Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Naklepałem tych punktów w 2015 prawie 25 tysięcy i tak sobie wiszą tam, nie mam za bardzo pomysłu gdzie to spalić.

Liczyłem na zużycie tego w podróży poślubnej, ale w Stanach ibisów brak, a w Japonii krzyczeli absurdalne ceny za nocleg w porównaniu z jakimś zwykłym ryokanem.

Ktoś poradzi gdzie najlepiej? Może robiliście takie wycieczki? Widziałem że we Francji jest tych hoteli od groma - może tam jakaś objazdówka? Problem z tymi punktami jest tez taki ze przeliczają się bezpośrednio na euro. Nie można kombinować jak w IHG, że gdzieś jest tani hotel za 10'000 punktów, co normalnie wszystkie w okolicy po 100€ chodzą i taka okazja jest bomba.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#2 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
1. Wygeneruj vouchery
2. Zapisz do pdf
3. Wyślij mi zapisane pliki pdf
4. Punkty spalone
5. ...
6. Profit!

:D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:44 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 636
Kilometry: 1 064 010
srebrny
Pamiętaj,że auto w Europcar możesz wziąć za punkty. Generalnie jest drogi, ale jak mam do wyboru np. 600PLN u nich a 400PLN gdzie indziej to mimo wszystko wybieram za punkty bo to jakby nie patrzeć za free:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Ja sobie liczę te punkty tak, że są warte dla mnie 50% prawdziwej wartości. Mniej więcej tyle kosztowało mnie ich zdobycie.

Więc jak jest ibis za 150€, a zwykły hotel za 80€, to wzięcie ibisa mi się nawet kalkuluje. No i zużywam zamrożone środki, co jest dodatkowym atutem. Europcar może być jakąś dodatkową opcją - wiedziałem o tej możliwości, ale się nigdy jej nie przyglądałem - dzieki :)

Chciałbym zrobić jakąś fajną wycieczkę i to tam wydać wszystko/prawie wszytko, bo tak biorąc nocleg to tu to tam to będę to palił przez kilka lat.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:49 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Nie wiem czy w przypadku Accora ten wątek ma sens. Bo tak naprawdę powinien się nazywać: "Gdzie Accor ma fajne hotele za cenę niższą niż konkurencja".
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:51 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Pomyśl o Tajlandii, w Bangkoku jeżeli masz platyne to masz wstęp do saloniku na bezpłatne śniadania i wieczorne przekąski i drinki free. Hotele w Bangkoku ze wstępem do saloniku od 60 E Mercure, a i Pullman 5* za 80E się trafi. na wyspach masz fajne hotele na Phuket czy Ko Chang w cenie ok 40-50 E. Ja planuje na marzec w tym roku. Liczę na tanie czartery R.pl :D

Innym pomysłem tani przelot do Bari i nocleg w Mercure Bari - super hotel duży upgrade (ze standardu do suite) dają dla platyny. za kolacje możesz płacić voucherem. Możesz też płacić za wynajem auta w Europcar korzystałem na Korfu. Choć obecnie nie widz takiej opcji na stronie, to pewnie powróci niebawem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@Misiatek Masz racje, albo mógłby brzmieć: "Gdzie jest dużo Accorów w przyzwoitych cenach żeby zrobić fajny wyjazd tanio i wydać te wszystkie punkty"

Mniej więcej o to mi chodzi.

e: @‌Krzysztof76‌ dokladnie o takie posty mi chodziło, dzięki! mam nadzieję że to się przyda nie tylko mi :)
platyny już niestety nie mam skończyła się w grudniu, ale może jakiś status match by się udało przed takim wyjazdem, mam trochę tych plastików w innych sieciach...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
@‌Krzysztof76‌ za tydzień wybieram się do Mercure Bari to sprawdzę czy nadal dają fajny upgrade dla platyny :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8580
złoty
Ja ostatnio wydałem na Azję prawie 100 000 punktów. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:00 

zbyhu napisał(a):
Widziałem że we Francji jest tych hoteli od groma - może tam jakaś objazdówka?

Możesz sobie zrobić taką objazdówkę o której pisałem. Ogólnie hotele we Francji są drogie.
1. Bordeaux, bardzo ładne i zadbane starożytne miasto. Można też pojechać nad Ocean, czy do pobliskich winnic. W okolicy dużo ciekawych miast do odwiedzenia np. Biarritz, La Rochelle, Bergerac, Cognac. Dalej na północy jest Poitiers z futuroscopem. Pod Poitiers Karol Młot zatrzymał nawałę islamską na Francję, było to w 8 wieku. Bordeaux przez kilka wieków było angielskie. Przedstawicieli mniejszości arabskiej widziałem tylko kilku, jest to głównie studenckie miasto. Ogólnie w zachodniej Francji jest mniej przybyszy z Magrebu. W ubiegłym roku otwarto nowoczesne muzeum wina w Bordeaux. Kilka zdjęć: http://www.niebieskaplaneta.pl/index.php/40-bordeaux
Góra
 PM off
zbyhu lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
@‌zbyhu‌ Sofitel Taba Heights. Mając platynę dostałem upgrade do apartamentu prezydenckiego ;)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak patrząc to zawsze znajdziesz tansze hotele. Również we Francji.
Accorów we Francji jest multum, wbrew pozorom sporo również w Niemczech, nieco mniej we Włoszech (do tego często wybór albo w centrum drogo, albo a zadu... ekhm, przedmieściach. Ja swoje punkty w zeszłym roku spalałem w Niemczech w ramach wakacyjnego wyjazdu do Włoch autem. Do co dozbierałem do końca roku właśnie za chwilę zużyję podczas ferii. A w międzyczasie będą już zbierać się następne.

Mnie łatwiej się takie punkty zużywa, bo jadąc gromadką w 5 osób, musze typowo brać dwa pokoje, lub jeden powiększany. Trzymając się standardu 3*, cena za mały pokój w większym mieście Europejskim wychodzi i tak ok 80-100EUR (x2), lub za apartament 140+. A za punkty w Ibisie czy Mercure miałem dwa pokoje + 20EUR dopłaty. Wychodzę z założenia że punkty są po to żeby je zużywać, a nie przeliczać czy mi się opłaca (uogólniając bo wiadomo że są specyficzne przypadki). To co wyżej ktoś napisał o wypożyczeniu auta dotyczy też hoteli. Czasem lepiej wziąć za darmo lub ze znikomą dopłatą droższy hotel = realnie wydajesz grosze na dopłatę wypalając punkty które tak czy siak masz, niż brać pełnopłatny inny hotel, bo jest trochę taniej = wydaje zauważalne pieniądze na hotel.

Pamiętaj też że jeśli wykonasz jedną transakcję która dopisze punkty do konta, to reszta automatycznie przedłuża ważność, więc nie musisz zapewne wypalać na siłę teraz. Ale jest to już kwota punktowa która pozwala coś zadziałać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:08 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
@‌kamo375‌
W Mercure Bari, są dwie suity zajmują całe 7 piętro i kilka junior suite. Byliśmy w lipcu 2016r. w trzy osoby, rezerwacja z punkty 2 pokoje standardowe (jedynka i dwójka) chcieliśmy zamienić na jeden duży pokój suite z dodatkowym łóżkiem. Po 15 minutach rozmowy stwierdzili że dodatkowe łóżko to kłopot i dostaliśmy 2 suity i zajęliśmy całe 7 piętro. na 2 dni :D . Opisałem kiedyś pobyt w stosownym temacie. Polecam kolacje w restauracji hotelowej za punkty, są zestawy dnia i wychodzi całkiem OK w porównaniu do cen "na mieście".


Ostatnio edytowany przez Krzysztof76, 26 Sty 2017 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
kamo375 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:10 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
@‌zbyhu‌, jak ja Ci współczuję tego problemu :-) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Sty 2017 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
BrunoJ napisał(a):
(...) Pamiętaj też że jeśli wykonasz jedną transakcję która dopisze punkty do konta, to reszta automatycznie przedłuża ważność, więc nie musisz zapewne wypalać na siłę teraz. Ale jest to już kwota punktowa która pozwala coś zadziałać.
Teraz chyba to juz zmienili, i musi byc jeden nocleg - ale taki to zawsze sie znajdzie, ewentualnie trzeba o tym sobie przypomniec w grudniu i pojsc spac kolo domu.

@asiasz Tak to juz jest jak urlopu malo, a czlowiek sie napali na zbieranie punktow w roznych promocjach w roznych sieciach - potem problem kiedy to wydac. A jak wybierze na kierunek na wakacje Filipiny czy inny Madagaskar to nie ma gdzie :) Teraz gdzie nie jade to robie zadania w IHG zamiast szukac ibisow...

e: hotel, auto, kolacja - podoba mi sie to, w sumie nie przyszlo mi do glowy zeby korzystac z tych voucherow do platnosci w knajpie.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Sty 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@‌zbyhu‌, na Madagaskarze masz przecież dwa świetne hotele - idealne żeby nie widzieć ich ceny w Euro tylko w punktach ;)
Na Filipinach ostatnio punkty paliłem w Novotelu Manila i uważam to za dobry deal.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Sty 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Tak rzucilem nazwe zakladajac ze tam nic nie ma :D, a jak jest to super drogo jak w Tokio/Teheranie. Na Madagaskarze nie bylem i na razie sie nie wybieram.

A w Manili spałem w BW paląc jakiś voucher z ichniej promocji. Jedna noc, a potem spadałem na Palawan.

Ale generalnie podoba mi się że wspomnieliście o Płd-Wsch Azji, dzięki - może specjalnie wybiorę ten kierunek na tegoroczne wakacje żeby tam to spalić. Nawet jak lot ma być droższy niż gdzieś indziej. W takim Bangkoku z chęcią posiedzę w odróżnieniu od Manili.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sty 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2706
HON fly4free
Muszę przyznać, że mam ten sam problem co zbyhu.
Cały poprzedni rok ciułałem punkty nie mając potrzeby ich wydawania, a w ostatnim czasie zacząłem rozmyślać jak je spożytkować.
I nie ukrywam, że się rozczarowałem, gdy doświadczyłem jakie są zasady realizacji promocji w Accorze, które skutecznie blokują użycie punktów w atrakcyjnych ofertach wyprzedażowych.
A standardowa oferta Accora jest - wg mnie - co najmniej mało zachwycająca i można z powodzeniem znaleźć inne (często lepsze, ciekawiej położone, zapewniające śniadanie w cenie) hotele.
I wtedy dochodzi do sytuacji, że stajesz prze wyborem: wydać sporo punktów, czy zapłacić gotówką za inny hotel.
Ja zdecydowałem, że wydam punkty, kierowałem się bowiem ideą, że nocleg nie będzie nic mnie kosztował (punkty zdobyłem przy okazji wyjazdów służbowych).
Doliczając do tego przelot Wizzarem za free (punkty z płatności kartą Raiffeisen) pozostaje mi tylko wyżywić się na miejscu (choć i to można opłacić punktami) i zapłacić za wszelkie atrakcje.
Oczywiście powyższy plan jest dobry na ograniczoną ilość miejsc (Europa, Gruzja lub Dubaj - zasięg Wizz i baza hotelowa Accor) - ja zdecydowałem się na Hiszpanię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Sty 2017 18:21 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 111
Pamiętajcie aby korzystać z quidco bądź topcashback, macie do 15% zwrotu od całej kwoty wydanej, a nie tylko od dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 27 Sty 2017 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Czy korzystając z przekierowań ww stronek, Accor normalnie nalicza punkty? Pytam, ponieważ robiąc rezerwacje przez OTA, punkty nie są naliczane. W weekend będę rezerwował ponad 20 nocek, dotychczas zawsze dokonywałem tego poprzez bezpośrednie wejście na www accora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group