Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Kwi 2014 15:20 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Tulio napisał(a):
Chyba jednak sobie odpuszczę ten Paragwaj, bo bez znajomości hiszpańskiego to jednak spore wyzwanie.


jak wolisz:) zawsze to nowa przygoda:) Paragwaj to jednak biedny kraj - ja nie znam ani hiszpańskiego ani portugalskiego, więc miałam trochę obaw przed wyjazdem tam, ale spokojnie :) ludzie są mili i pomocni, nawet jak bezsilni - jak zawsze trzeba uważać na sprzedawców :)

Załączam fotki tamy z punktu widokowego w Paragwaju i pobocza przy wejściu do kompleksu :)

Załączniki:
auto.jpg
auto.jpg [ 204.61 KiB | Obejrzany 10005 razy ]
tama.jpg
tama.jpg [ 170.74 KiB | Obejrzany 10005 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 07 Kwi 2014 15:24 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
I jeszcze wejście na tamę w Paragwaju - po prawej jest recepcja i tam nalezy podejść, żeby się zapisac na wycieczkę :)
Przed tournee puszczają filmik o tamie - po hiszpańsku :)

Załączniki:
wejscie.jpg
wejscie.jpg [ 146.33 KiB | Obejrzany 10003 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 08 Maj 2014 15:56 

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 13
Słuchajcie, a jeśli mamy jednodniowy pobyt, tj. przylot (o 12:22) i powrót (o 19:55) do / z IGU, to czy opłaca się przejazd i zwiedzanie strony argentyńskiej wodospadu? Czy może lepiej dać sobie spokój i na spokojnie pokręcić się po brazylijskiej?

Rozumiem, że w przypadku argentyńskiej trzeba by było ogarnąć jakiś prywatny przejazd, bo bezpośrednie autobusy raczej z IGU w te rejony nie kursują. Plus jeśli park jest otwarty do 17:00, to mielibyśmy jakieś 3-4 godziny na miejscu, wystarczy?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 08 Maj 2014 16:09 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Ja bym zrezygnował i ograniczył się do strony Brazylijskiej.
Tu i tak będziesz mieć lepszy "pogląd na całość" bo panoramy ze strony brazylijskiej są lepsze.
W Argentynie jest się bliżej, ale mniej widać całość.

Dodatkowo jadąc do Argentyny trzeba przebyć granicę i tu do końca nie wiadomo ile to zajmie.
Z lotniska by nie jechać z przesiadką na 3 autobusy i to nie skomunikowane z sobą w grę wchodzi tylko taxi albo wynajęty samochód.

Ja bym sobie odpuścił, zwłaszcza, że na stronę argentyńską warto mieć więcej czasu i zostanie niedosyt że trzeba się spieszyć (o ile w ogóle się uda dotrzeć i wrócić)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 08 Maj 2014 16:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
wg mnie nie ma czasu ani sensu jechać do Argentyny - widoki po stornie brazylijskiej powinny cię usatysfakcjonowac :) My park w Brazylii zwiedzilismy w 4h, więc spokojnie wtedy zdążysz - nie ma tyle chodzenia co w Argentynie i ogólna panorama na pewno lepsza:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 08 Maj 2014 16:56 

Rejestracja: 03 Gru 2011
Posty: 18
Cześć,
wszystko to prawda z czasem (trzeba go mieć na część argentyńską), ale strona brazylijska nawet się nie umywa do argentyńskiej. Spędziliśmy 2 bite dni po obu stronach licząc bez dojazdu, ale warto.
Maciek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 08 Maj 2014 17:57 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Jeżeli się ma więcej czasu to po stronie argentyńskiej jest dużo ciekawiej - duży park, lepsze widoki. Chociaż najciekawszy wodospad widzi się od góry, ale z bliska.
Po stronie brazylijskiej podjeżdża się autokarem i przechodzi kilkaset metrów ścieżką, która kończy się platformą do wodospadu.
Samo miasto po stronie argentyńskiej Puerto Iguazu jest tez ciekawsze niż Foz do Iguacu.
Natomiast przy ograniczonym czasie nie ma sensu jechać do Argentyny


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Maj 2014 23:17 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 11
Też twierdzę, żę bez sensu się pchać na strone argentyńską przy takiej ilości czasu. Musiałbyś autobusem dojechać do granicy (ok. 15 min), przekroczyć ją pieszo (mi zajęło to 15 min.), złapać taxi i dojechać (ok. 20 min). A park i tak zamykają o 17-tej. Godzinę, dwie po przybyciu musiałbyś już wracać. Stronę brazylijską w tym czasie zaliczysz na spokojnie, a wrażenia i z jednej, i z drugiej strony są wspaniałe...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 09 Maj 2014 15:31 

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 13
Oki, w takim razie zostajemy w Brazylii. Dzięki wielkie za porady:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Maj 2014 23:53 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Ja w Iguazu Falls byłem tydzień temu. Napiszę kilka rzeczy, spora już była podana, ale przypomnieć nie zaszkodzi.
Przylot z Sao Paolo (GRU) miałem GOLem rozkładowo o 12:37.
Lotnisko małe, bagaże dość sprawnie dostarczają.
Na lotnisku już po wyjściu z sali przylotów, mniej więcej po środku, są szafki na przechowanie bagażu.
Cena 15 reali, żeton kupuje się na górze na pierwszym piętrze.
Jest to nieco taniej niż przy wejściu do parku (tam 20 reali), korzystałem z nich przy odlocie.
Autobus do parku i do centrum (linia 120) jest na lewo od wyjścia (znak Omnibus).
Najpierw przyjeżdża autobus do centrum, chwilę potem (ca 4-5 minut) do parku i potem dłuższa przerwa.
Oczywiście w innych porach może być inaczej, ale przy wylocie z Foz było podobnie.
Bilet 2,85 reala.
My pojechaliśmy od razu do parku, tam zostawiliśmy bagaże i myślę, że koło 14-ej byliśmy już w autobusie w parku.
Z powrotem bagaże odbieraliśmy jakoś po 17-ej, więc na sam park 3 godziny zwiedzania starczy, o ile nie korzysta się z dodatkowych atrakcji.
Potem autobus do centrum gdzie mieliśmy hotel.
Tu mały tip, może się przyda komuś to info zważywszy na drogie ceny noclegów w Brazylii.
Accor ma weekendową promocję (nie wszystkie hotele co prawda) polegającą na tym, że jako członek ich programu ma się możliwość rezerwacji 2 for 1, czyli płaci się za 1 noc. Jest to opłacalne - my nocowaliśmy więc w Ibisie w cenie łącznej 129 reali + po 15 reali od osoby za śniadanie - łącznie 189 reali za 2 noce dla 2 osób (plus powitalny drink dla 1 osoby za platynę).
Drugiego dnia z hotelu recepcjonistka zadzwoniła rano do Poussady z początku wątku i bez problemu zgodzili się po nas podjechać.
Tak więc mieliśmy zorganizowany wyjazd na stronę argentyńską w cenie 86 reali od osoby, co ułatwiło czasowo jak i płatnościowo (zapłata za wejście do parku po stronie argentyńskiej jest tylko gotówką w ichniej walucie).
Na miejscu wykupiliśmy jeszcze grand adventure, czy jak oś tak to się nazywa (przejazd autem i motorówką pod wodospady) i czas do punktu spotkania przed wejściem do parku wyznaczonym na 17-tą zleciał szybciutko.
Powrót do centrum koło 18-ej, więc na Argentynę schodzi cały dzień.
Z tego powodu na Ciudad czasu nie starczyło, bo kolejnego dnia wybraliśmy park ptaków - godzina tu wystarczy.
Z centrum autobus na lotnisko, odprawa była dopiero o 10.30, więc zostawiamy bagaże i autobus do parku.
Z powrotem jesteśmy koło 11.30, a wylot do Rio mieliśmy TAMem o 13:01.
Podsumowując - jeżeli ktoś się waha czy kupować bilety do Foz to radzę je brać. Super sprawa i żal nie skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 04 Cze 2014 13:25 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 3
Witajcie,

Planujemy wyjazd do Foz do Iguazu w połowie września. Przylatujemy do Foz ok. południa i mamy zamiar iść do parku po stronie brazylijskiej. A kolejnego dnia na stronę argentyńską. Dopiero 3 dnia mamy wylot, ale z Puerto Iguazu do Buenos. Gdzie polecacie nocleg: po stronie brazylijskiej czy argentyńskiej na te dwie noce? Ktoś może wie jak z transportem na lotnisko w Puerto? Wylot jest ok. 10 rano.

Dzięki za wszelkie info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Cze 2014 16:14 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Ja zdecydowanie wolę miasteczko po stronie argentyńskiej Puerto Iguazu jest mniejsze i ma bardziej turystyczny klimat.
Foz do Iguacu nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia - w centrum to typowe przemysłowe miasto.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 17 Cze 2014 10:44 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
darekd napisał(a):
Ja zdecydowanie wolę miasteczko po stronie argentyńskiej Puerto Iguazu jest mniejsze i ma bardziej turystyczny klimat.
Foz do Iguacu nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia - w centrum to typowe przemysłowe miasto.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Po stronie argentyńskiej jest bardziej turystycznie, lepsza infrastruktura hotelowa, czyściej i przynajmniej potencjalnie bezpieczniej. Chociaż my mieszkaliśmy po stronie brazylijskiej i do Argentyny wynajęliśmy tylko busika za kilkadziesiąt zł na osobę.

Ważna porada - kierowcy tych busów kursujących pomiędzy Brazylią i Argentynów przekonują, że 3-5 godzin to wystarczający czas na zwiedzenie wodospadów. My byliśmy po stronie argentyńskiej 5 godzin i zobaczyliśmy jeden cały szlak i pół drugiego, przegapiliśmy trzy szlaki, z czego jeden w ramach którego była podróż łódką na wyspę przy wodospadach. Zabyły nas kolejki do pociągu kursującego do Diabelskiej Gardzieli, dodatkowo platformy w Argentynie są wąskie i jak jest dużo ludzi to ciężko się przecisnąć pomiędzy lokalnymi staruszkami, którzy chodzą naprawdę powoli. Dlatego Argentyna - min. 8-9 godzin, Brazylia - min. 5-6 godzin + 1-2 godziny na sąsiedni park z ptakami (można pogłaskać Tukana lub Arę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Paź 2014 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Czy znajdzie się tu ktoś, kto odwiedził te wodospady w miarę niedawno? Znajomy Brazylijczyk mi powiedział, że z uwagi na niedawną suszę wyglądają marnie... nie wiem na ile mu wierzyć :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 11 Paź 2014 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja bylem godzine temu w czesci Argentynskiej, a wczoraj w Brazylijskiej.

Zacznijmy wiec od Brazylijskiej. Lot helikopterem 120 USD - mozna placic tez w innych walutach. Lot nie tani, ale fajny. Ostatnich pieniedzy bym na niego nie wydal, ale jak ktos nie liczy sie co do zlotowki to warto zainwestowac. Wstep do parku 49 reali. Rejsik motorowka chyba 160 reali, z niego nie skorzystalismy.
Co do suszy nic mi na ten temat nie wiadomo, widoki swietne - wszystko czynne. Ruch umiarkowany, za duzo ludzi nie ma, wiec zwiedza sie fajnie.

Strona Argentynska: transport z Brazylijskiej do miasteczka po stronie Argentynskiej 4reale w jedna strone. Nastepnie z miasteczka do wodospadow 10 reali w jedna strone. Przed wejsciem na teren parku jest bankomat i wbrew temu co wszyscy dookola opowiadaja nawet juz w miasteczku waluta argentynska jest potrzebna tylko do kupienia wejsciowki, ktora kosztuje 215 peso. Za cala reszte (jedzenie, rejs łódką, zdjecia itp.) mozna zaplacic w realach lub kartą.
Po wejsciu do parku na poczatku ogromne rozczarowanie. Dowiedzielismy sie ze nieczynny jest najwazniejszy punkt, czyli Garganta Del Diablo (podobno do przyszlego roku)... :/ Cala reszta na szczescie jest dostepna. Wydawalo sie ze bedzie srednio fajnie, jednak ostatecznie jednoglosnie stwierdzilismy ze nawet bez tej (najwazniejszej) czesci parku strona Argentynska jest duzo lepsza niz Brazylijska. Az strach pomyslec jakie bylyby wrazenia gdyby mozna bylo wejsc wszedzie :D Na deser zafundowalismy sobie rejs motorowka przy wodospadach (ktory nie do konca wiem ile kosztowal, bo placilismy czesc karta, czesc realami, a czesc peso :D, ale na pewno byl okolo 2x tanszy niz podobny rejs po stronie Brazylijskiej) i byl to chyba najfajniejszy punkt wypadu, zaryzykuje stwierdzenie ze duzo lepszy niz kilkukrotnie drozszy lot helikopterem.

Nie wiem co jeszcze mozna dodac. W innym watku jest chyba dyskusja i widzialem ze opinie sa rozne, ale moge potwierdzic ze 100% pewnoscia ze jadac do Argentyny nie trzeba wysiadac na granicy Brazylijskiej i wypelniac papierkow, dostawac pieczatki. W Argentynie jest to juz obowiazkowe, ida wszyscy a kierowca czeka. Jesli ktos sie uprze to moze wysiasc na granicy Brazylijskiej, ale wtedy musi poczekac na kolejny autobus, bo ten nie czeka. Jesli ktos zalatwi sobie wyjazdowke to z powrotem koniecznie trzeba tez zalatwic wjazdowke.

Ostatni autobus z Argentyny jedzie o 18:30. Ewentualna taxowka spod widospadow Argentynskich do centrum Foz w Brazylii kosztuje 100 reali, a po utargowaniu 80, a transport na przejscie graniczne 40 reali. Nie korzystalismy, ale zapytalismy z ciekawosci :)

Nie na temat ale bylismy tez na tamie. Podsumowalismy ja jednym zdaniem: Ogromna tama i ogromne rozczarowanie :D Kupa betonu, wielkie genetatory, ale tama nie pompuje wody. Ostatnio byla wlaczona 3 miesiace temu na 4 dni :/ Bedac wiec w Foz, nie majac za duzo czasu warto wiec dowiedziec sie czy tama chodzi czy nie. Cena 26 reali za tak zwana wizyte panorama lub cos okolo 65 za panorame + generatory od srodka.

Jakby ktos cos chcial wiedziec to piszcie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 14 Sty 2015 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
szymonpoznan1 napisał(a):
Po wejsciu do parku na poczatku ogromne rozczarowanie. Dowiedzielismy sie ze nieczynny jest najwazniejszy punkt, czyli Garganta Del Diablo (podobno do przyszlego roku)...


Z poniższych artykułów wynika, że około 20 grudnia już otwarto ścieżkę do Gardzieli. Ktoś potwierdzi?
http://www.iguazu-falls-vacation-packag ... ta-diablo/
http://www.acercandonaciones.com/en/tur ... isita.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 04 Lut 2015 15:12 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
aarekk napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Po wejsciu do parku na poczatku ogromne rozczarowanie. Dowiedzielismy sie ze nieczynny jest najwazniejszy punkt, czyli Garganta Del Diablo (podobno do przyszlego roku)...


Z poniższych artykułów wynika, że około 20 grudnia już otwarto ścieżkę do Gardzieli. Ktoś potwierdzi?
http://www.iguazu-falls-vacation-packag ... ta-diablo/
http://www.acercandonaciones.com/en/tur ... isita.html


Garganta Del Diabl jest otwarta. Byłem 27 stycznia i można było wchodzić. Jeżeli planujecie robić tam zdjęcia lustrzanką lub innym aparatem, warto zaopatrzyć się w wodoszczelną obudowę.

Załącznik:
20150127_125919tel.jpg
20150127_125919tel.jpg [ 45.16 KiB | Obejrzany 8224 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 04 Lut 2015 17:20 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
czy to zdjęcie pokazuje Gargante? bo to chyba część brazylijska jest na zdjęciu, a Garganta jest po stronie argentyńskiej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 04 Lut 2015 23:51 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Tak,tam w glebi jest "gardlo diabla" i zdjecie jest robione po stronie brazylijskiej.Po stronie argentynskiej mozna podejsc do samej gardzieli ale gora wiec jest zupelnie inna perspektywa i wrazenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 05 Lut 2015 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Prawie z tego samego miejsca mam zdjęcie, oto ono niżej :)

Załączniki:
100_1884.JPG
100_1884.JPG [ 88.59 KiB | Obejrzany 8084 razy ]
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group