Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lis 2017 04:00 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Witam

W Nowym Yorku sa nie tylko jedne z najlepszych restauracji na swiecie, ale mnostwo fajnych barow. :)
Wczesniej zamawialem wina, ale maja tak wysmienite piwa, ze warto pokosztowac.
Zachecam do wklejania zdjec i cen z barow, ktore odwiedziliscie i chcielibyscie podzielic sie wrazeniami.

Tydzien temu w Pig N' Whistle Irish Pub, 48th Street, piwo 8$, whisky Glenlivet Single Malt $14, Tequila shot $12.
Whisky nalewane od serca prosto z butelki, a nie odmierzane przy pomocy wzorcowych menzurek. :D
Załącznik:
pub.JPG

Tu z kolei moj ulubiony browarek Bronx Pale Ale ($8.50) w Connolly's Pub, 45th street:
Załącznik:
wybor browarka.JPG

Mozna tez znalezc bar dla smakoszy rosyjskiej wodeczki -> Russian Vodka Room, 52th street:
Załącznik:
vodka.JPG

W japonskiej restauracji Kodama Sushi 45th Street, browarek Kirin, a w szklance moje ulubione shōchū ze slodkich ziemniakow, cena zestawu 70$:
Załącznik:
jap_rest.JPG

Pilem rowniez swietny browarek o nazwie Brooklyn w obserwatorium WTC, tylko cena wysoka -> 14$.

Zastanawiam sie, jak mozna tego fascynujacego miasta nie lubiec, skoro mozna znalezc nawet japonskie shōchū w restauracji?

Milej Niedzieli.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW

Ostatnio edytowany przez cccc 27 Lis 2017 01:26, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 26 Lis 2017 11:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 406
Kilometry: 846 754
Gdybys podczas kolejnej wyprawy miał ochotę na dobre piwo https://ny.eater.com/maps/best-beer-bars-nyc
cccc lubi ten post.

#3 PostWysłany: 26 Lis 2017 16:06 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@oskiboski dzieki za linka, ale czy byles w tych barach i mozesz potwierdzic, gdyz z linkow internetowych nie zawsze sie sprawdza i czasami byla porazka? ;)
Poza tym niektore bary placa kase, aby znalezc sie w czolowce takich benchmarkow.
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 26 Lis 2017 16:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Nie byłem w żadnym to fakt, ale mocno interesuję się scenà piw rzemieslniczych i te knajpy czesto sa wymieniane na branzowych forach. Nie wiem jak z jedzeniem ale patrzac na dzisiejsze menu na ich kranach, postawie palec u prawej reki, ze sie nie zawiedziesz szukajàc dobrego piwa w tych pubach. Poza tym uwazam, ze Eater jest swietnym zrodlem, nawet gdyby knajpy mialy placic to w zadne z knajp odwiedzonych w Montrealu od nich sie nie zawiodlem a to chyba w tym wszystkim najwazniejsze
cccc lubi ten post.

#5 PostWysłany: 15 Kwi 2018 08:48 
Król Ż
Awatar użytkownika

Czy ktoś był w jakimś pubie w którym jest pokazywany "soccer" stet niestety finał LM wypada jak jestem w NYC. Przeglądałem trochę zestawień i nic ciekawego.

#6 PostWysłany: 15 Kwi 2018 09:25 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@oskiboski
Bierhaus, 712 3rd Ave, niedaleko Chrysler Bld., gdzie dostaniesz nawet germanskiego browarka.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 16 Kwi 2018 00:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

... jechac do Stanõw gdzie produkuje sie, kazdy mozliwy styl piwa (nawet polskie grodziskie) i pic german pilsa... Z pewnoscia nie, ale jesli dają mecz to czemu nie

#8 PostWysłany: 16 Kwi 2018 10:21 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@oskiboski, alternatywnie irlandzkie puby, ktorych nie jest problemem znalezc na Manhattanie. ;)
Polecam browary Bronx i Brooklyn.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 16 Kwi 2018 11:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

https://www.timeout.com/newyork/bars/best-new-york-breweries
@cccc Ty jadąc do Usa szukasz kuchni polskiej/szwajcarskiej?

#10 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:04 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@oskiboski, jadac gdziekolwiek wylaczam 2 kuchnie: szwajcarska i wloska, chyba ze jest tylko McDonald i nie ma innej opcji. ;)

A propos szwajcarskiej kuchni:

qatar-airways-opinie-recenzje-uwagi,226,83702&p=931088&hilit=mongolii#p931088

Polska i rosyjska kuchnia jak najbardziej, ktore sa dla mnie egzotyczne, ale bedac w polskiej dzielnicy w Chicago sie zawiodlem, gdyz wydawalo mi sie ze serwuja masowke.
De facto, gdy szulakem rosyjskiej restauracji w NY, to tubylcy odradzali, polecali za to uzbeckie i gruzinskie serwujace aromatyczna kuchnie.
Czesto bywa tak, ze poza moja ulubiona restauracja:

https://www.thepalm.com/

gdzie zawsze dostaje moje ulubione miejsce i lubie popatrzec na tych pieknych i bogatych ludzi (szczegolnie sliczne Panie :) ) z racji tego, ze sam niewiele mam, szukam jakiejs innej restauracji, ale np. znajde fajny pub, no to wskocze na browarka z czystej ciekawosci, gdyz lubie atmosfere amerykanskich pubow (przypuszczam, ze za duzo filmow ameryk. jako dziecko :D ).
Ide dalej, przy okazji szukam Bezdomnych, ktorych niekiedy ciezko znalezc na Manhattanie, jak sie ich specjalnie szuka, znow widze jakis fajny pub, no to wchodze, wypijam browarka, pozniej spotykam Arabow z budkami sprzedajacymi hot-dogi, przystane, pogadam dostane hot-doga za darmo i tak w kolko, niekiedy do bialego rana.
Zdarza sie, ze przy okazji napotkam fajna japonska restauracje i jak maja moje ulubione Shōchū robione ze sweet potatoes czy kasztanow to wchodze.
Bywa i tak, ze nie ma miejsca, ale jak dam kelnerowi czy kelnerce z gory napiwek albo czekolade, najlepsze miejsce sie od razu znajduje. :D
Dziwny ten Swiat!

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 24 Kwi 2018 01:15 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Wlasnie wrocilem z kolejnego, spontanicznego i niezapomnianego weekend-u. :)
Szczerze powiedziawszy to stracilem rachube ile tych weekendow juz bylo w NY.
Myslalem, aby poleciec z zaskoczenia na zlot w Kijowie, ale w ostatniej chwili zrezygnowalem. 8-)
W zeszlym roku, aby pojechac na zlot do Budapesztu zrezygnowalem z Reykjaviku, kolega @Michzak zna ta historie.
Tym razem pomyslalem, aby za kare poleciec przez Reykjavik do NY, co sie udalo idealnie polaczyc, 1 noc w Reykjaviku i 2 w NY.
Niby b. krotko, ale sie wiele wydarzylo. :)

Wracajac do tematu, mialem okazje zwiedzic kolejny Rooftop bar w hotelu Standard, High Line z live muzyka (jazz).
Fajne widoki na panorame NY oraz rzeke Hudson.
Załącznik:
Widok_Rooftop.JPG

Niby bogaty bar, ale serwowali tylko 3 rodzaje browarka w butelkach. ;)
Załącznik:
Rooftop_1.JPG

Japonski browarek Hitachino i lufka whisky Lagavulin:
Załącznik:
Rooftop_2.JPG

Niestety nie mieli mojego ulubuionego browarka marki Bronx.
W lepszych barach, podobnie jak w hotelu prezydenta Trumpa japonskie piwa sa na topie.

Jak zwykle, dostalem Seat Nr.1. :D
Gdyby kogos interesowalo, tutaj sa ceny:
Załącznik:
Rooftop_bar_ceny.JPG

Najfajniejsze w tym barze, kto tam przychodzi i mozna poznac fajnych ludzi, chetnie opowiem przy piwku. :D
Uwielbiem niespodziewane zbiegi okolicznosci, a samo zycie pisze najpiekniejsze historie.

Tutaj browarek Bronx (6.3%) w barze Black Tap, 14th Street w cenie netto $8, serwowany w specjalnych sloikach. :D
Lubie cos nowego, a NY zaskakuje za kazdym razem.
Załącznik:
Black_Tap_2.JPG

BTW, 2 takie sloiki otrzymalem od kelnera w prezencie :D oraz pyszny slynny Greg Norman Burger w cenie netto $20:

Załącznik:
Black_Tap_1.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.

#12 PostWysłany: 26 Kwi 2018 13:46 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Rooftop bar mozna samemu ogarnac i przy okazji zaoszczedzic kasy. :D
Na przyklad widok z pokoju hotelowego na Hudson i panorame NY:
Załącznik:
Widok_z_okna_hotelu.JPG

BTW te butelki kupilem w Islandii, wtedy NY wydaje sie tani. ;)
Ta druga od lewej to "ICELANDIC SCHNAPPS", pomaga na wszystko. :D
Zastanawiam sie tylko kto mi wypil Jacka, ktorego najmniej lubie z tego zestawu. 8-)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#13 PostWysłany: 27 Kwi 2018 04:35 

Loty: 145
Kilometry: 343 875
@cccc jak chcesz dobre piwo to polecam other half brewing
195 Centre St, Brooklyn blisko stacji metra
 Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.

#14 PostWysłany: 27 Kwi 2018 05:11 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@YeahBunny, a jaka marke konkretnie polecasz?
Grasowalem po Brooklynie w grudniu, gdyz mialem niedaleko hotel. :D
Probowlaem rozne wynalazki, ale niektore smakowaly jak sfermentowane soki.
Nie wszedzie robilem zdjecia.
Tutaj niedaleko serwowali podobne, tylko nazwy nie pamietam.
Załącznik:
Brooklyn.JPG

BTW znow chcialem poleciec w ten weekend, ale najprawdopodobniej odpuszcze, leciec do NY tylko na na 1-2 noce to jest jednak stres, koszty i moj zegar biologiczny nie ma czasu na przestawienie sie. :D

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle

Ostatnio edytowany przez marcino123, 19 Sty 2019 14:14, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 27 Kwi 2018 07:46 

HON fly4free
@cccc
"..Probowlaem rozne wynalazki, ale niektore smakowaly jak sfermentowane soki..."

Piłeś pewnie jakiegoś kwasa mniej lub bardziej udanego ;)
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 27 Kwi 2018 08:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
Nie byłem, ale gdzieś czytałem, że to niby bar prowadzony przez Polaka ( :?: )

The Iron Horse NYC

TA: https://pl.tripadvisor.com/Attraction_R ... _York.html
FB: https://www.facebook.com/IHNYC/ (jak ktoś ma chwilę niech se zobaczy parę filmików ;) )

Cytuj:
Who’s drinking tonight?
$5 spins on the Wheel of Misfortune
$7 shots of Jack
$7 shots of Fireball
$10 car bombs

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 27 Kwi 2018 14:40 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@JIK dzieki za linki, ale Iron Horse jakos mnie nie przekonuje. ;)
Dla mnie wazniejszy jest smak dobrego browarka niz sam lokal, a kto prowadzi to nie odgrywa roli.
Wlascicielem baru jest rzeczywiscie Polak Zbigniew Szymczyk:

https://ny.eater.com/2016/1/20/10799392/iron-horse-yelp

Nie lubie tlumow, a jak musze dlugo czekac aby zamowic to przechodzi ochota.
Poza tym jak jest za glosno to nie mozna porozmawiac z ludzmi.
Tak naprawde szkoda mi czasu na szukanie lokali jesli jestem tylko 1 czy 2 noce w NY.
Na szczescie za kazdym razem mam inny hotel i penetruje okolice. ;)
BTW bylem juz w tylu barach i lokalach, ale w Central Park ani razu, az wstyd sie przyznac. :D
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 27 Kwi 2018 14:51 

@cccc piłem ASTRO TRAVELLIN', HYPERSLEEP i GALAXY + EL DORADO. moge polcić. ten browar robi super ipy i imperialne ipy barmani chetnie pomagają i dają probki do sprobowania na pewno znajdziesz cos dla siebie?
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#19 PostWysłany: 27 Kwi 2018 15:06 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
YeahBunny napisał(a):
chetnie pomagają i dają probki do sprobowania na pewno znajdziesz cos dla siebie?

Dzieki, El Dorado IPA pilem, ale chyba nie u nich warza, tych innych nie znam.
BTW najbardziej lubie jak podaja browarka do sprobowania w kieliszku, that's NY! :D

Załącznik:
Browar w kileiszku.JPG
Jednak widac jak ten browarek pracuje. :D

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 28 Kwi 2018 02:27 

tam idzie kupic piwa 4ozi 10oz.
a nie bez powodu ten browar byl w top10 browarow w 2017r wg ratebeera?
 Relacje PM off  

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości