Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Gru 2016 14:46 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
hansel napisał(a):

dodatkowo jeszcze ponad godzinę krążyliśmy nad lotniskiem przed wylądowaniem bo było mega zagęszczenie lotów.



ja przez zageszczenie nad MNL przez 2 godziny czekalem na lotnisku w PP zeby samolot mogl wogole stamtad wystartowac :D
wiec jest to przypadek powtarzalny :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 14 Gru 2016 14:58 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
Ok przekonaliście mnie - wezmę lot Cebu Pacific 16:40 - 18:00.

Wracając znowu do istotnej dla mnie kwestii - czy opłaca się na chwilę zaglądnąć do Port Barton? Są tam jakieś inne atrakcje niż plaża i island hopping (to wole zrobić w El Nido)? Czy po 18 jestem w stanie złapać transport z PP do Port Barton? Jeśli tak to jaki i jakiego kosztu się spodziewać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 15 Gru 2016 03:43 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
mikolaj99 napisał(a):

Port Barton? Są tam jakieś inne atrakcje niż plaża i island hopping (to wole zrobić w El Nido)



w zasadzie nie ma innych atrakcji, Port Barton jest dwa razy tansze niz El Nido

moim zdaniem ceny w El Nido (zwlaszcza noclegow) sa co najmniej przesadzone :shock: jakby nie spojrzec

-- 15 Gru 2016 03:04 --

mikolaj99 napisał(a):

Czy po 18 jestem w stanie złapać transport z PP do Port Barton? Jeśli tak to jaki i jakiego kosztu się spodziewać?



sorki, nie doczytalem posta do konca :D

podejrzewam ze bedzie bezposredni bus do Port Barton po 18stej (po 20stej zaczyna byc juz ciezko o cokolwiek dokadkolwiek ;) )
ale jesli nie
to masz takie opcje:

1. zostac w PP na noc, jechac do Port Barton rano - w PP zapodasz sobie prowiant na czas pobytu tam przynajmniej :P
2. jechac do El Nido (bus po kazdym przylocie do PP bedzie na 666%) i "odwrocic" wycieczke - najpierw island hopping w El Nido a potem plazing w Port Barton i powrot do PP :?:
3. jechac do El Nido (jak w opcji 2) ale wysiasc w Roxas i stamtad jakims transportem sprobowac dostac sie do Port Barton

koszt busa PP-El Nido to PHP500
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 15 Gru 2016 21:35 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
Tak jak napisałem w 1 poście dalej zamierzam popłynąć promem na Coron i stamtąd lot przez Manilę do Boracay. W takim wypadku zaproponowane przez Ciebie 'odwrócenie' wycieczki nie ma sensu.

Czy ktoś z Was był w Port Barton i mógłby mi doradzić / odrardzić udawanie się tam na 1,5 dnia (2 noce)? I czy udało się komuś złapać transport z PP do Port Barton po godz. 18?

+ będę wdzięczny za przedstawienie wrażeń dot. przepłynięcia promem z El Nido do Coron - czytałem wiele negatywnych opinii. Czy orientujecie się czy jest szansa na jakiś 'solidniejszy' prom i jeśli tak to gdzie szukać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 15 Gru 2016 22:44 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Co do Port Barton nie doradzę, bo sam w styczniu chcę robić trasę podobną do Twojej Manila - Puerto Princessa - El Nido - Coron - Manila.
Ciągle się zastanawiam nad szczegółowym planem, my na 2 dni jedziemy na Nacpan Beach.
Co to za domki znalazłeś w Port Barton, możesz podać namiary?

Co do trasy El Nido - Coron też czytałem te opisy o fatalnej podróży w trakcie pory deszczowej w szczególności.
Znalazłem coś takiego http://www.coronferry.com/
Jest opcja regular ferry 6-8 godzin i fast ferry 3,5 godziny, cenowo 32 kontra 39,5 USD.
Nie wiem jak się płynie tym fast ferry, ale 3,5 godziny to jednak nie 6 czy 8...
Tutaj jest więcej informacji, ta szybka łódka pływa od września br. http://www.juanderlist.com/travel-el-ni ... 3-5-hours/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mikolaj99 uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 15 Gru 2016 23:07 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Lot powrotny nalezy rezerwowac poranny z lotniska Kalibo a nie Caticlan. Przyleciec mozesz na Caticlan nic sie nie stanie jak sie dobe opozni ;) bedziesz mial krotszy pobyt na wyspie.
W innym przypadku to igranie z ogniem jesli masz jakies polaczenie do Dubai w tym samym dniu lub poranne nastepnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikolaj99 uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 16 Gru 2016 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Byłem na Filipinach kilka lat temu , więc info nie jest może gorące ale odczuwam silną potrzebę wypowiedzenia się w temacie ;) Tak jak koledzy mówią - transport generalnie się opóźnia, tak samoloty jak i busy czy promy, trzeba wziąć poprawkę kilkugodzinną , a przed wylotem do domu warto przespać się w Manili.Z tego co pamiętam z PP do Port Barton czy El Nido jeździ sporo busów z placu na obrzeżach miasta, ale większość od rana. Nie jestem pewien czy wieczorem coś złapiesz , droga z PP do El Nido to kilka dobrych godzin jazdy.Poza Port Barton możesz rozważyć na Palawanie odwiedzenie podziemnej rzeki czy zjazd na zipline w Sabang. W El Nido jest kłopot z noclegiem , a ponieważ nie ma stamtąd ucieczki to jeśli się dojedzie w sezonie pod wieczór to może nie być miejsc. W internecie są oferty drogich resortów, my mieszkalismy po prawej stronie od plaży miejskiej, idzie się wąską dróżką wzdłuż góry , jakieś 300 m od plaży są dwa czy trzy hoteliki.Co do podrózy do Coron to moim No.1 na Filipinach jest TAO http://www.taophilippines.com/ , który polecam bez zastrzeżeń , choć zabawa jest dość droga. Płynie się z El Nido do Coron trzy dni, skacząc po wysepkach, odwiedzając wioski i nocując na bezludnych wyspach, super zabawa.Można w ten sposób połączyć island hoping z transportem do Coron , bo poza jednodniowymi rejsami po wyspach ( w trzech wariantach ) w El Nido nie bardzo jest co robić.

pozdr
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 16 Gru 2016 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mnie się praktycznie nic nie opóźniło-promy,statki,autobusy i samoloty praktycznie on time
korki tez nie trzymały za długo zatem
lepiej jest mieć zawsze margines ale akurat w moim przypadku straciłem na ten margines z dwa dni co najmniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 16 Gru 2016 15:12 

Rejestracja: 20 Lis 2016
Posty: 16
kamill1908@interia.pl - mój adres email :)
Mówisz że mało czasu, a my niedawno zrobiliśmy sobie taki ambitny plan, który chyba trzeba mocno zmodyfikować?:
Dubaj - jesteśmy tam od 18.02 do 21.02 - nie będę się tu rozpisywał, bo planujemy wypożyczyć samochód więc czasu na pewno wystarczy :)

Wietnam - tutaj mam większe obawy. Jesteśmy w nim od 22.02 do 02.03. Lądujemy w Hanoi i stamtąd też chcemy wrócić (biletów jeszcze nie mamy). Myślimy nad zwiedzeniem zatoki Ha Long, jaskinie w Tam Coc, ruiny w My Son, tarasy ryżowe w Sapa oraz samo Hanoi. Chcemy wynająć skuter.

Filipiny - niestety jest tu tyle miejsc, które chcemy zobaczyć, a czasu tak mało... Będziemy tutaj od 02.03 do 22.03 Chcemy zwiedzić następujące miejsca:

Bohol - 02.03 - 07.03 - a tam czekoladowe wzgórza, tarsiery, Panglao, i może zjazd na tyrolce. Po samej wyspie przemieszczanie się raczej stopem.

Manila, Mayon, Donsol - 08.03 - 13.03. Tutaj mam ogromny dylemat bo chcemy wejść na wulkan Mayon oraz pływać z rekinami w Donsol. Z Manili planujemy dojechać tam stopem. W samej Manili chcemy zobaczyć cmentarz oraz walki kogutów.

Palawan - 13.03 - 22.03 tutaj na pewno rzeka Sabang, Port Barton i El Nido. Ewentualnie myśleliśmy nad Busuanga.

W każdym z miejsc chcielibyśmy oczywiście poleżeć na plaży, napić się rumu itd.
Myślisz, że jest to wykonalne? :D


Ta choroba o której piszesz (pigsa), to od czego jest? U wujka google mówią tylko o tym że mają to świnie :?: :shock:
Apropo chorób to szczepiliście się na coś przed wyjazdem?
Mówiąc nie zabierajcie nic ze sobą masz na myśli tylko namiot, czy jakieś inne rzeczy również? 8-) Po Twoim wpisie i wielu namiotu nie bierzemy na pewno ;)



Podaj swoj mail,poniewaz forum rzadzi sie swoimi prawami i trzeba miec 5 postow , aby napisac wiadomosc prywatna:)
Filipinczycy sa bardzo pomocni,pomijam miejsca gdzie jest duzo turystow(sa tez bardzo pomocni ale w wiekszosci przypadkow za pieniadze)takze opcja ze stopem jest jak najbardziej na plus.
Sam zwiedzilem caly Palawan korzystajac mniej wiecej z tej opcji...tzn nie lapalem stopa -ludzie sami zatrzymywali sie i mnie podwozili.
Macie troche za malo czasu na takie wedrowki bo 3 tygodnie bardzo szybko zleca.Jednak mozecie zwiedzic np.od poczatku zaczynajac od puerto dotrzec do taytay i z tego miasta wziac busa do el nido za 100 peso.
Sa bardzo fajne widoki pod warunkiem ze nie straszne jest Wam pokonywanie okolo 50 km z buta:)
Na co sie trzeba wystrzegac to przemeczenie organizmu,zlapiecie chorobe zwana pigsa i po wycieczce...
Bron Boze nie zabierac nic ze soba:P , chyba ze jestescie bardzo przywiazani do tego namiotu.lub czegos innego.
Tutaj mozecie kupic dobry wojskowy hamak z moskitera za cene 40 pln(z lotniska jakies 10 minut z buta jest strefa wojskowa i maja tam rozne takie rzeczy....nawet buty o rozmiarze 46...:)[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 17 Gru 2016 00:38 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Nam sie lot do Kalibo z Manili opoznil 1.5h, spowrotem z Kalibo byl o czasie.
Caticlan jest za malym lotniskiem jak cos jest nie tak to wypychaja pasazerow do Kalibo a tam juz jestes pasazerem trzeciej kategorii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 21 Gru 2016 01:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Gadu-777 napisał(a):

wypychaja pasazerow do Kalibo a tam juz jestes pasazerem trzeciej kategorii.



ja sie przez miesiac na Filipinach czulem jak pasazer trzeciej kategorii :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 24 Gru 2016 15:46 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Witam,

Mam pytanie do osób które już były na Filipinach.
Zrobiłam wstępny plan (poniżej):

Dzień Miejsce
1 Manila - Banaue (noc)
2 Banaue
3 Banaue (Sagada)
4 Banaue (mumie)
5 Banaue - Manila (noc)
6 Manila - Bohol (rano)
7 Bohol
8 Bohol
9 Bohol
10 Bohol - Puerto Princessa
11 Puerto Princessa
12 Puerto Princessa
13 Puerto Princessa - El Nido
14 El Nido
15 El Nido
16 El Nido - Coron
17 Coron
18 Coron
19 El Nido - Manila

Co sądzicie o tym planie?
* gdzieś za długo? gdzieś za krótko?
* coś ciekawego ominęłam?

Jakieś sugestie?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc,
Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 24 Gru 2016 16:16 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Ihriel napisał(a):
18 Coron
19 El Nido - Manila


Wracaj do Manili z Coron, bez sensu płynąć z powrotem i tłuc się do Puerto Princessa, skoro z Coron Busuanga lata Cebu...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez greg0, 25 Gru 2016 02:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 24 Gru 2016 16:34 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
dzięki, dobre spostrzeżenie, faktycznie, niepotrzebna strata czasu, już zmieniam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 24 Gru 2016 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Do Banaue koniecznie dorzuciłbym Batad. O ile w tym pierwszym byłem tylko przejazdem to w Batad bardzo mi się podobało - kilka (3-4?) 'hoteli' zazwyczaj połączonych z knajpką i świetny klimat. Podczas mojego researchu natknąłem się na mało pozytywne opinie o wiszących trumnach. Może zamiast tego dzień dłużej na tarasach, jakiś treking i odpoczynek z przepięknym widokiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Gru 2016 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
po co takie dokladne plany?
jedz i korzystaj, jak gdzies ci sie spodoba to zostan dluzej
i tak wszystkiego nie zobaczysz
a po co jedziesz na Corone?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 25 Gru 2016 01:06 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Obczaję Batad, dzięki! będziemy mieszkać zaraz przy tarasach, lekki trekking też planujemy a wypoczynek to raczej El Nido/Coron
Plan robię żeby zarezerwować loty, jak patrzyłam na ceny to przed wylotem są około 2 x droższe niż jeśli bym kupowała teraz. Biorąc pod uwagę że trochę tych lotów będzie, wolę mieć jakiś plan. Chcemy też zobaczyć jak najwięcej w tym czasie i wolałabym nie tracić czasu na czekanie na lotniskach, szukanie transportu, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 08 Sty 2017 03:26 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Ostatecznie plan wyjazdu jest taki:
15.01 Przylot ok. południa do Manili z Londynu/Kuala Lumpur, wylot o 17.50 do Puerto Princessa, nocleg w A&A Plaza Hotel
16.01 Luźny dzień na zregenerowanie po podróży, zakupy itd., nocleg w A&A Plaza Hotel
17.01 Podziemna rzeka, dojazd do El Nido, nocleg w Novie's Tourist Inn
18.01 Tour A,B,C,D?, nocleg Novie's Tourist Inn
19.01 Tour A,B,C,D? nocleg Novie's Tourist Inn
20.01 Tour A,B,C,D? przejazd na Nacpan Beach, nocleg w Jack' Place
21.01 Nacpan Beach, nocleg w Jack' Place
22.01 Powrót z Nacpan do El Nido, przeprawa na Coron, nocleg KokosNuss Garden Resort
23.01 Coron, nocleg KokosNuss Garden Resort
24.01 Coron, nocleg KokosNuss Garden Resort
25.01 Coron, nocleg KokosNuss Garden Resort
26.01 O 7.50 wylot do Manili, ew. centrum handlowe, o 17.20 wylot do Kuala Lumpur/Londynu

Czy ma to sens? Noclegi mam porezerwowane, bo z El Nido ogólnie było już kiepsko i nie bardzo szło coś znaleźć dla 5 osób.
Pytania:
1) do 17.01 - czy przy porannym wyjeździe z El Nido, zrobieniu podziemnej rzeki damy radę dojechać do El Nido z Sabang? Jak najtaniej/najprościej?
2) do 22.01 - jak z Nacpan dostać się z powrotem do El Nido z rana? Chcemy popłynąć na Coron tym speadboatem, który płynie 3-3,5 godziny i który wypływa z El Nido o 6 rano...
Będę wdzięczny za ew. uwagi.
Ogólnie też przeraża mnie prognoza pogody na czas naszego pobytu, która lekko mówiąc jest totalnie do d...y. Jakieś burze, deszcze, pioruny, wiatry, zero słońca prawie, normalnie jak w lecie nad Bałtykiem, tyle że gorąco.
Czy naprawdę może tak być? Tłuczemy się przez pół świata do raju, żeby zobaczyć chmury i deszcz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 08 Sty 2017 04:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
greg0 napisał(a):
Ostatecznie plan wyjazdu jest taki:

1) do 17.01 - czy przy porannym wyjeździe z El Nido, zrobieniu podziemnej rzeki damy radę dojechać do El Nido z Sabang? Jak najtaniej/najprościej?
2) do 22.01 - jak z Nacpan dostać się z powrotem do El Nido z rana? Chcemy popłynąć na Coron tym speadboatem, który płynie 3-3,5 godziny i który wypływa z El Nido o 6 rano...
Będę wdzięczny za ew. uwagi.
Ogólnie też przeraża mnie prognoza pogody na czas naszego pobytu, która lekko mówiąc jest totalnie do d...y. Jakieś burze, deszcze, pioruny, wiatry, zero słońca prawie, normalnie jak w lecie nad Bałtykiem, tyle że gorąco.
Czy naprawdę może tak być? Tłuczemy się przez pół świata do raju, żeby zobaczyć chmury i deszcz?


Ja odpuściłby, puerto princessa i pojechał do sabang.
Tam został na noc .podroz do elnido zajmuje od 7-10 godzin wiec i tak się nie wyrobicie.
Ponieważ za dużo zaplanowaliście el nido, wstąpiłbym do port burton oraz magiczne miejsce San vicente.
El nido żaden trip abcd tylko jeżeli jest was piątka wynajmujefie prywatna Łódź za 3000 php na cały dzień i robicie wszystkie tripy zamiast przepłacać.i marnować 3 dni,

Z nacpa beach musicie sobie zorganizować prywatny transport. Ja jechałem z kolesiem który jechał tricyklem do pracy do elnido za 200 PKP.
Zreszta z elnido tez wynajęliśmy kolesia takim małym suzuki i w sześć osób pojechaliśmy za 500 php.

Pogody się nie bijcie bo tylko urządzenia tak pokazują przez duża wilgotność. Będzie dobrze.
Dodam jeszcze raz Port Burton i San Vicente. Jest magia.

-- 08 Sty 2017 03:39 --

No i jeszcze temat speed boata.
Jak morze będzie zafalowanie , to nici z wyprawy, wiec musicie mieć alternatywę.
Coron jest piękny, ale logistycznie trudny.

Nie można wiec wszystkiego tak dokładnie zaplanować przed monitorem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 08 Sty 2017 05:46 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Przylecimy do Puerto koło 19-tej po locie Londyn - Kuala Lumpur - Manila - PPS, więc jakakolwiek dalsza droga odpada, musimy zatrzymać się w Puerto.
Mamy zresztą opłacone noclegi, więc zostaniemy te 2 noce, pierwszą po przylocie i drugą po pierwszym dniu - to jedyne większe miasto jakie wg planów zobaczymy, bo Manilę totalnie plan olewa. Chcemy zobaczyć coś nieturystycznego, życie ulicy i takie tam...

Port Barton czy San Vicente - fajne, ale jak to dorzucić do planu? Odpuścić pierwszy nocleg w El Nido i przenocować gdzieś w Port Barton? Z reszty noclegów w El Nido już nie bardzo można rezygnować...

Da się wynająć łódkę na wyłączność dla 5 osób za 3000 PHP w El Nido?
Opływać wszystko naraz jednym kursem to chyba za duże tempo, chociaż ze 2 dni, myślę...

Ten speed boat jest chyba lepszy na te od zwykłej łódki.
Oczywiście może być tak, że na Coron nie da się popłynąć, wtedy po prostu trzeba będzie z powrotem grzać do Puerto i stamtąd wykupić lot do Manili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group