Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 15 Sie 2022 09:01 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 25
Będę w październiku wracał z Włoch z 2-latkiem (ma on wykupione swoje miejsce z taryfą basic). Czy będę mógł w cenie biletu wziąć na pokład samolotu fotelik samochodowy oraz wózek dla dziecka do luku bagażowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#222 PostWysłany: 26 Sie 2022 23:20 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
W Wizzair fotelik dla dziecka nadajesz u pracownika jak bagaż rejestrowany, lub zanosisz do okienka z bagażem ponadwymiarowym. Dobrze jak strecz byś miał, bo za granicą usługa owinięcia np. fotelika dla dziecka to koszt około 10-15€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 07 Wrz 2022 13:49 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 5
Hej.
A ja mam takie pytanie, być może ktoś mial podobny przypadek i będzie wiedział na 100% zanim zapłacę za infolinię Wizzair.

Mianowicie chciałbym nadać fotelik samochodowy ale bez dziecka więc tak myślę, że skoro foteliki idą jako bagaż nieregularny to muszę wykupić opcje nadania sprzętu sportowego? Czy jednak niekoniecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 07 Wrz 2022 18:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Zobacz ile waży ten fotelik i możesz wykupić zwykły nadawany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 07 Wrz 2022 22:51 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 5
miriam napisał(a):
Zobacz ile waży ten fotelik i możesz wykupić zwykły nadawany.

Waży 12kg i mieści się w wymiarach bagażu nadawanego więc nadam go jako ten do 20kg.
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 18 Paź 2022 01:08 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 18
Potrzebuję zabrać ze sobą 2 foteliki dla dzieci powyżej 2 lat (2,5 oraz 5 lat) pytanie czy da się je nadać bez opłaty?
Jeśli nie to mam kupiony bagaż 26 kg i zapewne mój bagaż będzie ważyć 20 kg, czy obsługa pozwoli mi nadać te foteliki jeśli zmieszczą się masą w tych 6 kg?

Z góry dziękują za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 18 Paź 2022 07:30 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
W czasach przedcovidowych, jak miałem młodsze dzieci, fotelik przechodził za darmo, jako nadawany. Ale zgodnie z ich zasadami, dotyczy to tylko dzieci do dwóch lat. Pamiętam, że na jeden z lotów, by mieć spokój, wykupiłem bagaż duży, i załadowałem do niego fotelik + podstawkę wraz z torbą ubrań. Wszystko ładnie mieści się w ruskich torbach bazarowych ;). Wolałem nie ryzykować.
Góra
 Profil Relacje PM off
pejosz uważa post za pomocny.
 
      
#228 PostWysłany: 18 Paź 2022 07:46 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 18
Też tak uważam, że skoro linie o tym nie piszą, a obsługa przymyka oko to jest to zbyt duże ryzyko ale czy jeśli będę miał zapas wagowy z dużego bagażu rejestrowanego to mogę zabrać te foteliki w ramach tego dużego bagażu? czy każdy bagaż jest traktowany odrębnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 18 Paź 2022 08:59 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
W zasadzie każdy bagaż traktują odrębnie ale może uda ci się to razem jakoś zestreczować .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 18 Paź 2022 09:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Polecam lekture

fotelik-samochodowy,184,17878
Góra
 Profil Relacje PM off
pejosz uważa post za pomocny.
 
      
#231 PostWysłany: 18 Paź 2022 09:30 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 18
Zeus napisał(a):


Dziękuję, jakiś admin mógłby przenieść mój post do tego, który wskazałeś było by lepiej. Dziękuję wszystkim za pomoc. Od siebie dodam, że Easyjet pozwala zabrać fotelik dla starszego dziecka, a także biorą pod uwagę sumę 2 bagaży (nie wiem na ile to regulaminowe, a na ile dobra woli obsługi na lotnisku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 12 Sty 2023 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Czy ktoś, kto ostatnio leciał, ma sensowne informacje na temat przewozu w luku takiego większego fotelika dla dziecka lat 6? Za darmo czy nie za darmo? Czatbot ssie, wizz na fejsie to też czatbot, niczego się tam nie dowiem, a w faq nic nie ma :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 14 Lut 2023 17:14 

Rejestracja: 14 Lut 2023
Posty: 1
Podłączam się pod pytanie.
Na infolini polskiej twierdzą, że trzeba wykupić dodatkowy bagaż rejestrowalny aby nadać fotelik w luku bagażowym dla dziecka powyżej 3 roku życia. Konsultant nie był pewny, sprawdzał/ dopytywał wewnętrznie, ale ostatecznie stwierdził że trzeba wykupić bagaż.
Na anglojęzycznej infolini powiedzieli, że fotelik można nadać w luku bagażowym bezpłatnie.

Także mam dwie sprzeczne informacje. Czy ktoś leciał ostatnio z fotelikiem i może potwierdzić jak to jest przy lotach z PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 27 Mar 2023 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@Kamil Koper
lecielismy w tym miesiacu KTW-AUH i z powrotem.

udało się bez dopłat nadać fotelik na jeden i na drugi lot - aczkolwiek chyba trzeba wiedzieć że to kwestia agenta już czy nam to zrobi gratis czy nie (ew. czy wie o nowych wytycznych czy trzyma się starych....) wg strony i sociali wizza fotelik jest już płatny niestety. Sam o tym nie wiedziałem, zacząłem sprawdzać dla pewności w kolejce do checkinu i zonk.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 08 Kwi 2023 18:28 

Rejestracja: 26 Maj 2021
Posty: 4
A czy foteliki są sprawdzane pod kątem certfikatów w przypadku brania ich na pokład? Dla 4-miesięczniaka wykupiłam specjalnie miejsce pod fotelik, ale okazało się, że fotelik nie ma certyfikatu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 03 Cze 2023 12:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
a jak z fotelikiem (skorupa) wpiętym w stelaż wózka? przejście jako wózek, czy zależy od obsługi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 03 Cze 2023 16:57 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Ostatnio byłem świadkiem jak jakaś nadgorliwa stawka robiła awanturę o certyfikat fotelika który rodzice wnieśli na pokład. Finalnie jakieś papiery jej pokazali i się uspokoiła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 25 Wrz 2023 20:36 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Przeczytałem wątek i info ze strony Wizzaira, pierwszy raz będę leciał Wizzairem z rocznym dzieckiem i chciałbym się poradzić :)

Jeśli kupie bilet jako niemowlę to mogę zabrać bezpłatnie spacerówkę "którą można przewieźć do drzwi samolotu (w rękawie lotniczym) lub do schodów prowadzących na pokład (zostanie umieszczona w luku bagażowym)" - Myślicie że mógłbym zestreczować ją z fotelikiem i nadać bezpłatnie jako wózek? Przejdzie to? :)

Jeśli kupie bilet w standardowej taryfie i wpisze Infant to konieczne jest telefon na drogą infolinię celem podania danych dziecka czy można to przez czat załatwić? I wówczas mogę poza wózkiem zabrać legalnie fotelik i musi on być wniesiony na pokład i pytanie czy mogę go schować w schowku na bagaż? Dziecko nie lubi fotelika, lot krótki, a fotelik przyda się do wypożyczonego auta, koszt biletu dla niemowlaka jest niemal identyczny jak cena regularna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 25 Wrz 2023 21:57 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Dziękuję za informację :) Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś jeszcze rozwieje wątpliwości na pytania które zadałem powyżej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 28 Wrz 2023 21:49 

Rejestracja: 23 Gru 2019
Posty: 3
@Pepe5 na mój gust już trochę za bardzo kombinujesz z tym wózko-fotelikiem do luku bagażowego :D No ale może ktoś tak robił i może potwierdzić, że to przejdzie.
Ja mam wykupione oddzielne siedzenie dla niemowlaka i zabieram fotelik ze sobą do samolotu. Ale wtedy już spacerówkę będę musiał nadać odpłatnie z tego co zrozumiałem.

W kwestii infant seat nie musisz dzwonić na infolinię. Mało kto wie, ale można to załatwić przez czat, tylko że po angielsku. Znalazłem takie info kiedyś chyba na tym forum i właśnie przed chwilą używałem po raz już któryś w życiu.
Piszesz bootowi na czacie 'connect me with live agent', potem klikasz 'talk to agent' i wybierasz z listy, która się pojawi 'booking change'. Musisz podać informacje dot. rezerwacji. Jak już Cię połączy z człowiekiem, to wszystko załatwisz w 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group