Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski.
Twisto - coś jak karta kredytowa , wydawana przez czeski fintech, warte zainteresowania - niestety zmiana warunków od 14 września - oferta traci na atrakcyjności.

[ 2550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128  Następna
Autor Wiadomość
#2521 PostWysłany: 18 Mar 2021 16:53 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak mnie zastanawia, czy po wygaśnięciu obecnie posiadanej karty do konta walutowego z TMUB nie będzie możliwości jej odnowienia? Czy dotyczy to tylko nowych klientów?

#2522 PostWysłany: 18 Mar 2021 17:01 

niebieski
A gdzie cinkciarz!!!!!

Ostatnio edytowany przez dmirstek, 19 Mar 2021 10:21, edytowano w sumie 1 raz
polepszenie czytelności poprzez skasowanie cytatu - pełnego wikiposta
 Relacje PM off  

#2523 PostWysłany: 19 Mar 2021 19:56 
Moderator forum

@seal
Powyższe uwagi wydają się słuszne. Warto dopisać też Zen, bunq, Vivid, DiPocket i Igorię.

Jak już będziesz miał ostateczną wersję to napisz mi priv wtedy przeniosę ją do wikiposta.
 Relacje PM off  

#2524 PostWysłany: 27 Mar 2021 17:37 

Loty: 149
Kilometry: 196 315
HON fly4free
Pytanie do osób posiadających Konto Jakże Osobiste - Alior Bank. Jedną z korzyści do wyboru jest ubezpieczenie w podróży zagranicznej. Nie mogę się nigdzie doczytać czy wymaga ono jakiejś dodatkowej aktywacji, w stylu (jak np. w Millenium) dokonania płatności za granicą żeby zaczęło działać. Czy po prostu ono działa jak ubezpieczony wyjedzie za granicę. Ktoś się orientuje?

#2525 PostWysłany: 05 Kwi 2021 17:01 

Loty: 112
Kilometry: 244 773
platynowy
@tomeko12: czy aby na pewno? ja kojarzę że doliczano 3-3,5% za taką transakcję...
 Relacje PM off  

#2526 PostWysłany: 05 Kwi 2021 19:54 

Loty: 141
Kilometry: 380 141
niebieski
@tomeko12 wystarczy wejść na https://www.ing.pl/indywidualni/karty/k ... kalkulator żeby przekonać się, że to nieprawda.
 Relacje PM off
seal lubi ten post.

#2527 PostWysłany: 05 Kwi 2021 20:10 

Ok, chodziło mi o karty kredytowe:
Dla karty Visa, Visa Classic, Złotej i Visa Infinite kwota transakcji w walucie obcej jest przeliczana na PLN przez organizację płatniczą Visa.
Nie pobieramy opłaty za przewalutowanie transakcji.
 Relacje PM off  

#2528 PostWysłany: 13 Kwi 2021 18:17 
Awatar użytkownika

Loty: 84
Kilometry: 74 937
niebieski
Pytanie do osób co mają Millennium MC Gold Credit z ubezpieczeniem Generali i Santander Visa Platinum Credit z ubezpieczeniem Aviva.
Posiadam obie karty, które ubezpieczenie będzie lepsze w podróży? Kierunek Egipt - Hurghada poprzez Itakę/Coral via Wakacje.pl i rozmyślam nad AXA Komfort z KR. Warto dokupić czy lepiej polegać na ubezpieczeniu kartowym^^?
Jak wygląda kwestia rozliczenia się z lekarzem na miejscu? Wiem że z AXA odbywa się to bezgotówkowo a jak sprawa ma się z Generali od Millennium i z Aviva od Santandera? Najpierw Ja wykładam a później mi zwracają?
 Relacje PM off  

#2529 PostWysłany: 14 Kwi 2021 06:51 

niebieski
ibartek napisał(a):
darmowa karta wirtualna w EUR lub USD w mBanku

https://www.mbank.pl/indywidualny/karty ... we/ekarta/

Sorki, że trochę odkopuję, ale jakby ktoś się zastanawiał jak rozliczane są wirtualne karty mBanku w EUR i USD (na stronie mBanku tej informacji nie znalazłem) to informuję, że transakcje dokonane w tych walutach są rozliczane po kursie Visy, ale z dnia dokonania transakcji, a nie jej rozliczenia (a np. chyba Visa Świat mBanku rozliczana jest po kursie zaksięgowania na koncie, a nie po kursie z dnia dokonania transakcji).

#2530 PostWysłany: 14 Kwi 2021 10:28 
Moderator forum

Raczej jedne i drugie są rozliczane tak jak podaje kalkulator na stronie Visy, tj. Stawki obowiązują na dzień przetworzenia transakcji przez Visa; może on różnić się od faktycznej daty transakcji..

Dla innych walut niż waluta znajdująca się w nazwie eKarty oraz PLN, prowizja to 3%.
 Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.

#2531 PostWysłany: 15 Kwi 2021 20:18 

niebieski
No i właśnie już nie wiem, bo dzisiaj rozliczyło mi transakcję w USD, a kurs z visy wzięto... Z dnia poprzedniego!

#2532 PostWysłany: 15 Kwi 2021 20:24 
Moderator forum

Teraz sobie przypominam, że również tak miałem. Widocznie VISA przetwarza dzień przedtem niż mBank zaksięguje.
 Relacje PM off  

#2533 PostWysłany: 15 Kwi 2021 21:51 
Awatar użytkownika

srebrny
witekkowal napisał(a):
No i właśnie już nie wiem, bo dzisiaj rozliczyło mi transakcję w USD, a kurs z visy wzięto... Z dnia poprzedniego!
Miałem to samo z Mastercard Platinum pkobp. Zgłaszałem reklamacje bo nie wiedziałem czemu przeliczyli mi po zawyżonym kursie. Odpowiedź mnie zamurowała, brzmiała mniejwięcej: Uprzejmie informujemy że transakcja została przeliczona po kursie z dnia 28.01(płatność była 29go) Może pan zgłaszać sprawę do rzecznika klienta i gdzie tylko pan jeszcze chce.

Ostatnio edytowany przez onufry_z, 15 Kwi 2021 23:00, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.

#2534 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:50 
Moderator forum

W Pekao SA tobym się nie zdziwił, oni księgują już w momencie płatności. PKO BP też czy normalnie zakłada blokadę i robi księgowanie później?
 Relacje PM off  

#2535 PostWysłany: 15 Kwi 2021 23:00 
Awatar użytkownika

srebrny
Transakcja była 29.01, rozliczenie 30.01 a przeliczenie kursu z 28.01.
 Relacje PM off  

#2536 PostWysłany: 16 Kwi 2021 08:04 

platynowy
@ume: PKO BP robi blokadę i rozlicza po czasie. Z banków to tylko PeKaO SA księguje od razu a jeszcze ma jakieś czasowo odświeżane kursy - często jest tak, że jak w ciągu dnia bardzo wzrósł kurs to można załapać niższy niż altualny.

@onufry_z: pytanie jeszcze o strefy czasowe i gdzie to jest rozliczane... bo inaczej to podróże w czasie. 😀
 Relacje PM off  

#2537 PostWysłany: 16 Kwi 2021 09:05 

niebieski
W przypadku mBanku nie mam nic przeciwko zasadom rozliczania, ale chciałbym, żeby była jednoznaczna informacja w regulaminie.
Bo raz Transakcja jest rozliczna po kursie visy z dnia dokonania transakcji, a raz z dnia przed rozliczeniem Transakcji.
Visa świat mBanku jest ok rozliczana, bo po kursie na dzień rozliczenia Transakcji.

#2538 PostWysłany: 16 Kwi 2021 11:46 
Awatar użytkownika

srebrny
seal napisał(a):
@onufry_z: pytanie jeszcze o strefy czasowe i gdzie to jest rozliczane... bo inaczej to podróże w czasie. 😀

Fuerteventura czyli godzina różnicy z naszym czasem. Płatność była 29.01 około godziny 18tej czyli conajmniej 17 godzin po tym jak w Polsce 28 styczna się skończył.
 Relacje PM off  

#2539 PostWysłany: 16 Kwi 2021 11:52 

platynowy
@onufry_z : a jakie mamy pewności że inne strefy czasowe nie były zaangażowane. Tak to teraz gdybanie ale temat ciekawy.
 Relacje PM off  

#2540 PostWysłany: 16 Kwi 2021 12:03 
Moderator forum

No to bajzel w mBanku na całego jak widzę, choć w PKO też nie lepiej. Najgorsza rzecz to gdy nie ma jasności i stabilności w zasadach korzystania z usług.
 Relacje PM off  

[ 2550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Chan, CommonCrawl [Bot], curl [Bot], jasiub, kazudoki oraz 1 gość