Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2014 08:58 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Witam,

Za 2 tyg. wybieram się na Fuerteventure do Costa Calma.
Chciałbym wynająć auto i jedyną firmą w Costa Calma, którą pokazuje mi wyszukiwarka jest Orlando Car.
Czytałem na tym forum i innych, że są dość słabą firmą i lepiej uważać.
Ceny za to mają bardzo konkurencyjne w stosunku do innych.

Może ktoś z Was polecić jakąś inną, pewną firmę?

Pozdrawiam i dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 08 Lip 2014 09:07 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 1
Witam,
bylam na fuercie w zeszlym roku. Ja odbieralam samochod na lotnisku po przylocie i to jest chyba najlepsza opcja...rezerwowalam przez internet na rentalcars.com, wynajem auta z pelnym bakiem na tydzien ok 400zl, taniutko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lip 2014 09:11 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Z lotniska do hotelu mam transport przez Itakę, dlatego chce wynająć w Costa Calma.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 20 Wrz 2019 15:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lip 2014 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Braliśmy z Orlando (ale tego koło Castillo) rok temu - dostalśmy C3 strasznie 'upiaszczonego' i wewnątrz i z zewnątrz - ale szczerze mówiąc nam stan auta nie przeszkadzał, wręcz przeciwnie - gdyby coś się zarysowało, nawet nikt by nie zauważył ;) Wynajem i zwrot bez problemów, kasa z depozytu szybko wróciła.

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Jak oczekujesz luksusów i poziomu obsługi klienta renomowanych wypożyczalni, to można się rozczarować. Ale jak chcesz autko do objechania wyspy na luzie i bez spinania się, to spokojnie można brać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2014 09:17 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Ile biorę depozytu? Czytałem o 325 EUR. Mam kartę kredytową z limitem 1500 zł.
Nie było żadnych ukrytych kosztów?


Ostatnio edytowany przez marcino123, 20 Wrz 2019 15:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2014 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Jeśli chodzi o kasę, wszystko mi się zgadzało, pamiętam że sprawdzałam - poza opłatą za wynajem (21.54 EUR) depozyt wrócił w całości. Nie mam niestety w mailu z rezerwacją wysokości depozytu, a sama już nie pamiętam ile tego było, więc tutaj nie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off
zimack lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2014 10:26 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Niva napisał(a):
Jeśli chodzi o kasę, wszystko mi się zgadzało, pamiętam że sprawdzałam - poza opłatą za wynajem (21.54 EUR) depozyt wrócił w całości. Nie mam niestety w mailu z rezerwacją wysokości depozytu, a sama już nie pamiętam ile tego było, więc tutaj nie pomogę.



Masz może jakieś uwagi co do podróżowania po Fuercie :)? Na coś trzeba uważać/zwrócić uwagę?
Planuje wynająć auto na 2-3 dni i podzielić sobie objazd po wyspie na północ i południe.
Nie wiem dokładnie jaką trasę obrać, aby wyszło to jak najlepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2014 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
zimack napisał(a):
Na coś trzeba uważać/zwrócić uwagę?

Na ilość benzyny w baku, żeby nie stanąć na środku pustyni w weekend po południu - stacje nie zawsze są otwarte ;)
W załączniku masz mapkę z naszego wyjazdu, acz my całość wyspy robiliśmy w jeden dzień, dlatego na południe od Costa Calma już brakło czasu - ale przynajmniej jest wymówka żeby wrócić.

Załączniki:
map1.jpg
map1.jpg [ 63.17 KiB | Obejrzany 33732 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lip 2014 10:40 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wszystkie fajniejsze plaże zaliczyliście?
Widzę, że nie ma Ajuy i Cofete.
Mówisz, że 1 dzień całość? To nie jest tak, że wtedy na szybko, szybko wszystko, bo trzeba dalej jechać?


Ostatnio edytowany przez marcino123, 20 Wrz 2019 15:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lip 2014 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
zimack napisał(a):
Mówisz, że 1 dzień całość? To nie jest tak, że wtedy na szybko, szybko wszystko, bo trzeba dalej jechać?


Tak - zdecydowaliśmy się na jednodniowy wynajem auta już będąc na miejscu, dość spontanicznie, więc zrobiliśmy sobie po prostu nieplanowaną wycieczkę. Nie koniecznie na szybko, bo żadnego planu zwiedzania tak napradę nie było, po prostu zatrzymywaliśmy się tam, gdzie nam się podobało - z trzema chyba dłuższymi postojami - na plaży przy wydmach Corralejo, niedaleko El Cotillo ale chyba tylko dlatego, że dojrzałam pracujące Podenco Canario, i na jeszcze jednej plaży gdzieś na południu, niestety nie pamiętam dokładnej miejscówki. I koło Betancurii 'na wysokości'. Jak się chce na spokojnie pojeździć i poleżeć na co ładniejszych plażach, to lepiej to rozłożyć na 2-3 dni właśnie tak jak planujecie. Nas część ominęła, ale na pewno jeszcze na Fuertę wrócimy, więc nic straconego. Ale jak sie chce za jednym zamachem na spokojnie wyspę zjechać, to te 2-3 dni powinny starczyć :)

Znowu - wiele zależy od Waszych preferencji i oczekiwań. Ja się mogę przez godzinę przyglądać unikalnemu widokowi pracujących kanaryjskich psów, a dużo ludzi stwierdzi, że na Fuercie poza piaskiem nic nie ma :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lip 2014 10:58 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Niva napisał(a):
zimack napisał(a):
Mówisz, że 1 dzień całość? To nie jest tak, że wtedy na szybko, szybko wszystko, bo trzeba dalej jechać?


Tak - zdecydowaliśmy się na jednodniowy wynajem auta już będąc na miejscu, dość spontanicznie, więc zrobiliśmy sobie po prostu nieplanowaną wycieczkę. Nie koniecznie na szybko, bo żadnego planu zwiedzania tak napradę nie było, po prostu zatrzymywaliśmy się tam, gdzie nam się podobało - z trzema chyba dłuższymi postojami - na plaży przy wydmach Corralejo, niedaleko El Cotillo ale chyba tylko dlatego, że dojrzałam pracujące Podenco Canario, i na jeszcze jednej plaży gdzieś na południu, niestety nie pamiętam dokładnej miejscówki. I koło Betancurii 'na wysokości'. Jak się chce na spokojnie pojeździć i poleżeć na co ładniejszych plażach, to lepiej to rozłożyć na 2-3 dni właśnie tak jak planujecie. Nas część ominęła, ale na pewno jeszcze na Fuertę wrócimy, więc nic straconego. Ale jak sie chce za jednym zamachem na spokojnie wyspę zjechać, to te 2-3 dni powinny starczyć :)

Znowu - wiele zależy od Waszych preferencji i oczekiwań. Ja się mogę przez godzinę przyglądać unikalnemu widokowi pracujących kanaryjskich psów, a dużo ludzi stwierdzi, że na Fuercie poza piaskiem nic nie ma :p


My jedziemy sami z nastawieniem na odpoczywanie i chęć zobaczenia kilku ciekawych miejsc na wyspie. Bardziej nudny krajobraz niż w Egipcie (Marsa Alam) na pewno nie będzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2014 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Po przeliczeniu cen biletów autobusowych wyszło mi, że na Fuercie, o ile nie zamierza się tylko leżeć plackiem na pobliskiej plaży / przy basenie, przy tygodniowym pobycie raczej warto wypożyczyć auto.

Szukając w internecie cen na tydzień w XI.2014 (odbiór i zwrot auta na lotnisku) znalazłem oferty w przedziale ~80-120 EUR. I tu pytanie do forumowiczów: czy lepiej zarezerwować samochód przez internet, czy też taniej wyjdzie polecieć i wziąć jakiś po przylocie na lotnisko - tu nieznaną pozostaje kwestia dostępności i ceny przy braniu w ciemno?

Kolejna kwestia: czy ktoś na forum korzystał z firm PayLess.es, Plus Car, Top Car, Cicar (wypisałem w kolejności od najtańszej)? i jakie ma z nimi doświadczenia?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Wrz 2014 14:24 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 89
Rok temu wynajmowaliśmy w Cicar w czerwcu, ale tylko jeden dzień 31eur - corsa nawet nowa.
Zero depozytu, pełne ubezpieczenie, miałem wrażenie że mają w d;) w jakim stanie dają samochód i w jakim wraca. Jak zobaczyłem auto jakie ma uszkodzenia (obity, porysowany) to się wróciłem, żeby babce "zgłosić" a ta, żebym się nie martwił, bo jest "full insurance". Ale i tak porobiłem zdjęcia.
Oddanie auta było na takiej zasadzie, że zaparkowałem pod hotelem i w hotelowej recepcji oddałem kluczyki (oddałem wieczorem w sobotę i tak sobie stało potem całą niedzielę). Z paliwem nie mieli problemu, bo jak brałem było prawie pusto w baku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Wrz 2014 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
My korzystaliśmy w sierpniu z Pluscar, gdzie z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zarezerwowałem Fiata Pandę z klimatyzacją za 225 Euro za 13 dni, z pełnym ubezpieczeniem i płatnością przy odbiorze auta na lotnisku (dla porównania, w lutym 2013, na Teneryfie za Opla Merivę na 14 dni zapłaciliśmy w Cicar 185 Euro). Potem obserwowałem jak ceny ciągle rosły, również u innych. Przyznam, że nie porównywałem cen już po przybyciu na wyspę, ale jak na szczyt sezonu i taką liczbę turystów, sądzę, że była korzystna. Oczywiście, dużo zależy od tego, w jakim miesiącu planujesz wyjazd. Jeśli jednak będziesz widział w Internecie ofertę za mniej niż 20 Euro za dobę, to nie ma chyba co kombinować i czekać na coś lepszego na miejscu.
Pozdrawiam, Bartek
Wysłane z Lumii przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Wrz 2014 10:55 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Mam nadzieję, że nie uraże nikogo podłączając sie do tematu.



W październiku lecimy z dziewczyną na Fuerte. Pierwszy raz będę wynajmował samochód dlatego mam kilka pytań. Co prawda zarezerwowalem juz samochód przez economycarrentals.com ( wybralo mi Orlando Rent a Car - ma ktos jakies doswiadczenia z nimi?) ale zacząlem sie zastanawiać czy można wynająć samochód bez karty kredyotwej? Niestety takiej karty nie posiadam aczkolwiek w wielu miejscach i sklepach internetowych gdzie bylo napisane ze akceptuja tylko kredytowe moja debetówka z PKO działała bez problemu. Myślicie ze i tym razem się uda jeśli będę miał odpowiednią kwotę na koncie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Wrz 2014 13:09 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 89
Nie wiem jak w pko, ale czytałem że podobno debetówki mbank, może i innych banków też, działają od jakiegoś czasu jak kredytówki tzn można założyć blokadę środków na koncie. O ile tyle kasy jest... Nie sprawdzałem tego.
Na fuercie wynajmowałem za gotówkę bez żadnych depozytów, natomiast na cyprze zarezerwowane auto przez economycarrentals mimo że miało być bez wkładu własnego to miw Autounion zajęli na kredytówce z 400eur. Miałem wrażenie że niespecjalnie się przejmują tym co jest w rezerwacji na economycar... bo i tak z nimi się zawiera umowę na ich (wypożyczalni) warunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Wrz 2014 17:01 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 16
Jeśli chodzi o Orlando to mam pozytywne wrażenia. ]
Biorąc na miejscu widzę co za jaką cenę biorę.
Zamawiając przez internet ... może być różnie.
Orlando i Cicar to polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Wrz 2014 20:22 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
jeden z forumowiczów ( bardzo mi pomocny w kolejnym wyjeździe) polecił mi Cabrera Medina i przyznam,że się skusiłem.
Bierzemy na tydzień Fiata 500 za 119E full insurance gratis fotelik dla dziecka, można zabrać auto na Lanzarote. ( i potem znów wracamy na Fuertaventura i oddajemy na lotnisku)
A nie wszystkie wypożyczalnie się na to godzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Wrz 2014 20:37 

@klimas :D
Myślę że to ja. ;)
Zaufałeś mi w Grecji, to i na Kanarach możesz.
To mój drugi dom tak ,że będzie dobrze. :mrgreen:
Jak jeszcze jakieś pytania odnośnie Lanzarote to PW. :P
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Wrz 2014 20:44 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no nie chciałem tak personalnie bo nie wiem czy wypada :lol:
zdecydowanie Ty - wyszło mega tanio i bezporblemowo,bez żadnych kaucji itp. Nie mogę się doczytać jak tam tylko z paliwem ( ta opcja z przedpłata dla mnie jakaś podejrzana) wolę empty-empty lub full-full.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group