Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#2461 PostWysłany: 23 Paź 2020 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktoś może mi - w skrócie bądź nie - powiedzieć, jakie N26 ma korzyści w stosunku do karty wielowalutowej Alior Kantor?

Mam obecnie N26, mam też konto Alior Kantor do którego nie mam karty. Nie mieszkam już w strefie euro (gdzie N26 było przydatne ze względu na kilka darmowych wypłat w miesiącu z bankomatów ), konto osobiste (i kartę w PLN do niego) & firmowe też mam w Alior (więc i tak z nimi współpracuję). Z N26 prawie już nie korzystam, i chętnie bym się konta & karty pozbył. Ale może o czymś nie wiem i warto N26 sobie zostawić?
Choć, wydaje mi się, że poza wyjazdami do krajów egzotycznych (gdzie N26 ma pewnie lepsze exchange rates), szczególnej korzyści z N26 nie mam?

z góry dzięki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2462 PostWysłany: 23 Paź 2020 16:32 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
@rw30
Ja dostrzegam trzy różnice:
1. karta Alior Kantoru jest dobra tylko gdy trzyma się na niej euro lub walutę danej płatności, jeśli trzyma się złotówki to rozbój w biały dzień
2. w strefie euro, z kartą N26 nie ryzykuje się nacięciem się na DCC, za to kartę Aliora zawsze rozpoznają jako polską i czasem chcą na siłę przeliczyć po bardzo złym kursie na złotówki
3. poza tym Alior jest awaryjny, za to w N26 poza błędami samej w aplikacji nie spotkałem się z ogólną awarią.

Jeśli chodzi o kraje spoza strefy euro, to jeden i drugi bank przeliczają po kursach MC.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2463 PostWysłany: 23 Paź 2020 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
No i jest niemieckie konto w N26.
Czasami to się może przydać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2464 PostWysłany: 23 Paź 2020 16:45 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Też fakt, choć karta niekoniecznie niemiecka, ja mam słowacką :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2465 PostWysłany: 25 Paź 2020 14:17 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Platnosci na samoobslugowych stacjach benzynowych w Austrii N26 dziala. Z Aliorem to sie tyle nabujalem ze olalem ta kartę i uzywam tylko N26 do tego. Poza tym w zeszlym roku na granicy Rumunsko-Bulgarskiej musialem zapłacić karta za przejazd przez most. Alior zostal odrzucony a N26 zadziałał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2466 PostWysłany: 26 Paź 2020 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ume napisał(a):
@rw30
Ja dostrzegam trzy różnice:
1. karta Alior Kantoru jest dobra tylko gdy trzyma się na niej euro lub walutę danej płatności, jeśli trzyma się złotówki to rozbój w biały dzień
2. w strefie euro, z kartą N26 nie ryzykuje się nacięciem się na DCC, za to kartę Aliora zawsze rozpoznają jako polską i czasem chcą na siłę przeliczyć po bardzo złym kursie na złotówki
3. poza tym Alior jest awaryjny, za to w N26 poza błędami samej w aplikacji nie spotkałem się z ogólną awarią.

Jeśli chodzi o kraje spoza strefy euro, to jeden i drugi bank przeliczają po kursach MC.



ok dzięki za ten wpis.
Myślę sobie że jednak sobie zostawię to N26 - just in case. Wszystkie pozostałe karty ( w tej chwili tylko PLNowa zwyczajna do osobistego, wkrótce również kredytówka) będę miał od Aliora (w tej chwili mam jeszcze debetówkę i kredytówkę w euro od hiszpańskiego ING direct, ale z tego też będę rezygnował), więc na wszelki wypadek zostawię sobie jedną od innego dostawcy usłg.

ad.1 ja akurat, pomimo mieszkania w PL ciągle zarabiam w € i większośc kasy mam w € i tak, więc to akurat nie problem
ad.2 z ciekawości - czy często się to zdarza?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#2467 PostWysłany: 26 Paź 2020 02:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
hej sluchajcie wydaje mi sie, ze dla tych co moga rozsadne jest posiadanie konto poza polskim systemem bankowym.
niby jest stabilny i w ogóle,
ale czasy sa conajmniej dziwne, nie wiadomo jak sie skonczy ta cala historia z covidem, lockdownami, drukowaniem pieniedzy itd....
Grecy i Cypryjczycy tez wierzyli w swoje banki, a sami wiecie jak bylo, ograniczenia przy wyplatach z bankomatow itd....

ale to tylko takie moje male widzimisię :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2468 PostWysłany: 26 Paź 2020 03:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jestem podobnego zdania, co @michcioj, a nawet w ramach większej dywersyfikacji radzę pomyśleć o czymś poza UE. W końcu nie tak dawno na Europejskim forum ekonomicznym założono, że do 2030 nie będziemy nic posiadać, a i tak będziemy szczęśliwi (a niech ktoś spróbuje nie być szczęśliwy, to placówki uszczęśliwiające posłużą pomocą). Wisienką na torcie jest fakt, że już teraz prywatność jest dobrem luksusowym.

https://www.weforum.org/agenda/2016/11/ ... at-that-is
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#2469 PostWysłany: 26 Paź 2020 09:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
rw30 napisał(a):
ume napisał(a):
@rw30
2. w strefie euro, z kartą N26 nie ryzykuje się nacięciem się na DCC, za to kartę Aliora zawsze rozpoznają jako polską i czasem chcą na siłę przeliczyć po bardzo złym kursie na złotówki

ad.2 z ciekawości - czy często się to zdarza?


Z mojego doświadczenia w Austrii i płn. Włoszech - na tyle często, że trzeba na to stale uważać. Statystyk nie robiłem, ale z tego co pamiętam, to codziennie lub prawie codziennie się pojawiało.
A może się zdarzyć, że sprzedawca wybierze DCC za ciebie. Było opisywane na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#2470 PostWysłany: 16 Lis 2020 19:38 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 16
UWAGA!!! bank Santander oszukuje klientów twierdząc,że nie ma opłat za przewalutowanie przy karcie kredytowej Mastercard World .
Przewalutowanie niby wynosi 0% ale liczą transakcje w innej walucie po kursie dewizowym banku, który jest dużo wyższy niż w kantorze.
Właśnie sie o tym dowiedziałem kupując bilety w euro. Jedna transakcja (zakup biletów lotniczych) i jestem lżejszy o 300 PLN. Oczywiście konsultantka gdy zamawiałem kartę i pytałem wnikliwie o wszystko twierdziła twardo,że żadnych opłat przy płatności w obcych walutach nie ma i mogę sobie płacić za granicą jak chcę.

Do tego ich ubezpieczenie, które jest gratis przy płatności za podróż tą kartą posiada koszty leczenie jedynie do 20 tys. euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2471 PostWysłany: 16 Lis 2020 19:47 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
To zgłoś reklamację, rozmowy sprzedażowe są nagrywane.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#2472 PostWysłany: 16 Lis 2020 19:50 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Mimo wszystko wypadało by zajrzeć przed do Tabeli opłat, bo potwierdza się jej otrzymanie

Ale reklamacja wskazana, a nuż....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2473 PostWysłany: 16 Lis 2020 20:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Ale, co tu reklamować? Mają dobrego copywritera:
Cytuj:
Opłata za przewalutowanie transakcji zagranicznej dokonanej w walucie innej niż PLN 0 zł

Opłaty jako takiej nie ma, a kurs mogą sobie mieć taki jaki mają... Niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2474 PostWysłany: 16 Lis 2020 20:11 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Nie ma nigdzie nic po jakim kursie :) ;)
Ciekawe... Nowe standardy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2475 PostWysłany: 16 Lis 2020 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Niezła wajha... rozumiem dla szaraka taka ściema, ale przecież klient premium nie może być idiotą i potrafi liczyć :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2476 PostWysłany: 16 Lis 2020 20:48 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@barson - nie doczytałeś warunków. Nie ma opłaty za przewalutowanie, ale stosuje się kurs banku (dostępny na stronie).

Fragment regulaminu kart:
Cytuj:
6. Transakcje w walucie innej niż PLN dokonane kartami:
a) Mastercard:
 w EUR - są przeliczane na PLN po Kursie Banku (kursie sprzedaży dewiz z dnia wprowadzenia transakcji do systemu Banku);
 innej niż EUR – są przeliczane na EUR po kursie obowiązującym w systemie Mastercard w dniu rozliczenia transakcji przez Mastercard a następnie są przeliczane na PLN po Kursie Banku (kursie sprzedaży dewiz z dnia wprowadzenia transakcji do systemu Banku);
Góra
 Profil Relacje PM off
wz111 lubi ten post.
 
      
#2477 PostWysłany: 17 Lis 2020 09:04 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Nie rozumiem o co to bicie piany. Każdy bank sam ustala po jakim kursie przelicza transakcje i nie Santander jedyny brak prowizji odbija sobie w tabeli kursowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2478 PostWysłany: 17 Lis 2020 09:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
barson napisał(a):
UWAGA!!! bank Santander oszukuje klientów twierdząc,że nie ma opłat za przewalutowanie przy karcie kredytowej Mastercard World .
Przewalutowanie niby wynosi 0% ale liczą transakcje w innej walucie po kursie dewizowym banku, który jest dużo wyższy niż w kantorze.
Właśnie sie o tym dowiedziałem kupując bilety w euro. Jedna transakcja (zakup biletów lotniczych) i jestem lżejszy o 300 PLN. Oczywiście konsultantka gdy zamawiałem kartę i pytałem wnikliwie o wszystko twierdziła twardo,że żadnych opłat przy płatności w obcych walutach nie ma i mogę sobie płacić za granicą jak chcę.

Do tego ich ubezpieczenie, które jest gratis przy płatności za podróż tą kartą posiada koszty leczenie jedynie do 20 tys. euro


Jeśli szukasz karty z przewalutowaniem po kursie organizacji, to MasterCard Platinum z PKO BP ci to zapewni. Taki lekki off, ale warto przypomnieć, że są karty z normalnym przewalutowaniem
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2479 PostWysłany: 17 Lis 2020 12:49 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Ale też dużo gorsze warunki bezpłatności ma ta Platinum P-ko BP, o PP nie wspominam.

@ume jako moderator wypadałoby dodać, że jak jest nagrane, że po kursie organizacji MC to reklamację ten jeden raz @barson należy złożyć
Góra
 Profil Relacje PM off
ume lubi ten post.
 
      
#2480 PostWysłany: 08 Gru 2020 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 249
Od 1 marca Mastercard World Elite z mBanku drożeje z 900 na 1200/1500 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
lupino05 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group