Fly4free.pl

Islandia wprowadza nowe zasady dla turystów. Część ominie kwarantannę i testy

islandia
Foto: solarseven / Shutterstock

Islandia zdecydowała, że kolejny raz zmieni zasady wjazdowe dla obcokrajowców. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi osoby, które przechorowały już koronawirusa, nie będą musiały odbywać kwarantanny ani poddawać się testom na COVID-19.

Dla wielu osób może to być bardzo dobra wiadomość. Islandzki rząd ogłosił bowiem, że wszystkie obostrzenia wjazdowe nie będą dotyczyć osób, które mają koronawirusa już za sobą – a takich z tygodnia na tydzień przybywa. Co jednak istotne, nowe zasady zaczną obowiązywać 10 grudnia i obejmują wyłącznie obywateli krajów UE, a także Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

W tej chwili, żeby wjechać na Islandię, możemy wybrać dwie różne procedury. Albo poddamy się 14-dniowej kwarantannie albo zrobimy test na koronawirusa, przejdziemy 5-dniową kwarantannę i ponownie zrobimy test. Jeśli jednak przechorowaliście już koronawirusa, to od 10 grudnia wystarczy zaświadczenie o przebytej chorobie, a od ręki zostaniemy zwolnieni z obu tych procedur.

Nowa decyzja to jednak nie jedyne ułatwienie dla zagranicznych turystów w ostatnim czasie, bo niespełna dwa tygodnie temu Islandia zdecydowała również, że w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia testy na koronawirusa będą darmowe. Wszystko dlatego, że turyści wybierali opcję 14-dniowej kwarantanny, żeby ominąć płacenie za testy, ale w rzeczywistości nie przestrzegali jej zasad.

Następna aktualizacja zasad ma nastąpić nie wcześniej niż 1 lutego 2021 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Czy tylko Islandia postanowiła wpuszczać podróżnych do kraju po przejściu już choroby COVID? 
Adrian Jarzyna, 3 grudnia 2020, 18:06 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »