Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2015 22:56 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Skorzystałem z dobrej oferty Pegasusa i lecę z Pragi do Teheranu. Wracam Wizzairem z Gruzji. Cała podróz to ok 10 dni (korpo nie odpuszcza). Jak wygląda obecnie sytuacja z wizami kupowanymi na lonisku? Dodam, że ubezpieczenie mam i tak, więc wezmę je po prostu ze sobą. Jaka jest szansa, że mnie nie wpuszczą. Zarówno ja, jak i koleżanka ze mną podrózująca, mamy masę pieczątek w paszportach. Jaki jest obecnie koszt (czytałem o 60€)?

Z góry dzięki za pomoc
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
a.szmajdzinska lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 27 Lip 2015 23:00 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
wizę dają elegancko, szanse że Cię nie wpuszczą oceniam na zero. poczytaj wątek Iran kompendium wiedzy, tam jest wszystko dokładnie opisane.
Góra
 Profil Relacje PM off
RadekZamulacz lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2015 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 187
A jakie te pieczątki macie? Z bliskiego wschodu coś?
Wizę raczej dadzą bezproblemowo. Polecam jednak zabrać na wszelki wypadek nieco więcej niż 60 EUR (czasem losowo chcą więcej, np. 65) oraz dolary: jeśli nie będziecie mieli ubezpieczenia "międzynarodowego", to wymuszą na was wykupienie go po 15 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:12 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Bardzo dziękuje za pomoc. Z pieczątek mogących robić problemy: USA, Liban. Izrael całe szczęscie na oddzielnej kartce. Z tego co widzę wiza robiona na miejscu (w Warszawie) jest czasochłonna i w praktyce droższa, więc ją sobie daruje
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
a.szmajdzinska lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 187
No to nie widzę przeszkód :) Tylko nie pokazuj tej kartki z Izraela :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Wrz 2015 14:06 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Potwierdzam ze otrzymanie wizy na lotnisku to tylko formalnosc.

Nie potrzeba zdjec.

Potrzebne jest natomiast ubezpieczenie, o ktorym z gapiostwa zapomnialem i musialem zaplacic w okienku na przeciwko 12€ (lub 15$).

Sama wiza to koszt 60€.

Zero pytan. 30 minut roboty i naklejka jest w paszporcie

Jak bede mial dostep do komputera, wrzuce zdjecia ubezpieczenia i kwitu.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2015 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
to rzeczywiście chyba losowe :D bo ja 2 tygodnie temu zapłaciłem €50 ($57). No i naliczyli mnie $15 za ubezpieczenie bo zapomniałem wydrukować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lis 2015 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2015
Posty: 2
Witam.
Mam pytanie dotyczące kupna wizy na lotnisku w Teheranie.
Przede wszystkim - wiza jest wystawiana na 15 czy 14 dni?
Bo różne wersje krążą w sieci.

Druga rzecz wygląda tak - lecimy do Teheranu z Kijowa 30 stycznia, w Teheranie jesteśmy ok 1 w nocy (31 stycznia).
Powrót jest 14 lutego, a więc licząc od 31 stycznia będzie akurat 15 dni.
Tylko czy w tym okienku wizowym będą liczyć od 31 stycznia czy może od 30?
Niby oczywiste, ale różnie bywa więc wolę zapytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Lis 2015 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Wiza jest teraz wystawiana na 30 dni!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Lis 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
Z tego co mi wiadomo to wizę przedłużyli do 30 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lis 2015 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2015
Posty: 2
Dzięki za odpowiedź!
To bardzo dobra wiadomość, oby przez najbliższe miesiące nic nie zmienili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:11 

Rejestracja: 18 Lip 2014
Posty: 1
Czy mając stempel z Izraela sprzed 5 lat, mam spodziewać się problemów z uzyskaniem wizy w Tehereanie na lotnisku?

Mam dużo innych pieczątek więc może się zgubi w tłumie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:19 

@schodek, możesz się spodziewać problemów. Wymień paszport na nowy.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Mar 2016 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Hej,
widzę, że do otrzymania wizy irańskiej wymagana jest ważność paszportu minimum pół roku. Mam jakiekolwiek szanse na wjazd gdy paszport będę miał ważny wówczas tylko 4,5 - 5 miesięcy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Mar 2016 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Image
ta kula mówi ze nie, spróbuj z inna :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Mar 2016 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
:lol:
Spróbuję z fusów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Kwi 2016 18:27 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
RadekZamulacz napisał(a):
Z pieczątek mogących robić problemy: USA, Liban. Izrael całe szczęście na oddzielnej kartce.

czy komuś robili jakieś problemy z powodu pieczątek z USA? mam tego trochę, no i wizę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Kwi 2016 13:15 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Teoretycznie mogą być kłopoty na lotnisku transferowym czyli w Kijowie. Na infolinii UIA powiedzieli mi, że nie dają żadnej gwarancji czy zostanę wpuszczony na pokład samolotu do Teheranu skoro nie będę mógł okazać irańskiej wizy.
Na stronie UIA jest zapis: "11.7. The airline shall be obliged to verify passenger's documents presented by him/her for transportation. In the absence of the duly executed documents and entry (transit) visas required for the passenger's travel, the airline shall be obliged to refuse his/her carriage. In this case, the refusal to carry a passenger will be deemed voluntary."
"Denial of carriage shall mean an air carrier’s denial to admit a passenger or his/her baggage for a flight, regardless of his/her presence for boarding an aircraft, unless there are the following grounds for denying boarding: health and safety assurance, improper execution of documents required for transportation (passport, visa, ticket, means, permits, etc.)."
Na stronie naszego MSZ: "Ze względu na brak gwarancji uzyskania wizy w tej procedurze oraz możliwe problemy na europejskich lotniskach (pasażerowie podróżujący do Iranu bez wizy mogą zostać niewpuszczeni na pokład samolotu) Ambasada RP w Teheranie odradza stosowanie tej procedury."
Zadzwoniłem do ukraińskiego MSZ wydz. konsularnego przedstawiłem sprawę i bardzo miły urzędnik powiedział że nie będzie żadnych problemów. Zapytał jeszcze innego urzędnika który też to potwierdził. Oczywiście to wszystko tylko na gębę...
Wyrabianie wizy przez pośrednictwo wizowe trwa 7-10 dni roboczych + do 2 tyg oczekiwania na jakiś "Authorization Code (Poparcie wizowe)" a więc już nie zdążę... :cry:
Ale jestem dobrej myśli - na pewno się uda! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Kwi 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
DMW napisał(a):
czy komuś robili jakieś problemy z powodu pieczątek z USA? mam tego trochę, no i wizę...

nie robili.

za to wyglada na to ze problem moze byc w odwrotnej sytuacji...
http://www.theguardian.com/us-news/2016 ... ing-europe
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Kwi 2016 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
@DMW
Leciałem w lutym Berlin-Kijów-Teheran RT bez wizy do Iranu. W Kijowie przy wejściu do samolotu stał gościu i pytał się o wizę powiedziałem ,że wizę będę wyrabiał na lotnisku w Teheranie i tyle,żadnych problemów z grubsza popatrzył na paszport i do samolotu. W USA nie byłem,ale
przy wyrabianiu wizy w Teheranie a trwało to ze 2h nie zauważyłem,żeby komuś robili problemy
wszyscy otrzymali paszport z wizą ze słowami Welcome to Iran i z uśmiechem na twarzy :) .
Myślę,że nie będzie problemu takie jest moje zdanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group