Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Kwi 2013 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Właśnie miałem na myśli uruchomienie za pomocą baterii słonecznej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
#62 PostWysłany: 01 Kwi 2013 11:38 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
jobi napisał(a):
Można bez problemu znaleźć stricte solarną ładowarkę w necie, nawet za mniej, niż 100 zł (swoją kupiłem za 22USD, ale przesyłka z Chin, także długie oczekiwanie i brak pewności, czy nie dojdzie cło i VAT ).

Ale przy tej kwocie za co miałoby dojść cło i VAT ?

jobi napisał(a):
Trzeba po prostu podejść do sprawy nieco bardziej "naukowo" - zwykła ładowarka sieciowa daje 5-6V przy prądzie 600-800 mA.
Oddaje więc moc około 4W. Googlujemy np. "solar charger 4W" (czy 5W) i znajdziemy tego sporo.

Ale skoro już podchodzimy do sprawy "naukowo" to znaczenie ma jeszcze także sprawność przetwornicy.
Kolejna sprawa - sam panel dający 4W mocy nie może mieć wymiarów smartfona, bo takie ogniwo słoneczne zwyczajnie nie ma szans dać tych 4W. Do tego warto wiedzieć dla jakiego napięcia jest deklarowane te 4W, bo jesli dla 1,5 V to trzeba to podzielić przez 3 z hakiem.
Inną sprawą są oznaczenia dość dowolnie umieszczane przez chińskich producentów i nalezy do tego podchodzić z dystansem.
Powiem szczerze, ze używałem ładowarkę renomowanego producenta ładowarek solarnych i smartfona nie była w stanie nawet wystartować do ładowania. A uruchamiana była latem, w Egipcie, gdzie jest korzystniejszy stopień kąta padania światła niż w PL.
Dlatego też Twoja teoria mnie przekonuje średnio :)
Zresztą na potwierdzenie moich słów proszę zerknąć na poprzednią stronę gdzie linkowałem test ładowarki solarnej, która jako tako się sprawdza. Niestety tania nie jest (ok 350 zł).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Kwi 2013 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
@Doczu - doceniam Twój wkład w testowanie technologii solarnych, przeczytałem bloga i super.
Ale Twoje argumenty zupełnie do mnie nie przemawiają.
Moc to iloczyn prądu i napięcia, jeśli kupujesz ładowarkę o mocy 4W i napięciu 5V, to prąd wyniesie 800mA (oczywiście akurat tutaj będzie to prąd maksymalny w pełnym słońcu).
Sprawność nie ma tu wiele do rzeczy, owszem, ogniwa słoneczne maja sprawność, powiedzmy, 13-17%,
sprawność impulsowej przetwornicy napięcia (o ile jest stosowana) to 85-95% - ale producenci podają moc "końcową" zestawu,
czyli tę realnie możliwą do uzyskania na wyjściu.
Co do praktyki, czy deklarowane parametry są prawdziwe - cóż, istnieją serwisy podobne do Allegro, gdzie z komentarzy wiele się dowiesz i wiesz, co kupujesz.
Ja kupiłem taką 4W i mojego galaxy note ładuje bez problemu.
A co do cła i Vatu - nie wiem, nie znam się i na wszelki wypadek o tym piszę, że coś takiego zdarzyć sie może - np. nie wiem, jakie ceny stosują celnicy (skąd je biorą) z tabel czy z sufitu itp (bo wiadomo, że Pan Chińczyk uprzejmie napisze 5 USD i wyśle jako gift czy sample).

Przykłady na aliexpress (jeśli nie wolno używać linków, to przepraszam i proszę modów o skasowanie):

http://www.aliexpress.com/item/Solar-Pa ... 06228.html
http://www.aliexpress.com/item/Guarante ... 24851.html

Rejestrując się jako nowy klient i płacąc kartą Mastercard, mamy 5USD zniżki.
Sprzedawca otrzymuje zapłatę dopiero po naszym potwierdzeniu, że towar dotarł i jest OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Kwi 2013 13:11 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
jobi napisał(a):
@Doczu - doceniam Twój wkład w testowanie technologii solarnych, przeczytałem bloga i super.
Ale Twoje argumenty zupełnie do mnie nie przemawiają.

Ale które argumenty masz na myśli ? Chętnie się do nich odniosę.
jobi napisał(a):
Moc to iloczyn prądu i napięcia, jeśli kupujesz ładowarkę o mocy 4W i napięciu 5V, to prąd wyniesie 800mA (oczywiście akurat tutaj będzie to prąd maksymalny w pełnym słońcu).

Sprawność nie ma tu wiele do rzeczy, owszem, ogniwa słoneczne maja sprawność, powiedzmy, 13-17%,sprawność impulsowej przetwornicy napięcia (o ile jest stosowana) to 85-95% - ale producenci podają moc "końcową" zestawu,czyli tę realnie możliwą do uzyskania na wyjściu.
Z mojej wiedzy sprawność ma tu właśnie duzo do rzeczy. Zwłaszcza sprawność przetwornicy, która w połączeniu ze sprawnością ogniwa solarnego daje realną moc, która zazwyczaj odbiega od tej deklarowanej przez producenta. Zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej i przy zachmurzeniu jakie cechuje naszą strefę.
Nie bez powodu się odnosze w swoim tescie do danych statystycznych odnośnie zachmurzenia.
Pamiętaj że moc podaną na etykiecie na ogniwie to moc maksymalna, w optymalnych warunkach oświetleniowych. Podobnie rzecz ma się ze sprawnością przetwornic. Dobre przetwornice mają sprawność w zakresie 90-98% (zależnie od ceny). Cena dobrej przetwornicy to ok 60-100 zł a gdzie tu koszta ogniwa solarnego, akumulatora itp ?
Nie biorę swoich wypocin z opisów na aukcjach, a z praktyki. Równolegle z Goal Zero używałem Powermonkey Explorer i mogłem je porównać bezpośrednio w takich samych warunkach atmosferycznych.
Nie ma siły byś z ładowarki o powierzchni ok 4" uzyskał 4 W mocy.To jest fizycznie niemozliwe, cokolwiek by pisali producenci. Oczywiście pozostaje kwestia wiary w produkt, ale fizyki jeszcze nikt nie oszukał :)
jobi napisał(a):
Co do praktyki, czy deklarowane parametry są prawdziwe - cóż, istnieją serwisy podobne do Allegro, gdzie z komentarzy wiele się dowiesz i wiesz, co kupujesz.
Ja kupiłem taką 4W i mojego galaxy note ładuje bez problemu.

Wiesz - ja nie czerpię wiedzy z komentarzy do aukcji, a z praktyki. A praktyka wykazuje, że ładowarka wielkości 4" nie jest w stanie w ciągu dnia naładować mi smartfona, w naszej strefie klimatycznej.
Ok. Nie watpię w to co piszesz, ale może podeprzesz się konkretami - w jakim czasie Twoja ładowarka naładuje Ci akus do pełna ?
jobi napisał(a):
A co do cła i Vatu - nie wiem, nie znam się i na wszelki wypadek o tym piszę, że coś takiego zdarzyć sie może - np. nie wiem, jakie ceny stosują celnicy (skąd je biorą) z tabel czy z sufitu itp (bo wiadomo, że Pan Chińczyk uprzejmie napisze 5 USD i wyśle jako gift czy sample).

Nie ma potrzeby wysyłać jako Gift. Towary w ilościach detalicznych są zwolnione z cła, a te, których cena nie przekracza (z przesyłką) 150 $ są zwolnione z VAT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 01 Kwi 2013 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Ok Doczu, szkoda chyba czasu na dalszą dyskusję. Podałem konkretne argumenty, ba, nawet linki do konkretnych urządzeń a Ty uczepiłeś się jakichś tam 4 cali nigdy przez mnie nie wymienianych.
Co do sprawności ogniw, podałem - jest w granicach 13-17%, raczej bliżej tej górnej wartości.
W niektórych zestawach nie stosuje się w ogóle przetwornicy (jedno ogniwo fotowoltaiczne daje napięcie 0,55V, jeśli zestaw ma 10 ogniw połączonych szeregowo, mamy napięcie 5,5V i żadna przetwornica nie jest potrzebna).
Przykładowo ładowarka z linku 1 ma 2 zestawy po 6 ogniw, zabezpieczonych diodą przez przepływem prądu wstecz (spadek napięcia na diodzie to około 0,6V).

Ale ok, kupuj co chcesz i za ile chcesz, przekonuj innych, że warto, bo sprawdziłeś i takie masz odczucia.
Ja też sprawdziłem, więc napisałem o tym, na co dzień zajmuje się zawodowo produkcją elektroniki i akurat nie widzę sensu wyszukiwania najdroższych produktów, żeby mieć jaką taką pewność jakości, ale co kto lubi...
A poza tym bardzo fajna ta Twoja ładowarka, jak jesteś z niej zadowolony, to fajnie i peace.

I dzięki za informacje o opłatach celnych - nie chciało mi się tego dokładnie sprawdzać. Ale kwestia jak dany towar jest wyceniany przez celnika pozostaje dla mnie tajemnicą (choć Wielki Brat Google na pewno wie co i jak)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 01 Kwi 2013 14:30 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Nie no jobi - ja jestem otwarty na krytykę, ale niech ona będzie konstruktywna.
Piszesz, że niektóre moje argumenty do Ciebie nie przemawiają. Ok. Tylko napisz jakie, żebym mógł się do nich odnieść.
Te magiczne 4" podawałem jako przykład. Nie napisałeś jaką ładowarę posiadasz więc przyjąłem pewną wartość.
jobi napisał(a):
Ale ok, kupuj co chcesz i za ile chcesz, przekonuj innych, że warto, bo sprawdziłeś i takie masz odczucia.

No tak właśnie robię, bo sprawdziłem i wiem że z czystym sumieniem mogę polecić. Ktoś inny tez mi polecił, i przekonałem się że warto. Ty opierasz się li tylko na tym co podaje producent. Ok to też jest jakiś wyznacznik. Ja sprawdziłem że owszem to co podaje producent to z grubsza prawda, ale w warunkach optymalnych (raczej nie do uzyskania w naszej strefie klimatycznej).
Może więc zamiast kluczyć gdzieś po bokach, napisz wprost jaką ładowarkę posiadasz i w ile godzin jesteś w stanie naładować swój smyrofon. Pytam nie po to by móc porównać z tym co ja posiadam. Serio interesuje mnie to.
W kwestii "za ile" też nie jest tak różowo, bo w podlinkowanych przez Ciebie ofertach dostajemy goły panel (dość ciężki zresztą). To o czym ja piszę, to kompletny zestaw do ładowania, z panelem solarnym, przetwornicą pod 5 i pod 12 V, powerbankiem, akumulatorkami i pełnym okablowaniem z różnymi końcówkami. Do tego jest pewność zakupu, pewna gwarancja. Fakt cena jest trzykrotnie wyższa, ale jest pewność tak parametrów, jak i samego bezpieczeństwa transakcji, tak w trakcie zakupu jak i po nim :)
jobi napisał(a):
co dzień zajmuje się zawodowo produkcją elektroniki i akurat nie widzę sensu wyszukiwania najdroższych produktów, żeby mieć jaką taką pewność jakości, ale co kto lubi...

No właśnie - docieramy do sedna. Nie każdy może sobie pozwolić na "jaką taką pewność jakości" Ja się wyleczyłem z takich rozterek. Nie każdy musi podzielać mój pogląd, ale warto o tym wiedzieć.
Daleki jestem od tego by negować, podlinkowane przez Ciebie panele, ale uważam że jakaś szczególna atrakcja to nie jest, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę efektywną wielkość i wagę. Oczywiście nie dla każdego efektywna wielkość i waga będzie miała znaczenie - dla mnie ma. Cały czas wypowiadam się w swoim imieniu i nie mam zamiaru komuś narzucać swojego zdania. Przedstawiam tylko racjonalne argumenty. Wyboru i tak dokona każdy z czytelników tego posta :) Nie znaczy to że nie możemy wymieniac się swoimi obserwacjami/argumentami.
jobi napisał(a):
Ale kwestia jak dany towar jest wyceniany przez celnika pozostaje dla mnie tajemnicą (choć Wielki Brat Google na pewno wie co i jak)

Na podstawie deklaracji na paczce :) Tam należy podać wartość towaru, oraz wartość przesyłki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 01 Kwi 2013 14:40 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 470
niebieski
Pobawię się w moda, i napiszę, że zeszliście z tematu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 01 Kwi 2013 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Wybacz, ale Ty swoje a ja swoje. Piszesz jakieś dziwolągi o dzieleniu mocy przez 4 - wiedza Cię chyba trochę ominęła w tym zakresie...
Producenci podają moc, prąd i napiecie - wszystko to razem jest spójne i zamknięte wzorem P=U*I.
Nie chce Ci się tego poznawać, ok, wolisz iśc na dwór i zapisywać wyniki, Twoja sprawa.
Otóż wychodząc na dwór w tej chwili, mój smartfon pokazuje, że ładuje. Nie wiem, ile czasu to zajmie, może i tydzień - wszak niebo
zachmurzone a wszystko zależy od powierzchni czynnej paneli, sprawności ogniw (porównywalnej we wszystkich ogniwach obecnych
na rynku) oraz niech Ci będzie, sprawności przetwornicy (jak sam piszesz bliskiej 100%).
Na plaży w pełnym słońcu uzyskuję prąd zwarcia 0,66A - ładowanie do pełna trwa około 5 godzin
Moja ładowarka (STARMAX, wygląda podobnie jak ta z linku, waży około 250g) nie ma zestawu akumulatorków, zainwestowałem więc 2 zł na koszyk na 4 paluszki AA, 2 zł w gniazdo USB (które podpinam pod kabel ładujący smartfona) a akumulatorki 2200mAh kupiłem w biedronce. W sumie koszt to 30 zł i mam ładowanie z "zestawu powerbank". Działa doskonale.
Jestem ze swojej ładowarki bardzo zadowolony i polecam ją innym, podobnie jaki i Ty, tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 01 Kwi 2013 19:02 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
jobi napisał(a):
Wybacz, ale Ty swoje a ja swoje. Piszesz jakieś dziwolągi o dzieleniu mocy przez 4 - wiedza Cię chyba trochę ominęła w tym zakresie...
Producenci podają moc, prąd i napiecie - wszystko to razem jest spójne i zamknięte wzorem P=U*I..

Ale zaraz zaraz, nie wciskaj mi słów, których nie wypowiedziałem.
O jakich "dziwolagach i dzieleniu mocy przez 4" piszesz ?
jobi napisał(a):
Nie chce Ci się tego poznawać, ok, wolisz iśc na dwór i zapisywać wyniki, Twoja sprawa..

Ty wierzysz w cyferki, ja sprawdzam organoleptycznie, po to by nie posługiwac się przypuszczeniami lub domysłami.
jobi napisał(a):
Otóż wychodząc na dwór w tej chwili, mój smartfon pokazuje, że ładuje. Nie wiem, ile czasu to zajmie, może i tydzień - wszak niebo zachmurzone a wszystko zależy od powierzchni czynnej paneli, sprawności ogniw (porównywalnej we wszystkich ogniwach obecnych na rynku) oraz niech Ci będzie, sprawności przetwornicy (jak sam piszesz bliskiej 100%).

No i właśnie tym się różnimy. Mnie interesuje ile w praktyce zajmie naładowanie smartfona w takich warunkach, Ciebie zadowala, że ładuje. Ok - kazdy ma jakies kryterium :)
jobi napisał(a):
Moja ładowarka (STARMAX, wygląda podobnie jak ta z linku, waży około 250g) nie ma zestawu akumulatorków, zainwestowałem więc 2 zł na koszyk na 4 paluszki AA, 2 zł w gniazdo USB (które podpinam pod kabel ładujący smartfona) a akumulatorki 2200mAh kupiłem w biedronce. W sumie koszt to 30 zł i mam ładowanie z "zestawu powerbank". Działa doskonale.
Jestem ze swojej ładowarki bardzo zadowolony i polecam ją innym, podobnie jaki i Ty, tyle.

No i to jest konkret, który zadowoli z pewnością osoby o niewygórowanym budżecie i/lub smykałce do majsterkowania. Ja najzwyczajniej nie mam na to ani czasu, ani możliwości, ani umiejętności. Wolę zapłacić za gotowe rozwiązanie.
Nie bedę dewaluował Twojego rozwiązania tylko dlatego, że wykonałes je sam, mniejszym kosztem, staram się tylko dowiedziec od Ciebie o konkretach, które wreszcie podałeś :)
Tak czy inaczej Twoje rozwiązanie sobie notuję. Posłuzy jako wzorcowe rozwiąznie budżetowe. Bardzo chetnie bym się tym pobawił w terenie w trakcie testów porównawczych i nie po to by uznać to czy inne rozwiązanie za lepsze lub gorsze, ale w celach poznawczych. Może kiedyś jak znajde jakies luźne środki pokuszę się o taki zakup ;)
Tymczasem zycze Wesołych Świat (resztki) i nie robie juz OT :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 01 Kwi 2013 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Ech Doczu,

chciałem tylko wskazać kierunek dla poszukujących - jest to wszak wątek o smartfonach i dodatkach dla podróżnika.
Wywołałeś mnie do dyskusji, cytując fragmenty moich wypowiedzi pomieszanych z dziwną retoryką i odwołaniami do rzeczy, o których nie wspominałem typu "powierzchnia 4 cale"' i jakąś niezrozumiałą dla mnie linią myślenia "Goal Zero kontra Reszta Świata".
Pisałeś coś o kłamstwach związanych z zaniżaniem napięcia przez producentów do 1.5V i że wtedy moc spada ponad 3 razy - dla mnie nie do zrozumienia i strawienia.
Wciąż coś pomijasz i żonglujesz wybranymi cytatami - mi się trochę nie chce, bo nie warto i faktycznie coraz bardziej OT.
Ja podałem 2 przykładowe linki - pierwszy dobry do pewnego i szybkiego naładowania smartfona w warunkach oświetlenia zbliżonych do optymalnych, drugi dla urządzenia o mocy, która pozwoli naładować nawet baterię laptopa a smartfon naładuje się tu także przy słabszym oświetleniu (wersja 24W). Wymiary ani waga zestawu nie są jakoś chyba szokujące.
Że ciężki? Cóż, sam stwierdzałeś wielokrotnie, że z niczego nie wyjdzie coś wielkiego.
Konkretnych parametrów Twojego urządzenia jak dotąd nie poznaliśmy ;-)

Kiedy kupuję auto czy dom, biorę pod uwagę wiele parametrów a nawet osobiście testuję, bo to ważna decyzja.
Gdy kupuję laptopa - najpierw długo śledzę testy i opinie w internecie a także kieruję się parametrami no i firmą.
Jak szukam zasilacza czy ładowarki, to najpierw zerkam na tabliczkę znamionową urządzenia - jakie ma ono potrzeby.
Potem znajduję zasilanie o odpowiednich parametrach, jeśli jest drogawe, znowu testuję opinie i jeśli są pozytywne, podejmuję ryzyko zakupu.
Wreszcie dzielę się opinią na ten temat z innymi - zerknij w moje posty, znajdziesz przykłady.
Jakiej to będzie firmy ta ładowarka - tutaj mało się przejmuję, bo po pierwsze - Kyocery, Mitsubishi czy Sony nie szukam, po drugie - firmom typu "Goal" wierzę, że znalazły coś fajnego w Chinach i obrandowały to swoim logo przy zakupie np. 500 szt. - ale niekoniecznie mam ochotę zapłacić za ich starania - sam sobie poradzę z oceną, co warto i za ile.

Fakt - gdybym miał za dużo kasy, dałbym zarobić takim firmom i nie pisałbym nawet komentarzy na forum dla szukających oszczędności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 02 Kwi 2013 05:46 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Chciałbym rozwiac kilka niejasności.
jobi napisał(a):
Wywołałeś mnie do dyskusji, cytując fragmenty moich wypowiedzi pomieszanych z dziwną retoryką i odwołaniami do rzeczy, o których nie wspominałem typu "powierzchnia 4 cale"' i jakąś niezrozumiałą dla mnie linią myślenia "Goal Zero kontra Reszta Świata".

W pewnym momencie faktycznie nastapiło pomieszanie, ponieważ odpisując Tobie odnosiłem się do ładowarki, którą zalinkował jeden z adwersaży (zważ że do pewnego momentu teoretyzowaliśmy, ponieaż było to zanim podałes linki do konkretnych urządzeń) Stąd mowa o 4" panelu.
jobi napisał(a):
Pisałeś coś o kłamstwach związanych z zaniżaniem napięcia przez producentów do 1.5V i że wtedy moc spada ponad 3 razy - dla mnie nie do zrozumienia i strawienia..

W zdaniu:
Doczu napisał(a):
Do tego warto wiedzieć dla jakiego napięcia jest deklarowane te 4W, bo jesli dla 1,5 V to trzeba to podzielić przez 3 z hakiem.

faktycznie przyznaję się do błędu, bo pomyliłem pojemność z mocą.
Miałem na mysli pojemność i sam nie wiem czemu odniosłem się do mocy. Chodziło mi o to, że jeśli pojemność mamy np. 2000mAh dla 1,5 V nalezy ja podzielić przez 3 z hakiem by uzyskać skuteczną pojemność dla ładowania smartfona (ok 5V). Jaki to ma związek z naszą dyskusją - nie pytaj mnie. Nie wiem :ugeek: Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego pomieszałem te kwestie :) Dwie różne sprawy, zupełnie niezwiązane ze sobą. Bije się w pierś i sypię głowę popiołem. Ale nie przyznaję się do słów o jakims kłamstwie i zaniżaniu przez producentów napięcia. Opacznie mnie zrozumiałeś (co być może wynika z mojego pomieszania pojemności z mocą).
Tu miałem na mysli fakt, że do oznaczeń producenta nalezy podchodzić z pewnym dystansem, bo parametry są podawane dla max sprawności urządzenia, a takich w terenie raczej nie mamy szans uzyskać.
Mam nadzieję, że teraz już nie będzie niejasności :)
jobi napisał(a):
Że ciężki? Cóż, sam stwierdzałeś wielokrotnie, że z niczego nie wyjdzie coś wielkiego.
Konkretnych parametrów Twojego urządzenia jak dotąd nie poznaliśmy

Tak zgadza się. Z g...na bicza nie ukręcisz, jednak ja jako turysta plecakowy muszę szukać kompromisów cena/jakośc/waga. Tak już mam, stąd przytyk do wagi, bo podlinkowane przez Ciebie urządzenia do lekkich nie należą. Nie dla kazdego musi być to wada. Natomiast nie zgadzam się z drugim zdaniem że konkretnych parametrów mojego urzadzenia nie znamy. Sa podane w podlinkowanym teście :)
A co do Twojego zestawu - przekonuje mnie on, niemniej ciekaw jestem jak sprawuje się w praktyce. Jesteś może z okolic Śląska lub Zagłębia ? Fajnie byłoby sprawdzić nasze urzadzenia w terenie. Myślę że odbyłoby się to z korzyścią tak dla nas jak i potencjalnych zainteresowanych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 02 Kwi 2013 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
A może taka ładowarka was zadowoli:)
http://think-about.pl/reczna-ladowarka-telefonu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 08 Lip 2013 16:03 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Brodo napisał(a):
Nie wiem co ludzie chcą od Windows Phone'a. Ja tam jestem zadowolony.

Może chodzi o to że taki np. Android jest jednak popularniejszy.
Wsród swoich znajomych, a ok 20 osób jedna ma WP. Reszta to androidy. Tu raczej szukałbym klucza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 16 Sie 2013 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Witam, mam do wyboru Samsung Galaxy Trend oraz iPhone 4. Co lepiej wybrać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 16 Sie 2013 20:49 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Mimo że uważam Androida za najlepszy system na telefon, to chyba wybrałbym iPhone'a w tym zestawieniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 16 Sie 2013 20:58 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 30
Hej,
Sprawa jest jasna jak słońce.
Jeśli już masz wybierać spośród tych dwóch modeli to polecam oczywiście Galaxy Note II.
Kolega ma i bateria wytrzymuje naprawdę długo bo w porywach do dwóch dni (co na smartfony jest dobrym wynikiem), ponadto wyśmienity ekran super amoled (Uwaga! przy nasłonecznieniu i trzymaniu telefonu prostopadle do słońca - zero widoczności, taki już urok amoledów).
Jednak ja ze swej strony polecił bym około 600-700 zł tańszego Samsunga Xcover II. Bardzo wytrzymała bateria, wzmocniona obudowa, dobry ekran. Przy jego zakupieniu zostanie Ci pare stówek na fajną wycieczkę ;)
A co do Note II, wszystko fajnie pięknie, ale jego wielkość może być mało komfortowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 16 Sie 2013 21:05 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Weź iphone, sprzedaj i wybierz sobie to co Ci się podoba, bo raczej kaski Ci starczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 19 Sie 2013 11:39 

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 2
galaxy S3 dobrze mapki chodzą na androidzie!

________________

najlepsze szkoły językowe częstochowa są tutaj


Ostatnio edytowany przez sami, 08 Paź 2013 14:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:42 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 118
galaxy s3 czy note 1?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
JA mam iphona 4, ogólnie telefon ideał, gdyby ta bateria trzymała więcej niż 1,5 dnia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group