Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 29 Maj 2013 13:21 

Rejestracja: 27 Kwi 2010
Posty: 2
W moim przypadku Pani była miła i uprzejma, zgodnie ze standardami linii Emirates :mrgreen:

Dubai Connect, czyli darmowy nocleg dla przesiadek >8h był dostępny w ramach promocji dla wszystkich,ale dotyczyło to rezerwacji dokonanych przed 6 maja.
Aktualnie warunkiem skorzystania jest zakup biletów w cenie > 1100USD/osobę.

Jedyną możliwością noclegu (poza hotelami na lotnisku) jest Dubai Stopover, gdzie Emirates pośredniczy w rezerwacji hotelu, ale w cenie hotelu jest wiza.
Mi to nadal wygląda na niezły biznes - wiza normalnie kosztuje 65usd/osobę, a podobno ceny hoteli w ramach stopover zaczynają się od 80usd/dwójkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#62 PostWysłany: 29 Maj 2013 13:40 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 215
Kilometry: 610 055
Kupowałam bilety grubo przed 6 maja, ale lecę dopiero w lipcu i pani z Emirates stwierdziła , że się nie należy - promocja była podobno na loty tylko do końca maja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 29 Maj 2013 14:26 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
To pewnie nie pomoże, ale nie widzę powodu by Dubai Connect załatwiać telefonicznie.

Ja w tej sprawie pisałem przez formularz na stronie (nie było wtedy możliwości rezerwacji tej usługi przez net, z resztą chyba czasem się da a czasem nie...).
Po dwóch dniach dostałem odpowiedź mailem z prośbą o dodatkowe dane i za chwilę dostałem potwierdzenie rezerwacji oferty.

Tyle, że był to bilet zdecydowanie łapiący się na warunki w których Dubai Connect przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 30 Maj 2013 19:35 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
anka5515 napisał(a):
Kupowałam bilety grubo przed 6 maja, ale lecę dopiero w lipcu i pani z Emirates stwierdziła , że się nie należy - promocja była podobno na loty tylko do końca maja.


Promocja na Dubai Connect była do 6.05 - czyli do 6 maja trzeba było skorzystać z tej usługi - bez względu na datę rezerwacji lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 06 Cze 2013 21:48 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 50
neonet napisał(a):
Cześć! Mam problem z Dubai Connect - lecę z Glasgow do Hongkongu via DXB i BKK. Jest to jedyne połączenie, które oferowała mi storna. Przed rezerwacją bardzo uprzejma pani powiedziała, że na wylocie może się należy, a na powrocie się należy (już bez może). Niestety po rezerwacji okazało się, ze się nie należy (mimo, że było to wcześniej potwierdzone). Obsługa telefoniczna (zarówno przez polską jak i brytyjską infolinię) dość mierna (wymówka - system) - brak woli konsultacji z HQ w Dubaju.

Macie może jakąś wskazówkę, gdzie uderzyć lub co zrobić, żeby wyegzekwować to, co zostało zaproponowane? Wspomniana argumentacja, typu że ktoś inny leciał i dostał (w tym wypadku zupełnie prawdziwa) nie działa ('perhaps they have paid more' - a tak nie było).

Będę wdzięczny za wskazówki.

Pozdrawiam,

Jeżeli masz zapisaną dokładną datę oraz godzinę połączenia i najlepiej jeszcze z kim rozmawiałeś, to napisz reklamację przez Internet z prośbą o odsłuchanie rozmowy, w której Cię tak poinformowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 12 Cze 2013 21:59 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 68
Promocja na DubaiConnect się skończyła i mi nie przysługuje..... dzisiaj złożyłem wniosek o wizę..... zobaczymy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 20 Cze 2013 15:36 

Rejestracja: 20 Wrz 2010
Posty: 45
29 lipca lecę do Dubaju i mam tam przesiadkę 23h. Z początku miałem nadzieję, że się załapię na Dubai Connect no ale niestety nic z tego :b Ląduję 22:15 a wylot mam następnego dnia 21.25. Po wylądowaniu jest sens wybierać się na miasto? Będzie cokolwiek jeszcze o tej porze do zobaczenia? Czy dać sobie spokój jechać do hotelu i poczekać do rana...:) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 02 Lip 2013 11:54 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Jeśli ktoś nie łapie się na Dubai Connect to garść porad:

- w punkcie transferowym (po stronie przylotów, przed transferową kontrolą bezpieczeństwa) można (zazwyczaj?) otrzymać bon na posiłki jeśli mamy więcej niż 4h oczekiwania, bon jest do kilku miejsc które chyba się zmieniają, część z nich lepszych część standardowych (McDonald itp). Ta oferta nie jest reklamowana. http://www.sleepinginairports.net/midea ... dKZPpwSqcA
BTW mimo że kilka razy byłem na DXB nie widziałem nigdy tych 'Quiet Lounges' - inna sprawa, że nie szukałem, chyba, że chodzi o część terminala z wygodniejszymi leżankami ale nie odgrodzoną od reszty.


- hotel na terminalu jest drogi, nigdy nie jest objęty Dubai Connect ale zdecydowanie szybciej się tam dostać niż do jakiegoś hotelu w mieście. Można zyskać nawet kilka godzin zwłaszcza jeśli lecimy w klasie ekonomicznej (bo wtedy nie mamy dostępu do fast tracka przy kontroli). http://www.dubaiintlhotels.com/ Podobno można też rezerwować na godziny. Jest w terminalu więc nie trzeba wizy. Oferuje wysoki standard (5 gwiazdek). Czyli co prawda płacimy ale otrzymujemy znacznie lepsza ofertę niż w ramach Dubai Connect - zwłaszcza jeśli mamy tylko 8 - 10h.

- można sobie wykupić wejściówkę do saloniku Marhaba Lounge, https://www.marhabaservices.com/Source/lounge.aspx 4h 48USD Oferują także usługi 'opieki' na lotnisku, czyli ktoś po nas przyjdzie, przeprowadzi przez kontrole itp - według mnie zbędne ;)

- na lotnisku znajduje się także G-Force Health Club, można poćwiczyć, jest też basen, można tam także skorzystać z prysznica (terminal 3).

- w terminalu 3 znajdują się także prysznice ogólnodostępne, ale ludzie którzy z nich korzystali sugerują raczej zajrzeć do G-Force.

Emirates lata z terminalu 3 (Concourse A i B - gdzie A i B to pierwsza część numeru bramki), ale także może się trafić terminal 1 (Concourse C - bramki C1 - C50). Oba terminale są z sobą połączone i łatwo się przemieszczać pomiędzy nimi (choć jest kawałek do przejścia), w zasadzie można mieć wrażenie że to jeden terminal.
Między Concourse A i B jedzie się podziemnym pociągiem. Concourse A jest dedykowany głównie A380.
Terminal 3 jest wyłącznie dla Emirates (i Qantas).
Bramki C36-C50 to bramki głównie(jedynie???) autobusowe (jeśli samolot nie parkuje bezpośrednio przy terminalu), zazwyczaj też w tej części lotniska jest nieco spokojniej, ale nie ma wygodniejszych leżanek, tylko krzesełka. Leżanki są w kilku miejscach na lotnisku ale, co oczywiste, zawsze okupowane więc nie jest łatwo taką zdobyć:)
Ze zwykłymi siedzeniami nie ma problemu, aczkolwiek czasem trzeba przejść w jakąś mniej zatłoczoną w danym momencie część lotniska.

FlyDubaj i wiele innych tanich linii lata z Terminalu 2 (bramki F1 - F42), na Terminal 2 trzeba przejechać autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 18 Lip 2013 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 74
Cześć!

Mam wykupiony lot kombinowany Warszawa-Pekin (przez Dubaj) + Hongkong-Warszawa (przez Dubaj) w Emirates. Wylot jutro. Wracając z Hongkongu mam 7h czekania w Dubaju na samolot do Warszawy. Czy jest i ktoś w stanie powiedzieć co należy w moim przypadku zrobić, żeby dostać wizę do Dubaju, żeby wyskoczyć z lotniska na miasto na te ~3godziny?

Zgodnie z tym http://www.emirates.com/english/destina ... aspx#Visas widzę, że mogę ubiegać się o darmową 36h wizę jako pasażer Emirates. Co dokładnie musze zrobic i czy ona rzeczywiscie jest taka darmowa?

Kolejne pytanie - ile czasu wynosic musialaby przesiadka w Dubaju, żeby kwalifikowac sie do darmowego posilku od The Emirates?

Pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 18 Lip 2013 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
1) Nie masz prawa do darmowej wizy, przy Complimentary jest gwiazdka, i niżej wyjaśnienie:

Kod:
Complimentary Dubai entry visa is only available only to commercial transit passengers (e.g. New York – Dubai - Damascus) booking a 1 night Dubai Stopover en-route to their final destination and having a transit time in Dubai not greater than 36 hours. Example: 1) New York – Dubai - Damascus (Entitled to the Complimentary Visa as transit time in Dubai LESS than 36 Hours) EK 204 1OCT JFKDXB Departure: 1120(Sat) Arrival: 0805(Sun) EK 913 3OCT DXBDAM Departure: 1410(Mon) Arrival: 1625(Mon) 2) Auckland/Dubai/Bombay (Not entitled to the Complimentary Visa as transit time in Dubai GREATER than 36 Hours) EK 407 1OCT AKLDXB Departure: 1850(Sat) Arrival: 0540(Sun) EK 147 3OCT DXBBOM Departure: 2230(Mon) Arrival: 0255(Tues) The complimentary visa is NOT available to turn around passengers (eg. London/Dubai/London). Emirates Group employees or any other Airline employees do not qualify for the complimentary visa.


2) Aby dostać darmowy posiłek musisz mieć minimum 4h przerwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 18 Lip 2013 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 74
Jaka opłata obowiązuje w takim razie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Lip 2013 08:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
ok 480zł jak sobie załatwisz wizę przez Emirates
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 18 Lip 2013 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 74
480zł na wyjście na mniej niż 24h? :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 18 Lip 2013 09:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
to cena za 2 osoby.
W maju płaciłam 70 USD za osobę za wizę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 18 Lip 2013 10:08 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
skonczy im sie ropa to sami sie beda prosic o turyste
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 18 Lip 2013 10:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
albo wize dadza za free UE (jak z Grekami :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Gru 2013 00:40 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 3
rezerwował ktoś ostatnio loty z Emirates? za nic w świecie nie widzę opcji Dubai Connect nie ważne czy mam 12 czy 23 h przesiadki w Dubaju, bilety kosztują w sumie 3000$
ponieważ lecą z dziećmi jest to bardzo ważne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Gru 2013 21:06 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 3
eRka duża jest w sercu, na forum nie ma znaczenia

nikt nie korzysta z oferty „Zachowaj ten rok w pamięci” ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 08 Kwi 2014 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Odświeżam.
Czy ktoś w ostatnim czasie skorzystał z Dubai Connect ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Kwi 2014 12:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Tak, moi rodzice, 2 dni temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group