Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 06 Wrz 2019 17:11 

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 24
Czy ktoś z was próbowałem kupić ostatnio eSIM od T-Mobile USA na iPhone XS?

W momencie podania karty aplikacja prosi o wybranie kraju, a na liście nie ma Polski. Jak sobie z tym poradziliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#142 PostWysłany: 08 Wrz 2019 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Spróbuj GigSky - działa na eSIM iPXS w USA. Troszkę drożej niż T-Mobile USA ale osobiście sprawdzone, kupowane oczywiście z terenu PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 08 Wrz 2019 02:29 

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 24
Ostatecznie udało mi się kupić T-Mobile. Podałem jako billing zip code jakiś z UK i przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 11 Wrz 2019 14:54 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Chupacabra napisał(a):
art77 napisał(a):
2 GB mało w USA ?? z darmowym wifi wszędzie ??? no chyba że ktoś na środku pustyni musi przesyłać filmy na youtuba
polecam plusa za 39 zł z 1 GB internetu można wykupić dowolnie wiele pakietów

Dzięki za info. Kupiłem przed wyjazdem i to jest najlepsza oferta, na szybko, z Polski. Działa też np. w Turcji.
W USA działa w sieciach ATT i Tmobile. Do 39PLN trzeba dodatkowo mieć 5PLN na koncie. W tej chwili jest promocja, że po czterech doładowaniach jest jedna kwota za darmo i ważność konta na rok! Także ładujemy 4 x 10PLN i zostaje 10PLN na koncie, po aktywacji pakietu 1GB.
Ciekawe, że dla abonentów Plus'a ceny są wyższe.
Sam mam abonament w Tmobile i, o zgrozo, pakiet 500MB kosztuje :o 359,99PLN

To już chyba nieaktualne, kiedyś jak jeszcze nie było ROAH w UE to korzystałem z tej opcji w hiszpanii, teraz sprawdziłem i jeżeli to jest to:
https://www.plus.pl/documents/16/125657 ... ulamin.pdf to 1GB kosztuje 90zł chyba, że jest jeszcze jakaś inna oferta?

To chyba jednak jakaś inna oferta. Tu jest ta poprawna:
https://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-pl ... taPromocje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 11 Wrz 2019 14:57 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
@trocha To jest jedna z tych absurdalnych ofert, która jest lepsza dla ludzi z ulicy (na kartę) niż dla tych co płacą abonament.
Tu jest oferta "na kartę":
Cytuj:
https://www.plus.pl/documents/16/13424784/Pakiet_Euroatlantycki-tani_Internet_w_Roamingu_w_Mix_i_Na_Karte.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 06 Paź 2019 18:04 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 21
steel33333 napisał(a):
-- 30 Lip 2019 10:15 --

RLPH napisał(a):
Polecam pakiet w T-Mobile za ok. 80USD na 2 karty SIM. na każdą kartę przypada 10GB limitu LTE, plus można dzwonić i smsować po Stanach


możesz podesłać linka do tej oferty, bo nie mogę znaleźć.

-- 30 Lip 2019 10:17 --

steel33333 napisał(a):
RLPH napisał(a):
Polecam pakiet w T-Mobile za ok. 80USD na 2 karty SIM. na każdą kartę przypada 10GB limitu LTE, plus można dzwonić i smsować po Stanach


możesz podesłać linka do tej oferty, bo nie mogę znaleźć.


chyba Ci o to chodziło:

https://prepaid.t-mobile.com/simply-prepaid

ale to oferta normalnie na jeden sim


kupiliśmy w punkcie T-Mobile na miejscu i to była oferta ograniczona czasowo chyba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 06 Paź 2019 19:28 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Było kilka opinii o poszczególnych operatorach z USA i o plusie - niektórzy chwalili zasięg, inni pisali, że słaby itd. Istotną kwestią tutaj jest jeszcze to jaki macie telefon. Kanały w LTE są mocno zróżnicowane i telefony z europy raczej nie obsługują wszystkiego co działa w USA i każdy właściwie obsługuje coś innego. Poszczególni operatorzy w USA też działają na różnych kanałach. Więc przed wyjazdem warto sprawdzić co obsługuje wasz telefon i które z tych kanałów przez których operatorów są obsługiwane. Moje obserwacje są takie, że przez ~3 tygodnie jeżdżenia z dwoma telefonami - w moim karta plusa, u żony AT&T mieliśmy zasięg zarówno w większości wiosek i miast, gdzieś wysoko w górach było czasami ciężko. Nie mieliśmy natomiast problemów np. w Yosemite (a czytałem chyba tu na forum, że niektórzy miel problem)
Razem mieliśmy problem też w Page (i właściwie w dużej części Arizony na wschód (trasa od monument valley). U mnie (plus) w Page pomogło ręczne przełączenie na T-mobile - wcześniej przełączyło na jakąś inną sieć, na Samsungu żony nic nie pomagało, do czasu jak wyjechaliśmy spory kawałek na południe od Page.
Plus ma tę zaletę, że łączy się zarówno z T-mobile jak i AT&T - moim zdaniem zdecydowanie lepsza opcja, chyba, że ktoś potrzebuje > 8GB
Góra
 Profil Relacje PM off
miek lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 04 Lis 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Przerobiłam ofertę plusa- jestem bardzo zadowolona z tej opcji - Floryda i Teksas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 04 Gru 2019 03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Po raz kolejny pojechałem z Three UK i serdecznie polecam. 20£ za 12GB to bardzo dobry deal na USA. Do tego można wybierać między sieciami, jeśli jest kłopot z zasięgiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 15 Gru 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Kupowałeś kartę w PL przez allegro czy w UK?

Na stronie jest info, że

Cytuj:
If you’re a Pay As You Go customer, you’ll need to have activated your SIM and made a chargeable event such as making a call, sending a text or getting online, in the UK first.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 25 Gru 2019 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A czy w USA mozna spokojnie kupic jakis prepaid?
lece do nY za 4 dni i tylko na 7 dni i nie chcialbym przepalic hajsów na rachunek.
W ogole nie wiem czy jest sens w NY zakupic karte.
Chodzi o korzystanie z internetow ( głownie piesza nawi, sprawdzenie konkretnych miejscowek, zakup biletow na szybko).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 25 Gru 2019 20:54 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
Zdecydowanie najłatwiej i najtaniej kupić starter w Plusie i wziąć ten pakiet euroatlantycki za 39 zł za 1 GB. Tańszej oferty w USA nie będzie, jeśli chodzi tylko o internet. A 1 GB starczy, jak sciagniesz mapy offline i bedziesz korzystał z wifi do powazniejszych rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 25 Gru 2019 20:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Router wifi i jakas karta. Podpinasz do powerbanku. Wkladasz do plecaka.
Na telefonie odpalasz wifi-calling i jestes jak w Polsce.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 25 Gru 2019 21:03 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
W NYC można sobie poradzić bez płatnego netu. W metrze jest wifi. Praktycznie na każdym rogu masz Starbucks, gdzie jest wifi (działa też na ulicy). Możesz się logować na fejkowego maila, jeśli nie chcesz podawac swojego. W innych sieciowkach, sklepach czy nawet niektórych parkach też jest.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 27 Gru 2019 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
brzemia napisał(a):
Router wifi i jakas karta. Podpinasz do powerbanku. Wkladasz do plecaka.
Na telefonie odpalasz wifi-calling i jestes jak w Polsce.


Wkładając kartę SIM do routera Wi-Fi trzeba uważać, bo w telefonie zazwyczaj mamy ustawioną możliwość aktualizacji aplikacji, tworzenia kopii zapasowej (w tym zdjęć) tylko przez WiFi. Podłączając się w ten sposób (i nie ograniczając wspomnianych funkcji) ten 1GB może wystarczyć na dosłownie kilka godzin - bez naszej "wiedzy" telefon wykorzysta cały przysługujący nam limit w mgnieniu oka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 27 Gru 2019 12:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
To oczywista oczywistosc ;)
Przed kazdym wyjazdem za granice ustawiamy w telefonie aktualizacje tylko na reczne potwierdzanie.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 27 Gru 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Dla nas może i oczywistość ale dla większości posiadaczy telefonów "czarna magia" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 28 Gru 2019 03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
ncn napisał(a):
Kupowałeś kartę w PL przez allegro czy w UK?

Na stronie jest info, że

Cytuj:
If you’re a Pay As You Go customer, you’ll need to have activated your SIM and made a chargeable event such as making a call, sending a text or getting online, in the UK first.



Kupiłem na allegro od osoby w UK, która tam aktywowała karte. Ale podobno nie trzeba i aktywując w PL też działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 30 Gru 2019 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Szukam samego pakietu danych na 10 dni (nawigacja, mail). Myślę, że 0,5-1GB powinien być wystarczający (jako, że ma to być bardzo budżetowa opcja).
Przeczytałem chyba wszystkie tematy i z tych najczęściej wybieranych opcji zrobiłem małe zastawienie (ceny za MB lub pakiety na min. 10 dni). Mam jeszcze kilka dylematów...

1. Co do jakości samej sieci, to dużo dobrych opinii mają ukraińskie sieci (Kyivstar/Lifecell), ale zamawiając starter na ebay musiałbym doliczyć z ~30 zł za sam starter (czyli drugie tyle co za dane)?

2. Mtxc
a) Opinie chyba ok, ale ktoś pisał, że działa w jakichś niestandardowych pasmach? Na ich stronie nie mogę doszukać się takich informacji.
b) Logowanie ponoć trwało 10-15 min - https://www.fly4free.pl/forum/mtxc-jak-korzystac,241,102451#p937672... Ktoś może ostatnio korzystał i może potwierdzić/zaprzeczyć?

Three - niby kiepska jakość połączenia (dodatkowo zablokowany tethering)? Plus - niektórym w ogóle nie działał?

Plan miałem taki, żeby wziąć Mtxc (sterter za 5EUR, na koncie 7 EUR) + zapasowo aktywowany starter Plusa za 5 zł i w razie problemów na miejscu wykupić pakiet euroatlantycki.
Co o tym sądzicie?

Załączniki:
internet_usa.JPG
internet_usa.JPG [ 30.04 KiB | Obejrzany 2309 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 30 Gru 2019 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@blak

Kyivstar w ogóle się nie opłaca brać gdyż musisz wpłacić 1000 UAH a 500 UAH gdzieś sobie znika. 1000 UAH przy aktualnym kursie to aż 161zł i to wystarczy tylko na 1.4GB bo 500UAH/0.35 za 1MB = 1.48GB

LifeCell - maksymalny pakiet na USA to 2GB za 600 UAH czyli 96zł i to jest bardzo dobra oferta.

Vodafone - taryfa "HalfGbyte on the road" to 500MB na 7dni za zaledwie 150 UAH czyli 25zł ;) na początek w sam raz.

Na taki wyjazd najlepiej zabrać Vodafone i LifeCell w razie co. Osobiście ostatnio w Izraelu testowałem Vodafone i LifeCell i wszystko ładnie śmiga. Za miesiąc biorę ze sobą LifeCell do ZEA bo za 100zł mam 2GB netu gdzie w ZEA od Etisalat tylko 1GB i to za ponad 100zł ;)

Konta doładowujesz poprzez Revolut i zarządzasz z poziomu apki, strony www.
Startery można kupić na Ukrainie we Lwowie. Będę tam znowu 15.01.2020 i starter do LifeCell kosztuje 25 UAH
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group