjęła decyzję o utrzymaniu obecnych środków granicznych dotyczących COVID-19 na niezmienionym poziomie do końca czerwca. Zostało to ogłoszone na stronie internetowej rządu.

Od 1 lipca planowane są dwie zmiany w przepisach:

Po pierwsze, osoby, które przedstawią zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 lub wcześniejszym zakażeniu, nie będą już badane na obecność koronawirusa po przyjeździe do kraju.

Po drugie, zaprzestane zostanie testowanie dzieci.


Dzień dobry, mam pytanie odnośnie tego, może ktoś będzie umiał mi odpowiedzieć, ponieważ na: https://www.covid.is/announcements/bord ... ter-1-july jest napisane:

"The Minister of Health has decided, in keeping with the recommendation of the Chief Epidemiologist, to retain the current measures to contain the spread of infections at the borders until 1 July. After that time, the measures will be relaxed by cease the screening of those who present a certificate of vaccination or prior infection with COVID-19. Additionally, children will no longer be screened for COVID-19 upon arrival in Iceland."

Czyli utrzymane do 1 lipca, a po tym czasie złagodzone. Co zatem oznacza "po tym czasie"? Od 1 lipca, czy od 2 lipca?

Tak jak było przytaczane z https://icelandnews.is/wiadomosci/z-kra ... w-islandii jest napisane, że od 1 lipca, ale to nie jest strona oficjalna.

Jest to dla mnie o tyle istotne, że przylatuje na Islandię 1 lipca o godzinie 23:20 i zastanawiam się jak mnie potraktują :)
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a uważa post za pomocny.
 
      
#204 PostWysłany: 15 Cze 2021 21:47 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 19
Przylatuję w czwartek, czy podejść w rejon wulkanu będzie można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 16 Cze 2021 12:23 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
https://icelandnews.is/wiadomosci/z-kra ... dxz3bnk6_Y

Otworzono drugi szlak na wulkan, dłuższy i nieco trudniejszy niż dotychczasowy, który z powodu zalania lawą został zamknięty. Cały czas trzeba monitorować sytuację, bo wulkan jest aktywny.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 16 Cze 2021 15:00 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 2
elizatomala napisał(a):
Liu napisał(a):
Ze strony iceland news.pl :

1 lipca zostanie wstrzymane testowanie zaszczepionych podróżnych w Islandii

Islandzka minister zdrowia, Svandís Svavarsdóttir, w porozumieniu z głównym epidemiologiem, Þórólfurem Guðnasonem, podjęła decyzję o utrzymaniu obecnych środków granicznych dotyczących COVID-19 na niezmienionym poziomie do końca czerwca. Zostało to ogłoszone na stronie internetowej rządu.

Od 1 lipca planowane są dwie zmiany w przepisach:

Po pierwsze, osoby, które przedstawią zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 lub wcześniejszym zakażeniu, nie będą już badane na obecność koronawirusa po przyjeździe do kraju.

Po drugie, zaprzestane zostanie testowanie dzieci.


Dzień dobry, mam pytanie odnośnie tego, może ktoś będzie umiał mi odpowiedzieć, ponieważ na: https://www.covid.is/announcements/bord ... ter-1-july jest napisane:

"The Minister of Health has decided, in keeping with the recommendation of the Chief Epidemiologist, to retain the current measures to contain the spread of infections at the borders until 1 July. After that time, the measures will be relaxed by cease the screening of those who present a certificate of vaccination or prior infection with COVID-19. Additionally, children will no longer be screened for COVID-19 upon arrival in Iceland."

Czyli utrzymane do 1 lipca, a po tym czasie złagodzone. Co zatem oznacza "po tym czasie"? Od 1 lipca, czy od 2 lipca?

Tak jak było przytaczane z https://icelandnews.is/wiadomosci/z-kra ... w-islandii jest napisane, że od 1 lipca, ale to nie jest strona oficjalna.

Jest to dla mnie o tyle istotne, że przylatuje na Islandię 1 lipca o godzinie 23:20 i zastanawiam się jak mnie potraktują :)


My równiez lecimy 01.07. Wszedłęm na stronę covid.is . Tam jest możliwość czatu z konsultantem. Czekałem pół godziny na swoja kolej i doczekałem się:
Tutaj nasza konwersacja : dam
Border screening of vaccinated travellers stopped after 1 July https://www.covid.is/announcements/bord ... ter-1-july
What does it mean? We will arive to Reyjkiavik 01.07 at 19:00.We have certificats of vaccination. Will we be tested agaist Covid at the border ?

Anna M
Support Agent
After (and on) July 1st vaccinated travellers need to have had their second shot at least 14 days before arrival and then there are no restrictions when entering Iceland - no airport test and quarantine

Adam
So new rules working on 1. July ?

Anna M
yes
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 16 Cze 2021 17:07 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 19
Jak wygląda testowanie? o coś się pytają? jest to na zewnątrz, czy się wchodzi do pomieszczenia? coś dają po wymazie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 16 Cze 2021 18:13 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 21
cześć,
przechodziłem testowanie 8 czerwca
1. zaraz obok taśm z bagażem sprawdzanie kodów paskowych z aplikacji wjazdowej (u mnie dwoje Polaków)
2. stanowiska zbierające informacje/test PCR
a) sprawdzenie dokumentów - znów Polka - wystarczyły paszporty EU
b) zawiesiłem się na pytaniu gdzie spędzę kwarantannę, czas do otrzymania wyniku. "gdzieś w samochodzie" na parkingu nie wystarczy, musi być adres. Pani podała mi nazwę hotelu, gdzie można bezpłatnie przeczekać kwarantannę - to wpisała do swoich dokumentów
c) otrzymujesz fiolkę na wymaz, 2m obok wykonano wymaz i wychodzisz (ja miałem wszystko w budynku, ale jest kilka kontenerów o których piszą inni)

Bezpłatny hotel - nie wierzyłem w to, ale działa. Dobry hotel, "normalny" pokój. Na kartkach podaliśmy swoje dane (nawet nie pokazywałem dowodu). Rano o 10 dostaliśmy sms z wynikiem, oddaliśmy klucze i wyjechaliśmy.
Jeśli ktoś chce skorzystać niech sam może sprawdzi u źródła czy to nadal obowiązuje. Moim zdaniem to BB Hotel - Keflavik Airport.

Przy okazji - dojście do końca lawy (nie wulkanu) to ok. 30 min. spokojnym tempem. Jadąc od strony lotniska należy minąć zjazd (szutrowa droga, nie widać celu, niedaleko ograniczenia 30km/h) i później parking po prawej stronie, przejechać jeszcze 200-300m i wtedy jest parking po lewej stronie.
Dojście do wulkanu to lepiej z parkingu po prawej stronie. Podobno chodziło się tam 1,5h. Ja to zrobiłem ekspresem z parkingu w 45min (do końca zbocza gdzie wszystko wdać). W porównaniu z dojściem do końca lawy to hardcore. Same kamienie, ostre podejście na górę z linami, a na koniec widok Mordoru. Wczoraj patrząc "z końca lawy" na zboczu po lewej stronie (czyli ok. 1-1,5km od wulkanu) nikogo nie było. Być może nie puszczają. Cały czas "na środku" koparka buduje drogę i robi wał kierujący lawę.

smolny
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#209 PostWysłany: 16 Cze 2021 21:08 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 19
Na Grindavik jechać i w lewo by dojechać na parking ze szlakami?

Dobra opcja z tym hotelem, ciekawe czy dalej można. Słyszałem, że teraz jak nie otrzymasz informacji to masz negatywny, czyli trzeba te 24h siedzieć w hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 16 Cze 2021 22:29 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 21
Konstruktor88 napisał(a):
Na Grindavik jechać i w lewo by dojechać na parking ze szlakami?

Dobra opcja z tym hotelem, ciekawe czy dalej można. Słyszałem, że teraz jak nie otrzymasz informacji to masz negatywny, czyli trzeba te 24h siedzieć w hotelu?
Tak, z Grindavík w lewo drogą 427, tam nie ma wyboru. Tam już się zorientujesz po samochodach na parkingu.
Brak wyniku przez 24h - też tak czytałem, ale najlepiej zapytać się przy teście. Brak wyniku przez 24h to byłby pech...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 16 Cze 2021 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
smolny napisał(a):
Konstruktor88 napisał(a):
Na Grindavik jechać i w lewo by dojechać na parking ze szlakami?

Dobra opcja z tym hotelem, ciekawe czy dalej można. Słyszałem, że teraz jak nie otrzymasz informacji to masz negatywny, czyli trzeba te 24h siedzieć w hotelu?
Tak, z Grindavík w lewo drogą 427, tam nie ma wyboru. Tam już się zorientujesz po samochodach na parkingu.
Brak wyniku przez 24h - też tak czytałem, ale najlepiej zapytać się przy teście. Brak wyniku przez 24h to byłby pech...



@Konstruktor88 oficjalnie brak kontaktu w ciągu 24 h od testu- wynik negatywny. Ale w praktyce i tak najczęściej przychodzi sms, że wynik jest negatywny. Jak pozytyw-zawsze dzwonią. Nie trzeba siedzieć w hotelu 24h, można iść na spacer (z zachowaniem dystansu 2m i unikaniem zatłoczonych miejsc); nie można ruszyć w dalszą drogę, odwiedzać atrakcji, muzeów, sklepów, basenów itp. itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 17 Cze 2021 22:19 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
smolny napisał(a):
cześć,
przechodziłem testowanie 8 czerwca
(...)
smolny


Dzięki za info. Parę pytań uzupełniających:
- o której godzinie przylecieliście?
- w jaki sposób dostaliście się do hotelu kwarantannowego?
- czy hotelowe śniadanie było "w cenie" następnego dnia rano? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 18 Cze 2021 09:02 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 21
zdeneksme napisał(a):
smolny napisał(a):
cześć,
przechodziłem testowanie 8 czerwca
(...)
smolny


Dzięki za info. Parę pytań uzupełniających:
- o której godzinie przylecieliście?
- w jaki sposób dostaliście się do hotelu kwarantannowego?
- czy hotelowe śniadanie było "w cenie" następnego dnia rano? ;)



odpowiedzi:
- wylądowałem ok. 23:20
- samochodem z wypożyczalni
- nie. Pytałem czy można kupić, ale nie świadczyli śniadań, hotel wyglądał na pusty
Góra
 Profil Relacje PM off
zdeneksme lubi ten post.
zdeneksme uważa post za pomocny.
 
      
#214 PostWysłany: 18 Cze 2021 10:15 

Rejestracja: 18 Cze 2021
Posty: 1
Cześć, czy ktoś jeszcze w ostatnim czasie leciał na Islandię z tym Certyfikatem EU dot szczepienia bezproblemowo( bez żółtej książeczki)? Lecę 1 lipca mając ten certyfikat plus wydrukowane zaświadczenia o pierwszej i drugiej dawce z IKP i zastanawiam się czy to wystarczy?

Z góry dzięki za odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 24 Cze 2021 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 59
Loty: 175
Kilometry: 397 345
Tak - akceptują normalnie certyfikat skanując QR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 26 Cze 2021 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Już oficjalnie bez żadnych obietnic, a rozporządzeniem; info za islandia.org.pl

"Od soboty 26 czerwca zostają zniesione wszystkie krajowe restrykcje związane z Covid-19. Nie będzie ograniczeń w zgromadzeniach publicznych, zachowywania odstępu czy noszenia maseczek tak gdzie jeszcze były wymagane. No i restauracje oraz lokale rozrywkowe mogą działać bez ograniczeń.
Ponadto od 1 lipca osoby zaszczepione i ozdrowieńcy przybywający na Islandię nie będą już poddawane testom na granicy. Koniec też z testowaniem dzieci.
Niestety nic nie zmienia się dla pozostałych podróżnych. Inni przyjezdni wciąż muszą posiadać negatywny wynik testu PCR, poddać się testowi na granicy, spędzić 5 dni w kwarantannie, a następnie poddać się drugiemu testowi.
Islandia jest pierwszym krajem nordyckim, które zniosło ograniczenia krajowe, i chyba w ogóle pierwszym w Europie.”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#217 PostWysłany: 12 Lip 2021 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
WizzAir poinformował mnie o konieczności rejestracji wyjazdu na Islandię, zrobiłem to ale po wysłaniu doczytałem że musi to być wykonane 72h przed odlotem, tak więc pospieszyłem się o pół dnia. I pytanie czy moja rejestracja trafiła w niebyt, czy muszę ją wykonać ponownie np. jutro?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 12 Lip 2021 11:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Chyba bardziej im chodzi DO 72h przed lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 12 Lip 2021 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Też tak z początku rozumowałem i dlatego dokonałem rejestracji jednak post factum zastanowiło mnie czemu przy wyborze lotu nie było tego mojego, były zaś wszystkie do przedpołudnia w czwartek czyli rzeczonych 72h, owszem jest opcja "other" i tam wkleiłem numer lotu, ale ziarno niepewności zostało zasiane.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 12 Lip 2021 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@kubus571 nie będzie żadnego problemu, Twoja rejestracja jest w systemie. Mi zdarzyło się podać zły dzień przylotu i nie było najmniejszego kłopotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group