Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Paź 2015 20:09 

hania209 napisał(a):
mam nadzieję że się nie odchudzasz :)

żona toma? :)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#42 PostWysłany: 21 Paź 2015 20:11 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Widac ze zaczyna pojawiać sie zmęczenie, ale czy jak jestes w trakcie podróży RTW to ma dla Ciebie znaczenie czy cena paliwa wynosi 5 czy 50 AED? :twisted:

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 21 Paź 2015 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
hania209 napisał(a):
mam nadzieję że się nie odchudzasz :)
czekam na foto burgerów!

Bron Panie Boze! Dopiero jak sie wyspie.. tak od 1.11 :P

bbartekk2 napisał(a):
Widac ze zaczyna pojawiać sie zmęczenie, ale czy jak jestes w trakcie podróży RTW to ma dla Ciebie znaczenie czy cena paliwa wynosi 5 czy 50 AED?

Tia.. no 10 krotna juz tak. ;) caly bak 80.. (cialo juz placi aud, glowa jeszcze php, a spisywalem zakup aed :) )
A zmęczenie.. no troche.. w SYD dopadl jetlag, niby noc , popisałem dla zabicia czasu.. i przewracam się w lozku od 2h..

-- 21 Paź 2015 20:50 --

samaki9 napisał(a):
Tom jak zwykle na propsie :))...A NBA w tym roku też będzie?

No niestety daty pobytow w YVR, YUL i YYZ nie zgrały sie ani z NBA ani NHL.. także nie tym razem:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 21 Paź 2015 22:11 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 30
Loty: 83
Kilometry: 108 665
Zazdroszczę pomysłu i odwagi realizacji.
Dzięki takim relacjom z podróży zacząłem latać.
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 22 Paź 2015 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
tom971 napisał(a):

Peron MRT, przed wejściem ( a już za kasą) kontrola plecaka przez strażnika, raczej pobieżna, ale dalej uciążliwa gdy plecak wypchany po brzegi i jak ciuchy łapią powietrze to ciężko spowrotem zapiąć. Ale ciuchów ubywa więc z każdym dniem lepiej.



@tom971
Brudne ciuchy wyrzucasz? :lol:
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 22 Paź 2015 10:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
tom971 napisał(a):
Tia.. no 10 krotna juz tak. ;) caly bak 80.. (cialo juz placi aud, glowa jeszcze php, a spisywalem zakup aed :) )
A zmęczenie.. no troche.. w SYD dopadl jetlag, niby noc , popisałem dla zabicia czasu.. i przewracam się w lozku od 2h..

Jakbym siebie widziała. ;) Miałam dokładnie tak samo, bo i moja podróż była podobna. W Sydney wyszłam na spacer o 2 w nocy pochodzić, bo łóżka nie dawało ukojenia. @tom971 trzymam kciuki, bo zmęczenie będzie, ale adrenalina dodaje skrzydeł :lol:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 22 Paź 2015 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Wychodzę z hostelu, z buta tnę na przystanek VitoCruz. Kontrola plecaka na wejściu, bilet 15php na Baclaran.

Image

Stamtąd mają być shutlle bus na lotnisko, ale po zejściu na dól z kolejki jest targ.. z ciuchami.. ide za potokiem ludzi. Ciasno,krzykliwie. Każdy pokazuje ‘tam’ Jest późno, zapach żarcia, a umówmy się spacer po krakwoskiej ‘tandecie’ to nie jest’. Kończą się stragany , Jakaś lepsza ulica. Nad ulicą ostni filar kolejki z końcem torów, wiszą druty.. będą dobudowywać kolejkę niszcząc zarobek na turystach. Podjeżdżarowerzysta, airport? Tak. 400.. Mowie 20 śmieje się. -300. Ja się śmieję. On mowi ze taxi to będzie 400.. Mówię że 40 mogę dac. Nie nie 150. Wyciagam z kieszeni. 5 banknotow po 20php i mowie ze ostatecznie 60php.. nie nie Masz sto daj sto. Pokazuje 20ph 'to na wode', i kolejne 20 php ze 'to na cole'. I zostaje 60 dla Ciebie. Nie. Ide dalej. Podjeżdża no OK na 60 :)
No i jedziemy sobie kilka km rowerkiem.
Image


Czasem pod prąd, czasem na czerwonym..

Image

Image

Mój kierowca – NoiNoi . Zmachał się trochę bo ja i plecak to jakieś 100 kg

Image

Staje w zatoczce na lewo od T3. Tam zawracają jeepneje, na górę mogą wjechać tylko taxi.
Człapie do terminala, Sydney jeszcze nie otwarte. Więc dziewczyna przy monitorze, zaprasza na piętro do sklepów i restauracji. Nigdzie nie przyjmują kart więc zasiadam w McD przy stoliku blisko śmietnika. Bo we wnęce tam gdzie się kładzie tacki – kontakt. Już się ktoś podpiął więc pomyślałem że poczekam na swoją kolej.
W międzyczasie łaczę się z netem (prędkość padaka) tylko na komórce bo na laptopie nie działa. Dopiero później daje radę zmiana przeglądarki.. No ale żeby na foxie nie śmigał net.. :D
Przy stoliku obok w stronę upatrzonego gniazdka zmierza chłopak i dziewczyna. Podchodzą widzą że zajęte. Ale rozmawiają po polsku. Cześć! Skąd jesteście.. itd. Ula z Gdańska i Staszek z Gdyni (?) . Do Sofii na stopa przyjechali, potem landryna, pobujali po Emiratach, potempare tygodni bujali po wyspach filipińskich no i lecą do Australii na 5 tygodni :) Mają namiot i w nim śpią. Tzn Ula czasami bierze jakieś pokoje. Bardzo mili ludzie; Ula jest opiekunką; na casz wyjazdu 3 miesiace, ale dzieciaki ją lubią na tyle że do niej dzwonią i kasują dziewczynę na zastępstwo tekstami: Ale wiesz ty tylko na chwilę. Moja ciocia pojechała. Umie pływać z rekinami.. też tak umiesz?” :) )
Zgadujemy się jakie kto ma plany dalej.

W takim Maku ludzie mają problem posprzątać po sobie, mimo że śmietnik 2m dalej Okazuje się że papier toaletowy tez jest towarem deficytowym.. idziemy do checkin.

Image

O filipińskim TERMINAL FEE słów kilka. Po checkinie idziemy na odloty , ale zanim się tam wejdzie jest budka terminal fee, a gość w czapce podbija pięczątką BP. A komu nie podbije to idzie zabulić 550 php.. no i mi się to szczęście zdarzylo.. podchodzę do budki, pani mowi 550, ja mowie ze nie mam pesos. Można zaplacic karta. Ale ja w ogole nie chce placic, bo ja jestem w tranzycie.. no tak usmazylem na poczekaniu. A skad? I czy mam BP.. No znalazłem DXB-MNL z wczorajsza data i już było ok.Pani Zszywaczem polaczyla karty razem na wieczność i powiedziała ze tak jest ok.. także zasady zasadami ale w placeniu tego pseudopodatku nie ma zasady.


Jeszcze przed bramką dokładne sprawdzenie plecaka, płynów, macanko. Gniazdek jak na lekarstwo.
Boarding, bez tablic info.Przez mikrofon bełkot które rzędy (od tyłu) pakują się pierwsze.
Zdziwiony trochę jestem bo żadnego migration preclearance.

Image

37B, deja vu, tylko z drugiej strony

Image

Obok stoi EK

Image

Wyciągnięte kopyta, obok siada członek 6 osobowej grupy Australijczyków , pojechali pobalować na Filipiny. Ten obok okazuje się Brytyjczykiem, lat 32 tylko za bardzo nie wiedział co ze sobą zrobić no i się kopnął do Australii przemyśleć parę rzeczy.. Mówi że fajnego tripa se skombinowałem. Gadamy o UE. I seksturystyce na Filipinach.
Po jakichś 10 minutach można odpiąć pasy. Człapie do 1szego segmentu, Ula i Staszek siedzą w 18 rzędzie, każde już w śpiworze i po 3 miejsca na głowę. Dużo wolnych trójek – jedna dla mnie. Jeszcze kupuję wodę 50php i idę spać.. Znowu przesypiam cały lot. Budzę się gdzieś na chwile w polowie, za oknem już ostry świt.

Image

Mniej więcej wtedy co niektórzy z Was odprowadzają mnie wzrokiem :D Maszyna ma 1 rok i 4 miesiące.

Image

Spie sobie do prawie końca. Pojawiają się pierwsze krajobrazy..

Image

Na 1h przed przylotem Cebu ma zabawę: szefowa pokładu czyta słowa piosenki i kto podniesie rękę i poda tytuł piosenki to wygrywa gadżet.. Coś 3 piosenki po angielsku powiedzieli.

Image

Po paru chwilach; komunikat: będziemy sprajaować wnętrze samolotu, odkażanie. Że to taki wymóg Australijczyków. Schowajcie jedzenie, picie, uważajcie na oczy. Stewka popstrykała coś w sterowaniu klimą i zaczelo się czadzenie..

Image

Image

Kolejne widoki za oknem

Image

Image

Image

I płyta

Image

Imigracyjny, pieczątka bez pytania.. i nieważne co się wpisało czy się pracuje czy student czy 5 czy 41 dni.. Misiek - jazda. Kontrola podeszw butów czy są wolne od ziemi.. i wyjście przed terminal.

Ula ze Staszkiem to wytrawni autostopowicze, myślę że w sumie też mogę tak dojechać do centrum (kolejka 16 czy 18 aud) więc poczłapaliśmy za parking na wjeździe na rozwidlenie dróg na północ i południe. Długo nie trzeba było machać , bo tylko jakieś 20 minut aby przybiegł ochroniarz, ponoć mieli skargi że tamujemy ruch, no jak tamujemy jak nikt się nie zatrzymał. Przez radyjko tylko mu nadawal żeby ściągnął nas na jakiś chodnik. No i tak skończyłem pierwsze profesjonalne łapanie stopa :lol:

Image

Stop nie wypalił więc z buta 2 km na kolejkę , przystanek Wollie Creek, stąd bilet do centrum już tylko 4,80aud (!) ponad 10 dolców zostaje w kieszeni.

Żegnamy się w kolejce, ja wysiadam na Kings Cross. Idę do Sydney Lodges. Nawet zdatne warunki. Przysznic i o dziwo kładę się spać na jeszcze 4h..

Image


Dobra dochodzi 22:00 czasu lokalnego, szkoda leżeć . Poszedłem na obchód okolicy Potts Point . Duzo klubów, do każdego przy wchodzeniu robiązdjęcie kamerą cyfrową. Fast foody. Sklepiki. Strip kluby. Kupuję wodę i wracam do pokoju. Naprzeciw market więc zapewne rano coś upoluję na śniadanie. W łóżku kotłujęsię do 6 rano.. :|

Fontanna – kula . Ateny 16ooo km

Image
--------------
@MaPS : tak :) na system wpadła żona, bo dla mnie te wszystkie stare tshirty, skarpetki,spodenki by jeszcze pociągnęły.. :lol: ale wiesz jak jest..
@Japonka76 tia..ale drugi dzień z rzędu przesypiam prime time :P silniejsze ode mnie.. tzn że na zbyt długo tu zabawiłem.. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
22 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 22 Paź 2015 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
tom971 napisał(a):
Stamtąd mają być shutlle bus na lotnisko, ale po zejściu na dól z kolejki jest targ.. z ciuchami..


A jakby co to po drodze można przecież dokupic :mrgreen:
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 22 Paź 2015 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
@tom971 spryskiwanie samolotu ?! lol, w AirAsia X nie było takich cudów. Chyba cebu ma większą kwarantannę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 22 Paź 2015 18:31 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 53
tom971 napisał(a):
@MaPS : tak :) na system wpadła żona, bo dla mnie te wszystkie stare tshirty, skarpetki,spodenki by jeszcze pociągnęły.. :lol: ale wiesz jak jest..


:lol: Przyjmując to kryterium moja żona uznałaby, że jestem gotów oblecieć świat w tę i z powrotem.

Swoją drogą kobiety potrafią trzymać coś w szafie latami "bo moda może wrócić" a ja mam wyrzucić dżinsy "bo się telefon na tylnej kieszeni odcisnął"... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 23 Paź 2015 07:12 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 714
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
seba napisał(a):
@tom971 spryskiwanie samolotu ?! lol, w AirAsia X nie było takich cudów. Chyba cebu ma większą kwarantannę.

to akurat dosc reguralna pare razy sie z tym spotkalem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Paź 2015 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 13
Loty: 54
Kilometry: 148 894
hudyts napisał(a):
Również należę do grona osób które @tom971 zainspirował i za 3 miesiące ruszam ze swoim RTW! Dzięki @tom971 i oczywiście czekam na c.d. relacji :)


Po części czuję się tak samo, z zaciekawieniem zajrzałem na relację toma, po to aby ogarnąć czy w ogóle uda mu się wyjść poza terminal parę razy- skoro RTW robi w tak krótkim czasie. Długie loty, nieprzespane noce, jetlagi i wiele innych czynników wpływa na to, że przychodziło mi na myśl - PO CO :D:D

Szybko wróciłem pamięcią do podobnych, trochę dłuższych wyczynów innych podróżników, które dla mnie stały się niesamowitą inspiracją na RTW. Teraz po przeczytaniu wszystkich relacji toma971, również zaliczam go do grona inspiracji. Relacje są treściwe, na temat i bardzo dobrze, że prawie live- tak jak napisałeś, po powrocie okazuje się to sporym wyzwaniem.

Teraz sam planuję swój pierwszy RTW, co prawda dwumiesięczny, jednak do tego potrzeba było inspiracji, której dołożył tom971.
To jest MEGA, że relacje w takich wypraw lądują na forum i dają kopa dla innych ;)

Powodzenia tom971 w kolejnych wyprawach, jak i powodzenia i śmiałości dla każdego, kto zastanawia się na tym: "... może to zrobię, może za rok, a może podrapać się po dupie..." rezerwujcie bilety i w drogę!!

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 25 Paź 2015 01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Rano wychodzę z hotelu, trzeba zrelokować się na Manly. Pogoda raczej dżdżysta..
Image

Obok Galerii Nowej Południowej Walii
Image

Dok marynarki wojennej
Image

Lotniczy akcent..
Image


Mrs. Maquire punkt widokowy, Przewaga azjatyckich wycieczek
Image

Image

Centrum z Farm cove
Image


Wycieczki piesze na most..
Image

W tym miejscu Elzbieta II pierwszy raz wylądowała w Australii -1954
Image

Ogród botaniczny
Image

Opera (mżawka stąd gdzieniegdzie krople na obiektywie)
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Promy
Image

Droga promu na Manly i widoki po drodze
Image

Image

Image

Image

Hostel, z niepochlebnymi opiniami na portalach, strasznie skopany, za bucówę staffu, karaluchy. Okazało się być całkiem inaczej, no i 300m do plaży..
Image

Widok z okna..
Image

No i znowu mi się ‘przysnęło’ obudziłem się po zmroku, mżawka.. no ale poszedłem na obchód plaży i okolicy
Image

Image

Wnętrze placówki bankowej i decha na ścianie
Image

Telefon do pastora
Image

Korytarz w hostelu; wszędzie deski i budowlane robocze buty
Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tom971, 26 Paź 2015 11:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 25 Paź 2015 09:41 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Z lotniska można dojechać 2autobusami do Hyde parku. Na pewno jeżdżą z terminalu krajowego. Udało mi się nawet za darmo, bo nie miałam drobnych na bilet. nie trzeba jechać kolejka i można zaoszczędzić te 10aud bez wysiłku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
seba uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 25 Paź 2015 17:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Widzę, ze jedziemy na tym samym paskudnym filipińskim San miguelu. Pozdrawiam z HKG
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 26 Paź 2015 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Ranek. Do wybycia z hostelu 3h.. Bez jakiejś większej nadziei poszedłem w kierunku plaży. Mimo wczesnej pory, bo jakaś 7 rano, w wodzie dużo surferów.
Image

Image

Image

Idę w kierunku Shelly Beach
Image

Image

Ścieżki pełne sportujących się ludzi, poza surferami, pływacy w otwartym morzu, biegacze..

Image


Dalej za plażą wchodzę na ścieżkę widokową Manly
W oddali widoczne plaże na północ od Manly: fresh water , curl curl, narrabeen

Image

Image

Image

Image

Image


Wracam na Shelly Beach, w planach i tak było kąpanie w oceanie, nie rezygnuje. Z wody wychodzi dziadek lat około 60, bierze prysznic, ubiera się.. to i ja wchodzę. Ciuchy na ławkę. Parę metrów odkrytą żabką, po chwili nawet w wodzie robi się przyjemnie. Wyjście też ok, myślałem że będzie gorzej. Gdy się wycieram na plaże przychodzą 2 dziewczyny, wchodzą po kolana, jedna rezygnuje.

Image

Image

Image

Image

Pomnik założenia rezerwatu surfingu (?)

Image

Image

Terminal promów , odjzady co 30 minut, czas przeprawy też 30 minut, szybkie promy robią to o połowę krócej

Image

Poczekalnia

Image

Zasiadam na górnym pokładzie, po wypłynięciu przychodzi obsługa i miła doradza żeby lepiej w środku usiąść bo będziemy mokrzy, wszyscy słuchają. Potem wychodzę na foty. Buja miło, kurs zmieniany kilka razy byle tylko być prostopadle do fali, co wzmacnia efekt unoszenia i opadania na niej. W środku ludzie wyją przy większych bujaniach góra – dół „Uuuuu”.

Image

Łódki pływają na zrefowanych żaglach

Image

Image

Image

Za cyplem wyłania się sylwetka ścisłego centrum Sydney. Kilka pocztówkowych ujęć.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Circular Quay

Image

No i kilka ujęć ze wszystkich dni, nie ma praktycznie dzielnicy bez czegoś ładnego/ciekawego. Duże rozczarowanie to zawieszenie kursów linii 555 która za darmo woziła turystów z Circular Quay w górę George w okolice China Town. Poza ogólnonarodowym sportowaniem się na dużą skalę (pełne ścieżki/baseny/parki/ boiska) widać zamiłowanie do przesiadywania w knajpkach i skupienie na budowaniu wspólnoty (lokalnych więzi społecznych) , przynajmniej tak wnioskuję po licznych plakatach ‘build the community’ ‘save our community’ ‘hands away of our community’.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Merry Christmas , pień z diamentów Svarovskiego

Image

Widok z mojego pokoju w hostelu (ponownie Potts Point)

Image

W bonusie do tego odcinka, obiecane wcześniej: Burgery

Grilled – Almighty (beef, boczek, burak, jajko sadzone, sos avocado) – $12,5
Image

Image

Chur – jagnięcy z serem feta - $12
Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 26 Paź 2015 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Aż mi się łezka wspomnień zakręciła...ahhh ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Paź 2015 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Tom jaka pogoda jest aktualnie w Sydney? bo jakoś tak nie wygląda mi szczególne ciepło. Wiem, że do lata zostało tam trochę czasu, ale wybieram się w przyszłym roku w listopadzie i tak obserwuje czego mogę się spodziewać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Paź 2015 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
A jak wygląda kwestia rugby bo to tam sport narodowy. U nas wszyscy grają w piłkę (soccer) a tam na plaży czy w parku najczęściej jajowatą w rugby. Wczoraj Au awansowała do finału. Widać było na ulicach jakieś świętowania czy raczej dzień jak co dzień ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Paź 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
Trzeba jeszcze rozróżniać, która jajowata :) Sportem (chyba) nr 1 jest "footy", czyli futbol australijski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group