Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Gru 2019 18:33 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 6
Cześć. Proszę Was o pomoc jeśli jesteście w temacie. Cały styczeń spędzę na Gran Canarii wobec tego mam takie oto pytania:
1. Potrzebuję Internetu mobilnego do zdalnej pracy. Dużo osób podpowiedziało, abym kupiła kartę SIM u lokalnego operatora i tak też mam zamiar zrobić. Powiedzcie mi proszę ( niestety nie mogę się dodzwonić ani do Orange ani do Vodaphone na wyspie) jaki będzie to koszt oraz czy nie będę miała problemu z zarejestrowaniem karty? Gdybyście wiedzieli rownież czy na danym łączu internetowym nie będą zablokowane usługi VoIP to by było świetnie :D
2. Jaką miejscowość polecacie aby zamieszkać na wyspie. Na czym mi zależy? Chciałabym aby było ładnie, kolorowo, przytulnie, nie musi być bardzo rozrywkowo. Bosko by było gdyby była jakaś siłownia na świeżym powietrzu :D I żeby było dobre połączenie autobusowe do innych miast. Bardziej interesuje mnie południe wyspy.
3. Chętnie przeczytam każdą cenną wskazówkę o wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 16 Gru 2019 18:50 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Spain

PS. Kanary to Hiszpania, nie Grecja.
Góra
 Profil Relacje PM off
marysienkawisienka uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Gru 2019 18:59 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 6
Wiem, gdzie leżą Kanary ;) Będę tam już któryś raz z kolei, z tym że pierwszy raz musze połączyć pobyt z pracą zdalną. Nie rozumiem wzmianki o Grecji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Gru 2019 19:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
1. Polecam dobre okulary
Załącznik:
okulary.PNG
okulary.PNG [ 17.81 KiB | Obejrzany 5759 razy ]

2. Polecam drugą fajną rzecz: search.php
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Gru 2019 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie znam jakoś super dobrze Gran Canarii ale byłem tam parę razy, i z tego co widziałem to, poza Las Palmas, dominują tam 2 typy miasteczek:
1. turystyczne kurorty / resorty
2. dziury zabite dechami

chyba bym wolał Las Palmas z tego wszystkiego (ew. jego obrzeża), nawet mimo tego że pogoda tam nienajlepsza (strzelam że dlatego właśnie piszesz, że wolałabyś południe). Za to jest jakaś cywilizacja, w przeciwieńswie do większości (wszystkich?) innych miejscowości, są dobre połączenia autobusowe, jest ładna plaża miejska, można surfować i grać w siatkę plażową, będziesz miała dobry zasięg internetu i na pewno siłownia na wolnym powietrzu jest : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
marysienkawisienka uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Gru 2019 19:49 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 6
-- 16 Gru 2019 18:46 --

Zeus napisał(a):
1. Polecam dobre okulary
Załącznik:
okulary.PNG

2. Polecam drugą fajną rzecz: search.php



Polecam wyjąć kija z ... :) nie jestem często na tej stronce i nie ogarnęłam tej Grecji. 5

-- 16 Gru 2019 18:49 --

rw30 napisał(a):
nie znam jakoś super dobrze Gran Canarii ale byłem tam parę razy, i z tego co widziałem to, poza Las Palmas, dominują tam 2 typy miasteczek:
1. turystyczne kurorty / resorty
2. dziury zabite dechami

chyba bym wolał Las Palmas z tego wszystkiego (ew. jego obrzeża), nawet mimo tego że pogoda tam nienajlepsza (strzelam że dlatego właśnie piszesz, że wolałabyś południe). Za to jest jakaś cywilizacja, w przeciwieńswie do większości (wszystkich?) innych miejscowości, są dobre połączenia autobusowe, jest ładna plaża miejska, można surfować i grać w siatkę plażową, będziesz miała dobry zasięg internetu i na pewno siłownia na wolnym powietrzu jest : )



Tak dokładnie, właśnie ze względu na pogodę za cel obrałam południe, aczkolwiek chyba na siłowni bardziej mi zależy niż na pogodzie :) Kilka osób przedstawiło mi Las Palmas jako takie Hiszpańskie Mielno... Jest w tym coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Gru 2019 20:35 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@rw30 dobrze pisze, dla Ciebie na tę okoliczność najlepsze by było Las Palmas

marysienkawisienka napisał(a):
Kilka osób przedstawiło mi Las Palmas jako takie Hiszpańskie Mielno... Jest w tym coś?

Nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Gru 2019 20:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
W ramach dobroci na lenistwo...

gran-canaria,1255,999
gran-canaria-wyspy-kanaryjskie,1390,1199
europa-hiszpania,forum,869
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Gru 2019 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
marysienkawisienka napisał(a):
-- 16 Gru 2019 18:46 --

Kilka osób przedstawiło mi Las Palmas jako takie Hiszpańskie Mielno... Jest w tym coś?


musiałabyś mi szerzej opisać co niesie ze sobą bycie polskim Mielnem - nigdy w Mielnie nie byłem, więc ciężko mi się odnieść.

p.s. sprawdziłem na wikipedii - Mielno ma 3 tys mieszkańców. Las Palmas z tego co się orientuję - ponad 250 tys. W związku z różnicami wynikającymi z samego tylko tego faktu, bardzo wątpię by Las Palmas można było uznać za hiszpańskie Mielno
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Gru 2019 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Co do karty SIM, mogę polecić DIGI. Koszt 10eur - w tym 6GB danych na miesiąc lub 20eur i 30GB. Sprzedawca ma obowiązek rejestracji karty podczas sprzedaży, nie ma blokad voip. Poucz się trochę hiszpańskiego przed wyjazdem - angielski nie jest zbyt przydatny poza turystycznymi knajpami. Jak będziesz miała konkretniejsze pytania, napisz PW - mieszkam niedaleko i w razie potrzeby mogę coś sprawdzić na miejscu. Swoją drogą Kanary to nie koniec świata i chyba nie potrzeba jakiejś specjalnej wiedzy jeżeli przyjeżdżasz tu tylko na miesiąc i w dodatku pracować zdalnie. Wynajmij coś na kilka dni, pokręć się po okolicy i jak znajdziesz miejsce w którym czujesz się lepiej, to poprostu zmień hotel.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Gru 2019 12:09 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
rw30 napisał(a):
marysienkawisienka napisał(a):
-- 16 Gru 2019 18:46 --

Kilka osób przedstawiło mi Las Palmas jako takie Hiszpańskie Mielno... Jest w tym coś?


musiałabyś mi szerzej opisać co niesie ze sobą bycie polskim Mielnem - nigdy w Mielnie nie byłem, więc ciężko mi się odnieść.

p.s. sprawdziłem na wikipedii - Mielno ma 3 tys mieszkańców. Las Palmas z tego co się orientuję - ponad 250 tys. W związku z różnicami wynikającymi z samego tylko tego faktu, bardzo wątpię by Las Palmas można było uznać za hiszpańskie Mielno

Chyba chodzi o to, że Mielno jest nazywane letnią stolicą Polski. :roll: Dyskoteki, cymbergaje, smażalnie.
A ma to niewiele wspólnego z Las Palmas, które jest wielką portową metropolią.
Ale takie ludzie mają wyobrażenia. Porównać Mielno z Las Palmas. :lol:
A w temacie to wcale nie jest do końca, że poza stolicą wyspy ,są tylko dziury zabite deskami. Jak ma być na południu to Puerto że Mogan, Patalavaca mają jeszcze coś z normalności małego miasteczka.
A na północy do wyboru , do koloru. Teror( mieszkałem miesiąc) chyba najfajniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
robertrze lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Gru 2019 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
@rw30
Mielno po prostu latem zamienia się w stolicę imprez, melanży, sexu, biznesu (w wielu przypadkach tego nielegalnego), mordobicia jak i wypoczynku młodych ludzi ;)

To tak w skrócie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Gru 2019 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 17 Gru 2019 11:24 --
@peta
nieee, byłem tam chyba z 3x i, jakby mnie ktoś przyparł do muru i kazał wybierać z 'senne miasto' bądź 'ostra imprezownia' to wybrałbym to pierwsze.

-- 17 Gru 2019 11:28 --

pazur napisał(a):
A ma to niewiele wspólnego z Las Palmas, które jest wielką portową metropolią.


pewnie nie ma ścisłej definicji, ale nie powiedziałbym, żeby Las Palmas było wielką metropolią. Spore miasto, ok, portowe? oczywiście, metropolia? nieeee
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 17 Gru 2019 14:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Mar 2022 06:13 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Można gdzieś bagaż zostawić w maspalomas przy plaży ? Lot mam dopiero wieczorem a jeszcze by się chciało poopalać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Maj 2023 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
pytanie o Las Palmas: czy pod koniec czerwca / na pocz lipca odczuwa się spory najazd turystów? czy raczej, jak na Fuercie - turyści w sezonie letnim jadą głównie to resortów, a główne miasto wyspy (w przypadku Fuerty - Corralejo, wiem że to inna skala niż LP ale brak mi lepszego porównania) wygląda w miarę podobnie przez większość roku?

taguję @Akna , ponoć często tam bywasz
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Maj 2023 05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@rw30 Na Kanarach generalnie sezon jest odwrócony, tzn max jest w zimę i ferie.
A sama GC to głównie najazd na Maspalomas i okolice południowe. Las Palmas to ew weekendowy przyplyw/przylot Hiszpanów z kontynentu. Ale nawet w szczycie sezonu nie jest źle. Więc czerwiec będzie OK.
Domyślam się że Playa La Cicer pod surfing Cię interesuje?

https://maps.app.goo.gl/BHAXHdvNZ7Q8g5XZA
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Maj 2023 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@rw30 obecna ;-)

Przyznam szczerze, że jestem bardziej zimującą w LPA i jestem w stanie się wypowiedzieć jak to wygląda od strony zimy. Byłam w połowie czerwca zeszłego roku i generalnie nie było za dużo ludzi, poza nocą Świętojańską, którą obchodzą tu z przytupem.
Aktualnie jest zdecydowanie mniej ludzi - widzę to po spotkaniach nomadów cyfrowych, gdzie jest tak 1/4 tego co było w lutym np.
Z całą pewnością w weekendy się zagęszcza. Musisz się też nastawić, że w czerwcu/lipcu będzie w Las Palmas pochmurnie z uwagi na panza de burro (brzuch osła), tak mówią na chmury, które pokrywają północne części wyspy latem.
Na 1 maja był najazd, czułam się jak szczycie sezonu nad Bałtykiem, teraz znów jest spokojnie.
Tak, myślę, że turyści jak coś to siedzą i tak na południu.

Jeszcze w temacie Mielna etc. Las Canteras po godzinie 22 zamiera... staje się cudowną senną oazą ;-) Generalnie knajpy na paseo są otwarte max do 22 i do 23 zwijają się. Po 22 w sklepach jest nocna prohibicja.
Dla mnie Las Palmas jest takie brzydkie, że aż fajne ;-) i szczerze nie przypuszczałam, że się tak polubię z tym miastem. Ma jednak coś, co przyciąga i nie tylko mnie, bo osobiście poznałam kilka osób, które musiały tu po prostu wrócić.
Pamiętam moje rozkminy i Wasze rady, czy tu siedzieć aż 6 tygodni w 2021. W następnym roku wróciłam na 3 miesiące, a teraz prawie na 7... i już czekam, żeby tu wrócić pod koniec listopada.

Załączniki:
2023-05-04_10h24_32.png
2023-05-04_10h24_32.png [ 614.06 KiB | Obejrzany 1153 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 04 Maj 2023 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Akna napisał(a):
Jeszcze w temacie Mielna etc. Las Canteras po godzinie 22 zamiera... staje się cudowną senną oazą ;-)


też zupełnie nie rozumiałem o co z tymi porównaniami do Mielna chodzi
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Maj 2023 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@rw30 jakoś polskie nadmorskie klimaty kojarzą mi się z odgłosami cymbergaja na promenadzie etc, imprezami, puszczaną głośno muzyką- tu tego nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group