Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#121 PostWysłany: 23 Kwi 2021 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
To ciekawe, bo na stronie francuskiego Ministerstwa Spraw Wewn. czy IATA nadal widnieje tylko RT-PCR:
https://www.interieur.gouv.fr/Actualite ... nal-travel
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#122 PostWysłany: 24 Kwi 2021 17:12 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 15
Mam przesiadkę w Paryżu (CDG) w locie z BAQ (Kolumbia) do Berlina.
1. Czy dobrze rozumiem poniższe informacje z AirFrance, że jeżeli tranzyt jest poniżej 24h i pozostaje w strefie tranzytowej to nie muszę mieć testu? Czy w związku z tym w ogóle muszę robić test w Kolumbii?
2. Ma ktoś doświadczenie kiedy takowy test jest weryfikowany - w Kolumbii przy wejściu na pokład, czy po przylocie w Paryżu, czy obie opcje? I jak wtedy jest liczone te 72h - od wylotu, czy przylotu?
3. Czy okres ważności testów jest liczony od godziny wykonania testów, czy od godziny odebrania wyników?
Cytuj:
Passengers will be refused boarding if they are not holding a result of a biological examination of virological screening (RT-PCR, PCR, qRT-PCR, qPCR, RT-LAMP, LAMP, TMA or detection of RNA only) where the test is carried out less than 72 hours prior to boarding proving that they are free of Covid-19.
Transit passengers departing from a country outside of the Schengen Area are still required to hold a test result if they are travelling to another Schengen Area member, and transiting in France for longer than 24 hours.
This requirement also does not apply to passengers who continue their journey to a Schengen member state, provided that they pass through the Unique filter inspection (IFU) - (the transit area in the passenger zone between T2E and T2F) and the duration of the transit is less than 24 hours. If the transit to a Schengen country requires entry to France, the French entry restrictions apply.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#123 PostWysłany: 24 Kwi 2021 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
olajaw napisał(a):
To ciekawe, bo na stronie francuskiego Ministerstwa Spraw Wewn. czy IATA nadal widnieje tylko RT-PCR:
https://www.interieur.gouv.fr/Actualite ... nal-travel

Dzwoniłem na polską infolinię AirFrance - też potwierdzili, że można wszystkie z wymienionych na stronie AirFrance czyli w skrócie: PCR, LAMP i TMA
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#124 PostWysłany: 28 Kwi 2021 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
RT-LAMP na loty do Francji kontynentalnej jak najbardziej jest akceptowanym testem C19 (sprawdzone przed momentem na "Chopinie"). Tak więc FRANKD u Damiana jak najbardziej ok!
Po wyjściu z rękawa na CDG stojąca kontrola wyniku testu i tożsamości
Lot Paryz-Tuluza jako krajowy bez jakichkolwiek kontroli :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#125 PostWysłany: 29 Kwi 2021 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Został ogłoszony plan znoszenia restrykcji we Francji. Plan obejmuje cztery etapy.

Pierwszy znany już od jakiegoś czasu 3 maja zostane zniesiony limit przemieszczania.

Drugi etap przypada na 19 maja obejmuje otworzenie wszystkich barów, restauracji, kawiarni, kin teatrów itp. z pewnymi limitami oraz obiekty sportowe do 1000 osób. Dla przypomnienia pomijając lockdown'y od listopada cały czas trwa godzina policyjna, która od tego dnia zostanie zmieniona z godziny 19 na 21.

Trzeci etap przypada na 9 czerwca zniesienie limitów w restauracjach, obiekty sportowe do 5k osób. Wiele innych mniej istotnych zmian. Godzina policyjna z 21 na 23, oraz również tego dnia Francja zaczyna zapraszać turystów zagranicznych (co to znaczy? nic o zniesieniu testów).

Czwarty etap 30 czerwca, tego dnia zniesienie wszelkich obostrzeń na poziomie krajowym, stadiony, festiwale, targi bez limitów osób. Pełny powrót z pracy zdalnej. Jedyny zakaz, który będzie obowiązywał to zamknięte dyskoteki. Godzina policyjna również dopiero tego dnia znika.

Co ciekawe nic nie słyszałem w kontekście maseczek? Wygląda na to ze ciągle obowiązują również na zewnątrz.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#126 PostWysłany: 04 Maj 2021 08:41 

Rejestracja: 15 Lip 2019
Posty: 5
Loty: 7
Kilometry: 21 568
Jest ktoś kto podróżował typowo turystycznie do Francji w ostatnich dniach? Jest sens tam się wybierać? Zniesienie ograniczenia przemieszczania i skrócenie godziny policyjnej trochę zachęca, za 2 tygodnie otwarte ogródki, muzea itp + test LAMP da się przeżyć, a jak to wygląda w praktyce? Turyści są wpuszczani, czy istotny jest jakiś ważny powód?
Posiada ktoś wiedzę o osobie/koncie/grupie, która na bieżąco śledzi sytuację we Francji? O Włoszech, Chorwacji, czy Hiszpanii jest kilka rzetelnych osób, jeśli chodzi o Francję trafiłem na czarną dziurę. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#127 PostWysłany: 04 Maj 2021 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Leciałam w piątek do Nicei LO, test PCR sprawdzany przy checkinie i boardingu, w samolocie stos papierów do wypełnienia, ale nikt tego stosu nie zebrał ani w samolocie ani po wylądowaniu. W Nicei sprawdzany dokument tożsamości +test, po drodze nawet nie widziałam miejsca na przeprowadzenie dodatkowego testu po przylocie, którym straszą. Na lotnisku działa tylko terminal 2. Dalej jechałam autem w stronę Włoch, po drodze zero kontroli/policji.
Powrót w niedzielę, też LO - przy checkinie w NCE pani spytała o test, ale powiedziałam, że zrobię po wylądowaniu. Przy wchodzeniu do samolotu mierzona temperatura, formularz lokalizacyjny tym razem zabrany przez załogę. W WAW udało się bez testu antygenowego, pokazałam PCR z czwartku i pani z SG mnie puściła :)

We Francji przy poruszaniu miałam wypełnione certyfikaty podróży: https://media.interieur.gouv.fr/attesta ... -covid-19/ ale od 3.05 zostały one w dzień zniesione. Tak czy inaczej nikt ich nie sprawdzał.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#128 PostWysłany: 04 Maj 2021 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
W ostatnich dniach może nie, ale na początku kwietnia, kiedy te wszystkie ograniczenia twardo się trzymały. Czasami zdarzało się, że policja na drogach stała, ale generalnie żadnych kontroli ani niczego. Pociągami też podróżowałem od granicy z Włochami przez Monako, Niceę, Marsylię, Montpellier, Narbona, Cerbere i z powrotem. Wszystko bez problemu, mimo, że w Nicei i Cannes był lokalny lockdown. Te ograniczenia w przemieszczaniu do 10 km również nie były odczuwalne. Ruch był raczej normalny. Do Monako też bez problemu można było pojechać. Z lotniskami nie pomogę, bo nie leciałem, tylko drogą lądową jechałem, ale myślę, że jak już ktoś się znajdzie na miejscu to raczej swobodnie będzie się w stanie przemieszczać.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
zielikkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#129 PostWysłany: 08 Maj 2021 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Francuska aplikacja antycovidowa jest bardzo przyjaznym narzędziem informacyjno-funkcyjnym. Po wpisaniu swoich danych, wypełnianie nowych certyfikatów przemieszczania się (Your forms), jest bardzo szybkie i generuje nowy kod QR, który okazuje się podczas kontroli w trakcie trwania godziny policyjnej (w dalszym ciągu jest obowiązek wypełniania tych certyfikatów w godzinach nocnych). Apka nazywa się TousAntiCovid - polecam!
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#130 PostWysłany: 19 Maj 2021 18:53 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 30
Cześć,

Czy ktoś z Was przed wylotem z Francji do PL wykonywał test antygenowy na miejscu ? (uściślę, że chodzi mi przede wszystkim o Paryż). Wiem że można takowy wykonać na CDG i ORY ale nie będę podróżować z tych lotnisk. Sam także znalazłem jakieś laboratoria "na mieście" wykonujące takie testy wraz z wynikiem po angielsku ale wolałbym skorzystać ze sprawdzonego ośrodka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#131 PostWysłany: 19 Maj 2021 19:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Polecam artykuł -> https://www.thelocal.fr/20210422/how-ca ... ovid-test/

Oraz -> https://www.sante.fr/cf/carte-depistage-covid.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Frons lubi ten post.
Frons uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#132 PostWysłany: 19 Maj 2021 20:59 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 30
Dzięki wielkie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#133 PostWysłany: 20 Maj 2021 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Francja wraz z luzowaniem obostrzeń chce oferować turystom darmowy test PCR:

https://turystyka.rp.pl/trendy/62278-fr ... -testy-pcr
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#134 PostWysłany: 20 Maj 2021 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Frons napisał(a):
Cześć,

Czy ktoś z Was przed wylotem z Francji do PL wykonywał test antygenowy na miejscu ? (uściślę, że chodzi mi przede wszystkim o Paryż). Wiem że można takowy wykonać na CDG i ORY ale nie będę podróżować z tych lotnisk. Sam także znalazłem jakieś laboratoria "na mieście" wykonujące takie testy wraz z wynikiem po angielsku ale wolałbym skorzystać ze sprawdzonego ośrodka.


Każde laboratorium wykonujące testy jest "certyfikowane" - z każdego ośrodka dostaniesz podobne zaświadczenie/wynik - poproś o język angielski bo nasi spece na lotniskach francuskiego raczej nie przeczytają! :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
Frons lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#135 PostWysłany: 20 Maj 2021 22:54 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 30
Właściwie powinienem poprosić o wynik po polsku ponieważ niektórzy mogą mieć pewien problem nawet z angielskim :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#136 PostWysłany: 24 Maj 2021 20:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czy do Francji można jechać teraz turystycznie na Boże Ciało ? Czy obowiązuje jakaś kwarantanna ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#137 PostWysłany: 24 Maj 2021 21:03 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
obowiązuje test PCR
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#138 PostWysłany: 24 Maj 2021 22:11 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
A z testem PCR trzeba się idąc na kwarantannę czy normalnie mogę poruszać się po Francji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#139 PostWysłany: 24 Maj 2021 22:52 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
@eroberto1 nie nie ma żadnej kwarantanny, można jeździć itp...
Godzina policyjna od 21
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#140 PostWysłany: 31 Maj 2021 11:37 

Rejestracja: 04 Maj 2015
Posty: 4
A czy ktoś z Was wjeżdżał może do Francji po dwóch dawkach szczepienia? Czy wtedy i tak trzeba poddać się testom?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group