Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Sie 2013 01:53 

Karta nie jest zablokowana. Po prostu większość linii brazylijskich nie przyjmuje eu/us kart przy płatności w realach. Przyjmą
na stronach kwotowanych w EUR/USD, gdzie ceny są wyższe, ot taki podatek dla turystów. W TAM karta przechodziła kiedyś na ustawieniach niektórych innych krajów PdAm, teraz podobno już nie. Aby kupić na stronie brazylijskiej potrzebujesz jako identyfikacji ichniego numeru ubezpieczenia. Wbrew pozorom do obejścia, ale ryzyko na lotnisku.
GOL taryfikuje wszystkich w realach lecz nie obsługuje zachodnich kart. Mi udało się z MC Ultime Citi,ale i tak musiałem potwierdzać przez chat. Chatem i infolinią kupiłem większość biletów u nich. Sprawnie i miło, płatność przy check in. Ostatnio
w lutym więc powinno nadal działać. Niektórzy kupują GOL/TAM pass i sobie chwalą, ja jakoś lepiej wychodziłem na mixach.
Tak jak ktoś wspominał, przekleństwem są zmiany godzin/tras i kasowanie rejsów w ostatniej chwili. Wszystko daje się wyprostować ale adrenalina jest!
Najbardziej kuriozalny był przelot MAO- BSB -CGB. W Manaus TAM nadał bagaż do końca, dostałem oba BP, po czym w Brasilii
okazało sie że mój lot BSB- CGB nie istnieje! Ale przemiły agent wyrwał z czeluści mój plecak i nie tylko przebukował ale odprowadził za rączkę do samolotu TRIP-a.Do Cuiaby doleciałem zaledwie godzinę po czasie.Byłem jednako pod wrażeniem burdelu i sprawnego miłego załatwienia abstrakcyjnej historii.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 09 Sie 2013 03:35 

Opcja z busikiem, który przyjeżdża pod hostel jest na pewno dobra! Wygodnie, szybko i nie trzeba się przejmować na granicy - tak jak zauważyli pozostali forumowicze. Jeśli chodzi o przekraczanie granicy tylko w celu zwiedzenia parku i zorganizowanym busikiem, to z tego co pamiętam nie trzeba pokazywać karty wjazdu/wyjazdu. W każdym razie jest to ważny dokument i jak się ktoś przyczepi, to można mandat zapłacić za jego zgubienie.
Nie wiem, czy warto tracić czas na Ciudad del Este, jeśli ma się do zobaczenia tyle innych ciekawych rzeczy! W Paragwaju to lepiej Asunción i Encarnación, ale to trochę daleko od granicy...
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 10 Sie 2013 16:43 

Loty: 354
Kilometry: 799 888
srebrny
Mam jeszcze pytanko - znacie jakąś wyszukiwarkę, która akceptuje europejskie karty (na decolar.com nie chciało mu puścić płatności), a która wyświetla loty GOL ?? niestety na stronie GOL nie chce mi puścić płatności, a w tej chwili mają najlepsza stawkę na interesujący mnie lot.

#24 PostWysłany: 23 Sie 2013 11:22 

Pytanie mam do tych co szybko odbyli wycieczka na wodospady. Ląduje w FOZ i mam 6h, czy jest szansa zobaczyć wodospady po brazylijskiej stronie? Bo chyba tam będzie szybciej.
Czy jest jakiś autobus bezpośrednio z lotniska?
Czy na lotnisku jest bankomat?

Z góry dziękuję za informacje.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 23 Sie 2013 11:29 

srebrny
Podobno na brazylijską część starczy 3-4h.
Pytanie ile będziesz czekać w kolejce po bilety. Wejście do parku jest blisko lotniska, wiec nawet taxi nie powinno byc drogie.
No i czy 6h to długość stopa czy czas wolny, bo na lotnisku też musisz być wcześniej...

Będę w listopadzie, ale wydaje mi się realne - jesli szybko kupisz bilety, pobiegniesz wręcz pod wodospad i wrócisz, ale za wiele nie zobaczysz.

#26 PostWysłany: 23 Sie 2013 19:01 

Ja będę we pod koniec września, więc pewnie przetestuję. Ląduję w południe więc moze kolejki już się skończą. Stop trwa niecałe 7h. Skoro już tam będę to chyba warto zobaczyć:).
Dzięki za informacje. Pozdrawiam.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 25 Sie 2013 18:04 

szansa jest. ale to nieco malo czasu. my spedzielismy caly dzien po brazylijskiej i caly dzien po argentynskiej (w sensie tak po 10 h).

autobusy jezdza srednio co 20 min. sa dwie linie, wiec uwaga by wejsc do dobrego autobusu. czas przejazdu to jakies 15 min. koszt 2,75 brl.

zarowno na lotnisku jak i w parku sa bankomaty. ciezko o platnosci karta. za bilety nalezy zaplacic gotowka.

kolejek do kas nie bylo. jest ich wiele.

polecam przejazdzke pod glowny wodospad zodiakiem/motorowka. koszt kolo € 50-60,- (taniej po stronie argentynskiej). rewelacja! bedziecie mokrzy wiec polecam wziac stroj kapielowy.

jesli macie jeszcze jakies pytania, piszcie :)

pozdrawiam ze spitzbergen ;)

#28 PostWysłany: 30 Sie 2013 11:11 
Awatar użytkownika

niebieski
maxima napisał(a):
Mam jeszcze pytanko - znacie jakąś wyszukiwarkę, która akceptuje europejskie karty (na decolar.com nie chciało mu puścić płatności), a która wyświetla loty GOL ?? niestety na stronie GOL nie chce mi puścić płatności, a w tej chwili mają najlepsza stawkę na interesujący mnie lot.

Nie wiem czy już kupiłaś/eś ale kilka miesięcy temu płaciłem mastercard aliora na argentyńskiej stronie GOL (płacisz w ARS) i poszło bez problemu. Potem jeszcze mi skasowali lot powrotny to sobie zmieniłem na lepsze połączenie które wcześniej kosztowało 3 razy więcej niż płaciłem :). W realach również mi nie przechodziła transakcja.

Odnośnie brazylijskiej strony wodospadu to wg mnie wystarczy 4h. Jak dobrze trafisz w autobus z lotniska do wodospadów (wydaje mi się, że autobus jeździ w następujący sposób: centrum-lotnisko-wodospad-lotnisko PRZERWA i potem z lotniska do miasta) to będziesz tam w 5 minut. Na miejscu kupujesz bilet i wsiadasz do autobusu turystycznego. Jeśli chcesz oglądać tylko najważniejsze miejsca (jest kilka wycieczek i tras gdzie wchodzi się w głąb parku, które zajmują nawet 3h) to wystarczy 4h.
Argentyńska strona jest lepsza i tam trzeba liczyć cały dzień.

Obok kas biletów są szafki na bagaż gdybyś chciał zostawić. Jeśli dobrze pamiętam to cena za przechowanie to było coś 10-12 reali.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 30 Sie 2013 22:43 

srebrny
Ja już kupiłam - na stronie GOL najlepiej chyba wybrać opcję USA i wtedy bez problemu przechodzi w USD. Przylatujemy do IGU w środę wieczorem, więc nie wybieramy się już do parku. Myślałam, żeby w czwartek z rana udać się na argentyńską stronę i poświecić cały dzień na to. W piatek udać się na brazylijską stronę i moze do Itapu? Podobno po stronie paragwajskiej Itapu jest za free - ktoś o tym coś wie?
Lot do Sao Paulo mamy w sobotę rano.

Swoją drogą - czy w Sao Paulo jest równie "niebezpiecznie" jak w Rio? trzeba tak samo uważać? czytałam gdzieś, że SP jest bardziej europejskie, dużo korpo, więc tam zagrożenie jest mniejsze i można np. wieczorami chodzić po mieście bez większych obaw.

#30 PostWysłany: 31 Sie 2013 10:00 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
maxima napisał(a):
Podobno po stronie paragwajskiej Itapu jest za free - ktoś o tym coś wie?
Lot do Sao Paulo mamy w sobotę rano.

Swoją drogą - czy w Sao Paulo jest równie "niebezpiecznie" jak w Rio? trzeba tak samo uważać? czytałam gdzieś, że SP jest bardziej europejskie, dużo korpo, więc tam zagrożenie jest mniejsze i można np. wieczorami chodzić po mieście bez większych obaw.

Do Itaipu podjechałem od Brazylijskiej strony, było super. Doskonała organizacja, naprawdę ciekawie spędzony czas. Mogę polecić. O stronie paragwajskiej nie słyszałem.

Sao Paulo jest bezpieczniejsze niż Rio. Jednak okolice katedry Se bezpieczne są tylko pn-pt 9-17. Gdy znikają białe kołnierzyki pojawiają się 'nieco inni' ludzie. Po Avenida Paulista i okolicach Jardins można spacerować po zmroku (ale też nie za późno). Życie nocne Sao Paulo polega na przemieszczaniu się taksówkami z jednego klubu do drugiego. Spacerowanie w nocy nie jest popularne ani bezpieczne. Oczywiście żadnych zegarków, biżuterii, dużych aparatów, iPhone'ów itp. I miej w osobnej kieszeni 20 reali w razie napadu, wystarczy na działkę cracku i może uratować życie. I bez paniki - Sao Paulo to super miasto. Jak Wam wystarczy czasu to wpadnijcie na dzień do pobliskiego Santos.

#31 PostWysłany: 02 Paź 2013 15:33 

srebrny
mam jeszcze pytanko - czy jadąc do Iguazu się szczepiliście?
Znalazłam info, że osoby udające się do wodospadów powinny się zaszczepić przeciw żółtej gorączce. Szczepiliście się ogólnie jadać do Brazylii (poza Iguazu, Sao Paulo jest wymienione)

http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/brazylia/191

Swoja drogą na stronie ambasady jest info:
Natomiast interesantowi, który planuje wjazd do niżej wymienionych stanów Brazylii, mimo, że nie przebywał w ciągu 90 dni poprzedzających jemu wjazd w którymś z wyżej wymienionych krajów, zaleca się dokonanie szczepień przeciwko żółtej febrze:

Acre, Amazonas, Amapá, Distrito Federal, Goiás, Maranhão, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Pará, Rondônia, Roraima, Tocantins.

BusinessClass napisał(a):
Do Itaipu podjechałem od Brazylijskiej strony, było super. Doskonała organizacja, naprawdę ciekawie spędzony czas. Mogę polecić. O stronie paragwajskiej nie słyszałem.

Czy byliście na wycieczce w dzień czy wieczorem? Wieczorna wygląda na tańszą, a trwają tyle samo ok 1:30h. Nocą chyba lepsze wrażenia?

Ostatnio edytowany przez maxima 02 Paź 2013 16:30, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 02 Paź 2013 15:57 

ja nie.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 03 Paź 2013 21:43 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
W Itaipu byłem w ciągu dnia i było super. Nie wiem jak w nocy.

Ani w Sao Paulo ani w Iguazu nie są potrzebne żadne szczepienia. Zwróć uwagę, iż wiele stron jest "sponsorowanych" przez producentów szczepionek którym na rękę jest sianie paniki.

Tam masz 100% bezpieczeństwa.

#34 PostWysłany: 05 Paź 2013 14:08 

Kasia Ktoś napisał(a):
Ja będę we pod koniec września, więc pewnie przetestuję. Ląduję w południe więc moze kolejki już się skończą. Stop trwa niecałe 7h. Skoro już tam będę to chyba warto zobaczyć:).

Wróciłam z Iguazu - jakby ktoś miał konkretne pytania chętnie pomogę.
Pozdrawiam!
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 06 Paź 2013 20:10 

srebrny
Kasia Ktoś napisał(a):
Kasia Ktoś napisał(a):

Pozdrawiam!

udało się coś zobaczyć? jakie kolejki do parku? jaka pogoda panowała?

#36 PostWysłany: 07 Paź 2013 11:18 

maxima napisał(a):
Kasia Ktoś napisał(a):
Kasia Ktoś napisał(a):

Pozdrawiam!

udało się coś zobaczyć? jakie kolejki do parku? jaka pogoda panowała?

Tak udało się zobaczyć stronę brazyliską. Robi niesamowite wrażenie. Polecam!
Szybki dojazd z lotniska (na lotnisku jest schowek bagażu, my nie korzystaliśmy), dużo kas otwartych więc szybko poszło i potem juz autobusikiem po parku.
Z pogodą to chyba tam róznie - nam trochę padał deszcz, ale potem słonecznie i ciepło (na krótki rękaw mozna). Jak chce się pójść pod największy wodospad to wraca się mokrym.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 07 Paź 2013 12:04 

niebieski
Pytanie pewnie mocno subiektywne, ale proszę o radę.

Przylot do Foz (brazylijska strona) o 12:15. Czy aby zobaczyć część brazylijską i argentyńską wystarczy niecałe 1,5 dnia (czyli ten dzień kiedy o 12 przylot i caly nastepny do 18stej) czy lepiej azlozyc sobie jeden dzien wiecej?

Chodzi mi dokladniej mowiac o:
- jak szybko dostac sie z lotniska
- czy tego samego dnia co przylot da sie zoabczyc jeszcze cala strone brazylijska
- czy w ciagu jednego dnia (zakladajac pobudke nawet wczesnym rankiem) da sie dojechac z hostelu po brazylijskiej stronie do argentynskiej czesci, calosc przejsc, zobaczyc, podumac troche i jeszcze wrocic na 17/18 na dworzec w Foz?

#38 PostWysłany: 07 Paź 2013 12:25 

Jak przylecisz o 12:15 to wystarczy Ci czasu na stronę brazylijską (nawet przy 2h spóźnieniu będzie bez problemów wystarczająco czasu), następny dzień wykorzystasz na stronę argentyńską (ale potrzebujesz cały dzień i będzie drożej niż na stronie brazylijskiej).
Po parku po stronie argentyńskiej też można chodzić samemu, choć przewodnicy czasem twierdzą inaczej (obsługa parku jest jednak innego zdania, z resztą od razu widać, że wszyscy chodzą sami:P )
Wszystkie hostele oferują przejazdy zorganizowane, trudno mi ocenić czy to się opłaca czy nie, naganiają okropnie a kwestia opłacalności odbija się o cenę autobusu z dworca po stronie argentyńskiej do wejścia do parku. Nie wiem ile kosztuje, są bardzo róże dane. Ja ostatecznie pojechałem z "wycieczką", zniżkę udało się wynegocjować jedynie za brak przewodnika. Jest to pewien zysk czasowy niż podróż na własną rękę choć mniej ciekawie. W hostelach twierdzą też że jak jedzie się samemu to na granicy trzeba czekać na następny autobus - nie jest to prawda, autobus czeka chwilę. choć jak się coś przeciągnie to faktycznie może pewnie uciec.

Wracając do strony brazylijskiej, na lotnisku wsiadasz w autobus który jedzie prosto pod wejście do parku, to jest bardzo blisko. Jest to ta sama linia która jedzie do centrum, ma trasę: Park - Lotnisko - Centrum.

Po stronie brazylijskiej można płacić kartą, ta strona ma też imho lepszy widok na wodospady (widać je bardziej jako całość) natomiast strona argentyńska umożliwia nam dotarcie bliżej wodospadów.

Natomiast jeśli chcesz zajrzeć do miasta za granicą paragwajską (nic tam nie ma, tylko sklepy) lub zobaczyć tą ich słynną elektrownię wodną to potrzeba na to jeszcze jeden dzień (albo choć pół dnia)

Z powrotem a Argentyny na 17/18 może być chyba niewielki problem, nie pamiętam już o której wróciłem ale coś w tej okolicy. Zależy tez od korków na granicy i jak się grupa zbierze.
Jeśli jechać komunikacją publiczną to trzeba by to dobrze zaplanować (może się da, nie wiem), najprościej byłoby własnym samochodem lub taxi, wtedy spokojnie bo wracamy kiedy chcemy i bez oglądania się na innych w grupie lub rozkłady jazdy (pamiętając o niewielkim ryzyku z granicą)
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 07 Paź 2013 12:39 

srebrny
michalp napisał(a):
Pytanie pewnie mocno subiektywne, ale proszę o radę.

Przylot do Foz (brazylijska strona) o 12:15. Czy aby zobaczyć część brazylijską i argentyńską wystarczy niecałe 1,5 dnia (czyli ten dzień kiedy o 12 przylot i caly nastepny do 18stej) czy lepiej azlozyc sobie jeden dzien wiecej?

Chodzi mi dokladniej mowiac o:
- jak szybko dostac sie z lotniska
- czy tego samego dnia co przylot da sie zoabczyc jeszcze cala strone brazylijska
- czy w ciagu jednego dnia (zakladajac pobudke nawet wczesnym rankiem) da sie dojechac z hostelu po brazylijskiej stronie do argentynskiej czesci, calosc przejsc, zobaczyc, podumac troche i jeszcze wrocic na 17/18 na dworzec w Foz?

też rozważałam zostać 1,5dnia, ale w rezultacie kupiłam samolot dzień wcześniej (przylot do IGU o 19:30), rankiem wybieramy się na część argentyńska na cały dzień, jak będzie nam mało to następnego dnia pojedziemy na częśc brazylijską i Itaipu, pokręcimy się po mieście. Nie wiem skąd przyjeżdżasz, ale mi to się bardziej opłacało niż nocleg w Rio i poranny samolot do IGU (koszt hotelu w IGU to 130zł/pokój w hotelu 4*, w Rio to pewnie ok 400zł-wciąz szukam:)

Planuję skorzystać z wycieczki do Argentyny z polecanego tu hostelu - 99BRL/os obecnie to kosztuje za transport i bilet wstępu do parku. Wycieczka wyrusza ok 7 rano, powrót do Brazylii ok 16.

Nie wiem czy widziałeś mapki obu parków:
brazylijska: http://www.cataratasdoiguacu.com.br/por ... 281%29.jpg
argentyńska: http://www.travelblog.org/Photos/5983429

michalp - kiedy będziesz w Iguazu?

#40 PostWysłany: 07 Paź 2013 15:30 

Odnosnie strony agrentyńskiej się nie wypowiem, nie byłam. Ale z brazylijskiej widać jak blisko wodospadów chodzą ludzie po przeciwnej stronie;). Dla mnie widok z tej strony był niesamowity.
Też przyjecieliśmy o 12.10 do Foz i zdążylismy na lot powrotny o 19.55, więc da się.
 Relacje PM off  

[ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości