Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Paź 2015 14:08 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Jak można praktycznie TANIO pojechac z International Airport Sydney autobusem / numer , link itd. itp . do king Cross / omijając tę straszna dopłatę do podrózy pociągiem ?
Czy autobus 400 do Oxford St i dalej pieszo ok. 1 km ?
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 26 Paź 2015 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
kevin napisał(a):
Trzeba jeszcze rozróżniać, która jajowata :) Sportem (chyba) nr 1 jest "footy", czyli futbol australijski.



Piłka taka sama czy to futbol o którym wspominałeś czy rugby, przynajmniej wizulanie bo dla ludzi, którzy się znają, mogą być różnice ale nie dla mnie. Ja widziałem tylko jak sobie rzucali i nie mieli specjalnych strojów czy kasków :). Bedę w przyszłym roku na WH Visa ... a może jeszcze zdąże polecieć w tym to na pewno na jakiś mecz się udam,bo się zajawiłem jak tam byłem na rugby a w Polsce to nawet nie wiem czy warto iść na mecz.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 27 Paź 2015 05:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Wstaję o 5:50, koło 6:20 wychodzę z hostelu. Dziś 25.10 – trzeba spełnić obywatelski obowiązek. Kieruję się na dzielnicę Wollahra.

Image

Tam jest Konsulat RP
Image

Image

Do konsulatu dochodzę 5 minut przed 7. Stoi para Polaków, dzień dobry. Czekamy na otwarcie, dokładnie o 7:00 pani otwiera bramkę pod która zebrało się 5 osób. Schodkami w dół , mała aula, stół prezydialny. Znajdują mnie na liście, wydają karty (okręgu warszawskiego). 2 stoliki na przeciwległej stronie sali pod sceną. Kotarę stanowią trójdzielnie składane drewniane parawany obite pergaminem, przypomina mi się przepierzenie pomiędzy stolikami jak w azjatyckich restauracjach. Tak czy inaczej prywatność zapewniona. Urna na środku, bam. Przy wyjściu podziękowania od komisji ;) (wieści o wyniku po zamknięciu lokali w PL dotrą do mnie w Kanadzie)

Image

Stąd już tylko o krok od Bondi Junction. Autobus 400 (kierunek Barwood, stanowisko E) na lotnisko za $4,80. Kosztowo miła alternatywa względem kolejki za 16 czy 18$.. Jedzie 50 minut.

Terminal, człapie do stanowiska odprawy AC. Pani przy taśmach bardzo zachęca do użycia kiosku. Jak do tej pory na AC zawsze miałem z kiosku cofkę do stanowiska , tak tym razem wydaje kartę. 42A. Wszystko spoko, tyle że na karcie drukowanymi literami nastukane że ‘coupon required’ tia tylko że tego drukowanego kuponu nie mam (zawsze był old schoolowy papierowy bilet z nr tkt) a zazwyczaj oddawało się przy bramce. Podchodzę do flight managerki, mówię co na rzeczy, mówi że spoko nie musi być papierowy, wystarczy że pod rezerwację jest podpięty etkt. Sprawdza; nie ma.. :? po nazwisku nie ma :o po fakowym PNR nie ma :shock: po finalnej rezerwacji AC z listingiem nie ma.. :evil: mówi żeby przeglądnąć maile bo gdzieś pewnie w koszu utknął a bez niego… Trochę zwątpiłem. Zasiadłem na fotelach , maili dodatkowych nie ma. Patrze w mBank kasa zdarta z momentem wystawienia fakowego PNRa.. tyle ze nie przez AC.. W Polsce północ, weekend, trochę lipa. Uderzam do flight managerki jeszcze raz. Proszę żeby sprawdziła jeszcze raz po wszystkich numerach, coś mówi pod nosem, oddaje wcześniej zarekwirowaną kartę pokładową z kiosku. Na kartce wypisuje numer etkt, Pojawił się. 8-) Kobieta trochę zdziwiona, właściwie oboje zdziwieni stockiem biletu ‘uhm strange stock’ tyle że ja już więcej nie chcę rozkminiać sprawy tylko pruć do wyjścia. :lol: Nieważne. Wracam na ławkę. Fuck, orientuje się że na tej ławce zostawiłem siatkę z woda i giftami kupionymi wczoraj :( , jak ponownie poszedłem do stanowiska.. małżeństwo podpowiada że pani sprzątająca zabrała i poszła tam.. to idę tam, spotykam pana sprzątającego, rozumie o co chodzi , dzwoni do superwisiora i mówi żeby wrócić w to miejsce i poczekać. To wracam, 5 minut i pani idzie z superwisiorem, ja dziękuję, miśki brelok magnes uratowane :)
Idę do na security bo mam już trochę dosyć, przed security, jeszcze imigracyjny. Całkowicie automatyczny, skan paszportu i i foto. Do urny karta wyjazdowa.
Spacer do bramki 60 zajmuje jakieś 10 minut.

Image

Podstawiony B772 Long range AC (prawie 8 letni C-FNND)

Image

Image

Kilka fot z płyty i startu

Image

Image

Kolejka; za mną HKG, SCL i PEK, startuje Qantas

Image

Image


Manly..

Image

Południe, w Vancouver zaczyna się noc. Jeszcze przed startem crew sam zachęca do przesiadania się, 2 siedzących obok Nowozelandczyków rozdziela się także obok mnie wolne.

Image

Snack , precle.. ale takie proste :)
Image

Zabrakło beefu, jest kurczak.. :(
Image

Nad Pacyfikiem telepie, z tuzin razy prośba o zapięcie pasów,o tylu wiem.. bo resztę przespałem. Serwis średni tym razem, przy zbieraniu śmieci ja i sąsiad z Nowej Zelandii jesteśmy proszeni o zostawienie sobie kubków po winie.. będzie dolewka.No i nikt więcej już nie przyszedł.
Śniadanie bez furory; jajka lub pankejki z owocami. Puchate racuchy nawet smaczne. Lodowata buła, dżem, owoce.

Nad Vancouver świta
Image

Po 14h.. jestem na miejscu.. 7:39 czasu lokalnego
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
25 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 27 Paź 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Magnes uratowany, yeah! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 27 Paź 2015 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Polubiłem Vancouver, do trzech razy sztuka.
Może to za sprawą wyboru hostelu HI na 1. noc, gdzie nie mieszkałem jak ostatnio z drwalami, a z australijskimi snowboardzistami.. a może że wreszcie się ruszyłem na spacer lub za sprawą lepszej niż ostatnio pogody..

Image

Image

W drodze promem na North Vancouver

Image


Image

Wszedłem do Tap&Barrel

Image

Image

Pale ale od Green Leaf
Image

Image

Image

Dlaczego w Kolumbii Brytyjskiej dbają o rzeki?
Image

Lądowanie
Image

Wodny port lotniczy; jest gate.. przyloty/odloty, stacja paliw
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

9pm cannon, strzela codziennie wieczorem
Image

Lighthouse i kopa siarki
Image

Image

Image

Image

English beach, dobrze ze dali drewniane bale, bo ciezko byloby usiasc na tym szarym żwirze
Image

Image

Image

Przyzwoita Ramada na 1 noc za cene hostelu
Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 27 Paź 2015 17:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Zawsze mnie ciekawiły te totemy. Głównnie w Kanadzie była na nie moda. Ale sądziłam, że obecnie znajdują się tylko w muzeach i skansenach, a tu proszę bardzo - stoją sobie w parku. Nie do końca to rozumiem, bo to przecież były wizytówki rodowe. @tom971 jakieś info z pierwszej reki?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 27 Paź 2015 21:00 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1
seba napisał(a):
Magnes uratowany, yeah! ;)


Będzie magnes dla szwagierki?!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 27 Paź 2015 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@noys yyyy.. hm bez preordera to już fizycznie niemożliwe z AUS.. więc będzie z Kanady :)
@Japonka76 info z 1 ręki: szedlem parkiem Stanleya a one tam stały.. no tak na jego wschodnich rubieżach.. wiecej ludzi je fociło niż latarnie..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Paź 2015 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Na zdjęciach jakoś szału nie ma z tym miastem, szczere mówiac. Jest coś tam więcej do zobaczenia? To takie "poprawne" miasto, albo się mylę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Paź 2015 11:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
seba napisał(a):
Na zdjęciach jakoś szału nie ma z tym miastem, szczere mówiac. Jest coś tam więcej do zobaczenia? To takie "poprawne" miasto, albo się mylę.

miasta w ameryce polnocnej sa poprostu nieciekawe, nie wiem czego sie seba spodziewales :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 28 Paź 2015 12:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
W Kanadzie podobnie wyglądają Toronto i Montreal.
Mi się strasznie podobała Ottawa i Quebec. One mają taki europejski charakter w centrum i okolicach turystycznych. Nie są to tez miasta na tydzień zwiedzania jak Paryż :) Raczej na 1dniowe tripy :) Ot taki urok miast w Kanadzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 28 Paź 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
5:30 am wychodzę z hotelu
Image

Image

Dojazd na lotnisko kolejką, w tą stronę również bilet Zone2, za 4c$, ale już bez dopłaty YVR addfare w wysokości 5 c$
Image

Za lot do Montrealu w C dałem 17ooo M&M i 148zl, za chwile okaże się czy był to dobry wybór

Mapple Leaf Lounge , okupacja stołu ze sztuczną jajecznicą i kiełbaskami
Image

Cicha strefa
Image

Właśnie parkuje 777 z Sydney
Image

Ostatnie chwile w Vancouver
Image

Kabina biznesu 14 letniego A330
Image

Image

Image

Pilot/joystick + Sterowanie fotelem do full flat
Image

Chrum chrum.. to jeszcze nie ja..
Image

4:20 do celu
Image

Na powitanie sok/woda. Gazety; kolumna o Polsce
Image

Image

enRoute - magazyn pokładowy, wydanie październikowe, jeszcze bez WAW przerywaną kreską (są już stratujace w 06/15 Dubai i Dehli)
Image

Do WAW na 767
Image

Rozdano menu do namysłu
Image

Image

Image

Naleśniki z syropem klonowym z owocami, kiełbaska drobiowa
Image

Image

Image

Image


Image

Image

Montreal
Image

Dużo AF, mój A330 za jakieś 2h poleci dalej do Frankfurtu
Image

La Tour Belvedere, za połowę ceny hostelu.. i upgrade do suite
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 28 Paź 2015 15:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
hahahahaha, w low cost leciałeś w dresach, a do business class już założyłeś jeansy :P
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 28 Paź 2015 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Kobiety wszystko wypatrzą...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 28 Paź 2015 16:11 

@Japonka76, dresy były brudne to wywalił :)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 28 Paź 2015 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@Don_Bartoss nie nie, złożone czekają na FRancę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 28 Paź 2015 17:13 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
seba napisał(a):
Kobiety wszystko wypatrzą...

Jak DRESS CODE to DRESS CODE :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 29 Paź 2015 05:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Kilka fotek jeszcze z Montrealu

Image

Image

Image

Image

Do megabusa w Montrealu nie ma wsiadania z ulicy, robi się węża na krzesełkach, i wychodzi za kolejnością siedzenie do autobusu, pani przychodzi przesuwa ludzi jeśli nie siedzą jeden za drugim, nie wolno zostawiać wolnych krzesełek. Nie ma numeracji miejsc , mimo to nie ma pośpiechu. Większe bagaże pani sprawdza ręcznie, , a jak jej nie pasuje to bierze na wagę elektroniczną

Image

Image

540 km z Montrealu do Toronto, wzdłuż granicy z USA i jeziora Ontario
Image

Leje jak z cebra, istna ulewa, jeszcze 520km do Toronto, a im bliżej Toronto tym bardziej leje..
Początkowy etap podróży, zjazd na autostradę (?) nr 20 kierunek zachodni. Teraz to cokolwiek widać przez szybę potem było już tylko gorzej. Autostrada wyglądała w najlepszym wypadku jak nasza ekspresowka i dziurawa.

Image

Leje coraz bardziej, w tv rano coś mówili o jakiś ulewa, z południa miały ciągnąć deszcze.. jakiś odłamek tajfunu, nazwy nie pamietam. To wchodzę na stronę Pearson, heavy rainfalls.. sprawdzajcie loty.. to sprawdzam przylot SATA opóźnia się godzinę.. cool myślę to jeszcze zdążę coś zjeść w Toronto zanim wsiądę do metra, wtedy @seba sprawdza mi jak to wygląda na żywo na Fr24.. podsyła takie kwiatki..

DIV to TER..
Image

:( to se polatali..
Image

Myślę techniczny, może medical.. zaraz wylecą.. 1h, 2h.. patrze na stronę lotniska, oni już wiedzą kiedy przyleci i wyleci.. mięknie mi rura, bo o 13 czasu lokalnego w Toronto to będzie coś kolo 17 czasu azorskiego.. czyli jak będę wylatywać z Toronto to za godzinę odleci mój Ryan do LIS...

Image

Wysiadam z megabusa kolo 19lt raczej z nietęgą miną.. o 23 jest LO do WAW, ale troche za poźna pora w PL zeby teraz cos ogarniac..
Trafiam jeszcze na jakieś rządowe ostrzeżenie o opadach deszczu http://weather.gc.ca/warnings/report_e.html?on61
W Toronto leje, z Bay mam w miarę blisko na Widmer w znane mi z wcześniejszego pobytu Canadians backpackers, miły Niemiec na recepcji jako jedyny obcokrajowiec wymawia poprawnie moje imię z soczystym 'sz' na końcu.. mają wolne wyrka.. ostatnie wolne w 4.

Image

W pokoju Irlandczyk, cieszy się na mój widok, pogwarka. Byl juz w Poznaniu i Gdansku, to dostał zaproszenie do Krakowa.. na haku wisi garniak, szuka pracy. Drugi ziutek to Kanadyjczyk.. z centralnej Kanady, Manitoba, rysy północne. Ciekawy angielski, bardzo przez nos. Bardzo ciekawy jest jak ma się Polska.

Image

W lobby czekam na ranek w Polsce, zagaduje ziutek z Finlandii, gdy miał 5 lat wyjechali z Tanzanii.. mówi że jego wujek studiował w Polsce.. nie wie gdzie ale na AWF.. trenerkę i teraz ten wujek jest trenerem piłkarskiej drużyny narodowej. Polska myśl trenerska :) Niemiec z recepcji dostał zrypkę bo puszczał smutny niemiecki hip hop..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 29 Paź 2015 06:13 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Jeżeli lecisz tym opóźnionym S4320 to w dobrej cenie widzę na flugladen.de loty 30.10 z PDL do LIS (38 euro, przez PIX). Potem niestety znacznie gorzej FR LIS-WMI 2.11 126 e :/
_________________
Image

Relacja [LIVE] RTW w 8 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 29 Paź 2015 06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Podmianka? ale na bizjeta ? :?
poki co pruje na zachod.. ale bylby znacznie szybciej niz anonsuje to stronka lotniska
Na stronie lotniska dalej wisi arr 11 / dep 13 lt

Załączniki:
exTER.jpg
exTER.jpg [ 46.42 KiB | Obejrzany 4690 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group