Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Lis 2013 23:17 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Potwierdzam ze po stronie paragwajskiej wstęp na Itaipu jest za free. Wycieczka autokarem po tamie. Najpierw puszczają filmik o tamie po hiszpańsku :-) potem objazd, 1 przystanek przed wjazdem na tamę. Jedzie się obok turbin, potem od strony brazylijskiej po tamie z widokiem na jezioro i powrót do bazy. Wszystko po hiszpańsku:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#42 PostWysłany: 08 Lis 2013 23:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Wodospady: obie strony świetne:-) może nawet brazylijska ladniejsza bo widok jest panoramiczny na całość:-) po argentyńskiej można chodzić pod wodospady, czuć sile tej wody:-)

Do Argentyny pojechalismy z wycieczka za 99brl z polecanej pousady na str. 1:-) szybko i zwinnie, na granicy nikt nas nie oglądał :-) transport ok 40 minut spod hostelu do bramy parku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Lis 2013 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Czy ktoś może potwierdzić, że po brazylijskiej stronie można zapłacić kartą w kasie parku?
Wybieram się w lutym 2014. Lot z Kurytyby, planuję zostać 2,5 dnia, więc mam nadzieję zobaczyć stronę brazylijską, argentyńską, może Itaipu. Rozważam tą pousadę El Shaddai i po tym wątku jeszcze bardziej się do niej skłaniam :)

Warto wziąć tą wycieczkę Macuco czy jak to się nazywa - pontonem pod wodospad?

Aha, bilet z Kurytyby do Foz kupowałam bezpośrednio na stronie TAM, był tańszy niż w GOL i Azul. Poza tym tam chcieli CPF, którego nie posiadam, bo nie mieszkam w Brazylii.

Szczepień do Brazylii nie praktykuję, nawet jak jechałam do Maranhao. Najbardziej bym się obawiała dengi, a na to nie ma szczepionki.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Lis 2013 15:24 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
po brazylijskiej stronie płaciłem kartą.

pontonem pod wodospad masz na myśli po stronie argentyńskiej? ja nie płynąłem, ale nie ma innego sposobu by być blisko wodospadu (wpływa się pod spadającą wodę). po stronie brazylisjkiej płynie się dużo taniej (i wolniejsza łódką) ale jest taniej. Generalnie: najdroższy prysznic jaki widziałem ;) (po stronie brazylisjkiej nie przemacza)

Na stronie GOL kupowałem bilety bez CPF.

żółta gorączka jest przekichana, ale prawdopodobieństwo zarażenia się niewielkie, lekarze na ogół nie zalecają jeśli nie jedzie się w miejsce gdzie nie jest wymagana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Lis 2013 15:49 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
też płaciłam kartą na wejściu do parku po brazylijskiej stronie. Po stronie argentyńskiej tylko gotówka.

Po stronie brazylijskiej wycieczki łodzią pod wodospad po 80BRL (listopad 2013). Jest jeszcze rafting i zjeżdżanie po linie (też po 80BRL)
Jak byliśmy wstęp na wyspę po stronie argentyńskiej był zamknięty (za wysoki poziom wody).

Generalnie mam takie spostrzeżenie odnośnie płacenia kartami w Brazylii. Z racji podwójnego przewalutowania (najpierw PLN/EUR lub USD i potem na BRL) zarówno przy gotówce i karcie różnice nie są duże. Jak liczyłam to wymieniając gotówkę (USD) na reale miałam kurs 1,4 PLN/BRL, a przy płaceniu kartą 1,41-1,44 (zależnie od dnia), więc wg mnie bardzo konkurencyjnie. Bardzo często płaciliśmy kartą, bo różnica 2-4groszy była dla nas do zaakceptowania. Nie trzeba przynajmniej chodzić z większymi kwotami i szukać kantorów.

Na lotnisku bardziej opłaca się wyciągnąć więc kasę z bankomatu (choć trzeba uważać na skimming-było na forum) niż wymienić w lotniskowym kantorze (kurs za USD 2,07 - prowizja ok 10%).

Co do lotów krajowych - radzę sprawdzać na ok 1 miesiąc przed wylotem nic się nie zmieniło;) Bo oni zmieniają, ale nie informują.
Loty do IGU rezerwowałam w sierpniu na listopad. Lot z IGU do Sao Paulo miał być via Kurytyba i na lotnisko CGH. Ale miesiąc przed wylotem podejrzałam sobie rezerwację na stronie GOLa, a tam widniał bezpośredni lot do GRU. Przyznam też, że lot GOL na trasie IGU-GRU to najgorszy lot w moim życiu - nie wiem czy taka trasa, ale mimo super ładnej pogody samolot ciągle się bujał, skręcał, trzęsło nami. O ile uwielbiam latać, tak podczas tego 2h lotu modliłam się, aby skończył się jak najszybciej. Catering w GOLu jest płatny, w TAM na lotach krajowych za free - dają picie no limit i jakieś chipsy czy kanapki.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 15 Lis 2013 16:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Lis 2013 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
OK, odpisali mi właśnie z Azul, można kupić bez CPF, widać nie doczytałam, sierota.

@Krz, pontonem mam na myśli po jakiejkolwiek stronie - generalnie czy warto to kupić, czy to taka wspaniała przygoda :) Na razie się skłaniam, żeby tego nie brać, ale może na miejscu jakiś duch przygody mnie złapie i wykupię :)

@Maxima, ja zawsze do Brazylii biorę trochę dolarów, ale tam gdzie się da płacę kartą albo wypłacam kartą debetową z bankomatu jak mi zabraknie. Podoba mi się to, że tam nawet w budzie na plaży można płacić kartą. Jakoś wolę to niż wozić większą gotówkę ze sobą :)

Przylatuję w piątek o 14.00 do Foz. Od czego polecacie zacząć, tego samego dnia? Poza szklaneczką caipirinhii oczywiście :)
Bo planowałam kolejnego dnia po przylocie (sobota) jechać na stronę brazylijską, nie wiem ile tam czasu zejdzie. Niedziela: strona argentyńska. Ile potrzeba na Itaipu? Wystarczy po południu, po powrocie z parku, czy to raczej całodniowa wycieczka?
Poniedziałek: wylot o 6 rano z Foz do Kurytyby.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Lis 2013 16:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
brasilka2 napisał(a):
Przylatuję w piątek o 14.00 do Foz. Od czego polecacie zacząć, tego samego dnia? Poza szklaneczką caipirinhii oczywiście :)
Bo planowałam kolejnego dnia po przylocie (sobota) jechać na stronę brazylijską, nie wiem ile tam czasu zejdzie. Niedziela: strona argentyńska. Ile potrzeba na Itaipu? Wystarczy po południu, po powrocie z parku, czy to raczej całodniowa wycieczka?
Poniedziałek: wylot o 6 rano z Foz do Kurytyby.


Według mnie spokojnie możesz jechać od razu do parku po przylocie - nam zwiedzanie zajęło jakieś 2,5h po części brazylijskiej i cały dzień po argentyńskiej. Z tym, że my najpierw pojechaliśmy do Argentyny, więc tam było wielkie och i ach :) Brazylia nie zrobiła już na nas takiego wrażenia, bo dzień wczesniej byliśmy bliżej wodospadów. Ale widoki po stronie brazylijskiej są ładniejsze - ładniejsze fotki i panorama. Tu możesz podjerzeć zdjęcia ze strony brazylijskiej:
najciekawsze-zdjecie-z-wyprawy,135,17746&start=200#p298963

My do Itaipu pojechaliśmy po stronie paragwajskiej - jak wróciliśmy na dworzec z parku brazylijskiego :) Wyjechaliśmy ok 13, wróciliśmy do Foz ok. 18. W Paragwaju zwiedzanie jest za free, ale po hiszpańsku. Po stronie brazylijskiej wstęp kosztuje 24 BRL
https://www.turismoitaipu.com.br/pt/atr ... panoramica

Bilet do Paragwaju 4BRL/os OW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Lis 2013 16:24 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
w GOL też dają jakiś poczęstunek - ale to zależy od trasy i może tez pory dnia. Jest symboliczny np. orzeszki. Oprócz tego, zawsze można poprosić o wodę, jest gratis (leją z butelki 1,5l do plastikowego kubeczka)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 15 Lis 2013 16:25 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Krz napisał(a):
w GOL też dają jakiś poczęstunek - ale to zależy od trasy i może tez pory dnia. Jest symboliczny np. orzeszki. Oprócz tego, zawsze można poprosić o wodę, jest gratis (leją z butelki 1,5l do plastikowego kubeczka)


u nas nie dawali :( lot 9.11.2013 - może coś się zmieniło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 15 Lis 2013 16:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
w samolocie polecam usiąść po prawej (wchodząc do samolotu) / lewej (patrząc na kokpit) stronie. Wodospady będą widoczne z samolotu ;)

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 156.57 KiB | Obejrzany 8992 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 188.75 KiB | Obejrzany 8992 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 15 Lis 2013 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
No właśnie, różne są zdania czy brazylijska czy argentyńska strona lepsza, już na wielu forach czytałam różne opinie, nie ma jak pojechać samemu i się przekonać - tak samo jak z widokami w Rio, czy lepszy z Corcovado czy Pao de Acucar :)

Super, dzięki za podpowiedź, poproszę w takim razie o miejsce po prawej stronie albo sama wybiorę jak będzie odprawa przez internet :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Lis 2013 16:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
tak jak ktoś pisał już:
Argentyna - super bo więcej wodospadów i chodzisz tuż nad nimi lub pod nimi :) ale przez to nie widzisz ich jako całości, tylko z góry, dołu lub boku ;)
Brazylia - panoramiczne widoki na część argentyńską :)

Myślę, że jak wrzucę te 2 fotki tego samego wodospadu Bossetti, to bez problemu zgadniesz, która została gdzie zrobiona :)

no i uwaga na koati!! są dość agresywne

Załączniki:
koati.jpg
koati.jpg [ 229.32 KiB | Obejrzany 8466 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 166.13 KiB | Obejrzany 8466 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 213.77 KiB | Obejrzany 8466 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 04 Kwi 2014 13:04 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
Odświeżę temat, bo pewnie znajdzie się kilka zainteresowanych osób, które w ramach ostatniej promocji Iberii zakupiły bilety do Brazylii.
Ja mam krótki trip, 8-dniowy, bo na więcej urlopu nie starczyło.
Zdecydowałem, żeby kosztem Rio i Sao Paolo podjechać do Iguazu.
I tak, w maju (sobota) ląduję w Iguazu o 12:37 i planuję od razu do Itaipu. Da się?
Maxima pisała, że mieli wyjazd o 13-ej, u mnie byłoby to nieco później.
Załatwialiście to tu: https://www.turismoitaipu.com.br/pt/atr ... panoramica czy też gdzie indziej?

Na niedzielę planuję stronę argentyńską, na poniedziałek brazylijską i wylot do Rio o 13:01.
Najlepsza opcja to chyba zorganizowany busik? Na własną rękę chyba niewiele taniej, a załatwiania więcej.
Jakie to są koszty orientacyjnie, żeby wiedzieć do ilu się targować?

I pytanie o loty wewnetrzne, bo pomny przestróg o ewentualnych zmianach rejsów bez informacji dla pasażera, chcę mieć jako taką kontrolę.
Rejsy gol wykupiłem bezpośrednio na voegol.com,br, a TAM na brazylijskiej expedii (z niemałym haraczem, ale i tak taniej niż bezpośrednio).
O ile TAM widzę na checkmytrip, to gol nie wyszukuję ani tu ani na innych znanych mi stronach (viewtrip, virtuallythere, mytripandmore).
Ma ktoś jakieś doświadczenia gdzie sprawdzać ich rezerwacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Kwi 2014 23:53 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Tez sprawdzilam. Mam to samo. Gola nie ma TAM jest. Ale mialam juz takie rezerwacje, np Etihad czy Vueling, ze ich nie bylo widac nigdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Kwi 2014 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Przemyśl sprawę z Itaipu. Lądując o 12.37 wyrobisz się spokojnie, ale jeśli spodziewasz się, że w elektrowni zobaczysz wielkie masy wody, to możesz się rozczarować. Ja się właśnie rozczarowałam. Zobaczyłam wielką betonową (chyba?) konstrukcję i tyle. W sumie wycieczka po Itaipu trwała ze 2 h, najpierw filmik o tym miejscu, potem przejazd panoramicznym autobusem, trochę się wynudziłam.
Aha, bilety można kupić w kasie przy wejściu, ale jeśli chcesz płacić kartą, to musisz pokazać paszport. Płacąc gotówką, nie trzeba.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Kwi 2014 10:05 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
brasilka2 napisał(a):
Przemyśl sprawę z Itaipu. Lądując o 12.37 wyrobisz się spokojnie, ale jeśli spodziewasz się, że w elektrowni zobaczysz wielkie masy wody, to możesz się rozczarować. Ja się właśnie rozczarowałam. Zobaczyłam wielką betonową (chyba?) konstrukcję i tyle. W sumie wycieczka po Itaipu trwała ze 2 h, najpierw filmik o tym miejscu, potem przejazd panoramicznym autobusem, trochę się wynudziłam.
Aha, bilety można kupić w kasie przy wejściu, ale jeśli chcesz płacić kartą, to musisz pokazać paszport. Płacąc gotówką, nie trzeba.


Przemyślę.
Aczkolwiek mam to w miarę planowo poukładane, więc raczej zmieniać nie bedę.
Dzięki za potwierdzenie, że czasowo się powinienem wyrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
my Itaipu oglądaliśmy po stornie Paragwaju - zwiedzanie za free:) trochę zabawy jest, żeby tam dotrzeć :)

to fakt, że nie ma wielkich strumieni wody :) objazd autobusem klimatyzowanym na punkt widokowy, potem objazd całej tamy - najpierw dołem, potem po brazylijskiej stornie wjeżdża na górę, ale nie ma zatrzymania na zdjęcia itp, tylko cały czas jedzie i powrót do "bazy"

do Itaipu wyruszyliśmy ok 13 z dworca (rano zwiedzlaiśmy brazylijską część parku), wróciliśmy ok 17-18. Trzeba dojechac busem do Cuidad (4BRL), a potem znaleźć autobus do Hernandarias - ok 1usd - zatrzymuje się pod bramą. Wycieczka jest po hiszpańsku (my nie znaliśmy, ale panna trochę tłumaczyła:)

Wycieczkę na stronę Argentyny mieliśmy zorganizowaną przez hostel - 99BRL za os

GOL nie ma na checkmytrip, bo to ich wewnętrzny numer rezerwacji, a nie z amadeusa. Można sprawdzać co jakiś czas na ich stornie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 07 Kwi 2014 14:29 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
Dość skomplikowane, fakt.
Choć dzięki Twoim wskazówkom wydaje się wykonalne.
Jest to ten sam autobus widokowy co od strony brazylijskiej?
Ze strony https://www.turismoitaipu.com.br/pt/atr ... panoramica info, że ostatni kurs jest o 16-ej, przynajmniej tak to odczytuję, hiszpańskiego jednak nie znam.
Jak z przekroczeniem granicy Brazylia-Paragwaj?
I rozumiem, że powrót do Foz do Iguazu już nie musi być via Paragwaj.

Wycieczkę na stronę argentyńską wykupię na miejscu (jeżeli się zdecyduję nie zmieniać hotelu to będzie w nim biuro turystyczne, dzięki za info o cenie).

Z GOL innej rady więc nie ma, trzeba sprawdzać na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Kwi 2014 14:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Tulio napisał(a):
Dość skomplikowane, fakt.
Choć dzięki Twoim wskazówkom wydaje się wykonalne.
Jest to ten sam autobus widokowy co od strony brazylijskiej?
Ze strony https://www.turismoitaipu.com.br/pt/atr ... panoramica info, że ostatni kurs jest o 16-ej, przynajmniej tak to odczytuję, hiszpańskiego jednak nie znam.
Jak z przekroczeniem granicy Brazylia-Paragwaj?
I rozumiem, że powrót do Foz do Iguazu już nie musi być via Paragwaj.


ja też nie znam hiszpańskiego, a co gorsza w Paragwaju nie znają angielskiego :) w autobusie jakaś dziewczyna przez komórkę rozmawiała z kimś kto literował jej słówk apo angielsku żeby pomóc nam jakoś dotrzeć do Itaipu :)

W Paragwaju jest inny autobus -ichni, w czasie objazdu pani opowiada, nie ma żadnych filmów, zwykły autokar, bez szklanego itp, autokar jak np. polski bus

Granica Brazylia-Paragwaj - nikt nic nie sprawdza:) autobus jedzie i nawet się na granicy nie zatrzymuje:)

nie rozumiem, jak chcesz wrócić do Foz nie przez Paragwaj skoro jesteś w Paragwaju?:) autobus to najlepsze i najłatwiejsze wyjście. Jednak bez hiszpańskiego trudno tam cokolwiek załatwić - jak widza białego, to "chcą go orżnąć" Nas pan chciał wysłać gdzieś tam za 18usd bilet, może miał na myśli Itaipu, ciężko stwierdzić - najlepiej mieć wszystko na kartce napisane i pokazywać. Dopiero po kilkunastu minutach zmienił zdanie, jak zobaczył, że nie uda się wyciągnąć tej kasy od nas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 07 Kwi 2014 15:07 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
Z powrotem nie przez Paragwaj to myślałem, że jakoś w Itaipu ten ichni wycieczkowy autobus wjeżdża na stronę brazylijską i nie trzeba będzie po prostu wracać.
Wyjaśniłaś wszystko szczegółowo, dzięki wielkie.
Chyba jednak sobie odpuszczę ten Paragwaj, bo bez znajomości hiszpańskiego to jednak spore wyzwanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group