Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Wrz 2020 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Działa to w ten sposób, że po pierwszym teście na lotnisku dostajesz wyznaczony termin wizyty na drugim teście. Z założenia ten czas to 4-6 dni. Zwykle to piąty dzień po przylocie (z kolei sam wynik możesz dostać zarówno po 4 godzinach, jaki i... po ponad 24). Do tego czasu musisz poddać się kwarantannie w miejscu, które zadeklarowałeś. Nie można chodzić do sklepów, restauracji, przemieszczać się gdziekolwiek (jedynie z lotniska do miejsca kwarantanny). Dozwolony jest spacer w obrębie miejsca zamieszkania, z zachowaniem dystansu od innych ludzi (czyli wg mnie lepiej wybrać sobie jakiś domek / farmę na uboczu, chodzić na spacery, w góry, jeśli pogoda pozwoli, niż ograniczać się do naturalnie bardziej zaludnionego Reykjaviku).

Póki co zasady podwójnego testowania i kwarantanny między nimi obowiązują do 6 października. Niestety wzrost zachorowań w ostatnim czasie pozwala przypuszczać, że cały proces zostanie przedłużony... :(
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 21 Wrz 2020 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
dzieki @mel

czekam na nowy update od władz Islandii, 6 X powinienem startować ale nie ma sensu z kwarantanną, zakładam ze mandaty konkretne :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Wrz 2020 14:46 

Rejestracja: 27 Wrz 2020
Posty: 1
Dzień dobry i cześć wszystkim. Jestem ciekaw jak ta kwarantannowa "przyjemność" wygląda w praktyce? Przede wszystkim interesuje mnie ile to wszystko kosztuje (chociaż strach się bać...). Jesli chodzi o to miejsce kwarantanny... To co z jedzeniem? Przecież trzeba coś jeść przez te 5 dni... (oczywiście można pójść do hotelu z trzema posiłkami dziennie, ale wtedy to chyba można z miejsca ogłosić bankructwo...). No i jak wygladaja ceny dojazdu taksowka? W koncu jest wtedy zakaz dojazdu kazda inna forma... Bo strzelam, ze raczej
No i pytanie co z noclegiem przez te dni np. u znajomych/rodziny? Czy oni wtedy tez maja zakaz wychodzenia?

Jestem tez ciekaw, czy ktos przyjezdzal w okresie covidowym na wyjazd dlugoterminowy/do pracy i jak to wszystko wpływa w praktyce na życie i pracę tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Paź 2020 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
dotychczasowe restrykcje przedłużone niestety ... ciekawe kto się skusi na lot :roll:

https://www.garda.com/crisis24/news-ale ... 8-update-6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Paź 2020 14:11 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
ja sie odkusilem, dobrze ze wizz pozmienial daty i mozna anulowac. wyjazd na kilka dni nie ma sensu.

@prz_ gdzies mi mignelo ze kwarantanna (po wyniku pozytywnym) na koszt Islandii, ale warto potwierdzic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Paź 2020 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
ja mam wylot jutro, nie można zmienić :P

a koszty po naszej stronie, na początku lipca test był darmowy później zmienili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Lis 2020 02:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
https://www.covid.is/flokkar/ferdalog

guglowe tlumaczenie
- test za darmo dla pozdroznych w XII-I
- ozdrowiency zwolnieni z testowania, jak przedstawia papier
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 26 Lis 2020 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
To byłoby chyba za piękne by było prawdziwe. W polskiej wersji językowej znalazłem tylko że - Islandzkie władze sanitarne nie akceptują wyników testów wykonanych poza Islandią. Osoby, u których potwierdzono wcześniej koronawirusa w Islandii, zwolnione są z obowiązku kwarantanny po powrocie z podróży zagranicznej.
oraz
Dzieci urodzone w 2005 roku lub później są zwolnione z obowiązku poddania się testom przesiewowym i kwarantannie, podobnie jak osoby, które po przejściu testów PCR na koronawirusa uzyskały od islandzkich organów opieki zdrowotnej zaświadczenie o przebytym zakażeniu chorobą COVID-19 i zakończeniu izolacji lub jeśli na podstawie pomiarów przeciwciał wykazano, że wyzdrowiały po infekcji COVID-19.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 26 Lis 2020 09:19 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Testy w grudniu na koszt państwa, zastanawiam się nad lotem na święta na 5 dni. Czy test wykonany na lotnisku zwolni mnie z kwarantanny? Czy dopiero drugi test wykonany w mieście upoważnia mnie do wyjścia z hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Lis 2020 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Dopiero drugi.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 26 Lis 2020 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ale z tego co mi się wydaje (albo tylko wydaje :roll: ) można by wziąć hotel gdzieś na odludziu i spacerować wokół bez kontaktów z innymi. Zimą można by polować na zorzę i te 5 dni się przemęczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 26 Lis 2020 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Właśnie tak można zrobić. Jeśli wylot powrotny jest przed drugim testem, to nawet lepiej. Czyli, np. 4 dni na odludziu, w miłym domku z kominkiem, spacerami i, przy sprzyjających okolicznościach, zorzowymi nocami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 02 Gru 2020 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Światełko w tunelu? - na głównej pojawił się artykuł
https://www.fly4free.pl/islandia-nowe-p ... -wjazdowe/ w którym piszą że
W tej chwili, żeby wjechać na Islandię, możemy wybrać dwie różne procedury. Albo poddamy się 14-dniowej kwarantannie albo zrobimy test na koronawirusa, przejdziemy 5-dniową kwarantannę i ponownie zrobimy test. Jeśli jednak przechorowaliście już koronawirusa, to od 10 grudnia wystarczy zaświadczenie o przebytej chorobie, a od ręki zostaniemy zwolnieni z obu tych procedur.
Co prawda na stronie https://www.covid.is/flokkar-polsku/podroze o tym nie znalazłem, ale może?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 02 Gru 2020 11:49 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
paweł p napisał(a):
Ale z tego co mi się wydaje (albo tylko wydaje :roll: ) można by wziąć hotel gdzieś na odludziu i spacerować wokół bez kontaktów z innymi. Zimą można by polować na zorzę i te 5 dni się przemęczyć.
Namówiłeś mnie, wziąłem w terminie 22-25 stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 02 Gru 2020 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Wklejam link z informacjami o zaświadczeniu po przebyciu Covid19, dzięki któremu jest możliwy pobyt w Islandii bez testów i kwarantanny. Google tłumacz niezbędny :)

https://www.landlaeknir.is/um-embaettid ... _QW-_B82rU
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 20 Gru 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Czy ktoś może wlatywał po 10 grudnia do Islandii jako ozdrowieniec? Jak wygląda sytuacja na lotnisku? Tak czytam te tłumaczenia ze strony covid.is i powinien wystarczyć stary test pozytywny aby nie wpaść w kwarantannę.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Gru 2020 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Tylko, że po angielsku- ale teraz Alab nie chce wystawić takiego przeszłego wyniku badania po angielsku. Może być chyba wynik IgG metodą Elisa po angielsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Gru 2020 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Testy po angielsku to ja mam i pcr dodatni i przeciwciała. Tylko chciałem się upewnić że mimo tego nie wpadnę w kwarantannę.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Gru 2020 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
@cart -A zamawiałeś od razu po angielsku, czy po fakcie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Gru 2020 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
PCR Medgen ma defaultowo w 2 językach. A przeciwciała w Alabie zamawiałem po angielsku z myślą o Islandii.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group