Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Paź 2015 22:50 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Tom porządna firma - pamięta o tak istotnych elementach relacji jak zdjęcie kolan.

Będę śledził całą podróż, powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 18 Paź 2015 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Co Tom robi, że dostaje zgodę od żony na takie wypady? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 19 Paź 2015 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
idzie wyrzucić śmieci, wraca za 2 tygodnie ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 19 Paź 2015 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
@lukas63 latwiej bedzie wymienic czego Tom nie robi :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 19 Paź 2015 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
...a moze jego sekretem jest jak to robi :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 19 Paź 2015 10:04 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
@tom971 pewnie po prostu zarabia pieniądze i ... pozwala żonie je wydawać. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 19 Paź 2015 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Doha.
Schodami na górę. Transfer desk. Taka i taka sprawa, pani drukuje kartę pokładową. Oczywiście kolor papierowej okładki znaczenia nie ma.. Jest 18:20 i pani mówi że boarding już trwa od 20 minut :) Security , człapie przez terminal. Karta pamięci została w laptopie więc w biegu praskam kilka fotek z komorki , wszędzie świeci się ostatnie wezwanie na mój lot.
Image

Image


Wyjście B1w miarę blisko od centralnego placu z misiem /?/, skan, wchodzę do samolotu – i pustawo .. ludzie się dopiero schodzą.. :|
Krótka trasa
Image

A320 nowszy, później sprawdzę regi.
Image

Serwis – ciepła bułka z faszem, muffin, sok
Image

Za 5 dolców mogę kupić sobie 12Mb
Image

Przyloty, migracyjny; Jak długo Pan zostaje? 1 dzień..

Na przylotach łącze się z netem, komórka coś nie chce się zalogować. Na messendżerze prosze @Pawel_T o smsa do kolegi z info gdzie jestem . Po kwadransie wpadają @Exanimus z M. Wypijamy welcome drink z wielbłądziego mleka :P
Image

Podsumowując; po mniej więcej 24h podróży jestem w Dubaju :D , zwiedziłem terminale w WAW,LCA i ciężko powiedzieć że DOH :lol: Jak na tak bliskie Polsce miejsce to można powiedzieć że nie był to najefektywniejszy sposób na Dubaj z Krakowa, bueuhehe.

Po północy człapiemy do Dollara. Miał być Lancer lub simillar. Pan twierdzi że Yaris jest podobny do Lancera. My że nie bardzo, ale tabelka z kategoriami raczej sortuje po pojemnościach. I jak chce Lancera to za 1,5h będzie, ale może dać Renault Sandero za 40aed extra. Później okazało się to bardzo dobrą decyzją choć z początku nie uśmiechało nam się jeździć Dacią.


Parking, oględziny i wyjeżdżamy w kierunku Fujaira.
Image

Po drodze prace drogowe- koparkami odgarniaja nawiany piach, poza tym gdzieniegdzie wielbłąd i ludzie piknikujący na pustyni
Image

Image

Image


Na parkingu koło plaży meldujemy się dokładnie o trzeciej nad ranem. Jesteśmy nad Oceanem Indyjskim yyy nad Morzem Arabskim.. tzn nad Zatoką Osmańską :)Biegniemy zamoczyć kostki w oceanie :D i do auta. Z zaśnięciem nie mamy najmniejszego problemu.

Image

-- 19 Paź 2015 19:10 --

correos napisał(a):
...a moze jego sekretem jest jak to robi :P

No jak.. pokazuje przed zakupem monitor... cena fajna , ale konstrukcja podróży zbyt męcząca i w ogóle fajnie jakbym to sobie kupił, ale żebym sobie wziął kolegę.. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
23 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 19 Paź 2015 23:10 

flus napisał(a):
@tom971 pewnie po prostu zarabia pieniądze i ... pozwala żonie je wydawać. ;)



nie do końca, zarobione pieniądze wydaje właśnie teraz bo całkiem fly4free to to nie jest :)
zgadujcie dalej!
Góra
 PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 19 Paź 2015 23:35 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
zosia_samosia napisał(a):
flus napisał(a):
@tom971 pewnie po prostu zarabia pieniądze i ... pozwala żonie je wydawać. ;)



nie do końca, zarobione pieniądze wydaje właśnie teraz bo całkiem fly4free to to nie jest :)
zgadujcie dalej!

no nick już wszystko tłumaczy zosia_samosia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Paź 2015 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Tom , trochę rozbawiło mnie stwierdzenie, że do Dubaju mogłeś się dostać szybciej i bardziej efektywnie z Krakowa, aniżeli w kombinacji, którą sobie zafundowałeś :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 20 Paź 2015 10:26 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 477
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
@tom971 z podanej przez Ciebie trasy wynika, że nie zdążyłeś na lot MNL-SYD :D

19.10 DXB-MNL [5J 7945] według f24 wylot 23:52 GST, przylot 20.10 12:28 PHT
20.10 MNL-SYD [5J 7295] wylot był o 1:31 PHT

Mam nadzieję, że to pomyłka. Powodzenia!
_________________
Image

Relacja [LIVE] RTW w 8 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 20 Paź 2015 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
21.10 MNL-SYD 00:05 lt więc jeszcze 7h do odlotu ;) mistype

-- 20 Paź 2015 10:48 --

dziabulek napisał(a):
..trochę rozbawiło mnie stwierdzenie, że do Dubaju mogłeś się dostać szybciej i bardziej efektywnie z Krakowa, aniżeli w kombinacji, którą sobie zafundowałeś :)

...życie :) bardzo chciałem tego Emirata ale sie nie dalo :(

-- 20 Paź 2015 10:49 --

jabtom napisał(a):
zosia_samosia napisał(a):
flus napisał(a):
....
zgadujcie dalej!

no nick już wszystko tłumaczy zosia_samosia ;)

Moja żona ma innego nicka ;)

-- 20 Paź 2015 11:34 --

No i nastaje pierwszy dzień o którym można powiedzieć że cokolwiek się widziało.
Przebudziłem się nad ranem 5,6am ?, ocean okazuje się jakąś zatoczką z platformą. :lol:
Image

Zasypiam dalej, budzimy się koło 9. Wzięcie Sandero okazało się dobrym wyborem: Ewka śpi w bagażniku, Michał z tyłu , a ja z przodu. Klima hula całą noc. Raz przez przypadek wyłączyłem łokciem – obudziłem się ze zroszonym czołem, masakra.
Image

Image

Za chwilę podjeżdża nauka jazdy.. instruktorka w białych ciuszkach kursantka w czarnych. Cały parking wolny ale wolą poćwiczyć koło nas.
Image

Śniadanie, te zielone jakby z pastą oliwkową, dobre - wytrawne
Image

Ruszamy na południe wzdłuż wybrzeża na granicę z Omanem, potem Kalba i przez góry do Dubaju na plażę
Image

Image

Image

Image

Uniwerek Sharjah, filia
Image



Wjechaliśmy na przejście graniczne z Omanem, nie było parkingówwięcbrnęliśmy dalejprzez 3 szlabany. Zawróciliśmy na ostatnim przed pierwszym omańskim. Na powrocie tez 3szlabany emirackie, dwa pierwsze spoko ale na trzecim policja chce białej karteczki - problem że nie można mieć pieczątki (dają ją na 2gim szlabanie) na czymś czego się nie ma (dają na 1szym szlabanie ale tylko tym cowjechali z Omanu..a my zawracaliśmy). Więc policja ponownie poprosil o pojechanie na pierwszy szlaban po kartkę.. nikt nie chciał dać, w końcu w budzie jakaś Arabkamiała jaja , bo panowie sie bali dać obcokrajowcom którzy nie mieli pieczatki wyjazdowej z Omanu..
Image

Image

Po granicy pasażerowie muszą rozluźnić karki, jak wiadomo wszędzie jest się obserwowanym, ale znajomy Arab powiedział nam że pod dachem się nie liczy. A że Sandero to nie kabriolet..
Image

Kalba-Sharjah road

Image

Wadi al Helo tunel

Image

Image

Zaczyna sie fajny czerwony piach

Image

Image

Image

Blokada na drodze. Po 15 minutach wszystkich puścili dalej.

Image

Image

Klimatyzowane przystanki autobusowe, wśrodku +70 C. Na ławce usiadłem tylko do zdjęcia.

Image


W drodze na plażę autostrada biegnie w linii podejścia. Siada EK A380
Image

I przez dzielnicę biznesową
Image

Image

Wdłuż plaży fajna gumowa ścieżka dla biegacz; miękka
Image


3h beztroskiego plażowania
Image


Image

Image


Jeszcze szybkie odwiedziny Dubai Mall
Image

Image

Image


Image


Tankowanie w drodze na lotnisko,terminal kart płatniczych w skrzynce na słupie

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
21 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 20 Paź 2015 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
W końcu opuściłeś lotniska i widać kawałek świata:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
hania209 uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 20 Paź 2015 12:22 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Ha, fajne zdjęcia.
Smaka mi narobiłeś tym plażowaniem.
Mam nadzieję że i mi dopisze pogoda i w piątek wykąpię się w oceanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 20 Paź 2015 12:30 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Gdyby @tom971 machnął jakąś podróżniczą książkę, to z chęcią bym zamówił preorder. PZDR!
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 20 Paź 2015 12:52 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Jak zwykle fajna relacja :) Jeden mały update - dostaliście dużo fajniejszego Dustera, nie Sandero :) BTW. z tymi samochodami w Dollarze to chyba stały numer. Miałem zamówioną Yaris or similar, dostałem Fiestę w starej budzie z silnikiem 1.0. Z upgrade nie skorzystałem i czułem się na autostradzie jakbym motorikszą jechał.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 21 Paź 2015 09:48 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Tom - jaką Dacią? Przecie widać, że to ... prawie jak "Renault" :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 21 Paź 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Po bezstresowym oddaniu auta w Dolarze, idziemy do hali odlotów. Nadmienie tylko że za bak paliwa za daliśmy 81 aed :) Koleś z obsługi pyta z czego się tak cieszymy ? Ja mówię że u nas litr za jakieś 50 5 aed , a Michał że w Niemczech jeszcze drożej.. "Welcome to Emirates" zaprosił nas pan ponownie do swojego kraju.

Część ogólnodostępna. Ładowanie, internet, kawa. Ewka rozmawia z Pakistanką.
Na 2h przed odlotem chcemy iść przez Security. Na stanowsku kontroli kart Michała karta się czyta i jest odprawiony, Ewki się czyta ale ponoć nie jest odprawiona, moja się w ogóle nie czyta.
No to człapiemy do checkin, bardzo miła pani daje nam karty zmieniając miejsca na takie obok siebie i w rzędzie 37 czyli przy wyjściu ewakuacyjnym.
Nasza agentka

Image

Gate otwierają jakąs godzine przed odlotem. Tzn skanują karty i wpuszczają do poczekalni za szybą

Image

Z rękawa
Podstawiony dwulatek

Image

Po wejściu36 rzędów po 9 siedzeń (3-3-3) (ostrość średnia)

Image


37G (kolana i dresy..)

Image

Pierwszy segment. Na cały locie zapełnienie 60-70%. Po starcie ludzie się przesiadają na wolne miejsca żeby się wygodnie wyłożyć. Przy lądowaniu nikt nie prosi o zajęcie swoich oryginalnych miejsc.

Image

Apperitif

Image

Kolacja (rachunek za 3 osoby; 2x seafood noodle, 1x chicken noodle, 3x woda, 1 cola -->> 45 aed )

Image


Po sowitym posiłku spaliśmy do końca lotu, obudziłem się po 6h , jak proszono o zapięcie pasów.

Na śniadanie jeszcze emirackie przysmaki , farsz kurczakowo-ciecierzycowy..

Image

Filipiński wybrzeże.

Image

Przedmieścia Manili

Image

Image


Gulf

Image

RP-3342 (2 lata i 2 miesiące)

Image


Przed T3 budowa; hoteli, budynków, torów kolejki na filarach ( poki co kolejka z centrum dojeżdża do stacji Baclarani tam kończą się tory..)
Biale taksówki na poziomie odlotów pobierają mniej za trzaśniecie niż te żółte (oficjalne lotniskowe)

Image

Nasz taksiarz na wieść o tym że znajomi chcą do Passay na busa do Białych Plaż, wyciąga komórkę i pokazuje że był tam miesiąc temu na wakacjach. Daje nam szybki kurs filipińskiego, dzień dobry dziekuje , za drogo, znizka.. No i z uśmiechem mówi że jak nas gdziekolwiek zobaczą to będą widzieć ‘biały worek pieniędzy’ to żebyśmy się nie przejmowali i płacili 1/10..

Image

Po drodze sprzedaż przekąsek na środku drogi, alejakoś to nie przeszkadza nikomu, bo i w czym? – samochody nie jadą a stoją cały czas.

Image

Tu stojak na płaszcze i jakaś półka łazienkowa

Image

Żegnamy się, Ewka z Michałem wsiadają do autokaru, ja staram się złapać skuter do hostelu. Cena 200php..( za takse z lotniska do Passay dalismy 150..) No do 100 zejdzie,chcę dać 50… nie. To nie. Idę na pociąg za 10php (jakaś złotówka)

Image

Peron MRT, przed wejściem ( a już za kasą) kontrola plecaka przez strażnika, raczej pobieżna, ale dalej uciążliwa gdy plecak wypchany po brzegi i jak ciuchy łapią powietrze to ciężko spowrotem zapiąć. Ale ciuchów ubywa więc z każdym dniem lepiej.

Image

Image

Moja kolejka

Image

Jeszcze przed zamknęciem drzwi konduktor w polo drze się na jakiegoś chłopaka, uspokaja się dopiero jak wysiadł zprzedziału. W pociągu pachnie ładnie, myśle zadbane te Filipinki. Okazuje się że to female only wagon. Mała kartka na suficie że kobiety, dzieci i seniorzy. To tak dla odmiany od Japonii gdzie są naklejkina peronie,nad drzwiami no i w srodku. Tu w środku dopiero się orientuje co i jak. Ale luz nikt ode mnie nic nie chce.


Z kolejki do hostelu dojeżdżam(jestem wieziony rowerkiem) zapłaciłem 10php (oficjalna cena 8php)

Image

Widok z hostelu

Image

Image

Basen przy recepcji

Image

Lobby, piwo 50php, korkowe za obcy alkohol 200php. O pozycje w cenniku hostelu ‘let us pleasure you – 350php’ nie pytałem, ale po ilości zapytań na dole w mojej dzielnicy to można się domyślić.

Image

___
@jasiub huh, tak by wynikało z zewnętrznych oznak oraz papierów auta, natomiast na nasze wewnętrzne potrzeby po oględzinach uznaliśmy jednogłośnie że to Dacia :) plastik plastikiem poganiał, zamiast uszczelki w podszybiu wystawała piana taka a'la budowlana, nawet pólki nie było w bagażniku, ale to dobrze bo nie trzeba było się jej pozbywać na nocleg;) btw; to byl automat
@ganrn tak :D ..prawie robi ogromną różnicę
e:
Co do Cebu; rozwiało się kilka mitów, ale podsumuje po kolejnym odcinku z nimi. Na DXB-MNL było jeszcze 2 Niemców iparka Rosjan. Niemcy skupieni wokół VFT.de , spozycjonowali się Wizzem z BUD (Ewka i Micahł też, powrót prze SOF) oraz spotkani poźniej Polacy też exSOF (o tym poźniej) co by potwierdzało że jakoś ludzie nie starają się kombinować inaczej niż landryną.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tom971, 21 Paź 2015 20:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
23 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 21 Paź 2015 18:41 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 13
mam niedostyt jeśli chodzi o zdjęcia jedzenia :)
mam nadzieję że się nie odchudzasz :)
czekam na foto burgerów!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 21 Paź 2015 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
tom971 napisał(a):
mówię że u nas litr [benzyny] za jakieś 50 aed
Aż tak źle na szczęście nie ma ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group