Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sty 2014 21:28 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 73
co prawda nie byłem, ale na necie ma świetne opinie (http://www.sleepinginairports.net/europ ... sRrAftZSUa), 2 miejsce w rankingu 2013
także śmiało możesz planować tam nockę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 01 Sty 2014 23:26 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 10
Na lotnisku w Helsinkach powstała nawet strefa relaxu :)

http://blog.sleepinginairports.net/2013 ... a-airport/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2014 13:39 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Spałem na lotnisku w nocy z soboty na niedzielę, nastawiałem się na tą strefę relaxu ale nie mogłem jej znaleźć...
Obszedłem cały Terminal 1, cały Terminal 2 i nie znalazłem. Ale i tak nie było źle, bo mają (już po przejściu przez security) wygodne krzesła, na których można się dobrze wyspać :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2015 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
W strefie przed security, na poziomie przylotów, w łączniku między T1 i T2 są mega wygodne, długie kanapy - idealne do spania. W nocy jest relatywnie cicho, nikt nie przeszkadza, żadnych komunikatów, a do tego gniazdka do prądu i nielimitowany darmowy internet. Nic dziwnego, że w HEL jest tak wysoko w rankingach.

Jak dla mnie, najlepszą sprawą przy przesiadce był supermarket Alepa na poziomie -1 w T2 (oczywiście, przed security)! Otwarty całą dobę, a ceny w środku zdecydowanie nie skandynawskie, bliżej im do poziomu polskich dyskontów. Świetne miejsce na zakupy!
https://www.finavia.fi/en/helsinki-airp ... ore-alepa/

Załącznik:
alepa.jpg
alepa.jpg [ 125.02 KiB | Obejrzany 11607 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Sie 2015 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przejde sie do tego sklepu zobaczyc co tam ciekawego maja. Moze jakies fajne pamiatki, chociaz te z Muminkami maja wszedzie straszne ceny.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sie 2015 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Swoją drogą ciekawe, że nikt tu jeszcze nie wspomniał, że od lutego/marca w Helsinkach dostępe są GoSleep Pods, czyli fotele/kapsuły do spania. Wygląda to tak:

Image

W środku doprowadzony prąd, jest też wifi , jest schowek na bagaż. Można się zamknąć w wyciszonym wnętrzu i rozłożyć do pozycji leżącej. Dostepne są też koce i poduszki.
Stoją przy bramkach 18 i 37. Cena to aktualnie 5euro za godzinę przy bramce 18, a przy bramce 37 miały być dostepne bezpłatnie do testów przez całą lato.
Także niestety drogo, ale wrzucam bardziej jako ciekawostkę, bo to podobno pierwsze lotnisko w Europie z taką opcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2017 02:03 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Przetestowane w ten weekend. Ciekawa opcja jak chce się człowiek trochę wyspać po późniym przylocie albo przed wczesnym odlotem. My wzieliśmy taryfę na całą noc, nominalnie po 35eur od glowy ale dostaliśmy zniżkę i wyszło w końcu po 31. Opcja o niebo lepsza niż spanie gdzieś na ławkach, szczególnie rano jak zaczyna się ruch. Tam, gdzie ustawione są kapsuły była cisza i spokój, do tego stopnia, że zapomnieliśmy nastawić budziki i wstaliśmy dopiero o 11 rano.
Przydatne są zatyczki do uszu, głównie przeciw chrapaniu innych, i opaska na oczy bo przez szczeliny w zasuwanym dachu przechodzi światło z lamp.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2017 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Lawki, podloga, sleeping pody...
A czy nie lepiej prawdziwe lozko, lazienka, sniadanie?
Hotele przy Vantaa mozna zabukowac od 60e ze sniadaniem za dbl. Wychodzi 30e za osobe.
---
Image
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2017 01:43 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Czasami można znaleźć tani hotel koło lotniska, czasami nie. Jak sprawdzałem ceny to albo było pokoje za +100 euro albo nie było możliwości taniego i szybkiego dotarcia do hotelu z lotniska po północy. Wiec chyba warto wiedzieć, że jest opcja w miarę znośnego spania na lotnisku.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group