Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Sie 2017 01:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Ja nie kpię z ludzi, którzy mając 5 dni chcą się ruszyć z jednego miasta

A ja gdzieś kpiłem? Zacytuj, albo nie pomawiaj...
Cytuj:
Może przejechanie 150km to jakieś absolutnie niewykonalne zadanie?
]
Wykonalne. A pomiędzy którymi miastami na Kubie - wartymi Twoim zdaniem zwiedzenia podczas pobytu - jest taka odległość? Które 3 miejsca w czasie 5 dni polecasz do zobaczenia na Kubie i jak to sugerujesz rozplanować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 23 Sie 2017 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
boots napisał(a):
A ja gdzieś kpiłem? Zacytuj, albo nie pomawiaj...

Proszę Cię... Bo ja od dziś czytam Twoje wypowiedzi, zwłaszcza o czasie. Może użyłem zbyt dosadnego określenia, choć nic lepiej oddającego nie przychodziło mi do głowy. Zresztą Twoje, w moim odczuciu butne (i oderwane od rzeczywistości) teksty o posiadaniu/braku pieniędzy, czasu i duszy podróżnika, tylko mnie w tym utwierdzają.

Cytuj:
Wykonalne. A pomiędzy którymi miastami na Kubie - wartymi Twoim zdaniem zwiedzenia podczas pobytu - jest taka odległość? Które 3 miejsca w czasie 5 dni polecasz do zobaczenia na Kubie i jak to sugerujesz rozplanować?


Nie wiedziałem, że miejsce równa się miasto. Zaczerpnąłeś to z tego samego podręcznika co definicje prawidłowego zwiedzania? Wymieniłem już trasę w którymś z postów. Wytypowane na szybko po rzucie okiem na relacje Gaszpara i mape.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Buki lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 23 Sie 2017 03:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Kochani, bo prawdziwa podróż na Kubę powinna się odbyć statkiem, najlepiej jakąś karaką żeby wczuć się w klimat i mieć czas na przemyślenia jak to drzewiej na karaibskiej wyspie było. Dopiero po tym możemy zejść na kubański ląd i rozpocząć zwiedzanie.
Kilkugodzinny przelot jakimś samolotem to dziadostwo dla nędzarzy bez czasu i nie warto ;)

A rozwijając się
Do np. mojej ulubionej Lizbony jestem w stanie polecieć na 1 dzień żeby siąść na ławeczce na Miradouro da Senhora do Monte i gapić się na Tag oraz zrujnowane domy pokryte czerwonymi dachami. W jednej ręce trzymając świeżą, zawiniętą w papier bifanę z knajpy od Antonia a w drugiej trzymając butelkę wina i to wszystko w towarzystwie uśmiechniętych ludzi.
Do takiego "beznadziejnego" Turku też mogę pojechać na 1 dzień albo i na tydzień "jak mi się zachce".
Żeby pójść do sauny. Ale po co, przecież mam saunę pod nosem? Bo podoba mi się fiński, lubię Finów i wypić z nimi karhu, które jest byle jakie, ale w saunie smakuje wybornie itd. itp.

Kiedyś się oburzałem na expresowe RTW, dalej tego nie rozumiem, ale już się nie oburzam, tak samo jak nie rozumiem ludzi leżących plackiem na plaży kilka dni, ba kilka godzin, ale nie krytykuję bo każdy sam wie co lubi i co mu jest potrzebne.
W weekend lecę do Norwegii, w pociągu spędzę prawie dobę, "zarwę" dwie nocki, po to, żeby przejść kilkadziesiąt kilometrów w 30 godzin po zaplanowanej trasie. Siąść na skałce z widokiem na morze (mam je na co dzień w Polsce) zalać sobie wrzątkiem zupkę chińską i liczyć na to, że uda mi się wypatrzeć bielika. Tak mi się zachciało i tak zrobię.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 23 Sie 2017 23:31 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
boots napisał(a):
Jeśli masz pieniądze, a nie możesz znaleźć czasu, to znaczy, że tak naprawdę nie masz albo pieniędzy, albo duszy podróżnika.


Nie masz dzieci, prawda? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 23 Sie 2017 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
cypel napisał(a):
Kochani, bo prawdziwa podróż na Kubę powinna się odbyć statkiem, najlepiej jakąś karaką żeby wczuć się w klimat i mieć czas na przemyślenia jak to drzewiej na karaibskiej wyspie było. Dopiero po tym możemy zejść na kubański ląd i rozpocząć zwiedzanie.
Kilkugodzinny przelot jakimś samolotem to dziadostwo dla nędzarzy bez czasu i nie warto ;)


Tez sie kiedys zastanawialm, czy nie wynajac yacht-u i poplynac na Karaiby i Kube, ale w koncu polecialem samolotem.
Dla mnie podroz zaczyna sie, jak pakuje 2 koszule, szczoteczke do zebow, ladowarke i komorke. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Sie 2017 00:37 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
OradeaOrbea napisał(a):
Podróżuję i tak, i tak. Nie są mi obce akcje typu „XXX in a nutshell”, jednakże lubię smakować pewne miejsca w stylu slow. Co kto lubi: tutaj zmiennych, mających wpływ na typ wyjazdu, jest sporo – urlop / inne wyjazdy / balans między życiem rodzinnym a życiem w podróży / koszty. I nigdy nie zadrży mi powieka, gdy ktoś zaproponuje szybki wypad z Krakowa do Tadżykistanu. Taki na 3 dni. Raczej będę szukać karty kredytowej, aby zabookować bilety. Bo warto. Tak jak warto lecieć do Japonii na kilkanaście godzin, jak ktoś lubi.

Ktoś powie: ok, ale czy to ma sens? Kuba na tydzień, Wiedeń na 3 godziny? Przecież nie poznamy danego miejsca. Odpowiem tak: róbcie to, co DLA WAS ma sens. Może nie poznacie dogłębnie danego miejsca. Ale zrobicie coś, co jest ważne: przekonacie się, czy to było rozsądne na własnej skórze. Empirycznie. I to jest chyba największa wartość: poznawanie swoich preferencji, aby móc później maksymalizować ewentualne korzyści, wynikające z danego wyjazdu.

Tu ważna uwaga: nie zawsze krótki czas wyjazdu wynika li tylko ze szczupłości biletu lub budżetu. Posiadanie lub nieposiadanie pieniędzy nie ma tu nic do rzeczy. Bo pewne sprawy się nie dają bezpośrednio na finanse przełożyć.

piekny post, czesc wycialem (choc sie z nia zgadzam :) cieszmy sie podrozami jesli mamy takie mozliwosci.
mimo ze Kuba na kilka dni to dosc krotko, uwazam ze warto tam leciec jesli jest taka mozliwosc i ktos jeszcze na
Kubie nie byl. bylem z AZ z ich bledem w Naricie kilka godzin, wiele osob to krytykowalo ze nie warto itd.. a mi sie tam bardzo podobalo, chetnie bym to potworzyl gdyby byla taka mozliwosc.

sprowadzenie wszystkiego do pieniedzy plus czasu jako ogranicznika podrozy nie ma sensu, jest masa
innych zmiennych jak na przyklad zycie rodzinne czy obowiazki w Polsce ktore wymagaja pobytu na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 24 Sie 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
Aclan napisał(a):
boots napisał(a):
Jeśli masz pieniądze, a nie możesz znaleźć czasu, to znaczy, że tak naprawdę nie masz albo pieniędzy, albo duszy podróżnika.


Nie masz dzieci, prawda? :)


W sedno!
Można jeszcze dorzucić brak urlopu, brak możliwości wzięcia urlopu bezpłatnego, brak możliwości zostawienia na dłuższy czas swojego zwierzaka, względy zdrowotne (jak np. brak możliwości posiadania wystarczającej ilości leków na dłuższy pobyt) i można by wyliczać w nieskończoność. My lecimy do Gwatemali na 2 tygodnie, w tym czasie chcemy zobaczyć najważniejsze rzeczy, typu Tikal, jezioro Atitlan, Antiguę itp.(to nie wszystko, nie chce mi się wypisywać wszystkiego, wolę sprostować dla naszego napinacza :D ), następnie udać się na 3 dni do Belize na Caye Caulker. Czy warto? Zobaczymy, będzie to moja pierwsza wizyta po drugiej stronie Atlantyku, ale w całym swoim życiu nie żałowałem jeszcze żadnej podróży/wyprawy/wycieczki i myślę, że w przypadku burrito deal intuicja również mnie nie zawiedzie.
Czytając wypowiedzi @boots mam wrażenie, że jest po prostu trollem, gdyż nie wyobrażam sobie, by ktoś miał aż tak płytką wyobraźnię. Ale to tylko moje zdanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabag131 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 24 Sie 2017 11:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Czytając wypowiedzi @boots mam wrażenie, że jest po prostu trollem (...) Ale to tylko moje zdanie

Masz prawo prezentować swoją opinię, nawet tak idiotyczną i chamską.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
@boots nie jest ani chamska, ani tym bardziej idiotyczna. Po Twoich komentarzach można po prostu dojść do takich, a nie innych wniosków ;)
Grunt, że chociaż (przynajmniej!) jedna osoba ma w tym wątku "duszę podróżnika" ;) I również podczepiam się do zainteresowanych definicją poprawnego zwiedzania danego obiektu/miejsca/miasta/państwa, może robię coś źle? Człowiek uczy się przecież przez całe życie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabag131 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 24 Sie 2017 14:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Po Twoich komentarzach można po prostu dojść do takich, a nie innych wniosków

Po jakich konkretnie, bo w tym wątku są moje dwa istotne:

Trzy miejsca do zobaczenia na Kubie w pięć dni to duże wyzwanie.

Jeśli masz pieniądze, a nie możesz znaleźć czasu, to znaczy, że tak naprawdę nie masz albo pieniędzy, albo duszy podróżnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Sie 2017 23:35 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Pytanie dotyczące ostatniego zdania: rozumiem, że nie pracujesz na etacie i nie masz dzieci? Co to znaczy mieć "duszę podróżnika" i jakie korzyści daje jej posiadanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Sie 2017 23:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
rozumiem, że nie pracujesz na etacie i nie masz dzieci?

To nie ma znaczenia, bo moja teza jest uniwersalna.
Cytuj:
Co to znaczy mieć "duszę podróżnika" i jakie korzyści daje jej posiadanie?

Jeśli nie wiesz, to jej nie masz.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 25 Sie 2017 23:06 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Na szczęście, nie zależy mi na etykietach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Sie 2017 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Panowie, a czy mozecie pozostac prosze w temacie, bo akurat lubie jednego i drugiego i nie wiem co mam napisac, a watek ciekawy? :)
Pozdrawiam i udanego weekendu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 28 Sie 2017 03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Czy warto "wpasc gdzies na chwile", czy nie to bardzo indywidualna kwestia.
Moze egoistycznie posluze sie swoim przykladem.
Otoz miesiac temu polecialem ze swoja lepsza polowka na jeden dzien do Paryza (noc gratis w Renaissance La Defense; gdzie lepiej spalic darmowy nocleg kat. 1-5, jesli nie w Paryzu? :D) i dwa...do Tokio.
To byla 5. wizyta w stolicy Japonii (ktoras tam w Paryzu), wszystkie poprzednie byly dluzsze i rowniez bardziej intensywne. Impulsem do podrozy byla styczniowa promocja QR, a sporym ograniczeniem - nie pieniadze, lecz wlasnie skromnosc pozostalego urlopu.
Ostatecznie stanelo na krotkim wypadzie spedzonym na szwedaniu sie po ulubionych miejscach oraz odwiedzeniu kilku nowych w tempie wybitnie spacerowym, zrobieniu zakupow i paru zdjec.
Czy bylo warto? Jasne! Czy ponownie polecimy na drugi koniec swiata na kilka dni, kiedy nadarzy sie okazja? Oczywiscie! Jesli tylko pojawi sie jakis dobry deal, to zawsze 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Sie 2017 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
no dobrze ale czy równie chętnie poleciałbyś na jedna noc do Paryża i dwie do Japonii ,gdybyś tam nigdy wcześniej nie był? :D
myślę że dopiero wtedy może się zacząć kalkulacja czy warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Sie 2017 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Racja, moze inaczej bym wartosciowal podobny wyjazd, gdyby to istotnie byla pierwsza wizyta w tych miastach. Ale w tym wypadku i w takiej cenie nie mozna bylo nie wziac, a urlop niestety z gumy nie jest.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Sie 2017 13:32 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Własnie , przy kolejnej wizycie warto nawet wyskoczyć na ulubione danie w ulubionej knajpce. Przy pierwszej lepiej mieć więcej czasu.
W wielu miejscach to nie atrakcje z przewodników są najfajniejsze a zwyczajne pożycie tempem miasta tj właśnie wypicie kawy/ wina z miejscowymi - czy posiedzenie w jakimś innym fajnym miejscu. Na to potrzebna jest chwila albo właśnie znajomość miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group