Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 18 Lis 2022 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Też mieliśmy takie wrażenie. Dlatego napisałem post, żeby przestrzec resztę, która wybiera się na dniach, żeby dwa razy zastanowili się, czy warto. Ale to tylko moja sugestia.
No nic, szkoda. Powinni przyjemniej pobierać połowę ceny za takiego kastrata, który na dodatek jest bardzo zatłoczony :D.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#202 PostWysłany: 18 Lis 2022 15:59 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Ścieżki brak i to duży minus. Też mi przeszkadzały grupy z rana. Poszedłem na kawkę, odsapnąć, przeszedłem jeszcze raz. Było o niebo lepiej-prawie pusto i duzo lepsze słońce do zdjęć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#203 PostWysłany: 18 Lis 2022 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
wasil10 napisał(a):
Też mieliśmy takie wrażenie. Dlatego napisałem post, żeby przestrzec resztę, która wybiera się na dniach, żeby dwa razy zastanowili się, czy warto. Ale to tylko moja sugestia.
No nic, szkoda. Powinni przyjemniej pobierać połowę ceny za takiego kastrata, który na dodatek jest bardzo zatłoczony :D.


Jakbym tam nie był, to i tak na pewno bym poszedł pomimo zamknięcia Garganta. Wiedząc jak to wyglada w całości, to raczej nie. Szkoda, że tak się nie da. :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 19 Lis 2022 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 671
srebrny
Szacowany czas na naprawe to 90 dni, przy czym wiele zalezy od warunkow pogodowych.

https://canal12misiones.com/noticias-de ... en-iguazu/
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 21 Lis 2022 04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Przyjechałem prawie o 11 chcą uniknąć porannych kolejek i były wciąż takie same jak u Ciebie na zdjęciach. Tłok straszny.

wasil10 napisał(a):
Ścieżka na dany moment dalej jest zamknięta i wszyscy tłoczą się na dwóch krótszych trasach. Przyjechaliśmy chwilę po 8 i żałowaliśmy wyboru godziny.
Chyba wolałbym przyjechać po 11, kiedy to nikt nowy już nie przychodził, a ludzie powoli opuszczali już park.

Może mieliśmy po prostu jakiegoś pecha, bo trafiliśmy na dziesiątki zorganizowanych wyjazdów - w tym wycieczki szkolne?
Takie chodzenie (czasem to było nawet stanie, bez poruszania się dalej) gęsiego w tłumie, przebijanie się przez setki ludzi, żeby cokolwiek chociaż zobaczyć, strasznie obrzydziło nam zwiedzanie. Wyszliśmy szybko, na czym ucierpiała moja dusza 4free.

Cieszę się, że dzień wcześniej byliśmy po brazylijskiej stronie, która nas zachwyciła, a ludzi na miejscu nie było prawie w ogóle :)

Aktualne ceny:
Arg:
bus Rio Uruguay z Puerto Iguazu - 1000 peso RT/os
wejście 4000 peso/os
Bra:
bus Rio Uruguay z Foz - 5 reali/os
wejście + bus 114 reali
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 27 Gru 2022 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 671
srebrny
Według nowych informacji szacowany termin zakonczenia naprawy to połowa lutego.

https://www.primeraedicion.com.ar/nota/ ... cataratas/
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 30 Mar 2023 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 671
srebrny
Po 138 dniach, 28 lutego trasa do Garganta del Diablo została ponownie otwarta.

Z innych dobrych wieści planowana jest budowa 20km ścieżki rowerowej pomiędzy Puerto Iguazú i Iguazú National Park. :)
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 30 Mar 2023 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Ciekawe, na kiedy planowane jest otwarcie tej ścieżki? Gdy poznam ten termin, dodam sobie z 2 lata i wyjdzie z grubsza realny czas, kiedy można się tam wybrać na rowerową wycieczkę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 30 Mar 2023 21:06 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
amphi napisał(a):
Po 138 dniach, 28 lutego trasa do Garganta del Diablo została ponownie otwarta.


Mogę potwierdzić, gdyż przechadzałem się nią 14 Marca. Ale w rzece i okolicach widać pełno starych barierek , które służyły jako ścieżka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 09 Sie 2023 00:14 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Taki mały update. Byliśmy dzisiaj po stronie argentynskiej. Przejazd taksówka z Brazylii wraz z odbiorem po kilku godzinach - 400 reali. Umawiane z Polski parę dni wcześniej przez WhatsApp (jakby ktoś chciał, mogę wrzucić namiar). Nie wiem czy można taniej, nie szukałem. Zależało mi na czasie i elastyczności (bo dotarliśmy padnięci do Foz o 1 nad ranem po locie z Europy i przesiadce w Sao Paulo) i do Argentyny ruszaliśmy dopiero o 11. Autobusem pewnie taniej (chociaż przy 4 osobach taksówka nie wychodzi tak tragicznie) ale nie wyrobilibyśmy się.

Bilety po 10k pesos. Za cholere nie chciala mi przejsc kredytowa visa ing. Nawet dzwoniłem do banku, ale mówili, że to problem po stronie czytnika, nie banku. Jako obejście zadziałało skorzystanie z WiFi i kupno tą sama karta biletu online. Kurs nieco gorszy niż Blue dollar, ale w Argentynie byliśmy tylko kilka godzin.

Tak jak ktoś pisał, ścieżki do Garganta del Diablo odbudowane. Cały park dostępny. W sumie w 5h z dzieciakami udało nam się spokojnie zwiedzić całość (superior, inferior i garganta del diablo) wraz z przerwa na obiad w bufecie. Niektórzy piszą, że warto tu nawet dwa dni spędzic.. Po stronie argentynskiej. Nie biorąc dodatkowych atrakcji typu lodzie, helikopter itp, to chyba jednak przesada. Wydaje mi się, że na upartego w 1 dzień można obie strony zrobić - brazylijska i argentynska. My wyjechaliśmy o godz. 11 a o 18 bylismy w hotelu z powrotem. Jakby wyjechać o 7 to spokojnie by wystarczyło czasu jeszcze na stronę Brazylijska. To takie info dla tych, co mają mało czasu a chcą obie strony zobaczyć. Ale autobusem już raczej to się nie uda.

My jutro rano jeszcze chcemy część brazylijska odwiedzić i 15.30 samolot dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 02 Lis 2023 14:29 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2750
złoty
https://elpais.com/argentina/2023-10-31 ... audal.html
"Od wtorku 30.10 dostęp do różnych obszarów parków otaczających wodospady musiał zostać zamknięty."
Góra
 Profil Relacje PM off
Buyaka lubi ten post.
 
      
#212 PostWysłany: 19 Lut 2024 16:58 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Od poczatku listopada 2023 Garganta del Diablo jest zamknieta na amen.

Wladze parku mowia o potrzebie min. 6 miesieczych pracach nad odbudowa kladek. Problem w tym, ze... nie maja zielonego pojecia kiedy te prace sie rozpoczna 🤡 Niektorzy juz wspominaja, ze nie ma na co liczyc na ponowne otwarcie kladek prowadzacych do gardzieli przed 2025.

Oczywiscie mozna zwiedzac park innymi kladkami, ale trzeba sie liczyc, ze nie wszystkie sciezki zawsze sa dostepne.

Zdjecie dla zobraowania owczesnej sytuacji z https://www.pagina12.com.ar/612718-cataratas-del-iguazu-reabre-el-parque-nacional-sin-el-circui (na stronie dostepnych jest kilka filmikow z listopadowego potopu)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group