Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Kwi 2020 12:00 

Rejestracja: 26 Kwi 2020
Posty: 5
Cześć,
Piszę z prośbą o porade. Mój chłopak robi doktorat we Francji (pochodzi z kraju spoza Schengen i Unii). Razem troche podróżowaliśmy i utknęliśmy w Polsce. Chciałabym wrócić razem do Francji, ale boje się, że nas nie wpuszczą. Czy nie orientujecie się, czy są jakieś możliwe sposoby podróży do Francji w tej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 26 Kwi 2020 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jesli Twoj chlopak jest oficjalnym rezydentem Francji to go wpuszcza, a jesli Ty nie posiadasz takiego statusu to na razie nie mozesz.

https://www.gouvernement.fr/en/coronavirus-covid-19
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Kwi 2020 12:17 

Rejestracja: 26 Kwi 2020
Posty: 5
Nie mam zatrudnienia we Francji, ale mam dokument potwierdzający, że wynajmuje tam mieszkanie od sierpnia 2019. Niestety obawiam się, że to może nie wystarczyć.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Kwi 2020 14:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Kwi 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Cherry01 zawsze mozesz skontaktowac sie z konsulatem i zapytac.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Kwi 2020 12:27 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Na temat Francji już pojawiły się odpowiedzi wyżej.

Jeżeli macie prawo wjechać do Francji, to Niemcy powinni Was przepuścić tranzytem. Tutaj jest informacja o zasadach tranzytu przez Niemcy:
https://www.germany.info/us-de/covid19/2321562

"Citizens of EU member states and their families, as well as citizens of the United Kingdom, Iceland, Liechtenstein, Norway and Switzerland and their families are allowed to travel through Germany to reach their home country if no other travel connection is possible. They will also be allowed to enter if their home or legal residence is in Germany.

Persons who are not EU citizens who have a long-term right of residence (residence permit or long-term visa) in an EU member state or the United Kingdom, Iceland, Liechtenstein, Norway or Switzerland and their families are allowed to travel through Germany to reach their home country if no other travel connection is possible. The same applies to holders of a German residence permit or long-term visa whose home or legal residence is in Germany."

W Niemczech działa transport publiczny, więc jeżeli dostaniecie się do Zgorzelca albo Słubic i przekroczycie granicę pieszo, to będziecie mogli przedostać się pociągami przez Niemcy do francuskiej granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2020 12:53 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Cherry01 napisał(a):
Nie mam zatrudnienia we Francji, ale mam dokument potwierdzający, że wynajmuje tam mieszkanie od sierpnia 2019. Niestety obawiam się, że to może nie wystarczyć.

Z linku podanego powyżej nic nie wynika, że nie zostaniesz wpuszczona do Francji. Wynajmując mieszkanie, powinnaś posiadać dokumenty typu rachunek za wodę, prąd lub gaz na twoje nazwisko a te powinny w zupełności wystarczyć do potwierdzenia rezydencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Kwi 2020 12:58 

Rejestracja: 26 Kwi 2020
Posty: 5
Rachunki są na nazwisko chłopaka niestety. Ale tak jak wspomniałam wyżej, dostałam pismo z administracji budynku, że mieszkam i płace za mieszkanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Kwi 2020 13:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
A kontakt z ambasada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Kwi 2020 13:07 

Rejestracja: 26 Kwi 2020
Posty: 5
Planuje zadzwonić. Chciałam tylko sprawdzić, czy mam jakieś szanse na przekroczenie granicy, a jak już to jak to zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Kwi 2020 13:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Czyli lepiej zapytać obcych ludzi zamiast personel konsulatu...

O tempora, o mores
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Kwi 2020 13:20 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Nie dzwoniłeś to nie wiesz czy się dodzwoni

Do tego utnęła w Polsce z chłopakiem spoza UE

Tak więc zachowaj dla siebie te O tempora, o mores
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Kwi 2020 13:45 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Wchodząc w linka podanego przez @cccc wszystko jest w miarę jasne.

Tu są dokumenty do pobrania:
https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage

Powinien być dostępny, z poziomu WhatsApp, chat informacyjny francuskiego MSW na numerze +33 7 55 53 12 12
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Kwi 2020 14:01 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Pod tym linkiem jest dokument do pobrania, który trzeba mieć z sobą przy przekraczaniu granicy, ale to dalej nie wyjaśnia na 100%, czy można ją przekroczyć. Cherry01 może się załapać jako " Personnes ayant leur résidence principale en France, ainsi que leurs conjoints et leurs enfants ;" - w zależności od tego, jak zakwalifikować rezydencję albo jako sama będąca rezydentką Francji albo jako "conjointe" rezydenta.
Myślę, że telefon do ambasady jest potrzebny, ale ten wątek pomoże zadać precyzyjne pytania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Kwi 2020 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Zeus napisał(a):
Czyli lepiej zapytać obcych ludzi zamiast personel konsulatu...

O tempora, o mores


Ale tak podchodząc dosłownie, personel konsulatu też należy do obcych :mrgreen: A jakby miała znajomego w placówce, to już dawno byłaby we Francji :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Kwi 2020 14:19 

Rejestracja: 26 Kwi 2020
Posty: 5
meczko napisał(a):
Pod tym linkiem jest dokument do pobrania, który trzeba mieć z sobą przy przekraczaniu granicy, ale to dalej nie wyjaśnia na 100%, czy można ją przekroczyć. Cherry01 może się załapać jako " Personnes ayant leur résidence principale en France, ainsi que leurs conjoints et leurs enfants ;" - w zależności od tego, jak zakwalifikować rezydencję albo jako sama będąca rezydentką Francji albo jako "conjointe" rezydenta.
Myślę, że telefon do ambasady jest potrzebny, ale ten wątek pomoże zadać precyzyjne pytania :)


Jako 'conjointe' raczej się nie załapie, bo nie jesteśmy małżeństwem, ale zadzwonie, bo może będę mogła się załapać jako rezydent ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Kwi 2020 14:21 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
meczko napisał(a):
Pod tym linkiem jest dokument do pobrania, który trzeba mieć z sobą przy przekraczaniu granicy, ale to dalej nie wyjaśnia na 100%, czy można ją przekroczyć. Cherry01 może się załapać jako " Personnes ayant leur résidence principale en France, ainsi que leurs conjoints et leurs enfants ;" - w zależności od tego, jak zakwalifikować rezydencję albo jako sama będąca rezydentką Francji albo jako "conjointe" rezydenta.
Myślę, że telefon do ambasady jest potrzebny, ale ten wątek pomoże zadać precyzyjne pytania :)

Na początek można spróbować ten chat z poziomu WhatsApp, bo zwykły numer informacyjny MSW to nr. 800 130 000 i jest raczej niedostępny z zagranicy. Próbowałem z mojej komórki i "nie ma takiego numeru". Kiedyś takie numery dało się wykręcić z telefonów stacjonarnych, ale ja takiego już nie posiadam.

Myślę, że bycie "conjoint" trzeba jakoś udokumentować a pismo od administracji budynku, może, ale nie musi być wystarczające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group