Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 06 Lut 2016 21:24 

Przeczytaj moj post wyzej. Kupilem toshibe click. Rewelacje ekran full hd, praca na baterii 15h bardzo lekka i cienka.
 Relacje PM off  

#162 PostWysłany: 27 Lut 2016 18:54 
Awatar użytkownika

Loty: 310
Kilometry: 487 810
platynowy
Robaku napisał(a):
A ma ktoś do polecenia jakąś hybrydę? Lekką, wytrzymałą, z dobrą bateria. Bo czegoś takiego obecnie szukam.

Np. http://www.komputronik.pl/product/29132 ... itowy.html
Niezły procesor, bardzo dobra jakość matrycy. Pamięć można rozszerzyć za pomocą kart micro sd. Windows 10 działa bardzo płynnie. Jak w każdym takim urządzeniu niestety touchpad pozostawia wiele do życzenia, ale i tak się z niego prawie nie korzysta :)
W tej cenie jest to świetny wybór. Dodatkowo są wersje z darmowym officem, więc jest to kolejny argument na + :)

Odradzam natomiast rozwiązania Lenovo. Jakość jest z miesiąca na miesiąc coraz gorsza. Sprzęt wraca na serwis w ilości podchodzącej już pod hurtową. Asus, Dell - te marki mają obecnie sens.
 Relacje PM off
Robaku uważa post za pomocny.

#163 PostWysłany: 19 Mar 2016 10:32 

za ta cene mozna juz pokusic sie o 2w1 z matryca Full HD a nie 1200x800 ;) sam kupowalem 2mce temu i doplacilem do toshiby z full hd i bateria z realnym czasem pracy na wifi 13h
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 19 Mar 2016 11:01 

A ja mam takie pytanie do użytkowników 2w1. Jak z wygoda użytkowania w pociągu czy samolocie? Nie boicie się, że wam się to rozleci w którymś momencie? Da się jakoś sensownie trzymać sprzęt na kolanach i stukać w klawiaturę? Mam obawy jak oglądam sprzęt tego typu w sklepach.
 PM off  

#165 PostWysłany: 19 Mar 2016 13:30 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

MacKoz napisał(a):
pytanie do użytkowników 2w1. Jak z wygoda użytkowania w pociągu czy samolocie? [..] Da się jakoś sensownie trzymać sprzęt na kolanach i stukać w klawiaturę?

Właśnie z takiej hybrydy piszę ten post 8-). Lenovo Yoga 2 10'' 1051L. Niezastąpiony sprzęt w podróżach. Bateria wytrzymująca REALNIE ponad 10 godzin (ewenement), Windows 10, modem 4G. Pisze się wygodnie, łączenie z klawiaturą bluetooth odbywa się "na magnes". Da się korzystać w samolocie czy w pociągu, mając całość na kolanach, aczkolwiek należy uważać. Natomiast wygoda odpięcia i korzystania jako tabletu, czy po prostu powieszenia całości gdziekolwiek na wbitym gwoździu (killer feature jak dla mnie, w życiu się nie spodziewałem że tak często będę z owej "dziury" w podstawce korzystać) jest czymś, co wygrywa z laptopem bezapelacyjnie.
 Relacje PM off  

#166 PostWysłany: 19 Mar 2016 13:37 

No właśnie tego "aczkolwiek należy uważać'' najbardziej się obawiam :/ Już wiem jakby to się skończyło z moim wierceniem się w fotelach. A pomysł z gwoździem super :D
 PM off
OradeaOrbea lubi ten post.

#167 PostWysłany: 19 Mar 2016 17:17 

http://www.x-kom.pl/p/285587-urzadzenie ... bialy.html ASUS Transformer T100HA x5-Z8500/4GB/64/Win10 Biały
Ma 4GB RAM czyli 2x więcej od podobnych modeli w tej cenie

Ostatnio edytowany przez mashacra, 23 Mar 2016 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Post niezgodny z regulaminem forum: http://www.fly4free.pl/forum/regulamin-forum-fly4free-pl,19,17810
 Relacje PM off  

#168 PostWysłany: 21 Mar 2016 22:10 

MacKoz napisał(a):
A ja mam takie pytanie do użytkowników 2w1. Jak z wygoda użytkowania w pociągu czy samolocie? Nie boicie się, że wam się to rozleci w którymś momencie? Da się jakoś sensownie trzymać sprzęt na kolanach i stukać w klawiaturę? Mam obawy jak oglądam sprzęt tego typu w sklepach.

ostatnie 6lat uzywalem netbooka 10" przesiadlem sie na 2w1 wspomnianej Toshiby i jest rewelacja. Ze sie rozleci nie ma o co sie martwic, wpiecie jest mechaniczne i bardzo bardzo stabilne. Kwestia do czego tego potrzebujesz ale na tym sprzecie ogarniesz wiekszosc spraw od zrzucania zdjec, po ogladanie filmow, net, pisanie pracy. Lightroom tez sobie jako tako radzi :) ekran full hd pomaga w prowizorycznej obrobce fot na goraco
 Relacje PM off  

#169 PostWysłany: 21 Mar 2016 22:17 

To nie musi być potężny komp. Ważne żeby był wytrzymały 'fizycznie'.
 PM off  

#170 PostWysłany: 22 Mar 2016 09:14 

i taki wlasnie jest :) Kupilem na poczatku lenovo i tego samego dnia odeslalem. Jakosc wykonania mnie przerazila i praca na malej rozdzielczosci matrycy. Musisz pomyslec co najwazniejsze jest dla Ciebie w lapku :) dla mnie byla to jakosc i matryca na codzien pracuje na monitorach 1920x1200 i 4K wiec dla mnie to byla podstawa jednak. Zwroc uwage przy wyborze gdzie sa jakie zlacza, czy w tablecie czy w klawiaturze, bo niektore firmy potrafia czytnik kart umiescic w klawiaturze i gdy uzywasz tabletu nie masz dostepu do danych... No i oczywiscie budzet. Zasada jest prosta kupujesz najdrozszy na jaki Cie stac. Za cena idzie jakosc wykonania i nie ma co sie oszukiwac ze lapek 2w1 za 800zl bedzie tak samo wygodny i wytrzymaly jak za 1600 :)
 Relacje PM off  

#171 PostWysłany: 22 Mar 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Czy moglibyście polecić coś "budżetowego" do 2 tyś, tak około? Bo bardzo mocno się zastanawiam nad skorzystaniem z promocji Play z internetem i Acer R11: http://promocje.play.pl/laptop-acer-r11-rwd/

Czas pracy baterii jest dla mnie mniej istotny niż jakość wyświetlacza, dysk pomijam bo i tak włożę SSD, dobrze, gdyby się dało pamięć rozszerzyć do 8GB po zakupie - mały, z dobrą jakością i rozdzielczością i w rozsądnej cenie... Do Windows (może być bez systemu, ale nie japko, nie pod chrome/android).
 Relacje PM off  

#172 PostWysłany: 22 Mar 2016 12:27 

szukasz 11"? nie do kazdego wlozysz ssd, jedynie do tych w ktorych jest juz HDD do tych ktore maja 32/64gb flash nie ma opcji nic dolozyc jedynie karta pamieci/dysk zew. i o dodatkowym ramie tez zapomnij. Netbooki a zwlaszcza te nowe nie sa zbyt podatne na upgrade. 4gb ramu to maks co obsluguja. Jesli moze byc 13,3" to juz jest inna bajka i wieksze pole do popisu
 Relacje PM off  

#173 PostWysłany: 29 Mar 2016 09:48 
Awatar użytkownika

Warunek podstawowy to ekran HD lub wyżej. Dotyk w laptopie uważam za zbędny, jestem tradycjonalistą. Może być nawet 14" jeśli mała ramka i lekki.
Netbooka mam, jest wolny, ale ma klawiaturę i W10, do samochodu akurat, szukam czegoś do pracy - dysk 64GB nie wystarczy, musi być standardowy HDD, więc będę mógł go w razie co zmienić na SSD...

Warunek drugi to dobra jakość wyświetlacza, szczególnie jeśli chodzi o kąty patrzenia - to zwykle idzie w parze z matrycą IPS i rozdzielczością HD, odwzorowanie barw pomijam. Nikt normalny na tym nie będzie profi retuszu zdjęć robił - od tego cały czas mam stacjonarny (mówiłem już, że jestem tradycjonalistą?;).

Lekki ma być, sensowny pod kątem rozbudowy (opcja na 8GB "is a must"), dysk 2,5", wysokiej jakości wyświetlacz. Im dłuższy czas pracy baterii i rozdzielczość tym lepiej.
Mam dwa modele "na widelcu", ale szukam tańszej opcji. Czyli tak do 8 tys...
 Relacje PM off  

#174 PostWysłany: 29 Lip 2016 14:45 

a ja polece używki i to w dodatku lenovo, jedyne na co powinieneś zwrócić uwagę to dysk SSD, który dokupisz obecnie za grosze i bateria.

Przykłady tanich lapków na podróż na których bezproblemowo coś porobisz:
Po taniości:
X200 + dobra bateria + dysk ssd
x201 tu już jest i5 !
x220

wygląd w zasadzie taki sam, w cenie znajdziesz trochę różnic. Sam używam x200 + ssd i na baterii powiększonej kupionej za 100zł mam 5h pracy do dla mnie jest wystarczającym rezultatem, jest lekki i wydajny. Jak chodzi o komfort pracy to jedyne czego x200 nie ma to touchpada w odróżnieniu od x201 x220 a na allegro ceny naprawdę znajdziecie fajne. System - kwestia upodobania Windows 7,8,10 chodzi bez zarzutu a jak ktoś woli ubuntu lub innego 'UNIXa to też da radę :)
 Relacje PM off  

#175 PostWysłany: 31 Sty 2017 10:49 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
platynowy
Czy ktoś ma/testował Xiaomi Mi Notebook Air 13.3? Internety przeczytałem ale szukam kogoś kto faktycznie ten sprzęt posiada/używa.

Właśnie przymierzam się do zakupu laptopa. Chciałbym wydać ok 3000zł. Matryca 13-14, mobliność i przyzwoite osiągi.
Zastanawiam się nad:
1) Laptop ACER Aspire V3-372 ten wydaje się na papierze najlepiej wyposażony, jest mały i lekki ale jego plastikowy wygląd jakoś mnie nie przekonuje. Słabo się prezentuje, jest mocno plastikowy i wydaję mi się, że w związku z tym obudowa może być podatna na uszkodzenia i wrażliwa na częste użytkowanie w podróży. Wydaję się dobry stosunek jakości do ceny (2499zł)
https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... 3-372-51hm
2)Laptop ASUS ZenBook UX310UA Sprzętowo bardzo podobny do Acera jednak posiada gorszy procesor I3 a nie I5. Zdecydowanie lepiej się prezentuje, ma metalową obudowę co sprawia wrażenie dużo trwalszego. Jest też droższy o 700zł i tutaj pytanie czy opłaca się tyle dołożyć dla trochę lepszego procesora i lepszego wyglądu. Mój poprzedni laptop to właśnie Asus i mam o nim świetne zdanie co też mnie trochę przekonuje do tego modelu.
https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... 0ua-fc383t
3)Laptop LENOVO Yoga 700. Ten jest największy z trójki, trzymając go w sklepie stwierdziłem, że jest cięższy od pozostałej dwójki. Matryca jest błyszcząca nie matowa. Jest trochę gorzej wyposażony i posiada kompletnie (tak mi się wydaję teraz) nieprzydatną mi funkcję dotykowego ekranu/tabletu). Ten ma procesor I5 ale 4GB ramu.Cena 2800zł
https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... 80qd00acpb

4) i jeszcze zagadka kompletna dla mnie czyli ten Xiaomi 13,3?? Kompletny zakup kota w worku w cenie Zenbooka...

Laptop ma służyć głównie do pracy, pisanie, tworzenie dokumentów, przeglądnie stron internetowych, oglądanie filmów. Kompletnie nie gram w żadne gry komputerowe. Zdarza się, że zadaję komputerowi dużo zadań na raz i nie lubię jak mi wtedy komputer "widocznie zwalnia"

Co byście doradzili?

#176 PostWysłany: 31 Sty 2017 11:07 

A myślałeś nad Acer Switch Alpha 12''? Ja długo myślałem nad czymś sensownym jako prezent dla żony i wybór padł na to - w testach wypada, że jakość wykonania bardzo dobra.

https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... mpaign=xml
 Relacje PM off
Gaszpar uważa post za pomocny.

#177 PostWysłany: 31 Sty 2017 11:37 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
platynowy
Dzięki za opinię. 2 w 1 jakoś mnie nie przekonują. Pracuję sporo na komputerze w warunkach biurowo/domowych i wydaję mi się jednak to sporo mniej wygodne. Mimo wszystko w podróży jestem w mniejszej części roku. 12 cali do codziennej pracy jest trochę mało wygodne dlatego powinienem wybrać coś w oklicy 13,3-14. Na 13,3 pracowałem przez pewien okres czasu (Dell Latitude) i to był odpowiedni rozmiar matrycy dla mnie.

#178 PostWysłany: 31 Sty 2017 12:07 

platynowy
dla mnie wygrywa Asus, wiekszy dysk i lepsza matryca, do tego lzejszy.

procesor bez znaczenia, ale 128GB dysku to wg mnie za malo.

na minus prawdopodobnie gorsza bateria w Asusie (3 vs 4 komory)
 Relacje PM off
Gaszpar uważa post za pomocny.

#179 PostWysłany: 31 Sty 2017 19:52 
Awatar użytkownika

srebrny
Mnie akurat funkcja dotyku w yodze odpowiada. Czysto na podróże chyba wybrałbym mniejszy 11" ale jako laptop 13" jest juz ok do normalnych zadań.
Gaszpar lubi ten post.

#180 PostWysłany: 31 Lip 2018 11:53 

Loty: 57
Kilometry: 139 716
niebieski
Jako że ostatnie posty z tego wątku są z grubo ponad półtora roku, podbijam temat. Z wątku komputerow wypadlem 4 lata temu.

Monitor około 15-17, na dysku SSD mi nie zalezy, ogolnie laptop do internetu, netflixa, offica, plus obróbki filmików z gopro 5 :D

budzet do ok 3000-3500?
 Relacje PM off  

[ 193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości