Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Sie 2021 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Moze on nie pije, ale tu jest co innego:
https://tappwater.co/en/tap-water-canar ... er-filter/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Luxemburg
#22 PostWysłany: 27 Sie 2021 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2137
platynowy
Desinto napisał(a):

W Polsce mamy jedną z najczystszych i najzdrowszych kranówek w Europie, nie siej zamętu.

Nie sądzę żebym siał jakiś zamęt. Są miasta gdzie od lat woda jest dopuszczona do spożycia tylko warunkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Sie 2021 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Niedawno byłem na Kanarach i od hosta dowiedziałem się, że na wyspach nie pije się wody z kranu i Kanaryjczycy również pijają butelkowaną. Trochę się zdziwiłem, bo to jednak Hiszpania. Internet mówi jednak, że jest bezpieczna i co najwyżej może być niesmaczna. Może to mieć związek z procesem odsalania. Ktoś coś wie więcej w temacie? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Sie 2021 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
A ja mam problem. Tu gdzie mieszkam mam rewelacyjną wodę z kranu. Ale ja lubię wodę gazowaną. Kiedyś były syfony i naboje, a teraz, ma ktoś jakiś patent jak gazować wodę z kranu?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 29 Sie 2021 08:41 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6244
HON fly4free
syfony nadal/znowu są dostępne
https://allegro.pl/listing?string=syfon ... 0gazowanej
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 29 Sie 2021 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
.
Załącznik:
1296652709_by_martuchna199410_600.jpg
1296652709_by_martuchna199410_600.jpg [ 102.5 KiB | Obejrzany 2743 razy ]


Ale z drugiej strony ten na wielki nabój ma sens. 11 PLN za 60 litrów. Dodam białą Kadarkę z Biedronki za 7,99 litr i będzie super szampan. Co dla bardziej wysublimowanych będę musiał znaleźć butelkę po jakimś oryginalnym winie musującym :)
Edycja: ślepy w karty nie gra - butla co2 to 123,99 PLN
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Sie 2021 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Wystarczy zainwestować w bidon z filtrem lifestraw i można pić kranówkę na całym świecie . Nie trzeba przepłacać za wodę na lotniskach ii kupować wody żeby umyć zęby gdzieś tam w Azji. Polecam :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 29 Sie 2021 12:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Wodę do mycia zębów gdzieś w głębokiej Azji przygotowywałem sobie zawsze traktując kranówę tabletką do uzdatniania wody. Wychodzi taniej niż kupowanie i oczywiście znacznie bardziej ekologicznie, bo produkuje się o ileś mniej plastiku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Sie 2021 12:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
@eskie jedna firma zrobiła i krany z nabojem CO2 i masz normalnie gazowana z kranu. Cena okrutna ale mozliwosci sa :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 29 Sie 2021 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2137
platynowy
mmaratonczyk napisał(a):
Wystarczy zainwestować w bidon z filtrem lifestraw i można pić kranówkę na całym świecie . Nie trzeba przepłacać za wodę na lotniskach…,

Nie jest tak różowo. Minus jest taki że ten bidon zajmuję bezcenne miejsce w plecaku będącym często małym i jedynym bagażem podręcznym.

No chyba że jest cały czas w użyciu ale wtedy non stop ręce zajęte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Sie 2021 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
U mnie w Zielonej Górze teoretycznie można kranówę pić, jednak na Wzgórzach Piastowskich mamy źródełko, do którego mieszkańcy przyjeżdżają z baniakami i butelkami, żeby nabrać dla siebie trochę wody ;) sam od dwóch lat tu przyjeżdżam i nigdy nie miałem po niej problemów żołądowych czy innych.

Co ciekawe, to źródełko jest oznaczone jako atrakcja turystyczna, o której niewiele osób wie: https://lubuskie.travel.pl/lubuskie-szl ... o-zrodelka
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Desinto lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 29 Sie 2021 17:17 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
-- 29 Sie 2021 17:15 --

oskiboski napisał(a):
@eskie jedna firma zrobiła i krany z nabojem CO2 i masz normalnie gazowana z kranu. Cena okrutna ale mozliwosci sa :)


Świetne! Można takie coś kupić?

-- 29 Sie 2021 17:17 --

mmaratonczyk napisał(a):
Wystarczy zainwestować w bidon z filtrem lifestraw i można pić kranówkę na całym świecie . Nie trzeba przepłacać za wodę na lotniskach ii kupować wody żeby umyć zęby gdzieś tam w Azji. Polecam :)


Chyba taniej wychodzi kupować wodę, ten bidon zabiera miejsce i kosztuje dość dużo w przeliczeniu na cenę biletu lotniczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Wrz 2021 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tu gdzie mieszkam mozna pic spokojnie do woli i prawie wszyscy pija.
Btw za czasow glebokiej komuny pilo sie w PL powszechnie kranowe i nie slyszalem, aby byly problemy. Nie mam paranoi i normalnie podczas podrozy myje zeby woda prosto z kranu, niezaleznie od kraju, nie marnotrawie mineralnej na mycie zebow. Woda to jeden z najwiekszym skarbow, jakie posiadamy. Nigdy nie uzywalem tabletek czy filtrow, ale nie namawiam do nasladowania, szczegolnie, jak ktos ma wrazliwy i podatny na choroby organizm.
Taka ciekawostka, w Kabulu 90% miejscowych regularnie pije kranowe. De facto pic sie nie odwazylem, ale spokojnie mylem zeby. Podobnie bylo w Jemenie, Madagascarze czy np. w Burundi, jesli chodzi o najbiedniejsze kraje.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 22 Wrz 2021 06:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Nie piję wody bezpośrednio z kranu nigdzie. Po przegotowaniu piję wodę z kranu wszędzie prócz wysp, na których woda jest odsalana. Nie cierpię słonej herbaty;-)
A problem ten dotyczy wysp greckich, hiszpańskich, azjatyckich i pewnie wielu innych, na których nie byłam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Wrz 2021 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Jestem pelen sprzecznosci, nie napije sie wody bezposrednio z kranu chocby byla karteczka agua potable itp, a zarazem regularnie na wyjazdach jem nieumytymi dlonmi,
jem surowe mieso tatar/sushi, czy tez nie myje owocow. Moze dlatego, ze Indie i Afryka sa wciaz na mojej liscie miejsc do odwiedzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Wrz 2021 09:52 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 29
eskie napisał(a):
A ja mam problem. Tu gdzie mieszkam mam rewelacyjną wodę z kranu. Ale ja lubię wodę gazowaną. Kiedyś były syfony i naboje, a teraz, ma ktoś jakiś patent jak gazować wodę z kranu?


Teraz popularne jest takie rozwiązanie na wodę gazowaną lub niegazowaną.
https://allegro.pl/oferta/dystrybutor-w ... 1186433627
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Wrz 2021 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Nie polecam kranówki na Malcie. Jak ktoś ma problemy z żołądkiem to może się pochorować - tu przykład mojego ojca, który doskonale wiedział, że wody z kranu się nie pije (był tu niejednokrotnie, a i sama przypominalam przed przyjazdem), a pierwsze co zrobił po zameldowaniu się w mieszkaniu to właśnie napił się wody z kranu. Specjalnie zostawiłam im butelkę wody w lodówce... Potem chory przez tydzień był i tak sobie popsuł wakacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 26 Wrz 2021 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
W Irlandii mozna bezpiecznie pic wode z kranu w calym kraju.
Sam tego nie robie, bo nie przepadam za smakiem wody w ogole, ale zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa nie narzeka.

I jako ciekawostka - gospodarstwa domowe za wode nie placa.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Wrz 2021 06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4096
HON fly4free
Bo w Irandii woda jest dobrem podstawowym, za ktore nie mozna pobierac oplat. Jak kilka lat temu Ervia chciala obciazyc jedynie realnymi kosztami za dystrybucje, to o malo zamieszki w kraju nie wybuchły. Ludzie pisali listy do premiera i politykom zrobilo sie cieplo. Pomysl upadl a Ervia doplaca do biznesu na wodzie.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 26 Wrz 2021 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
European countries with generally safe drinking water include:

Andorra
Austria
Belgium
Czech Republic
Denmark
Finland
France
Germany
Greece
Iceland
Ireland
Italy
Liechtenstein
Luxembourg
Malta
Monaco
Netherlands
Norway
Poland
Portugal
San Marino
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
United Kingdom
Vatican City

In Asia, the following countries generally have safe water:

Brunei
Hong Kong
Israel
Japan
Singapore
South Korea

https://www.worldtrips.com/blog/Posts/d ... -countries

Yes, generally you can drink the tap water in Hong Kong. The water treatment in Hong Kong matches that of the US and Western European countries and WHO standards. The main risk is contaminants from pipes in older buildings and unregulated contaminants such as microplastics.

Therefore, Hong Kong residents living in older buildings, that simply want to reduce risk or that don’t like the taste of tap water may want to use a water filter.

For tourists visiting and staying in hotels (especially those built in the past 20 years) tap is most likely safer than bottled water.

Below we will explore why.

Hong Kong doesn’t have enough fresh water supply on the islands so therefore 80-90% of the water supply is imported from the Dongjiang River and other surface water in Guandong. As with most Chinese surface water the Dongjiang has been polluted due to farming, factories, hydropower, waste leakage and more. The Guangdong government have made big efforts to preserve and improve water quality in the river the past 10 years. This is showing promising results but the untreated water is definitely not drinkable.
Thankfully Hong Kong’s advanced water treatment infrastructure that Hong Kong has the capacity to remove all known pollutants. Therefore the treated water is clean and safe to drink.


https://tappwater.co/us/can-i-drink-the ... hong-kong/

Pozostawiam na razie bez komentarza, ale przy okazji postaram sie zweryfikowac. Milej Niedzieli.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group