Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Gru 2015 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Warto wybrac sie na Palm Jumeirah beda w Dubaju czy odpuscic ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 13 Gru 2015 16:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Zależy jak długo tam będziesz. Jak krótko to ja bym odpuscila

wysłane z telefonu
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Gru 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Japonka podalem w innym temacie caly plan, bede wdzieczny za sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 13 Gru 2015 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Byłem, widziałem i uważam, że nawet dla samej przejażdżki monorailem warto, choć tu akurat ważną rolę na pewno odgrają moje zainteresowania, więc mogę być wyjątkowo nieobiektywny. W ogóle to połączyłem wizytę na Palmie z rejsem wzdłuż wybrzeża z Al Ghubaiba do Marina Mall, tzn najpierw rejs, później "pokręcenie" się po Marinie a następnie wycieczka na Palmę. W czasie rejsu można zobaczyć Burj Al Arab, o którym wspominasz w innym wątku, na przykład z takiej perspektywy:
Załącznik:
DSC04634.JPG
DSC04634.JPG [ 37.5 KiB | Obejrzany 2582 razy ]
a i skyline Dubaju może robić wrażenie. Co mnie, już w sumie po powrocie z Palmy, zdziwiło, to fakt, że obsługa "odbierała" bilety, co może być pewną niedogodnością dla kogoś, kto coś takiego zbiera.
Góra
 Profil Relacje PM off
kinka lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 14 Gru 2015 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
maarcin1938 napisał(a):
Warto wybrac sie na Palm Jumeirah beda w Dubaju czy odpuscic ?


zdecydowanie warto
w sumie dla mnie za Burj Khalifa to #2 w Dubaju
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Gru 2015 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
dzieki za sugestie, w takim razie przejazd monorailem przez palme zostaje w planie juz na 100% :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 29 Gru 2015 16:06 

Można zobaczyć taki oto diament:
Załącznik:
polski_Lwów.jpg
polski_Lwów.jpg [ 79.21 KiB | Obejrzany 2256 razy ]

źródło: http://www.mining.com/the-worlds-larges ... -in-dubai/
Góra
 PM off  
      
#48 PostWysłany: 29 Gru 2015 21:37 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Bedac w Creek - Dubai Museum. Serio - szkło szkłem, ale godzinkę (i doławnie grosze w porownaniu z innymi atrakcjami) na to warto poswiecic, ciekawie opisuje skad wlasciwie sie wzielo to miasto i jego historie, zupelnie nie tak dawna.

Jesli akurat komus zdarzylo sie byc w urodziny (lub do 7 dni po) w Dubaju, to z kolei odpuscilbym wszystko i jechal na Palm Jumeraih, do Atlantis parku wodnego. W tydzien urodzin jest za darmo, a calkiem niezla jest to atrakcja, nawet dla tych starszych :D
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 02 Sty 2016 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
michalp napisał(a):
Bedac w Creek - Dubai Museum. Serio - szkło szkłem, ale godzinkę (i doławnie grosze w porownaniu z innymi atrakcjami) na to warto poswiecic, ciekawie opisuje skad wlasciwie sie wzielo to miasto i jego historie, zupelnie nie tak dawna.

Jesli akurat komus zdarzylo sie byc w urodziny (lub do 7 dni po) w Dubaju, to z kolei odpuscilbym wszystko i jechal na Palm Jumeraih, do Atlantis parku wodnego. W tydzien urodzin jest za darmo, a calkiem niezla jest to atrakcja, nawet dla tych starszych :D


dobry wpis - z pierwszym akapitem zgadzam się w 100%, to muzeum jest naprawdę spoko

co do drugiego akapitu to ciekawe, nie wiedziałem!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Sty 2016 09:54 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
To skoro mnie chwalą to uzupełnie info, żeby ktoś się nie zdziwił:
Po pierwsze trzeba się zapisać na newsletter, przychodzi wtedy voucher w dniu urodzin ważny przez tydzień.
Po drugie, za darmo jest wejście, ale samo wejście. Szafki czy ręczniki (nie mówiąc oczywiście o jakiś ekstra atrakcjach, typu jedzenie) są normalnie płatne. O ile ręcznik można mieć swój oczywiście, to bez szafki już trudniej, więc te 20 czy 30 AED trzeba jednak wydać.
No i dojazd - pieszo się nie da, w ogóle - na taxi trzeba czekać czasami długo. Wspomniany wyżej monorail to naprawdę dobra opcja (zwłaszcza dla tych lubiących inżynierie), ale tramwaj + monorail to kolejne paredziesiąt dirhamów do wydania.

Ciągle jednak uważam, że mega warto - normalnie wejście to ponad dwie stówy, a parki wodne w Emiratach to jednak jest coś :) (przy tej okazji polecam w Abu Dhabi, na wyspie Yas)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 06 Sty 2016 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Monorail kosztowal, jesli sie nie mylę, jakieś 25 Dirhamow w dwie strony, a widoki jakie z niego mamy są absolutnie nie do zobaczenia z taksowki, która wątpię żeby w dwie strony wyszła taniej

Wiec ogólnie to naprawdę warto przejechać się tym monorailem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Sty 2016 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Był ktoś może w akwarium dubajskim. Będę się wybierał tylko jeszcze nie zdecydowałem na którą opcję się wybrać. Karmienie zwierząt i spotkanie z wydrami odpada.
Interesuje mnie researcher lub explorer package. Może ktoś doradzić czy warto dołożyć te 20 do explorera ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Sty 2016 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 64
Proponuję się zastanowić na tymi opcjami w akwarium i ewentualnie podjąć decyzję na miejscu. Ja też myślałem, że to akwarium musi być kosmiczne, ale korytarz jest krótki i prosty, można go "podpatrzyć" z 2 stron i ewentualnie wykupić którąś z opcji, ale jak zobaczysz to na żywo,to wcale możesz nie mieć ochoty, gdyż cała "akcja" dzieje się w tym własnie akwarium. Taka moja subiektywna opinia zrobisz jak uważasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesiekc uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 10 Sty 2016 22:12 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 5
Moja wrażenia są takie: Akwarium w Dubaj Mall widziałem z zewnątrz ale uważam, że warto skorzystać z wszystkich interesujących opcji. Dlaczego? Ano dlatego, że widziałem lepsze akwaria np w Lizbonie czy w Barcelonie ale te opcje dodatkowe są dużo droższe (np nurkowanie z w akwarium rekinami) niż te oferowane w Dubaj Mall. Poza tym nigdzie indziej nie spotkałem się z opcjami które oferuje akwarium w Dubaj Mall. Byłem w w czymś podobnym w hotelu Atlantis the Palm-też olbrzymie akwarium, osobne stanowisko do obejrzenia małego białego krokodylka, małe akwaria z rybami i meduzami. Całość nie jest wielka ale można połączyć z atrakcją zobaczenia jak istnieje i rozwija się zabudowa Jumeirach Palm oraz np. na powrocie Dubaj Marina, Emirates Mall - stok narciarski poza tym sklepy i restauracje, Burj Khalifa z fontannami i Dubai Mall-akwarium, Gold Souq (część Dubai Mall gdzie sprzedają wyroby jubilerskie a całość jest stylizowana na miasteczko i targ). Nie radze używać auta i autobusów ze względu na stratę czasu w korkach. Polecam metro i tylko bilet tzw Daily Pass - w tym metrze nie ważne gdzie się jedzie, ważne ile stref się przekracza. Można przejechać jeden przystanek i zaliczyć 2 strefy a w kolejnym przypadku przejechałem kilkanaście przystanków w jednej strefie.
Oprócz atrakcji opisanych powyżej polecam dzielnice Deira-Gold Souq, Spice Souq-zwiedzenie tej dzielnicy zabierze max 1,5 godziny. Następnie Bur Dubai-Z dzielnicy Deira wsiadamy do łodeczki za 1 AED od osoby (płyniemy tą A1-pierwsza patrząc od północnego wschodu) wysiadamy i po ukosie po lewej jest wejście do Textile Souq-idziemy nim generalnie do przodu. Jak skonczy się uliczka wybieramy skręt w prawo a potem lewo i przechodzimy płynnie na mały targ/dzielnicę hinduską. Idziemy wąską uliczką - na końcu w prawo i po prawej mamy hinduską świątynię a następnie Grand Mosque. Naprzeciw wejścia do meczetu jest fort-Dubai Muzeum - polecam-wstęp 3 AED. Po wyjściu w muzeum kierujemy się w lewo (Al Fahidi st) aż dojdziemy do Bastakja. Idziemy od Dubaj Muzeum lewą stroną Al Fahidi st. aż dojdziemy do restauracji druga serwuje słynne hamburgery z mięsem wielbładzim. Można pospacerować po Bastakja na wyczucie. Jest tam super muzeum kawy w kafejką, meczet a potem do metra-Al Fahidi.

Myślę, ze w 24 godziny da się to zrobić. Uważam, że jeżeli pojedziecie do jakiegokolwiek centrum handlowego to nie skupiajcie się na sklepach-są to sklepy znanych i nie znanych marek. Drożej niż w Polsce. W każdym centrum handlowym idźcie prosto do żądanej atrakcji a przy okazji miniecie sklepy i trochę zwiedzicie dane centrum handlowe. Tak zaoszczędzicie czas, który przyda Wam się w Deira i Bur Dubaj i na zjedzenie czegoś.

Wszystko co opisałem jest skomunikowane metrem. Plaże wymagają taksówki przynajmniej na trasie stacja metra-plaża-stacja metra.

Jeśli w okolicy Deira lub Bur Dubaj interesują Was namiary na dobre niedrogie jedzenie pytajcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 11 Sty 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@tomek513 dzięki za spostrzeżenia. Napisz proszę co dobrego jedliście w Dubaju i gdzie, to zawsze kluczowy aspekt wyjazdu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Sty 2016 22:43 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Dzięki za rady. Czy to prawda, ze jedyna opcja posiadania dziennego biletu na wszystkie strefy i środki transportu to czerwona karta (srebrna już nie działa w ten sposób)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Sty 2016 02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 64
@myca007

Tu masz wszystko o kartach, ich rodzajach i kosztach:
http://www.dubai-online.com/transport/m ... ets-fares/

Aktualne, bo dopiero tam byłem.
UWAGA: Jeśli chciałabyś zobaczyć Abu Dhabi to wyjeżdżając z dworca autobusowego z Dubaju będziesz potrzebowała Silver Card, inaczej biletu się nie da kupić, a wyjazd tam bardzo polecam, aby zobaczyć meczet szejka Zayed (szczególnie jak się ściemnia i jest podświetlony) coś wspaniałego POLECAM!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Sty 2016 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
ale jezeli bedize chcial sie poruszac po Dubaju to ten dzienny czerwony spokojnie mu starczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Sty 2016 08:20 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Tak, dzięki. Czytałem w starszych postach, że na srebrnej karcie można jeździć, ale w ciągu dnia nie pobierze więcej niż 14AED. Ale teraz już to nie obowiązuje, tak jak mówicie potrzebna jest czerwona karta. Co do AbuDhabi, czy czasem biletów jednorazowych nie można kupić w budynku dworca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 12 Sty 2016 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
tomek513 napisał(a):
Plaże wymagają taksówki przynajmniej na trasie stacja metra-plaża-stacja metra.

Nie trzeba żadnej taksówki. Dubajskie plaże są słabe, ale jak ktoś chce to można spokojnie z buta pocisnąć, np. ze stacji metra Jumeirah Lake Towers do Marina Beach jest raptem kilkaset metrów. Są chodniki. W ogóle z tym brakiem chodników to trochę mit. Nabiłem kilkadziesiąt kilometrów na piechotę zarówno w starym jak i nowym Dubaju.
Na kolejną plażę Jumeirah Public Beach można dojechać autobusem. Inna sprawa, że jest ona w 2/3 zamknięta bo są robione jakieś roboty hydrotechniczne.

Jeśli chodzi o jedzenie to zdecydowanie polecam jeść w Deira, gdzie za małe pieniądze (kilka AED) można popróbować smakołyków typu samosa, ful, wszelkiej maści showarmy, koktajle i soki ze świeżych owoców itp.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group