Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Sie 2016 20:25 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Chyba czegoś nie rozumiem :) Przecież Paryż - Kraków 2 osoby to czemu nie mogą być na jednej rezerwacji?
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 26 Sie 2016 20:46 

Bo w ramach jednej rezerwacji rezerwujesz dane loty dla DANEJ OSOBY/OSÓB, a oni startują z dwóch różnych lotnisk, dopiero wracają razem i jak już pisałem wcześniej nie da się na tej samej rezerwacji do koszyku 2 x wybrać tego samego lotu
Zresztą wystarczyło na przykładzie spróbować zarezerwować i cię oświeci o co kaman
Góra
 PM off
jekyll uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 06 Paź 2016 17:25 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Zdaje się, że U2 skomplikował możliwość wykorzystywania patentów. Ceny wyszukiwanych lotów pokazywane są od razu w złotówkach. Trzeba zmienić język strony i wtedy można używać patentów.


poprawka.
Można korzystać z patentów bez zmiany języka strony. Na stronie z wynikami wyszukiwania można zmienić walutę, na tę w której chcemy robic patent. Niestety nie widzę w liście wyboru walut korony szwedzkiej :( Sprawdziłem patenty: bristolski, madziarrski, genewski, praski - na tę chwilę najlepiej wypadł praski.

ostatnia poprawka (godzina 19.10)
Przepraszam, za zamieszanie. Już wszystko wróciło do normy. Wyszukując dany kierunek, ceny wyświetlają sie jak dotychczas i paten szwedzki tez działa. Nie wiem co to jest na screenie poniżej, ale juz nie pojawia w momencie wyszukiwania cen i lotów.

Załączniki:
easyjet.JPG
easyjet.JPG [ 43.27 KiB | Obejrzany 6421 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Lis 2016 16:02 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
co robię źle?
chciałem wykorzystać patent genewski na loty Berlin-Sardynia (9-16.05.17), ale po usunięciu lotu pokazuje mi się taki komunikat (zarówno w kr jak i w pln) i cena jest normalna:

przeczytałem temat i wnioskuję, że opłata zawsze się dolicza, jedynie na kursach można zarobić - i tutaj różnicy nie ma w ogóle? czy ma znaczenie data/kwota fikcyjnego lotu?

Załączniki:
err.PNG
err.PNG [ 18.98 KiB | Obejrzany 6117 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Lis 2016 16:31 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Zyskujesz na różnicach kursowych a nie na braku opłaty administracyjnej, jeżeli ceny są takie same tzn. że patent nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 03 Lis 2016 16:35 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
zrobiłem symulację na jedna osobę w datach, które Ciebie interesują. Patent genewski wyszedł korzystniej niż sztokholmski. Data fikcyjnego lotu nie ma znaczenia.
zrobiłem symulację na jedna osobę w datach, które Ciebie interesują. Patent genewski wyszedł korzystniej niż sztokholmski. Data fikcyjnego lotu nie ma znaczenia.

Ważne jest żebyś wpierw usunął lot fikcyjny i dopiero po tym zmieniasz cenę na walutę, w której chcesz płacić.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 03 Lis 2016 17:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Lis 2016 17:16 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 211
niebieski
trzeba sprawdzić wszystkie "patenty" i wybrać najlepszy :D dziś robiłem rezerwację na wrzesień 2017 i patent szwajcarski wyszedł w moim przypadku najkorzystniej --- przelicznik Euro=4,1516 :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 03 Lis 2016 18:12 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
rozumiem, dzięki za odpowiedzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Lis 2016 11:22 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
A mi najtaniej wyszło na patencie ... budapesztańskim (2 os., bagaż, Europa Zachodnia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Gru 2016 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
mam sam problem co kolega gucio25 (6 post wyżej)

wybieram sztokholm-genewa, potem loty krakow-lion, i bez znaczenia czy daje dalej czy od razu usuwam lot ze sztokholmu, ceny od razu wzrastaja, czy to korony, czy to zlotowki czy inna waluta (wybierajac wczesniej inne loty)
probowalem na chromie, ie i mozilly i problem wszedzie wystepuje :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Gru 2016 13:25 

To normalne, zresztą masz napisane dlaczego: opłata administracyjna 19 euro czy też 71 zł dzielona na mniejszą liczbę lotów

I trzeba sprawdzać co się bardziej opłaca np. wczoraj na lotach z Berlina w euro najtaniej wychodził patent krakowski czyli ze zł, drożej z euro, funtów i koron szwedzkich i czeskich
Góra
 PM off  
      
#92 PostWysłany: 15 Gru 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
nie wydaje mi sie, jak by bylo dzielone na mniejsza liczbe lotow, to w przypadku wziecia np. 6 - odejmowaniu pojedynczo, ceny by sie zmienilay, jednak przeskakuja dopiero jak zostaja same loty z wykorzystaniem tych 'polskich' ktore mnie interesuja, czyli np jak juz 2 zostana
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 15 Gru 2016 12:09 

podaj co chcesz kupić, daty i ile osób (opłata administracyjna jest OBLIGATORYJNA czyli musi być doliczona do rezerwacji, a i patenty służą/y by taniej w zł kupić loty z wylotem poza PL)
Góra
 PM off  
      
#94 PostWysłany: 15 Gru 2016 12:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌bizqit‌ Przecież możesz wybrać 2 lub 5 lotów i kilka osób na jednej rezerwacji i zawsze do sumy którą masz zapłacić będzie doliczona opłata rezerwacyjna w wys 19 eur/71 zł Czyli te 71 zł jest rozbite na wszystkie bilety i osoby,bo rezerwacja jest jedna i opłata za nią też.Ona chyba nie jest dzielona a doliczana na końcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 15 Gru 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
no tak rozumiem, ale np jak próbuje sztokholm-genewa i potem krakow-lyon + powrot, to cen w koronach jest 17, po usunieciu tego sztokholm, wzrasta chyba do 34 kr. i ok, myslalem z poczatku z eto rozdziela oplate za rezerwacje, ale jak dodalem powrotny do sztokholmu, i potem jeszcze 2 ine do i z sztokholmu, to jak odejmowalem pojedynczo, to ten ptzykladowy krakow-lyon, byl caly czas po 17, a dopiero w momenci ejak 2 zostaly wzrosl do 34
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Gru 2016 12:40 

Masz 3 problemy: 1. z czytelnym prostym opisaniem problemu, bez czytania o OCZYWISTYCH Faktach takich jak opłata 71 zł 2. szukaniem oszczędności na siłę, gdzie ich się nie da wygospodarować, 3 podajesz przykłady na słabych, jeszcze słabszych od zł walutach i wychodzą ciekawe, ale tylko dla ciebie fakty
Góra
 PM off  
      
#97 PostWysłany: 17 Sty 2017 01:44 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Panowie i Panie, chcę kupić lot z Luton do Barcelony 9-12.02 easyjetem. Nie wiem czy robię coś źle, czy na tej trasie żaden patent się nie sprawdza, ale cena to ciągle £105. Pomoże ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 17 Sty 2017 02:19 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@smahhy
Sprawdziłem patenty: genewski, sztokholmski i krakowski. Najkorzystniej dla jednej osoby i w najniższych cenach (są 3 loty dziennie na tej trasie) wypadł sztokholmski, 80.55 funtów. Rób według oficjalnej receptury i wyjdzie korzystna kwota.

Kod:
Patent sztokholmski:
1. Wybieracie i dodajecie przelot w jedną stronę z Sztokholmu do Lionu na dowolną datę, ustawiając liczbę osób która ma podróżować do Barcelony. Opłata rezerwacyjna będzie dzielona na te osoby;
2. Dodajecie kolejny lot do rezerwacji wybierając opcję „+ dodaj więcej lotów”;
3. Obieracie interesującą Was trasę z opcją powrotu;
4. Usuwacie przelot ze Sztokholmu do Lionu z rezerwacji.
5. Zmieniacie walutę na PLN.


Jednak najtaniej wyjdzie jak bez patentów zapłacisz w funtach, na przykład czerwoną kartą walutową Alior Banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 17 Sty 2017 06:15 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
smahhy napisał(a):
Panowie i Panie, chcę kupić lot z Luton do Barcelony 9-12.02 easyjetem. Nie wiem czy robię coś źle, czy na tej trasie żaden patent się nie sprawdza, ale cena to ciągle £105. Pomoże ktoś?


Rozumiem, że chodzi o najwcześniejszy lot LTN-BCN i wieczorny BCN-LTN.
Jeżeli cały czas wychodzi Ci taka sama cena to znaczy że źle robisz patent.
Inna kwestia, że dla tej trasy patenty wychodzą drożej (np. genewski aż 117Ł) - pewnie związane to jest z bardzo niskim kursem funta. Nie sprawdzałem wszystkich, ale genewski, krakowski i sztokholmski wypadają gorzej niż płatność w funtach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:47 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Tak, chcę lecieć sam 9.2 o 7:50 i wrócić 12.2 o 20:50.
Robiłem z trzema patentami i cena wychodziła 116-118 f.
Posiadam karty walutowe z aliora w euro, dolarach, funtach, do tego brytyjską w f i polską kredytową z PKO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group