Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hotele w Algierze
#1 PostWysłany: 30 Maj 2015 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Proszę Państwa,
może ktoś ma do polecenia hotel w stolicy Algierii. Szukam czegoś "stabilnego" tzn. nie hostel, coś, żeby było komfortowo, bezpiecznie, ale także bezproblemowo jeśli chodzi o zamieszkanie w jednym pokoju niemałżeństwa a pary, bo czytałem, że bywają z tym problemy w Algierii. Booking świeci pustkami, venere - słabo. Przewodnik MSZ poleca raczej hotele sieciówki ( bardzo nie lubie) i o b. wysokim standradzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#2 PostWysłany: 30 Maj 2015 19:32 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
couche surfing ?
algierczycy są bardzo mili
hotele pewnie są
b) może zapytaj w ambasadzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#3 PostWysłany: 31 Maj 2015 17:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie wiem, kiedy chcesz jechać.

Ale wrzuciłem pierwszą z brzegu datę i takie wyniki:

http://www.hotelscombined.pl/Hotels/Sea ... panded%3D0

Rewelacji cenowych nie ma, ale jest już jakiś wybór.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#4 PostWysłany: 31 Gru 2022 15:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Dziś kupiłem sobie bilet do Algierii (taki prezent od "greckiego Mikołaja) i zacząłem szukać noclegów hotelach.
W dużych miastach booking nie ma z tym problemu, w innych już tak.

Znalazłem wyszukiwarkę algierską hoteli w Algierze: https://hotel.namlatic.com/?

Sporo opcji i większość tańsza od ofert bookinga
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#5 PostWysłany: 16 Sie 2023 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1859
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Wie ktoś już z doświadczenia jak jest z parami nie będącymi małżeństwem w hotelach w Algierii? Czy faktycznie mogą występować w związku z tym problemy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#6 PostWysłany: 16 Sie 2023 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Legion1

A to nie odnosi się tylko do lokalnych par/małżeństw?
Bo z tego do wiem to zagraniczne pary mogą normalnie razem spać. W Iraku tak jest właśnie.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#7 PostWysłany: 16 Sie 2023 16:53 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Ja i moja druga polowa nie mielismy zadnego problemu z noclegiem w jednym pokoju.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#8 PostWysłany: 12 Paź 2023 20:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Legion1 napisał(a):
Wie ktoś już z doświadczenia jak jest z parami nie będącymi małżeństwem w hotelach w Algierii? Czy faktycznie mogą występować w związku z tym problemy?


My mieliśmy tylko raz problem, w jednym Airbnb w Algierze. Było nas 2 facetów i 2 dziewczyny i laska nie chciała nam wydać klucze bo nie mieliśmy akt ślubu albo potwierdzenie ze jesteśmy rodziną.

Ale kolejny airbnb nie miał zadnego problemu.

PS w hotelach też nie było problemu lub w mieszkaniu w Konstantynie


Ostatnio edytowany przez Zeus, 13 Paź 2023 09:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#9 PostWysłany: 12 Paź 2023 23:55 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Mieliśmy podobny problem w hotelu kawałek za Algierem, taki a’la resortowy😉,przy plaży . Przy recepcji był jakiś straszny służbista i próbował doszukać się w paszporcie gdzie jest wpisane, że JA! jestem żoną męża - brońboże odwrotnie :lol: :lol: , ale zadzwonił do menadżera i tamten się zgodził na wspólny pokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#10 PostWysłany: 13 Paź 2023 10:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Pierwsza noc, skorzystaliśmy z hotelu Afric hôtel - Casbah

https://www.google.com/travel/hotels/s/ ... 1C9ZbDYNY7

To chyba jeden z najbardziej kultowych hoteli Algierze, bo co którą relację czytam, to każdy tam spał. To słynne CCC -> Cena Czyni Cuda. Lokalizacja jest bardzo spoko, bo to brama do Casbah, obok stacja metra Ali Boumendjel no i cena, bo za pokój daliśmy 40 eur (niestety nie mogłem w DZD, bo hajs pobrany z karty)
Pokój mały (a toaleta tym bardziej) i śniadanie zbyt skromne. No ale na jedną noc, to nie ma co narzekać :)
Minus, niedaleko jest meczet, z mocnym zagłosnieniem, więć gwarantowana pobudka plus "spiew" mew

Załącznik:
IMG_20231006_084818.jpg
IMG_20231006_084818.jpg [ 549.57 KiB | Obejrzany 609 razy ]


Drugi pokój na powrót miałem z expedii/vrdo

https://www.airbnb.com/rooms/20100597?c ... 23277dc64c

Niestety, nie daliśmy radę tam nocować, bo dostaliśmy wiadomość na whatsappie, ze pękła rura i zalało wszystko i dostaliśmy zastępcze mieszkanie. Właścicielka twierdziła ze to blisko, 700 metrów od pierwszego (było 2,3 km), w lepszej lokalizacji (40 minut autem od centrum Algieru) i lepszym standardzie. Niestety ten standard był tragiczny (brak wody, dopiero o 3 nad ranem jest) więć po wielu bojach, dostałem zwrot częściowo hajsu, ale będę walczyć z expedią z tym.

szukania kolejnego noclegu ad-hoc, bardziej w centrum

https://www.airbnb.com/rooms/7761692337 ... bb7fed0da9

Niestety, nie wpuszczono nas do budynku, bo nie byliśmy małżeństwem

I nocowaliśmy tu:

https://www.airbnb.com/rooms/45595395?g ... 58fda19389

Bardzo spoko mieszkanie, duże no i prawie w centrum przy ul. Rue Didouche Mourad. 2-3 minuty od stacji metra Khelifa Boukhalfa
lub 10 minut do dworca Agha
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#11 PostWysłany: 14 Paź 2023 18:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja akurat odradzam Afric Hotel - Casbah. Na jedną nockę, jak pisał @Zeus jeszcze może da radę. Ale ja ostatecznie zmieniłem swoje plany i dalej nie latałem, tylko zostałem w Algierze, robiąc stąd jedno/pół-dniowe wypady. Tym sposobem spędziłem w tym hotelu 4 noce - o 3 lub 4 za dużo.
Z dobrych stron to:
- położenie
- sympatyczna obsługa
c- ena (mi urwało się wyrwać za 30 EUR/noc, ale ściągają z karty przed przyjazdem, więc brak możliwości dalszej optymalizacji)
- dostępna cały czas lodówka z wodą oraz możliwość zrobienia sobie kawy/herbaty.
Minusy:
- dość luźne podejście do czystości, czego efektem jest robactwo w łazience i nie tylko (osobiście ubiłem karaczana w tej ich stołówko-kafeterii)
- śniadanie - wszystko jest na słodko - croissanty, muffinki, ciasteczka, ciasta; absolutnie nic "konkretnego", czym można się po prostu najeść
- mikroskopijne i raczej brudne łazienki
- mój pokój był o.k. pod względem rozmiarów, ale wręcz się prosi, żeby postawić tam jakiś nawet nieduży stolik i krzesło, a tak, jeżeli ktoś chce coś porobić na kompie itp., to albo w/na łóżku albo trzeba zejść do stołówko-kafeterii
- jest 6 pięter i trzeba wchodzić/schodzić na piechotę - 22 stopnie między każdym piętrem; dla mnie to nie był problem, ale warto mieć tę świadomość, szczególnie jeśli ktoś ma duże/ciężkie bagaże i trafi mu się pokój wysoko
- hałas też raczej jest, ale z tym można sobie poradzić

Ogólnie minusy mają większą wagę niż plusy (głównie z powodu dodatkowych "lokatorów") i osobiście raczej tam się już nie zatrzymam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#12 PostWysłany: 14 Paź 2023 18:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
To idealny hotel na pierwszą noc, jakby Straż Graniczna chciała zadzwonić i potwierdzić nocleg. U nas jedyni lokatorzy to 2 komary były, więć było git.

No i łóżko jakieś super nie było, ale daliśmy radę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#13 PostWysłany: 14 Paź 2023 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1859
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@Sudoku to z tym robactwem trochę mnie zmartwiłeś bo mam tam zarezerwowane 2 pierwsze nocki :) ale może nie będzie tragedii ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#14 PostWysłany: 15 Paź 2023 19:14 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@Legion1 To nie było tak, że biegały stada karaluchów po ścianach. Dramatu nie było, ale faktem jest, że towarzystwo można mieć.
Być może zależy to od pokoju, bo @Zeus na nic nie trafił. W komentarzach na Bookingu jest jakiś z początku miesiąca, wspominający o karaluchach w łazience, więc może coś im się ostatnio zalęgło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#15 PostWysłany: 18 Lis 2023 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1859
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Moje spostrzeżenia:
Afric hotel ogólnie był ok. Co prawda śniadania marne, ale samo położenie hotelu i obsługa na plus. Do tego stopnia, że w drodze powrotnej wzięliśmy tam ponownie ostatnią nockę.
Odradzam za to bardzo mocno Grand Hôtel Adghir - Bordj El Kifan gdzie zostaliśmy ulokowani na kilka godzin przez Air Algier. Hotel brudny i śmierdzący. W jadalni pod stołami w ogóle chyba nie sprzątają, a w ścianach w szparach siedziały małe karaluchy. W łazience porozstawiane dużo trutek na te insekty więc raczej mają z tym tam spory problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#16 PostWysłany: 18 Lis 2023 00:45 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Dzięki za te info o hotelu Afric. Tez mam rezerwacje na grudzień i przejrzę opinie i ewentualnie do zmiany poleci!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#17 PostWysłany: 18 Lis 2023 01:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Ten Afriq nie jest zły jak na warunki afrykańskie. Bywałem o wiele gorszych hotelach. IMO cena i lokalizacja jest super tego miejsca bo na wszystko można piechotą zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#18 PostWysłany: 22 Lis 2023 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1859
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Mały minusik dla omawianego tutaj hotelu Afric. Mieliśmy tam zaklepaną również ostatnią noc przez booking. Przy pierwszych 2 nockach opłata poszła z karty. Ostatnia nocka też miała być tak zapłacona i akurat na bookingu była spora zniża na hotel. Przy zameldowaniu ani słowa o opłacie, wszystko milutko. Pan nas pamiętał. Rano wychodzimy dość szybko bo trzeba jechać na lotnisko. Na recepcji inny , oddajemy klucz, a on, że trzeba zapłacić. Lekki szok bo byliśmy pewni, że opłata poszła z karty bo tak było na bookingu. Sprawdzamy i faktycznie tym razem nie pobrana kasa. No i do zapłacenia było 4200 dinarów. My szykujemy kasę, a koleś do nas, ze 8000 dinarów. Pokazujemy cenę z bookingu, a on, że dla nich nie ma znaczenia tam cena i on chce 8000 dinarów :( po kilkuminutowej kłótni stanęło na tym, że dostał 28 euro więc i tak przy ich czarnorynkowym kursie więcej niż faktyczna cena z bookingu, ale mały niesmak pozostał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele w Algierze
#19 PostWysłany: 04 Sty 2024 20:37 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Nie rekomenduję hotelu Afric - głośno i syfiasto.

Natomiast mogę polecić Hotel Algier City - najlepiej ustalić, że zapłaci się w walucie lokalnej, to po kursie czarnorynkowym wychodzi podobnie jak Afric, a standard bez porównania wyżej. Lokalizacja też przyjemna, choć Afric ma lepszą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group