Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Iguazu - Mendoza
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2015 12:09 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
czy ktoś ma pomysł jak się przedostać z wodospadów w rejon Mendozy? docelowo udajemy się do Chile ale z Argentyny chcielibyśmy pobyć właśnie w Mendozie i okolicach, bierzemy pod uwagę stop w Buenos jeśli miałoby to ułatwić komunikację lub zbić koszty podróży ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#2 PostWysłany: 18 Wrz 2015 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Szczególnie dobrych opcji nie ma. Autobusy są równie drogie jak loty, a o komforcie i czasie mówić chyba nie muszę. Kolej właściwie nie istnieje. Zostaje samolot, tani nie jest, leci się przez Saltę albo Buenos. Z tego co pamiętam raz dziennie jest połacznie AR przez Saltę, tak zgrane, że leci się tylko 4:20h. Przez AEP też da się polecieć łącznie w 5-6h, choć może w Buenos warto już sobie zrobić dłuższego stopa.

Ceny? Od 200$ w górę OW.

Jedyna warta polecenia opcja to lot za mile, jeśli jakieś gdzieś masz, stawki za loty po Argentynie są w wielu programach milowych całkiem przyjemne i wielu z nich jest to jeden z lepszych sposobów wykorzystania mil.
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
ara uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#3 PostWysłany: 18 Wrz 2015 13:12 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
rozumiem, że żeby uniknąć płacenia po oficjalnym kursie, musiałabym na miejscu zapłacić gotówką, ale loty na pewno będą już znacznie droższe niż kupowane online miesiąc przed podróżą nawet po oficjalnym kursie?
hmmm może jednak pojedziemy stopem? ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#4 PostWysłany: 19 Wrz 2015 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Ja jechałem odwrotnie z Mendozy do Iguassu w lutym wtedy jak szukałem wyszło mi najtaniej autobus i to na trasie Mendoza Buenos i Buenos Iguassu bo trasa Mendoza Iguassu jest z przesiadką w Cordobie ale cenowo ani czasowo nie była atrakcyjna. Ja kupowałem na Retiro bezpośrednio w kasie za gotówkę wymienioną oczywiście wcześniej po kursie blue więc wyszło sporo taniej niż kupowane przez net do wyjazdu miałem 3 dni nie było problemu z miejscami jak daty nie są jakimś świętem to raczej luz. Samoloty są drogie jak napisał już Kiew najsensowniej za mile np. Avios o ile masz potrzebną ilość. Co do komfortu autobusami to szału nie ma ale tragedii też nie siedzenia są fajnie rozkładane dostajesz posiłek na pokładzie - całkiem smaczny plus woda i kawa do oporu - polecam Andesmar ale firm jest sporo na tych trasach. Do tego można poczuć trochę lokalnego kolorytu :D Z Mendozy miałem nocny kurs do BA więc nawet się wyspaliśmy dzień na zwiedzanie BA i ponownie nocy kurs na wodospady tylko wyjeżdżał koło 18 a na miejscu byliśmy koło 13 następnego dnia - trochę się jedzie nie powiem ( zatrzymuje się po różnych małych miasteczkach) - przy odrobinie szczęścia przekimasz większość trasy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
ara uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#5 PostWysłany: 19 Wrz 2015 11:41 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@chester0 pamiętasz może ile płaciłeś za bilety?
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#6 PostWysłany: 19 Wrz 2015 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
BA do Iguassu jak mnie pamięć nie myli były około 250 zeta od osoby oczywiście mówię o kursie blue bo jakbym wymieniał normalnie było by gorzej (850 peso czy jakoś tak ) Jak będziesz na Retiro na autobusowym wejdź na pierwsze piętro i tam jak dobrze pamiętam po lewej są te biura co tą część kraju obsługują-jest podział na rejony w jakie się chce jechać. Ja chodziłem od okienka do okienka i pytałem o cenę na konkretne daty tzn miałem je na kartce wypisane bo po hiszpańsku nie mówiłem biegle i pisali mi na kartce cenę ;) w Iguassu jest dużo mniejszy dworzec ale też widziałem kilka biur więc trzeba zapytać w każdym coś tam na pewno znajdziesz w sensownej cenie. Autobus ma swoje plusy - można przekimać i cenowo jest nieźle gorzej jak Cię czas goni - ja byłem miesiąc tam więc czas przejazdu był na drugim planie.
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#7 PostWysłany: 26 Wrz 2015 22:57 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Ja przed dwoma laty z Iguazú zmierzałem w kierunku Mendozy i choć pod tak turystyczne wodospady jeździ wiele firm autokarowych, to wcale nie było łatwo znaleźć taką, która obsługiwałaby jednocześnie Mendozę. Wówczas byli to bodaj tylko dwaj przewoźnicy, każdy inny proponował mi trasę do Buenos lub Kordowy, a później już inną linią (co oczywiście jest nieco droższym wariantem), niemniej z jednym sprzedawcą wynegocjowałem całkiem niezłą zniżkę prosto do Mendozy, jednak musiałbym jeszcze jakoś ze dwa dni poczekać na ten kurs, bo jeździł chyba dwa razy na tydzień. Cen już niestety nie pamiętam, ale - choć z reguły nie są one przedmiotem negocjacji akurat w Argentynie - na tak długiej trasie naprawdę warto się potargować. W końcu pojechałem "na raty" przez San Ignacio, Santa Ana, Oberá, Apóstoles, Posadas, Santa Fe, Rosario, Kordowę i Villa Carlos Paz. :lol: Tak to jest, jak się ma zapas czasu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#8 PostWysłany: 11 Paź 2015 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3072
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
chester0 napisał(a):
BA do Iguassu jak mnie pamięć nie myli były około 250 zeta od osoby oczywiście mówię o kursie blue bo jakbym wymieniał normalnie było by gorzej (850 peso czy jakoś tak ) Jak będziesz na Retiro na autobusowym wejdź na pierwsze piętro i tam jak dobrze pamiętam po lewej są te biura co tą część kraju obsługują-jest podział na rejony w jakie się chce jechać. Ja chodziłem od okienka do okienka i pytałem o cenę na konkretne daty tzn miałem je na kartce wypisane bo po hiszpańsku nie mówiłem biegle i pisali mi na kartce cenę ;)


@chester0 dobrze, że napisałeś o bezpośrednim kupowaniu na Retiro w BA, bo ceny jakie wyszukuje http://www.omnilineas.com/argentina/bus ... to-iguazu/ trochę powalają od 1200 ARS za OW ! :shock:

czy ktoś może ewentualnie mnie nieco uspokoić, że da się jednak kupić przez neta coś w niższej cenie ? ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#9 PostWysłany: 30 Paź 2019 11:06 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Samoloty obecnie są tańsze niż autokary. Nie tylko tanie linie FLYBONDI ale także te tradycyjne.
Bilet w FLYBONDI BA-IGUAZU-BA kosztuje tylko 170-250zł w 2 strony ale niestety nie przechodzi nam płatność...
Spróbujemy zapłacić poprzez znajomego Polaka w BA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iguazu - Mendoza
#10 PostWysłany: 04 Gru 2019 03:47 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
piotr72 napisał(a):
Samoloty obecnie są tańsze niż autokary. Nie tylko tanie linie FLYBONDI ale także te tradycyjne.
Bilet w FLYBONDI BA-IGUAZU-BA kosztuje tylko 170-250zł w 2 strony ale niestety nie przechodzi nam płatność...
Spróbujemy zapłacić poprzez znajomego Polaka w BA.


W JetSmart bilety bywają jeszcze tańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group