Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Paź 2021 10:04 

Rejestracja: 02 Paź 2019
Posty: 15
technicznie
- lepiej mieć drugi telefon jako router - czy konfigurować dwie karty w jednym telefonie?
Poza EU internet drogi - więc należy kupić kartę - ale nosić dwa telefony :( czy konfigurować 2x sim w jednym tel ?

Jakie macie doświadczenie w tej materii ?
Dziś kwestie bezpieczeństwa są ważne - szczególnie poza granicami (weryfikację kont i usług, przelewów, płatności sms-em) co komplikuje używanie nieswojego numeru telefonu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Paź 2021 10:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 07 Paź 2021 10:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
2 x sim.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Paź 2021 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Potwierdzam, 2x sim działa sprawnie, przynajmniej w moim Huawei p20 pro (testowane w Meksyku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Paź 2021 10:43 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3307
HON fly4free
To nie zawsze jest dobre rozwiązanie, aczkolwiek wiadomo praktyczne.
Czasami jak są dwa simy włożone nie można skorzystać z niektórych aplikacji (android)
Po prostu apka się wsypuje przy próbie uruchomienia (ale to pewne marginalne przypadki)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja tez sie zastanawialem, ale zdecydowalem sie na konserwatywna opcje i mam 2 telefony. A gdy przychodzi cod to wpisuje w apce w drugim telefonie i tak praktykuje od paru lat. Zaleta jest, ze na jednym z nich nie mam nic waznego i gdy sie poruszam np. wieczorami po Kabulu to zabieram ze soba tylko ten telefon i przy okazji robie nim fotki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
fonu uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2021 15:54 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Moim zdaniem zdecydowanie router. Mam kartę three do danych jako drugą w telefonie i traktuję jako rozwiązanie awaryjne. Zaletą numeru UK jest to, że w przeciwieństwie do PL można ją dodać do powiadomień w Kayak trips.
Zaletą routera jest jednak to że jedną kartą SIM można obsłużyć kilka urządzeń i kilka osób, oraz przede wszystkim możliwość korzystania z WiFi calling i odbierania i dzwonienia z telefonu tak jak w Polsce.
Wadą z kolei jest brak lokalnego numeru telefonu który czasami może być przydatny na miejscu.
W przypadku korzystania z routera i WiFi calling można wyłączyć w ogóle połączenie do sieci komórkowej w telefonie pozostawiając jedynie WiFi, wtedy bateria starczy na kilka dni. Z kolei przy korzystaniu z 2 kart SIM jednocześnie bateria w telefonie znika w oczach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2021 17:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 630
niebieski
Jak nie masz jakichś specyficznych wymagań, np. takich o których pisali przedmówcy to telefon 2x SIM jest zdecydowanie wygodniejszy.
Od lat korzystam z tego rozwiązania bez żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2021 18:19 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 514
niebieski
Moje osobiste doświadczenie jest takie, że dla osoby takiej jak ja - nie znającej angielskiego i niezbyt obytej technologicznie bezpieczniejszym finansowo rozwiązaniem w krajach o drogim internecie jest drugi telefon tylko na lokalną kartę,

Opieram tą tezę na moim doświadczeniu z Czarnogóry z tych wakacji - kupiłem na lotnisku w Podgoricy 3 karty dla całej rodziny, pani z kiosku wzięła ode mnie dowód i miała je zarejestrować, ale coś poszło nie tak i jak się okazało dwie karty zarejestrowała, a trzeciej nie. Karty chciałem włożyć jako drugie do aparatów zony, mojego i syna.

Pech chciał, że zacząłem instalacje od tej felernej, walczyłem, kombinowałem z ustawieniami telefonu, bo nie wiedziałem co jest i nie potrafiłem się dogadać z nikim i suma summarum uruchomiłem niechcący w ferworze walki polski transfer z głównej karty na może minutę, naściągało zaległych wiadomości, subskrypcji, aktualizacji z ostatnich godzin jak telefon był wyłączony i momentalnie nabiło rachunek za transfer na 220 zł.
Jak bym miał osoby aparat tylko na tą kartę to tej szkody by nie było.
Dodatkowo na turystycznej karcie w Czarnogórze jest 500 Gb ważne dwa tygodnie, więc dla jednej osoby nie do przejedzenia i zupełnie wystarczające nawet dla całej rodziny jak się jakiś osobny apart skonfiguruje jako router wifi do wykorzystywania w aucie, na plażach i stancjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group