Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 09 Sie 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@cccc
faktycznie, istotnej kwestii nie napisałem - rewelacyjnie byłoby gdyby zmieścił się w 700 zł, dobrze gdyby do ok. 1000 zł, z bólem serca max. 1500 zł (aż strach przeliczać ile to biletów na Wizza po 39 zł/szt. :shock: )
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#302 PostWysłany: 09 Sie 2020 19:29 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Jak ma długo trzymać bateria to Samsung M31 lub podobne modele (M21, M31s - to prawie identyczne telefony) z 6000 mAh baterią oraz AMOLED-em.
Ewentualnie - jeśli nie zależy Ci na OLED-owym ekranie to Motorola G7 Power lub G8 Power z baterią 5000 mAh.

Wszystkie w cenie poniżej 1000 zł.


Ostatnio edytowany przez sanchopan, 09 Sie 2020 19:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#303 PostWysłany: 09 Sie 2020 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Raphael zerknij tu i porownaj sobie parametry:

https://www.komputronik.pl/informacje/j ... pic-top-5/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#304 PostWysłany: 09 Sie 2020 19:36 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Te porównania w sklepach - właśnie przede wszystkim w Komputroniku i podobnych - tworzą NIE znawcy, specjaliści, entuzjaści, tylko... sprzedawcy! A oni chcą sprzedać - a nie doradzić dobry telefon.
Może się narażę właścicielom Xiaomi - miałem już trochę modeli. I choć sprzętowo i cenowo dobre, to softy (nawet ten polski "dorabiany") strasznie niedorobione i pełno błędów, cała masa.

Chcesz dobry i rzetelny test - również baterii - to najlepsze i najbardziej wiarygodne są miejsca typu http://www.gsmarena.com

Rzetelny ranking baterii tutaj: https://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=10052#show
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#305 PostWysłany: 09 Sie 2020 19:45 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Oferta niewielkich rozmiarowo telefonów z Androidem nie jest duża, na myśl przychodzi mi Samsung Galaxy A40 - idealny średniak, chyba spełnia większość wymagań (nie wiem tylko czy aparat można określić jako bardzo dobry). Do dostania za 800-900 zł.

Sam posiadam Motorolę One Vision i oprócz ewidentnych zalet (czysty Android, super zdjęcia nocne) są też wady (bateria w podróży znika w niecały dzień - w mieszkaniu ładuję co 2 dni), nie każdemu odpowiadają też nietypowe wymiary (ekran 21:9). Model powoli znika z rynku, w promocjach do dorwania za ok. 800 zł.

Przyzwoitym telefonem w cenie poniżej 1000 wydaje się Huawei P30 Lite, na pewno ma z tych 3 telefonów najlepszą baterię, jest też lżejszy od One Vision. Aparat również posiada tryb nocny, choć nie działa tak szybko jak ten w One Vision. Zdjęcia wyglądają w porządku, ale oglądałem je tylko na ekranie telefonu.

Możesz też zapoznać się z ofertą smartfonów Xiaomi. Raczej nie ma sensu zamawiać z Chin, ceny w ostatnich miesiącach wzrosły, nie wiadomo ile będzie szła przesyłka i dochodzą problemy z gwarancją.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#306 PostWysłany: 09 Sie 2020 20:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11345
Loty: 482
Kilometry: 757 010
p27 napisał(a):
Raczej nie ma sensu zamawiać z Chin, ceny w ostatnich miesiącach wzrosły, nie wiadomo ile będzie szła przesyłka i dochodzą problemy z gwarancją.

Ja sobie kupiłem na aliexpress smartfona "rezerwowego" - w miarę porządne parametry za niecałe 90 USD. Zamówienie 29 maja, wysyłka na początku czerwca - 23 lipca zatrzymanie na kontroli celnej, potrzeba dosłania dokumentacji zakupu. Wypuszczony z kontroli 5 sierpnia. Musiałem dopłacić podatek (78 zł) i jakieś opłaty. 2 miesiące czekania to jednak długo. No i dodatkowe koszty czynią zakup mniej opłacalnym, choć sprzedawca oczywiście na przesyłce wpisuje Phone accesories.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 09 Sie 2020 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Będę kupował w PL, chociażby dlatego, że potrzebuję "na już". W ChRLD dokupię potem gumkę i szkiełko.

Przeglądam ofertę i przeglądam i powolutku skłaniam się do odpuszczenia wymogu "dobry aparat". Na tą chwilę (a przerycie się przez wszystko pewnie mi jeszcze trochę zajmie) jako potencjalne pozycje odnotowałem:
+ Nokia 5.3 - tu jeszcze aparat byłby "akceptowalny"
+ Alcatel 3L 2020 - tanio i dużo RAMu
+ Xiaomi Redmi 9 - jedyny z tańszych Xiaomich, o którym nie trafiłem na złe opinie

Z opinii znalezionych w necie (gł mgsm), wychodziłoby że z tych modeli, które brałem pod uwagę:
- Motorola Moto G7/G8 Power mają mimo dobrych parametrów dużą konsumpcję prądu/małą wydajność baterii
- Galaxy A51 - negat. opinie dot. płynności i baterii
- Galaxy A40 - negat. opinie dot. usterkowości
- Galaxy M21 - grzeje się, zawiesza, zamula
- Redmi Note 8T - zawiesza, zamula
- Mi Note 10 Lite - j/w
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 09 Sie 2020 22:29 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Co do G7/G8 Power - mam i zaprzeczam. Bzdura jakaś.
M21 nie mam - ale mam M31 - też bzdura.

Wszystkie trzymają na poziomie legendarnego - a jakże! też mam! - Lenovo P2 :mrgreen:

...ostatnio jak na 6 dni do Dubaju jechałem, to ładowarki nie potrzebowałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Testy baterii MUSISZ czytać te same - bo jak będziesz czytać w różnych miejscach, to nic to nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 10 Sie 2020 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Raphael napisał(a):

Przeglądam ofertę i przeglądam i powolutku skłaniam się do odpuszczenia wymogu "dobry aparat". Na tą chwilę (a przerycie się przez wszystko pewnie mi jeszcze trochę zajmie) jako potencjalne pozycje odnotowałem:
+ Nokia 5.3 - tu jeszcze aparat byłby "akceptowalny"
+ Alcatel 3L 2020 - tanio i dużo RAMu
+ Xiaomi Redmi 9 - jedyny z tańszych Xiaomich, o którym nie trafiłem na złe opinie


@Raphael raczej wole dolozyc i kupic lepszy model, ale z tych modeli powyzej, wybralbym Nokie, nie ufam Xiaomi, gdyz szpieguje uzytkownikow. ;)

Cytuj:
Nie jest to bowiem pierwszy przypadek, gdy chińska firma sprzedawała swoje telefony w niskich cenach, a wraz z nimi dostarczała oprogramowanie pozwalające szpiegować kupujących.
https://antyweb.pl/xiaomi-sledzi-uzytkownikow/

https://www.chinahandys.net/miui-spyware/

Jesli chodzi o Alcatel 3L to porownywalbym z Nokia 5,3, ktory wykonuje lepsze zdjecia.
Mysle, ze warto przejsc sie do fachowego sklepu, wziac do reki i samemu sprawdzic.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 10 Sie 2020 05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
a takie coś, sam się przymierzam...

https://www.myphone.pl/product/hammer-explorer/
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 10 Sie 2020 08:46 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
-- 10 Sie 2020 08:04 --

p27 napisał(a):
....

Przyzwoitym telefonem w cenie poniżej 1000 wydaje się Huawei P30 Lite, na pewno ma z tych 3 telefonów najlepszą baterię, jest też lżejszy od One Vision. Aparat również posiada tryb nocny, choć nie działa tak szybko jak ten w One Vision. Zdjęcia wyglądają w porządku, ale oglądałem je tylko na ekranie telefonu.

.....


Od 2020r. brak wsparcia Google, czyli nie ma np. Google Maps

To według mnie dyskwalifikuje telefony Huawei jako aparaty dla podróznika 8-)

-- 10 Sie 2020 08:46 --

eskie napisał(a):
a takie coś, sam się przymierzam...

https://www.myphone.pl/product/hammer-explorer/


Wewnętrzna 32 GB, dla podróznika żadna wartość pamięci aparatu do tego za "te pieniądze" 8-) ...minimum 64 czy 128 GB

Polecam za 750-900 Xiaomi 8T 4/128 czy Xiaomi 8 Pro 4/128 w polskim sklepie
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#312 PostWysłany: 10 Sie 2020 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
HAMMER Explorer - podoba mi się jego "pancerność" i duża bateriaa. Ponoć ma tez czuły GPS.
A czy da radę rozszerzyć pamięć kartą?
Co myślicie?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 10 Sie 2020 09:07 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Niby się da, ale takie np Huawei i tak dalej zapisują zaśmiecając pamięć aparatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 10 Sie 2020 15:54 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
dg72 napisał(a):
Od 2020r. brak wsparcia Google, czyli nie ma np. Google Maps

To według mnie dyskwalifikuje telefony Huawei jako aparaty dla podróznika 8-)

Seria P30 to modele z 2019, więc wszystkie aplikacje są.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 11 Sie 2020 02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Raphael daj znac prosze, co w koncu wybrales.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 11 Sie 2020 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@cccc jeszcze nic :) dzisiaj byłem na macaniu i głaskaniu i na tą chwilę obstawiam j/n:
31% Nokia 5.3 (na tego akurat nigdzie nie natrafiłem, więc jest nieobmacany - ale to chyba jedyny ze stawki, który ma czysty Android)
29% Xiaomi Redmi 9 (wygrał macanie ;))
23% Motorola Moto G8 Power (tu kusi bateria)
17% Alcatel 3L 2020 (najtańszy ze stawki
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#317 PostWysłany: 11 Sie 2020 21:16 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
W sensie dopracowania i tzw. "firmowym", to Motorola ma się do reszty jak Maybach do hulajnogi.

Alcatela miałem, co prawda inny model, po pół roku szlag trafił EKRAN(!) który przestał reagować na dotyk, a serwis odmówił i odpowiedział, że cytuję: "przy dużym powiększeniu stwierdzono w okolicach mikrofonu mikroślady wilgoci". I z tego powodu odmówił naprawy... ekranu!

Normalnie Bareja by tego nie wymyślił!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 11 Sie 2020 21:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Motorola to Maybach do tego w tym modelu..... brak NFC, pamięć aparatu 64 GB, bateria 4000 :roll: :lol:

Jedyne co go broni to cena, by był w ogóle kupowany :)

Proponuję któreś w promocji Xiaomi np 8 Pro 4/128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 11 Sie 2020 22:32 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Tak bardzo chciałeś w tym tonie odpowiedzieć, że ci się koleżko pofanzoliło kompletnie z tą baterią 4000 mAh. :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Tak - Maybach, bo wśród fiatów i "reno" jest Maybachem. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 11 Sie 2020 23:07 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Fakt, bateria 5000....przy czym


Ekran 6,4 ", 2300 x 1080 pikseli, Full HD+ Max Vision
Procesor 8-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 665
System operacyjny Android 10
Pamięć RAM 4 GB
Pamięć wbudowana 64 GB
Aparat Tylny 16 Mpix + 8 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix, Przedni 16 Mpix
Komunikacja Wi-Fi, USB, Bluetooth 5.0

Czyli jak też amerykański Ford g wart

Ale każdy kupi... Co wybierze :D


Ostatnio edytowany przez klapio, 12 Sie 2020 15:30, edytowano w sumie 1 raz
Skasowałem opinie z internetu - jak masz ochotę to dodaj swoją
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group