Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Posiadając przesiadkę na jednym bilecie to przesiadka jest gwarantowana w Stambule (SAW) oraz Ankarze (ESB)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Lip 2021 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@Flyguy , wygląda to więc na niemiłą sztuczkę, bo niby jest te or, ale niewnikliwi mogą się zasugerować, że są dwie sztuki, skoro są dwa wymiary.

Ewentualnie jest to jakaś dziwna pozostałość po ostatnim roku, gdzie ze względu na covid zmieniono zasady i na pokład samolotu można było zabrać tylko bagaż osobisty, choć duży podręczny dalej przysługiwał, tylko trzeba go było nadać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#62 PostWysłany: 27 Lip 2021 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
No czytajac pierwsze zdanie informacji ktora zamiescilem ze strony, raczej tym bym sie nie zasugerowal. Napisane jest jednoznaczenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Lip 2021 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Tylko, że bardzo podobne sformułowanie pada w zasadach Corendon, a wcale nie jest ono jednoznaczne, bo okazuje się, że można zabrać jednak dwie sztuki bagażu, choć najwyraźniej ten najmniejszy nie jest traktowany jako bagaż tylko przedmiot osobisty (więc to kwestie semantyczne). Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że również w innych liniach (nie tylko tureckich) w zasadach bagażu padało stwierdzenie, że przysługuje tylko jedna sztuka, a w szczegółach było 1 sztuka podręcznego i 1 sztuka osobistego + jego wymiar (gdzie po prostu 1 sztuka bagażu podręcznego była traktowana niemal jak nazwa własna, gdzie bagaż podręczny = bagaż o określonych wymiarach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Lip 2021 18:11 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Swoją drogą to ciekawe, że nie ma nigdzie info o maksymalnej wadze bagażu podręcznego. Można wnieść, ile się chce, jeśli tylko wymiary się zgadzają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 27 Lip 2021 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
8kg, ale nie jestem pewny czy to mozna gdzies znalezc na stonie Pegasusa. Wyklucza sie to troche z informacja o tylko jednym bagazu na pokladzie

https://stasher.com/delivery/airline-ba ... allowance/

Załączniki:
pegasus.JPG
pegasus.JPG [ 71.2 KiB | Obejrzany 7000 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 28 Lip 2021 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Leciałem pegasusem w czerwcu, w najtańszej taryfie masz bagaż kabinowy 8 kg i 15kg do nadania, ja miałem plecak i nadawałem kabinówkę o standardowych wymiarach do 15kg. Dopiero na karcie pokładowej widać co i jak.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 14 Wrz 2021 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Dzisiaj PC wrzucił świeżą ofertę na przyszły rok (są widoczne w aplikacji po zalogowaniu się)

Są loty po 100 Lir (46 PLN) z CRL (np. 15-18.05/13-31.08)/powrót za 283 Lir (129 PLN - razem 175 PLN RT).

https://www.flypgs.com/en/campaigns/spr ... =mail-body

Sale Dates: 14 – 19 September 2021 (Tickets must be booked, and the transaction completed between 14 September 2021 at 00:01 and 19 September 2021 at 23:59 Turkish local time).

Travel Dates: 27 March – 29 October 2022

Eligible routes for the promotional fare: There are 170,000 seats available at the promotional fare on the flights listed below.

Fare: €9 + Taxes (Taxes include passenger service charges or similar fees/taxes paid to the airport or terminal operator regarding the applicable tariffs on scheduled flights).

Number of seats: There are a maximum of 170,000 seats available at the promotional fare. As soon as all these seats have been sold, the ticket prices will change, and no rights will be granted related to this promotional offer.

Only Pegasus Bolbol members who have entered their individual Pegasus BolBol membership number (the mobile phone number registered to the membership account) when entering their passenger details to book their flights, will be eligible for this special offer. Pegasus BolBol members who enter a different mobile phone number during the booking process will not be eligible for this offer.

Guests who are not yet Pegasus BolBol members, but who become Pegasus BolBol members during the promotional period and book their flights according to the applicable terms and conditions, will be eligible to benefit from this offer.

The offer cannot be used by infants aged two or under. All child guests over two years of age can benefit from the offer if they have a linked-BolBol membership account to a BolBol member who is over 18 years of age.

The promotional fare is only valid for bookings made via the Pegasus mobile app.
The promotional fare is only valid for direct and on connecting flights.

Na szybko znalazłem Stambuł z Lwowa za 547 Liry (249 PLN) - 24-26.06.2022
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 27 Wrz 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Co do bagażów podręcznych - leciałem w dwie strony na trasie Bruksela Charleroi - Istambuł Sabiha Gokcen. Miałem wrażenie, że obsługa nie zwracała w ogóle uwagi na bagaże, ludzie mieli przeróżne walizki, które grubo przekraczały dopuszczalne wymiary, często duży plecak + walizka i każdy normalnie przechodził. Sam miałem przekroczoną wagę walizki, ale absolutnie nikomu nie ważyli. Ludzie niektórzy mieli tak wielkie walizki, że tylko bokiem wchodziły nad siedzenia. Oczywiście to nie musi być reguła, ale na tej trasie akurat to wyglądało jakby turcy mieli jechać jakimś PKS'em ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Wrz 2021 15:37 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
10.09.2021 leciałem PC ADA-SAW z bagażem nadawanym i podręcznym. Do plecaków podręcznych się nie czepiali, natomiast nadawany oczywiście ważony i przekroczenie większe niż 1kg (jak zmienia się duża liczba przy kilogramach) wymagał dopłaty za każdy kilogram w okienku kasowym, ale wystarczyło wyjąć jakąś rzecz, tak aby duża liczba się zgadzała (czyli np 15,9 kg). Po włożeniu tej rzeczy do podręcznego dalej podręcznym nie byli zainteresowani.
Jako, że wygasały mi mi ichnie punkty postanowiłem coś za nie zakupić - miałem tak dramatyczną ilość punktów, że wystarczyło na gorący napój i ciastka oreo. Obsługa sama nie przyniosła zamówionego "posiłku" - musiałem się upominać. Po rozmowie steward stwierdził, że muszę posiadać jakiś kod z ich stromy, który miałem dostać w momencie złożenia zamówienia (żadnego kodu nie dostałem...a przynajmniej nie zauważyłem, żeby był). Ostatecznie przynieśli mi ciasteczka i dali kawę (nie można było zamienić np. na wodę, tylko kawa lub herbata). Ciastka były oklejone naklejką z moim nazwiskiem i moim numerem siedzenia - wiec tak naprawdę nie wiem w czym był problem...to tak jakby ktoś chciał wykorzystywać bolbol'sy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 13 Lis 2021 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Pytanie: wyszukując loty na skyscannerze pojawia sie informacja ze "przesiadka na ryzyko pasażera".
Po przejściu na strone Pegasus nigdzie nie widze tej informacji. Czy ktoś Moze zdementowac lub potwierdzic te informacje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 13 Lis 2021 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Wydaje mi się, że sam znalazłem odpowiedź na powyższe pytanie. Skyscanner składa cenę z pojedynczych odcinków lotu Pegasusa przez co wychodzi im taniej. Ale kupujemy to też jako pojedyncze odcinki na osobnych rezerwacjach. Na stronie pegasusa można kupić całość połączenia na jednym bilecie i wtedy przesiadki są normalnie gwarantowane.
Lub kupować osobno, wtedy jest taniej, ale ryzyko po naszej stronie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 09 Gru 2021 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Wiecie może czy Pegasus sprawdza kartę kredytową podczas check in na lotnisku, kiedy kupujemy bilet bezpośrednio u nich? Miałem ostatnio taki problem z Sun Express na lotnisku w Antalya (musiałem kupić nowy bilet w tej samej cenie, a kupiony wcześniej anulowali i dali pełen zwrot).
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 09 Gru 2021 22:22 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Mi we wrześniu nie sprawdzali karty kredytowej na lotnisku w ADA.
Poza tym było by to dość trudne zważywszy, że bilet kupowałem na OTA...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Sty 2022 14:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Pegasus od 2 lutego zacznie latać do Erywania 3 razy w tygodniu

https://www.rferl.org/a/turkey-armenia- ... 61514.html
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 16 Lut 2022 21:49 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
Hej, czy latał ktoś w tym roku albo poprzednim? Bardzo pilnują podręcznego? Mam niewielki plecak ale powerbanki, laptop, dron i projektor trochę ważą. Będzie z tym problem? Czy jak przekroczę wagę to można coś dopłacić? Ile?

Do aparatu na szyi chyba sie nie czepiajo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 16 Lut 2022 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Bandża w Azerbejdżanie - nowy kierunek ze Stambułu od 20.03. Ceny od ok. 250 + 310 zł
A także Tebriz w Iranie. Ceny od 225+195 zł
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 04 Kwi 2022 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Desinto napisał(a):
Hej, czy latał ktoś w tym roku albo poprzednim? Bardzo pilnują podręcznego? Mam niewielki plecak ale powerbanki, laptop, dron i projektor trochę ważą. Będzie z tym problem? Czy jak przekroczę wagę to można coś dopłacić? Ile?

Do aparatu na szyi chyba sie nie czepiajo?


Trochę po czasie odpowiadam, nie wiem czy aktualne. Leciałem we wrześniu 2021. Nikt nie sprawdzał wagi podręcznego, do tego mieliśmy dość duże nerki np. z powerbankami, nikt się nie czepiał. Większość turków nie bardzo wie czym są walizki, dużo z nich ma bagaż w postaci jakiejś bazarowej torby i przechodzili z tym bez problemu, mimo, że w żaden sposób nie mieściło się to wymiarach i mieli nawet problem upchnąć to do schowków nad głowami :lol:
Także mam wrażenie, że bardzo luźno tam podchodzą do bagażu podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 15 Kwi 2022 11:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Pegasus połączy lotnisko Zafer (niedaleko miasta Kütahya, miasto Komitasa oraz Ezopa) z Kolonią, Dusseldorfem, Brukselą (chyba CRL) oraz Sabiha Gokcen
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 22 Cze 2022 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Załącznik:
new.JPG
new.JPG [ 51.48 KiB | Obejrzany 4496 razy ]
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 28 Cze 2022 00:53 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Ktoś podpowie, czy teraz na trasie ze Stambułu do Biszkeku serwują w cenie biletu tylko sandwicha na pokładzie ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group