Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 19 Lut 2013 15:11 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
na forum flyertalk.com jest informacja, ze do DC uprawione sa taryfy
"U, B, N, M, E, W, R, Y are eligible provided all other eligibility requirements are met"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#42 PostWysłany: 19 Lut 2013 15:35 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Krz napisał(a):
i jeszcze ta pogłoska, że była promocja na hotele do maja i w tym terminie wszyscy dostawali.


kobietka na infolinii wczoraj sama mi powiedziała, że taka promocja istnieje. Powiedziała tez że zagląda na polskie fora i dziwi sie temu co tam wypisują ;)) mogła by się ujawnić, nota bene:D

większości pewnie chodzi o wizę - może dzięki temu ją zniosą? zapowiadali to na konferencji po pierwszym locie.. może akurat od 6.05? jak promo na Dc się kończy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Lut 2013 21:33 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 1
Mnie opcja Dubai Connect pojawiła się w Manage a booking po wykupieniu biletu. Kliknełam rezerwuj, ale dla pewności zadzwoniłam na infolinię. Z tego co powiedziała mi pani w informacji nie muszę robić juz nic poza odebraniem vouchera przy check inie - całą resztę, łącznie z wizą załatwią Emirates. Pani polecila również by nie robić check inu online, tylko na lotnisku przy odbiorze vouchera, bo inaczej może nam zejść dwa razy dłużej.

Dam znać jak wszystko poszło

Znalazłam też taki, dość szczegółowy opis podróży z Dubai Connect http://akritiankit.blogspot.com/2013/02 ... nnect.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Lut 2013 17:26 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
|...o...| napisał(a):
1. Basen plywacki z tarasem do opalania.
2. ....


Basen pływacki ma być w Doha, ale tylko w saloniku pierwszej klasy.

w Dubaju od biedy jest hotel na terminalu - ceny wysokie...
pozostaje jeść lub zgubić się w tłumie ludzi różnych kultur ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Lut 2013 01:58 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
mi własnie zniknęła rezerwacja hotelu (dokonana przez call center)
nie ma też już informacji o tym, że kwalifikuję się do DC
nie dostałem żadnego maila ze zmianą itd
miał ktoś podobny przypadek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Lut 2013 11:41 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 61
U mnie to samo...
Też rezerwowałem przez call center.
Początkowo śladu w systemie nie było,
potem informacja była widoczna przez jakiś czas,
a teraz znowu zniknęła...
Podejrzewam, że robią jakieś modyfikacje w systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lut 2013 12:07 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
ja w tej chwili moją widzę, ale to prawda ten moduł z Dubai Connect czasem działa, czasem nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Lut 2013 12:28 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 61
Po zmianie lokalizacji/języka na United Arab Emirates - English
i ponownym zalogowaniu się do 'Manage a booking' znowu się pojawiło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Lut 2013 14:01 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
u mnie tez sie pojawilo jak zmienilem na UAE ;)
wiec w porzadku
a zaniepokoilem sie bo w regulamienie DC jest informacja

"Emirates reserves the right to modify or cancel this offer at any time without notice"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Mar 2013 12:08 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 34
Ja zarezerwowałem DC na stronie linii Emirates, cały czas jest widoczna na stronie.


Ostatnio edytowany przez popowicz 08 Mar 2013 18:04, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 07 Mar 2013 12:12 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 34
Wklejam tekst z bloga kobitki co po wylądowaniu z DC:
Once you get off at Dubai airport, follow the signs for arrival. Once you reach the arrivals level, proceed to the semi-circular Customer service desk in the middle of the hall where they will look through the vouchers and your passport and validate everything. 

Then they will ask you to go to the bank on the right of the immigration hall (which looks like a small booth for currency exchange). On a good day, there shouldn't be much of a line. I only had to wait about five minutes. Give all your vouchers to them and they will affix a UAE revenue stamp behind one of the vouchers (no charge to you) and hand it back. 

From here, turn back and proceed on the right; there will be huge lines for immigration. If you're lucky, you won't have to wait much. I waited less than ten minutes for this. Here they will scan your eyes (mandatory for all Indian citizens) and stamp you with a transit visa. If you're a gold card holder, you can use the fast track lane but it doesn't necessarily have to be the fastest option. I'm not sure how it works for non-Indians but this is how I did it. 

Once you get done with immigration, keep walking your way out. If you have an economy class ticket, you'll need to get to Exit 1 and I'm not sure about first/business class passengers. Before getting out, you'll need to clear customs. This is pretty simple; just put your handbags through the scanner and you're done. You don't need to worry about your luggage because it would be checked in all the way to New York (or wherever your final destination is).

At Exit 1, you'll find a desk for Copthorne Hotel (Airport hotel) where they will ask you to wait until the shuttle arrives. Once the shuttle is there, they'll board everyone onto the bus. It is a 5-10 minutes drive from the airport. This bus leaves from Exit 1 to the hotel every ten minutes so don't worry if you miss it once; it'll come around. You'll be surprised how many people know about this Dubai Connect thing. The bus that I got on was super crowded.

Once you reach the hotel, you'll check in, they don't charge you anything or ask for your credit card. They will just see the vouchers and give you the room keys. They will also mention the time they will give you a wake-up call and what time your check-out is. The wake up call will be 2.5 hours before your next flight and the pick-up is two hours before the flight. This should give you enough time to do some duty-free shopping before boarding.

Po naszemu na szybko to będzie tak:

Po wylądowaniu na lotniska w Dubaju, kierujemy się do hali przylotów (arrivals).Na hali przylotów kierujemy się do półokrągłego stanowiska obsługi podróżnych zlokalizowanego na środku hali. Tam oddajemy vouchery i paszporty w celu potwierdzenia (podbicia).
Następnie będą prosić, aby przejść do banku po prawej stronie hali imigracyjnej (który wygląda jak mały kantor wymiany waluty).Tam oddajemy vouchery do ostemplowania i odbieramy z powrotem. Stempel jest chyba na jednym voucherze.
Następnie zawracamy i przechodzimy na prawo do odprawy imigracyjnej, tam zeskanują siatkówkę i wbiją wizę tranzytową. Następnie odprawa celna i udajemy się do wyjścia nr 1( EXIT NR1) gdzie jest punkt Copthorne Hotel (Airport hotel) Do hotelu mamy ok 5-10 minut jazdy.Po dotarciu do hotelu, możemy się zameldować, pokazujemy vouchery i dostajemy klucze. Pobudka będzie 2,5 godziny przed następnym lotem. To powinno dać wystarczająco dużo czasu, aby zrobić kilka bezcłowe zakupy przed wejściem na pokład..
W hotelu mogą żądać okazania karty kredytowej.

Jak ktoś to przetłumaczy dokładniej to prosze o wstawkę, może coś poknociłem :):)P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 12 Mar 2013 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
W innym wątku (o tu dokładnie: click) ktoś narzekał, że po przylocie do Dubaju formalności zajmują tyle, że przy krótkiej przesiadce na pobyt w mieście może zostać niewiele czasu. Przesiadając się ostatnio w Dubaju i korzystając z Dubai Connect, postanowiłem to dokładnie sprawdzić ;) Od razu zaznaczam, że wracałem z Indii i samolot zatrzymał się od razu przy rękawie terminala (inaczej niż przy locie z Warszawy, kiedy z samolotu do terminala jechaliśmy jeszcze z 15-20 min lotniskowym autobusem) - dzięki czemu zaoszczędziłem te kilka minut...

W minutach wyglądało to tak:
00:00 - lądowanie
00:13 - wyjście rękawem z samolotu
00:27 - jestem przy welcome desku i okienku NBD (potrzebne by otrzymać bezpłatną wizę)
00:32 - ustawiam się w kolejkę do Immigration Officer
00:53 - jestem po imigracji, wyjście poza strefę (dodatkowy security check)
00:55 - odbiór bagażu z taśmy
01:01 - jestem w punkcie transferów Emirates (na miejscu czeka na busa już ok. 15 innych osób, które również otrzymały Dubai Connect)
01:10 - siedzę już w busie
01:19 - ustawiam się w kolejce do check-in w hotelu Copthorne Hotel Dubai (kolejka krótka, bo udało mi się wysiąść jako jednemu z pierwszych z busa)
01:27 - jestem w swoim hotelowym pokoju

Podsumowując, od momentu kiedy koła samolotu dotknęły płyty lotniska do wejścia do pokoju w hotelu minęło niecałe 1,5 h. Między lotami miałem ok. 12h przerwy przez noc, więc moim zdaniem, jeśli można, to warto skorzystać z Dubai Connect.

ps. Polecam również kolację w formie bufetu w hotelu (gratis przy Dubai Connect) - duży wybór smacznych dań, w tym lokalnych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Mar 2013 18:30 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 29
Jeśli bilet jest w klasie ekonomicznej, to czy na 100% będzie to hotel Copthorne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Mar 2013 21:39 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 34
PawełWrocław napisał(a):
Jeśli bilet jest w klasie ekonomicznej, to czy na 100% będzie to hotel Copthorne?

Potwierdzam to co było napisane wcześniej, od wylądowania do przybycia do hotelu minęło ok1,5 godziny.
Tak, miałem w klasie ekonomicznej i był to ten hotel. Jak będziesz nocą to polecam 2-3 godzinną wycieczkę po Dubaju z kierowcą z hotelu (stoją przy wejściu) za 15 $ odosoby (było nas 5 osób).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 07 Kwi 2013 17:47 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Czy ktoś się orientuje czy Emirates organizuje pasażerom tranzytowym krótkie -np 2 godzinne wycieczki/objazdówki z lotniska?
Kiedyś skorzystałem z takiej lecąc przez Stambuł Turkishem, może i w Dubaju coś takiego istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Kwi 2013 21:12 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Tyle, że interesuje mnie wycieczka z lotniska, nie hotelu. Mam na przesiadkę 4,5 godziny. A kupowanie wizy dla 5-cio osobowej rodziny na 3 godziny nie ma sensu :) stąd pytanie czy Emirates cos takiego oferuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Maj 2013 01:19 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
Cześć! Mam problem z Dubai Connect - lecę z Glasgow do Hongkongu via DXB i BKK. Jest to jedyne połączenie, które oferowała mi storna. Przed rezerwacją bardzo uprzejma pani powiedziała, że na wylocie może się należy, a na powrocie się należy (już bez może). Niestety po rezerwacji okazało się, ze się nie należy (mimo, że było to wcześniej potwierdzone). Obsługa telefoniczna (zarówno przez polską jak i brytyjską infolinię) dość mierna (wymówka - system) - brak woli konsultacji z HQ w Dubaju.

Macie może jakąś wskazówkę, gdzie uderzyć lub co zrobić, żeby wyegzekwować to, co zostało zaproponowane? Wspomniana argumentacja, typu że ktoś inny leciał i dostał (w tym wypadku zupełnie prawdziwa) nie działa ('perhaps they have paid more' - a tak nie było).

Będę wdzięczny za wskazówki.

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Maj 2013 11:33 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jeśli zapłaciłeś mniej niz 1100 USD za loty, to raczej nie ma szans :)

Musiałbyś mieć dowód, że Ci obiecali, a oni zawsze mówią, że przed rezerwacją nie mogą obiecać, bo dopiero później ich system pokazuje czy Dubai Connect się należy, czy nie...
Promocja tylko była na loty do 5.05.

Ja też się próbowałam kłócić - podobno nawet napisali maila do HQ, ale nigdy do mnie nie oddzwonili - sama musiałam dzwonić na infolinię, gdzie mnie wiecznie zbywali...
Niestety Emirates IMO to dość słaba linia i nie rozumiem na jakiej podstawie mają tak wysoką ocenę - chyba ktoś ocenia First Class, bo w economy to porażka...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Maj 2013 13:33 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
Cóż - będę próbował. Cena biletu to ciut poniżej $1100. Niemniej jednak ta informacja podawana est dopiero na infolinii, a nie ma jej nigdzie na stronie. W najgorszym razie przyjdzie mi wykupić Dubai Stopover - i tak tańszy niż wiza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 20 Maj 2013 06:43 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 47
My mieliśmy stopover w Dubaju. Polecam. 2 wizy, hotel ze śniadaniem i transfer z i do hotelu kosztował nas łącznie 516 zł za 2 osoby. Także była to korzystna opcja. Hotel mial nawet basen na 7 piętrze, blisko metro, którym sie poruszalismy. Kupiliśmy bilet całodniowy, cos koło 32AED za 2 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group