Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#2501 PostWysłany: 09 Gru 2020 11:19 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Właśnie ta opłata 600zł bez możliwości zwolnienia (str. 15) powoduje dla mnie (subiektywnie) "upadek" atrakcyjności WE MC z mB.
Ale na szczęście mamy PKO i ich Visę ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 09 Gru 2020 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2502 PostWysłany: 09 Gru 2020 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Wiadomo czy karty dla których okres rozliczeniowy przypada na styczeń będą jeszcze darmowe do końca 2021 roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2503 PostWysłany: 14 Gru 2020 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Za późno na edycję. Dopiero teraz zauważyłem, że opłata za karty dodatkowe wchodzi rok później, czyli od 1.03.2022 r.
Czyli spokojnie można jeszcze do końca przyszłego roku szukać zastępstwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2504 PostWysłany: 21 Gru 2020 11:36 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
To na co zmieniamy?
Mam kilka kart dodatkowych w mbanku ze względu na PP. Teraz bez sensu będzie dla mnie tam zostać z uwagi na brak możliwości zwolnienia z opłaty 600 za kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2505 PostWysłany: 28 Gru 2020 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Zastanawiam się jaką kartą najkorzystniej wypłacać z bankomatu, w weekend, pozaunijne waluty niemające swoich kont w Revolut?
Konkretnie chodzi mi o denary macedońskie (MKD).

Co polecacie?

Rozwiązania, jakie przychodzą mi do głowy:
a) Cinkciarz: przewalutowanie po kursie Visa, limit 800 zł/msc
Cytuj:
§ 5 ust. 8.4
W przypadku dokonywania Transakcji Płatniczej Kartą w walucie, dla której Conotoxia nie prowadzi Rachunku, Transakcja dokonywana jest w ciężar Rachunku prowadzonego w Walucie Karty. Przeliczenie kwoty Transakcji z Waluty transakcji na Walutę Karty odbywa się po kursie Visa z dnia rozliczenia transakcji przez Visa.
https://cinkciarz.pl/files/regulamin/regulamin_wydawania_i_korzystania_z_kart_platniczych.pdf

Cennik (https://cinkciarz.pl/files/pdf/cennik-karty.pdf) też wygląda ok.

b) chodzi mi po głowie Kantor Alior... ale jakoś nie potrafię znaleźć potwierdzenia w ich dokumentacji. Kiedyś karta debetowa w USD dawała możliwość darmowej wypłaty (tylko 1 w miesiącu niestety) i przeliczania po kursie MC. Gdy będę potrzebował denary, nie będę już miał KD w USD, ale pewnie wezmę ich wielowalutową: tam wciąż 1 wypłata/msc jest gratis... tyle, że nie dokopałem się jak z przewalutowaniem.

Revolut odpada, bo dowaliłby weekendową prowizję, debetówka z Getinu 4,5% prowizji :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2506 PostWysłany: 28 Gru 2020 21:17 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Nadpłacanie MasterCard Platinum PKO BP, wypłata poza granicami polski bez prowizji i opłaty, przeliczanie po kursie mc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2507 PostWysłany: 28 Gru 2020 21:23 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
Raphael napisał(a):
Zastanawiam się jaką kartą najkorzystniej wypłacać z bankomatu, w weekend, pozaunijne waluty niemające swoich kont w Revolut?
Konkretnie chodzi mi o denary macedońskie (MKD).

Co polecacie?


pekao
noble
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2508 PostWysłany: 28 Gru 2020 21:24 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
N26, bnc10, Vivid.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#2509 PostWysłany: 28 Gru 2020 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Nie: n26 nie daje bezprowizyjnych wypłat poza eurozoną, vivid nie wiem, ale chyba jest płatny jako taki, bnc10 ma limity wypłat
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#2510 PostWysłany: 29 Gru 2020 02:00 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Raphael napisał(a):
Zastanawiam się jaką kartą najkorzystniej wypłacać z bankomatu, w weekend, pozaunijne waluty niemające swoich kont w Revolut?
Konkretnie chodzi mi o denary macedońskie (MKD).

Co polecacie?

Rozwiązania, jakie przychodzą mi do głowy:
a) Cinkciarz: przewalutowanie po kursie Visa, limit 800 zł/msc
(...)

b) chodzi mi po głowie Kantor Alior... ale jakoś nie potrafię znaleźć potwierdzenia w ich dokumentacji. Kiedyś karta debetowa w USD dawała możliwość darmowej wypłaty (tylko 1 w miesiącu niestety) i przeliczania po kursie MC. Gdy będę potrzebował denary, nie będę już miał KD w USD, ale pewnie wezmę ich wielowalutową: tam wciąż 1 wypłata/msc jest gratis... tyle, że nie dokopałem się jak z przewalutowaniem.

W Alior Kantorze będzie jedna darmowa wypłata z przewalutowaniem EUR-MKD po kurcie MasterCard.

Możesz pomyśleć o zwykłym Aliorze - Konto Jakże Osobiste z 2 włączonymi korzyściami: Bezpłatne bankomaty za granicą i Płatności kartą bez kosztów przewalutowania. Jest to opcja darmowa i w odróżnieniu od Kantoru wystarczy mieć PLN na koncie, nie ma też limitu darmowych wypłat w miesiącu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#2511 PostWysłany: 21 Sty 2021 09:37 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Jak rozumiem to w tym przypadku muszę mieć na koncie € aby móc wypłacić denary?
Czy jak będę miał tylko PLN to nie wypłacę, czy też zostanie to zrobione po innym kursie niż MC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2512 PostWysłany: 18 Mar 2021 12:58 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
Jak karte polecacie na podróże bo to co zrobił revolut jest s....https://www.cashless.pl/9618-Revolut-Kanada-Polska-IBAN
Ja z rezygnowałem już z tej firmy czoraj.
Co polecacie myslałem nad cinckiarz .
MOże macie jakies propozycje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2513 PostWysłany: 18 Mar 2021 13:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@lukasz.zst: konto przekorzystne w PEKAO S.A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2514 PostWysłany: 18 Mar 2021 13:13 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Jeśli to ma być karta do podróży, to w zasadzie rachunek prowadzony w polskim banku nie jest do niczego potrzebny, skoro bez prowizji można wpłacić na Revo kartą debetową.
Natomiast, moim zdaniem, nigdy nie nadawał się jako główny rachunek i główna karta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2515 PostWysłany: 18 Mar 2021 13:55 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
uzywam curve i na razie bez zastrzezen, nie trzeba trzymac salda albo doladowywac jakiegos prepaidowego konta, tylko sciaga na biezaco. problem jest/byl tylko ze zwrotami.

revolut z kazdym nowym update'em apki robi sie coraz mniej przyjazny. teraz zrobili dodatkowa weryfikacje mailem, jak chcesz podejrzec dane karty. nie wiem po co.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2516 PostWysłany: 18 Mar 2021 14:22 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
a co myslicie na temat cinkciarz lub twisto ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2517 PostWysłany: 18 Mar 2021 14:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ja wczoraj się zarejestrowałem na cinkciarzu i zamówiłem kartę wielowalutową (do końca marca wydają bezpłatnie). Z revo nie rezygnuję, używam też kart Kantoru Aliora (mam też konto w samym Aliorze, więc mogę szybko zasilać przelewem), ale im więcej opcji, tym większa elastyczność i zawsze coś jest w odwodzie. Natomiast na sprawdzenie karty cinkciarza przyjdzie czas w kwietniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2518 PostWysłany: 18 Mar 2021 14:52 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Aktualizacja mojego cyklicznego posta o dostępnych atrakcyjnych kartach do płatności walutowych/zagranicznych.

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta kredytowa Visa Infinite z ING - karta rozliczna po kursie VISA, ubezpieczenie podróżne (np. koszty leczenia na 3 mln EUR), Priority Pass bez limitu wejść dla właściciela i 20 bezpłatnych wejść na rok dla gości
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.
Karta debetowa Citi Priority - rozliczana z lokalnej waluty do EUR - zatem trzeba zapewnić środki na koncie w EUR. Jednakże jest chwalona jako bardzo niezawodna.
Karta debetowa Moja Karta PREMIUM - do Moje Konto Premium w BNP Paribas - warunkiem aby konto/karta była za 0 PLN jest wpływ 10000 PLN na konto miesięcznie, może być ping-pong
Karta kredytowa Visa Platinum w BNP Paribas

Poza tym:
Karty walutowe T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek - marka znika z rynku, nie można otrzymać nowej karty.
Karta wielowalutowa kantoru Alior - do tego jest oddzielny wątek.
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski, rozliczenie Mastercard z konta w EUR.
Twisto - coś jak karta kredytowa ale wydawana przez czeski fintech,

Zmiany: dodanie nowy kart debetowej i kredytowej z Banku BNP Paribas.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2519 PostWysłany: 18 Mar 2021 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@seal
Takie dwa szczegóły:
- Envelo teoretycznie już nie ma, od niedawna wszystko jest pod jedną marką Banku Pocztowego
- tak samo T-mobile, który został wchłonięty przez Alior


Ostatnio edytowany przez blak 18 Mar 2021 15:54, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2520 PostWysłany: 18 Mar 2021 15:53 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Nie ma już marki T-Mobile, to jest teraz Alior
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group