Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#41 PostWysłany: 18 Paź 2017 07:03 

Loty: 116
Kilometry: 93 385
Punkty statusowe: 49
srebrny
@rdw Google Maps dość dobrze przewiduje czas dojazdu. Wg. niego z Valsequillo do Roque Nublo czas dojazdu zajmie ok. godziny.
 Profil Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 18 Paź 2017 15:31 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 288 104
Punkty statusowe: 117
złoty
@rdw
Prawdę mówiąc analizując ten plan, wcale nie wynika mi, by mieszkanie w Valsequillo było aż tak korzystne. Oczywiście, jeśli cena absolutnie była konkurencyjna to jest to wartość dodana, natomiast nie przesadzałbym, że w ten sposób będziecie wśród miejscowych, cokolwiek by to miało tu znaczyć. Dodam również, że stosunkowo niedaleko (San Mateo) czy nieco dalej (Cruz de Tejeda) szalały niedawno potężne pożary i ciężko powiedzieć jak ta okolica teraz wygląda.
Ponadto Wasz plan nie wygląda na chodzenie/wspinanie po górach za wszelką cenę, czyli np w mgle, deszczu i przy 5 stopniach (5 stopni o tej porze roku nie będzie niczym nienormalnym, ja w połowie marca obserwowałem jak jadąc od strony Las Palmas temperatura spada mi z 20 do 4 :)
Jak czytam plan to widzę tylko jeden, typowo górski dzień - w te miejsca bardzo szybko można dotrzeć także z południa (w okolice Roque Nublo, ze skrzyżowania drogi GC 60 z autostradą -okolice San Fernando/Maspalomas - dotrzecie w...godzinę, czyli tak jak z Valsequillo. Na południu zawsze łatwiej iść wieczorem do knajpki i chyba przyjemniej gdy nie pada na głowę.
Nie wiem jak znajomi mogli wszystko obejrzeć w jeden dzień :) Z okien samochodu to może. Np Roque Nublo widać przy dobrej pogodzie z 20km 8-)
W każdym razie plan wygląda fajnie i na tydzień na spokojne zapoznanie się z wyspą jest OK. Zawsze możecie na bieżąco modyfikować w zależności od potrzeb i pogody.
W Arucas warto dodać destylarnię rumu, byle tylko kierowca oparł się pokusie :mrgreen:
rdw uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 18 Paź 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 54
srebrny
@rdw
Nie chciałam namieszać w planach, w żadnym wypadku, po prostu wydaje mi się, że Twoje oczekiwania pogodowe są nieco zbyt optymistyczne ;) Na 6 wizyt w tamtym regionie (Kanary + Madera) idealnie słoneczna pogoda przez cały pobyt trafiła mi się raz, na Lanzarote, które jest stosunkowo płaskie i nie zatrzymuje chmur. Na pozostałych wyspach (Gran Canaria, Teneryfa, La Palma) pogoda była raczej wiosenna, mocno zmienna, bywało, że padało, a w górach nawet przy pełnym słońcu mocno wiało. Co rano dostosowywaliśmy plan do tego, gdzie akurat świeciło słońce.

Co do rzeczy "pod dachem" na Gran Canarii, to byliśmy we wspomnianej wyżej fabryce rumu w Arucas (zamknięta w weekend) i w Cueva Pintada w Galdar (otwarte w weekend). Jest też parę muzeów w stolicy, no i cała masa kasyn ;)

#44 PostWysłany: 19 Paź 2017 00:44 

Ostrzeżenia: 1
Punkty statusowe: 9
Tom K napisał(a):
@rdw
Prawdę mówiąc analizując ten plan, wcale nie wynika mi, by mieszkanie w Valsequillo było aż tak korzystne. Oczywiście, jeśli cena absolutnie była konkurencyjna to jest to wartość dodana, natomiast nie przesadzałbym, że w ten sposób będziecie wśród miejscowych, cokolwiek by to miało tu znaczyć.

Owszem, cena, jak za cały dom w konkretnym standardzie, była bardzo korzystna (wynika to zapewne z rozkręcania działalności,ale jakieś już same pozytywne konkretne opinie ma) nawet wobec fajnych bungalowów w kurortach. Nie będziemy już zmieniać lokalizacji i jesteśmy świadomi odseparowania i możliwości niepogody.

No właśnie...skoro pogoda jest tak zmienna, to skąd wiedzieć, czy dziś warto ruszać w góry czy nie? Skoro u mnie w Valsequillo może być pochmurno, w Maspalomas ciepło a w górach jakkolwiek. Czy widać to z góry? A może po prostu trzeba jechać sprawdzić i się wycofać? :lol: Bo raczej w internecie nikt nie publikuje tak szczegółowych prognoz (u nas takie są - meteo.pl ;) ).
 Profil Relacje PM off
pon uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 19 Paź 2017 06:14 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 178
platynowy
Pomocne będą kamery internetowe.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.

#46 PostWysłany: 19 Paź 2017 12:40 
Awatar użytkownika

Loty: 147
Kilometry: 258 807
Punkty statusowe: 63
złoty
@rdw Na Gran Canarii jest przynajmniej kilkadziesiąt "stacji pogodowych" (czy jak to się tam nazywa). Fakt, że większość na wybrzeżu a nie w górach. Ja najczęściej pogodę sprawdzam na Wunderground, tam możesz sobie podejrzeć mapkę i dla każdego z punktów sprawdzać szczegółowe prognozy.
Załącznik:
gc.jpg
gc.jpg [ 92.27 KiB | Obejrzany 349 razy ]
 Profil Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 10 Gru 2017 17:29 

Punkty statusowe: 13
niebieski
To może ja podrzucę kilka uwag, co do mojego trzydniowego pobytu w listopadzie tego roku. Byłem wcześniej na Lanzarocie i Teneryfie, ale to właśnie na Gran Canarii podobało mi się najbardziej. Może dlatego, że przez trzy dni miałem permanentne słońce i temperatury od 25 do 35 (!) stopni :D
Ponieważ byłem sam, wybrałem opcję autobusową i uważam to za bardo dobre rozwiązanie o czym trochę więcej napisałem w dziale poświęconym transportowi. Nocowałem po jednej nocy w Las Palmas, Puerto de Mogan i Pozo Izquierdo, a trochę więcej o noclegach napiszę w dziale poświęconym noclegom.
Miejsca, które odwiedziłem to:
- Las Palmas, czyli stolica wyspy. Duże miasto, ale nie ma się wrażenia przebywania w metropolii. Stare Miasto z wieloma zabytkami i bardzo przyjemne promenady przy Ocenie, zwłaszcza ta po zachodniej stronie. Ja się dodatkowo załapałem na festyn, więc wieczór spędziłem przy piwie i muzyce.
- Arucas - przyjemne miasteczko na północy, z dużą katedrą i pobliskim punktem widokowym, na który można wejść (jak ja) lub wjechać (jak większość ludzi).
- Teror - kolejne miasteczko na północy, najładniejsze miejsce na Gran Canarii, w jakim byłem, chociaż już mocno turystyczne. Piękna starówka i katedra. Gorąco polecam!
- Puerto de Mogan - wypoczynkowa miejscowość na południu wyspy, malutka plaża, mnóstwo domów wypoczynkowych i hoteli oraz wieczór na promenadzie z tabunami turystów. Hmmm... chyba jednak lekkie rozczarowanie.
- Maspalomas i wydmy - w samym Maspalomas byłem tylko na dworcu autobusowym, natomiast wydmy przeszedłem wzdłuż i wszerz, co nie było zresztą aż takie trudne, bo cały obszar wydm to kilka kilometrów. Wydmy i plaża naprawdę bardzo ładne tyle, że akurat w tym czasie odbywała się Winter Pride Maspalomas i wszędzie spacerowali (i nie tylko) roznegliżowani mężczyźni...
- El Doctoral i Vecindario - nieciekawe miejscowości na wschodzie wyspy, trafiłem tam tylko w drodze do swojego hostelu w Pozo Izquierdo,
- Pozo Izquierdo - mała wioska na wschodzie wyspy opanowana przez surferów, ale z wydzieloną, małą kamienistą plażą, tam to właśnie odbyłem listopadową kąpiel w Oceanie (woda rześka) i tam spędziłem ostatni wieczór siedząc na brzegu, pijąc piwo i zastanawiając się nad sensem tego wszystkiego :roll:
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości