Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2013 21:09 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
Również wybieram się do Dubaju ma Sylwestra, również pierwszy raz :)
Jestem też na etapie szukania hoteli, atrakcji itp.
Znalazłem ciekawy przewodnik, z mapami atrakcji, linkami, adresami, myślę że spodoba Ci się :D
http://naturalbornvagabond.com/krotki-przewodnik-po-dubaju/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 14 Paź 2013 10:24 

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 11
@ollemaruda: wielkie dzięki za informacje :) Czy mógłbyś jeszcze coś podpowiedzieć co do pozostałych moich pytań?

@visca: dzięki za link, wieczorkiem go skrupulatnie przeczytam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Paź 2013 23:21 

Rejestracja: 19 Lip 2011
Posty: 2
Cześć ;)

Oprócz wyżej wymienionych polecam też wizytę w jedynym otwartym dla turystów meczecie Jumeirah:
http://www.cultures.ae/index.php/ouractivities/jumeirah-mosque-visit - naprawdę warto się przejść, nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematyką islamu (chociaż uważam, że warto posłuchać przewodnika), to chociażby dla samego wrażenia, jakie robi wnętrze. Dla pań dodatkowo - jeśli nie mają odpowiedniego stroju - niepowtarzalna okazja, żeby założyć abaję i hidżab.

http://www.cultures.ae/index.php/ouractivities/cultural-meals - to też jest podobno fajne, niestety - nie miałam okazji wypróbować (może inaczej: nie udało nam się zwlec z łóżka na czas :D), więc jeśli pójdziecie - czekam na relację ;)

Warto się przejść na targ przypraw w Deirze - fantastyczni lokalni sprzedawcy, z którymi można porozmawiać i u których macie okazję zostawić mnóstwo kasy. Jest jeden sklepik, w którym kolekcjonują banknoty z całego świata - panowie mają całkiem pokaźną kolekcję i sprzedali mi super przyprawę do shoarmy :D po drugiej stronie kanału jest targ złota i tkanin, a przeprawa abrą kosztuje 1 AED - grosze, a widoki są bardzo fajne.

Oprócz tego warto jest zajrzeć do Dubai Mall - szczególnie wieczorem - od godziny 19, co 30 minut jest pokaz fontann - to dopiero robi wrażenie :D :D w międzyczasie polecam leżenie na ciepłych schodkach i patrzenie na Burj Khalifa - zajęcie proste, ale gwarantuję, że ciepełko i widok zapamiętacie do końca życia :D No i oczywiście wycieczka do Mall of Emirates, żeby rzucić okiem na stok - można wejść, ale jest tłok i trochę drogo.


Jeśli nie macie ochoty na któryś z dubajskich parków wodnych, jest całkiem spoko park wodny w Ras-Al-Khaimah, ale wtedy musielibyście sobie zorganizować jakiś transport, to kawałek drogi z Dubaju.


Chyba wyszło więcej niż pięć.. Przepraszam :oops: Ogólnie rzecz biorąc - po prostu chłońcie atmosferę. Co do samego transportu - taksówki są wszędzie, dość tanie. Za kółkiem przeważnie Hindusi i Pakistańczycy, w radiu leci Punjabi MC i gadka sama się klei :D Autobusami też można się poruszać, po prostu trzeba uważać, gdzie chcecie wysiąść.

Jeśli chodzi o hotel - nasz był daleko, na granicy Sharjah i Ajmanu - dorwałyśmy z koleżanką fajną ofertę na booking.com, a że wyjazd był trochę po kosztach - brałyśmy co było, nie ważne czy hotel ma trzy czy pięć gwiazdek, ważne że można odhaczyć kolejny punkt na mapie w świetnym towarzystwie ;) No i warto zobaczyć też Sharjah, która jest zupełnie inna niż Dubaj. W każdym razie - mam nadzieję, że wyjazd Wam się uda (mega zazdroszczę, zakochałam się w Emiratach :D), na początku listopada będzie trochę chłodniej - ja byłam we wrześniu i upał mnie trochę przytłaczał na początku, ale da radę się przyzwyczaić do tego, że czujesz się jak w saunie na zewnątrz.

Czekam na Waszą relację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Paź 2013 09:23 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
Tanie taksowki - tzn ile mniej wiecej za kilometr?
To samo pytanie chcialem zadac jesli chodzi o zarcie.
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Paź 2013 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
Jaką walutę warto wziąć do Emiratów, aby na miejscu wymienić czy lepiej wypłacić z bankomatu na miejscu?
W Warszawie widziałem jakieś kantory, które oferują tą walutę. :)
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2013 16:36 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Płatności kartami.

Dostałam informację że jest problem z uropejskimi kartami płatniczymi.

Jakich kart i z których banków używaliście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2013 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
Kupiłem dzisiaj AED w kantorze w Warszawie po 0,89 zł. Tak, wiem straciłem kilka groszy, ale nie chce mi się bawić w karty USD / EUR. Przy tej ilości co ja wydam, to różnica wyniesie ze 20 złotych. Przeżyję..
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Paź 2013 17:11 

Rejestracja: 19 Lip 2011
Posty: 2
Używałam normalnie karty Visa z Credit Agricole, co prawda w bezcłowej, ale i tak nie było problemu. Myślę, że też raczej nie będziecie mieć problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Paź 2013 07:49 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Ja mam Visa z Millennium, żadnych problemów na miejscu nie miałem. Nie wiem czy ktoś pisał, Burj Khalifa rezerwujcie w necie, jest 4 razy taniej niż kupno biletu w Dubai Mall... Koniecznie też trzeba zostać na kilka pokazów fontanny obok Burj. Polecam też kolację w hotelu Mariott, na 52 piętrze ;) Taksówki tanie, choć kierowcy kombinują, nas do najbliższej stacji metra wiózł obok dwóch przy których mogliśmy spokojnie wysiąść, ale za przejażdżkę zapłaciłem 10 AED :)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk


Ostatnio edytowany przez Marcin_GWE, 22 Mar 2014 22:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2013 15:05 

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 11
Już jestem po 10 dniowych wczasach w Dubaju i muszę przyznać, że jest to niesamowite miejsce na Ziemi, serdecznie polecam! Również wybrałem się do Abu Dhabi na grand prix formuły 1, brak słów trzeba być tam osobiście i zobaczyć to wszystko na własne oczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lis 2013 03:58 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
1. Jak leciałaś do Dubaju w jakiej grupie osób ?
2. Ile dokładnie masz lat, jakieś problemy na lotnisku przy kontroli w Dubaju ?
3. Miejsce jakie Cię najbardziej rozczarowało/zachwyciło z miejsc jakie założyłaś sobie odwiedzić ?
4. W jakim hotelu się zatrzymaliście ? Czy wymagano od Ciebie aktu małżeństwa ?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lis 2013 07:16 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
@ewelinka
Dlaczego niestety Wizzairem?
Też mam zamiar wybrać się Wizzem kiedys?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Lis 2013 07:51 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
To "niestety" tyczyło się bardziej faktu że już wróciła a nie Wizzaira.. Od mojej żony nikt ani na DXB ani w hotelu nie wymagał aktu małżeństwa.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Lis 2013 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Bylam z moim chlopakiem miesiac temu w Dubaju. Wynajelismy mieszkanie niedaleko Burj Khalifa i Dubaj Mall z airbnb. Mielismy basen w budynku a i tak kozystalismy z niego tylko dwa razy w ciagu tygodnia. Cenowo wyszlo nas o polowe taniej niz gdybysmy poszli do hotelu.
Polecam tez wizyte w Wild Wadi - fajna zabawa i piekne widoki.
Udalismy sie na jeden dzien do Abu Dhabi - miasto mnie nie powalilo na kolana. Odwiedzilismy Sheikh Zayed Grand Mosque. Prawie jak Taj Mahal, ale jako kobieta czulam sie wrecz ponizana przez ochorne i pracownikow tego miejsca. Musialam zalozyc burke zakrywajaca cale cialo (to akurat nie stanowilo problemu dla mnie chociaz bylo strasznie goraco). Zauwazylam jak Dubaj jest inny w porownaniu z Abu Dhabi gdzie koniecznie musisz zakryc cale cialo, bo inaczej ktos obrzuci cie wyzwiskami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Gru 2013 07:29 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
Marcin_GWE napisał(a):
Polecam też kolację w hotelu Namioty, na 52 piętrze ;)

Ktoś może wie o jakim hotelu jest tutaj mowa ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Gru 2013 07:41 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Oczywiście - autor miał na myśli hotel Mariott, zakodował też nazwę restauracji - The Observatory ;) pozdrawiam...

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Gru 2013 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski



duuuużo info o Dubaju i okolicach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Mar 2014 09:52 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Witam Wszystkich. Mam głównie pytanie do osób które były w Dubaju jako para ale nie małżeństwo. Bo z informacji które wszędzie można wyczytać to nie wolno całować się w miejscach publicznych, przytulać no i najważniejsze... teoretycznie gdzieś wyczytałem że jeśli się nie jest małżeństwem to dzielenie pokoju z kobietą jest zabronione i tyczy to się również hoteli. Więc moje pytanie jest, jak to z tym jest? Czy faktycznie to wszystko jest tak przestrzegane? Czego się wystrzegać aby nie zostać zamkniętym w więzieniu :)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

P.S Dodatkowo jak to bywa w Dubaju jeśli chodzi o oświadczyny w miejscu publicznym? (Plaża, jacht itp itd)? Dozwolone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2014 10:33 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
W tym wątku jest odpowiedź na Twoje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Mar 2014 15:36 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Wypozyczac auto w Dubaju czy nie ma sensu? Czy lepiej lokalna komunikacja?

Bede tydzien wiec chcialbym sie wybrac np. do Abu Zabi. Cos jeszcze warto zobaczyc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group