Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lis 2012 22:35 
Awatar użytkownika

Próbuję zakupić bilety w indonezyjskich liniach LionAir.
Niestety rpzy każdej próbie otrzymuję komunikat:
Kod:
Sorry. We were unable to get an authorization for your payment. Please verify your credit cards details and re-enter them below.

Oczywiście wszystkie dane są prawidłowe, próbowałem VISA, MASTERCARD z dwóch różnych banków i efekt zawsze jest ten sam. Kontakt z bankami kończy się informacją, że nie ma żadnych zgłoszeń ze strony LionAir.
Na czym może polegac problem?

#2 PostWysłany: 06 Lis 2012 22:43 

srebrny
1. Spróbuj zapłacić kartą która ma autoryzację 3D Secure (np. karty Citi, BZ WBK)
2. Jak nadal nie przejdzie to bilet kup na miejscu w Indonezji, cena nie powinna być o wiele wyższa niż online.

#3 PostWysłany: 06 Lis 2012 22:49 
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedź.
Sprawdzałem karty Citi i Multibank Aquarius WORLD.

Niestety problem leży gdzie indziej:
http://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic-g294225-i7219-k5328255-Booking_flights_on_Lion_Air_website-Indonesia.html
http://www.tripadvisor.com.sg/ShowTopic-g294225-i7219-k5780567-Booking_with_Lion_Air-Indonesia.html

#4 PostWysłany: 07 Lis 2012 10:36 
Awatar użytkownika

Dobry sposób dla osób kupujących bilety z poza Indonezji:
http://flights.indonesiamatters.com/about/

#5 PostWysłany: 04 Mar 2015 12:41 
Awatar użytkownika

Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Dziś bez problemów zapłaciłem za rezerwację na stronie Thai Lion air kartą kredytową Visa z Pekao SA.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
kamilosixtysix uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 02 Kwi 2016 19:10 

Loty: 87
Kilometry: 252 076
Cały dzisiejszy dzień próbuję kupić bilety na samolot z Bali do Labuan Bajo na stronie LionAir. Próbowałam trzech różnych kart - 2x Mastercard i Visa - i nic, płatności nie przechodzą, a co najśmieszniejsze połączenie, na które próbowałam kupić bilety nagle mega podrożało (tylko to jedno z kilku w ciągu dnia), Mój bank twierdzi, że z ich strony nie ma problemu, poza tym dzisiaj kupiłam też bilety w Airasia na inne loty - bez żadnego problemu. Pisałam do Lionair, ale bez odzewu.
Czy ktoś miał podobny problem z tą linią i może ma jakąś sensowną radę? Z góry dzięki.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 02 Kwi 2016 19:34 

Loty: 791
Kilometry: 744 474
platynowy
Zakup polską kartą na stronie nie tylko Lion, ale także innych indonezyjskich linii jest problematyczny, a najczęściej po prostu niemożliwy.
Nawet na miejscu w ich biurze (akurat Citilink) karta nie przeszła i musiałem biegać wymienić pieniądze.
Szkoda się męczyć.
Lepiej kupić na www.tiket.com - cena jest taka sama, a często trochę niższa niż bezpośrednio w liniach, a płatność przechodzi szybko i bez problemu.
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 02 Kwi 2016 20:03 

Loty: 87
Kilometry: 252 076
Dzięki za wszystkie tak szybkie rady - spróbuję na ticket.com - może da radę
 Relacje PM off
noaxik_pl lubi ten post.

#9 PostWysłany: 02 Kwi 2016 20:06 

platynowy
Na pewno da radę - sam kupowałem.

I to jest "tiket", nie "ticket".

#10 PostWysłany: 20 Cze 2016 16:02 

Sudoku napisał(a):
Na pewno da radę - sam kupowałem.

I to jest "tiket", nie "ticket".

Witam, interesuje mnie dalszy proces odprawy, online czy w "okienku" z bagazem ? Bagaz wliczony w cene ?
 Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.

#11 PostWysłany: 20 Cze 2016 16:11 

platynowy
Odprawa w okienku, na krajówkach w Indonezji bagaż jest w cenie (15 lub 20 kg, teraz nie pamiętam, może też zależeć od linii).

#12 PostWysłany: 02 Lip 2016 01:31 
Awatar użytkownika

Loty: 40
Kilometry: 57 826
HON fly4free
Sudoku napisał(a):
Zakup polską kartą na stronie nie tylko Lion, ale także innych indonezyjskich linii jest problematyczny, a najczęściej po prostu niemożliwy.
Nawet na miejscu w ich biurze (akurat Citilink) karta nie przeszła i musiałem biegać wymienić pieniądze.
Szkoda się męczyć.
Lepiej kupić na http://www.tiket.com - cena jest taka sama, a często trochę niższa niż bezpośrednio w liniach, a płatność przechodzi szybko i bez problemu.

Rozumiem, że płatności na tiket.com normalnie polską kartą a nie np. podpiętą pod Paypal? Może to nie miejsce, ale od razu spytam jak z punktualnością lotów tej linii - oczywiście jeśli leciałeś kilka razy.

#13 PostWysłany: 02 Lip 2016 10:23 

niebieski
Tak, na Tikat.com zapłacisz Polska karta, ale najlepiej załóż jakiego spamowego maila bo zawala cię potem spamem i nijak idzie sie wypisać z ich newslettera.

Co to punktualności lion air to temat rzeka. Jest gdzies osobny wątek, ale ta linia potrafi mieć gigantyczne opoźnienia. Potrafi ale nie musi. Z bali to Yogijakarty leciałem punktualnie, ale z Yogijakarty do Jakarty miałem 6 h opoźnienia i do ostatniej chwili nie było wiadomo gdzie jest samolot i czy w ogóle przyjęci. Jak masz krotki czas na przesiadkę wybierz inna linie, oszczędzisz jakby co bólu głowy i siwych włosów. Pamiętaj tez ze wybuchy wulkanów na jawie dość często paraliżują ruch lotniczy szczegolńie na trasie z Denpasar na jawę. Wtedy czy to lion air czy garuda i tak nic nie poleci.
 Relacje PM off
noaxik_pl lubi ten post.

#14 PostWysłany: 02 Lip 2016 16:33 

platynowy
Lion Air leciałem tylko raz i był punktualnie.

Natomiast znacznie gorsze doświadczenia mam z Citilink. Lot CGK - DPS odbył się z jakimś 2-godzinnym opóźnieniem. Ale najgorszy był brak informacji -po rozkładowym czasie lot zniknął z wyświetlacza, przy bramce też nic nie było wiadomo, ogłaszali wszystko tylko po indonezyjsku.
W drodze powrotnej dla odmiany, siedzieliśmy już w samolocie, gdy nagle wszystko się wyłączyło, a po paru minutach ogłosili, że samolot jest niesprawny i nie poleci. Na szczęście obok stał inny i przepakowanie bagaży oraz ponowny boarding poszedł im całkiem sprawnie. Przylecieliśmy do Dżakarty ok. godzinę później.

#15 PostWysłany: 02 Lip 2016 20:37 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Nasz kierunek to Sumatra, czyli zakładam, że ryzyko paraliżu ruchu lotniczego ze względu na aktywność wulkanów zdecydowanie niższe niż na Jawie i na wschód od niej. Ogólnie planujemy kilka lotów, w tym Dżakarta - Padang (Lion Air, Batik Air lub Garuda). Godzinowo najbardziej pasują Lion Air lub Batik Air W sumie Batik to spółka córka Lion'a to wychodzi prawie na to samo, pytanie czy też miewają takie problemy z punktualnością?

#16 PostWysłany: 02 Lip 2016 21:19 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
złoty
Niestety miewają problemy (przynajmniej tak było jak my byliśmy w zeszłym roku).

Jak Cię stać leć Garudą. Jest pewniejsza a i bilety możesz kupić bez problemu na stronie linii polską kartą.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 02 Lip 2016 21:48 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Stać nas na Garudę, zwłaszcza że w typ przypadku różnica w cenie to ok. 25-40 zł. Natomiast chcielibyśmy wylecieć w miarę szybko, zeby w Padang zdążyć jeszcze wyjść na miasto i coś zjeść. Jeśli Lion/Batik dałyby radę bez opóźnień to lądujemy ok. 20:40, Garuda godzinę później. No i mam teraz do przemyślenia... :?

#18 PostWysłany: 05 Lip 2016 17:36 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mam dodatkowe pytanie o tiket.com - czy używając polskiej karty wybieraliście PLN i ściągało z karty tyle złotówek co na ekranie czy jednak ściągają w lokalnej walucie, czyli wchodzą jeszcze kwestie bankowych przewalutowań - z IDR na EUR i potem z EUR na PLN?

-- 05 Lip 2016 17:38 --

Pytam bo mogę w razie czego użyć karty EUR.

#19 PostWysłany: 05 Lip 2016 21:18 

platynowy
Jest przewalutowanie, kwoty w złotówkach są tylko orientacyjne.

Kasują albo w IDR albo w USD, w tej chwili nie pamiętam.

#20 PostWysłany: 06 Lip 2016 11:33 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Pierwszy zakup (na wszelki wypadek najtańszy bilet) zrealizowany. Polska karta bez problemu przyjęta, eticket szybko przesłany na maila. Kasują w IDR czyli trzeba liczyć się z podwójnym przewalutowaniem.

Natomiast ciekawostka - przed płatnością pojawiła się informacja, że cena się zmieniła. Miałem zapłacić 765400 IDR (taka sama cena na tiket.com i na stronie Lion Air) a zapłaciłem ostatecznie 704000 IDR. Nie wiem czy to jakiś bonus na powitanie przy rejestracji czy coś innego (mają jakiś system Tix points). Zobaczę jak będzie przy następnej rezerwacji i podzielę się informacją.

[ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], peta oraz 12 gości