Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3682 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#1321 PostWysłany: 26 Wrz 2017 11:29 

No właśnie - co kto lubi :)

Niby jest sporo tych rozwiązań, ale mnie brakuje jednego - PRAWDZIWEJ wielowalutowej karty. Te obecne, obsługują tylko podstawowe waluty, a chciałbym coś z szerszym zakresem - JPY, CNY, itp...
Nie chodzi mi o rozwiązania typu Revolut, tylko coś na zasadzie kantoru - zakładam rachunek w XXX, kupuję XXX w Walutomacie, czy tam Kantorze i mogę ich używać z kartą o walucie rozliczeniowej XXX. Niby MasterCard ma coś takiego o nazwie Cash Passport, ale u nas chyba nie jest dostępny :/
Góra
 PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#1322 PostWysłany: 26 Wrz 2017 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
A po co Ci coś takiego skoro masz karty Aliora USD z przewalutowaniem walut po kursie MasterCard? Żaden kantor nie będzie w stanie zaoferować Ci tak korzystnych kursów jak MC, a na dodatek nie trzeba z powrotem po wyjeździe wymieniać resztek egzotycznych walut...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1323 PostWysłany: 26 Wrz 2017 11:48 

Bo mam (przykładowo) sporo waluty która została mi po wyjeździe, którą mogę wymienić w kantorze, albo wpłacić na odpowiedni rachunek i skorzystać z niej kiedy będę potrzebował.
Góra
 PM off  
      
#1324 PostWysłany: 26 Wrz 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
-- 26 Wrz 2017 11:55 --

Krupier napisał(a):
Dlatego też większą kasę trzymam w Aliorze, a Walutomatem wymieniam przelewem więc kasa jest u nich ile, kilka minut jeśli nie krócej?
Nie potrzebuję nigdy wymieniać by mieć w parę minut więc w sumie dla mnie to nie problem.
Co kto lubi, dobrze, że mamy tyle rozwiązań. :)

Jest kilka minut do czasu jak wszystko działa OK. Jak przestanie to można czekać na przelew zwrotny do świętego Dygdy. BFK nie obejmuje a kapitału własnego bodaj 3 mln mają. Na zaległości podatkowe i pracownicze pewnie by nie starczyło a ty będziesz w 7 grupie kolejności zaspakajania roszczeń u syndyka. W Amber Gold też do pewnego czasu działało. Jak ktoś potrzebuje 100 euro wymienić to można machnąc ręką. Przy poważnych kwotach juz bym się zastanowił.
Parę minut czekania akurat mi robi różnicę, bo zwykle te pieniądze wysyłam dalej przelewem do zagranicznego banku i nie muszę czekać pól godziny ani sprawdzać czy już wpłynęły.
Do tego w Alior Kantorze mam darmowe przelewy zagraniczne. Dla mnie przydatne i wygodne.
Oczywiście nie namawiam bo mi za reklamę nie płacą. Co kto lubi właśnie. U mnie działa też pewna bezwładność. Założyłem, a skoro nie widzę jakichś znaczących korzyści gdzie indziej to po co kombinować. Mi sie wygodnie korzysta. Innych nie namawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1325 PostWysłany: 26 Wrz 2017 17:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Kolejna zaleta Kantoru Aliora, to możliwość darmowej wpłaty i wypłaty waluty w gotówce, kasa dostępna od razu po wpłacie w Kantorze Aliora, albo chwilę później na koncie w T-mobile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1326 PostWysłany: 26 Wrz 2017 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Anonymous napisał(a):
Niby jest sporo tych rozwiązań, ale mnie brakuje jednego - PRAWDZIWEJ wielowalutowej karty. Te obecne, obsługują tylko podstawowe waluty, a chciałbym coś z szerszym zakresem - JPY, CNY, itp...

Niestety potrzebujesz zapokoić rzadką na rynku potrzebę a z tym zawsze kłopot. Albo drogo jak diabli albo się wcale nie da. Klasyczny "long tail". (Tak mi się z twoim awatarem skojarzyło. ;-) )
Jakieś tam karty z podstawowymi walutami są na rynku ale i one nie są popularne. Większośc ludzi ma jedno konto i jedną kartę którą sie posługują niezależnie od kraju i waluty. Bardziej wyrobieni korzystaja z kilku kart walutowuch a ty ze swoimi potrzebami lądujesz na samym odległym końcu cienkiego ogonka. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
josue uważa post za pomocny.
 
      
#1327 PostWysłany: 27 Wrz 2017 15:24 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Envelo Bank ruszył. Tak jak pisałem wcześniej jest całkiem dobrze, a nawet lepiej.

  • Przewalutowania po kursie Visy, bez żadnej prowizji.
  • Wypłata z bankomatu za granicą 1%, min. 5 zł
  • Można wykupić miesięczny abonament na darmowe wypłaty za granicą za 5 zł. I tu cytat: Włączenie lub wyłączenie abonamentu bankomatowego następuje z końcem miesiąca. opłata pobierana z dołu, za każdą kartę
    na koniec miesiąca
  • Konto i karta bezpłatne pod warunkiem wpływu 1000 zł i jednej płatności kartą (poniżej 26 lat bez tych warunków za darmo).
  • Moneyback za zakupy internetowe, które dostarczy nam Poczta Polska (listy polecone, paczki, kurier Pocztex). MWZ 30 zł, wprowadzamy w bankowości nr przesyłki i następnego dnia zwrot 2 zł. Co dziesiąta przesyłka dodatkowo bonus 10 zł. Max. zwrot 20 zł/miesiąc, 200 zł/rok.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#1328 PostWysłany: 05 Paź 2017 20:53 

Warto sprawdzić nowe warunki konta osobistego Get IN Bank.

Karta Debetowa VISA, zwolnienie z opłaty tylko po jednej transkacji. Nie ma wymagań o minimalne wpływy. Dobre konto jako backup i do płacenia za granicą jak masz środki w złotówkach na tej karcie.

https://www.getinbank.pl/klienci-indywi ... ste-zasady
Góra
 PM off  
      
#1329 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:10 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Co do Getinu, to przy zakładaniu konta nie mam możliwości wyboru karty - domyślnie jest MC i nie da się zmienić. Wg TOiP wydanie do czterech kart jest za darmo i dopiero za piątą zapłacimy, więc być może da się później zamówić Visę, ale przy zakładaniu konta nie widzę tej opcji.
Załącznik:
getin1.PNG
getin1.PNG [ 21.32 KiB | Obejrzany 1689 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1330 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:17 

@BarneyGF jak złożysz wniosek przez stronę, dzwoni do Ciebie konsultant by potwierdzić dane, jemu mówisz że interesuje Cię karta VISA, on to za Ciebie zmienia w systemie i przychodzi umowa gdzie mam napisane że wybrałem kartę VISA.
Góra
 PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#1331 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 379
Kilometry: 577 487
srebrny
@M4R10
Prowizja od wypłat gotówki za granicą 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł.
I w tym momencie przestałem interesować się tym kontem ;)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1332 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Apocalipse: do darmowych wypłat z bankomatów są inne konta - Pekao w odpowiednim wariancie, konto Osobiste Noble czy teraz nowa odsłona Banku Pocztowego - Envelo gdzie na za niewielką opłatą masz darmowe bankomaty na świecie również. To konto w Getin jest super jako backup bądź np do transakcji internetowych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1333 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 379
Kilometry: 577 487
srebrny
Rozliczenie bezpośrednio po kursie Visy?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1334 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:57 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Apocalipse: tak innym nie zawracał bym sobie głowy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#1335 PostWysłany: 09 Paź 2017 17:08 

Apocalipse napisał(a):
@M4R10
Prowizja od wypłat gotówki za granicą 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł.
I w tym momencie przestałem interesować się tym kontem ;)

Tak wiem, ale nie można mieć wszystkiego, uważam że karta jest dobra np. do płatności za hotele, rezerwacje itp przy niskich wymaganiach. Życie pokazuje że i tak zapłacisz za wypłatę gotówki za granicą bo i tak operator bankomatu naliczy Ci własną opłatę. Jak bedę chciał wypłacić drobniaki skorzystam z Revoluta.
Góra
 PM off  
      
#1336 PostWysłany: 12 Paź 2017 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Nie cztery czy siedemnaście a 150 walut. Oto zupełnie inny pomysł na kartę wielowalutową od mBanku i Visy:
https://www.cashless.pl/wiadomosci/kart ... nku-i-visy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1337 PostWysłany: 12 Paź 2017 09:36 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@skrzat: oczywiście z kronikarskiego obowiązku trzeba ją tu wymienić ale nie jest jedyna na rynku - to samo dziś można mieć w Envelo Banku taniej czy w Getinie - ale oczywiście mBank dorobi do tego swój marketing i będzie do sprzedawać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1338 PostWysłany: 12 Paź 2017 09:45 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
skrzat napisał(a):
Nie cztery czy siedemnaście a 150 walut. Oto zupełnie inny pomysł na kartę wielowalutową od mBanku i Visy:
https://www.cashless.pl/wiadomosci/kart ... nku-i-visy


To dla tych którym nie chce się klikać:
- Chodzi o kartę Visa bez opłat za przewalutowanie i z wymianą walut po kursie Visy
- Wyłącznie do kont mBank Aquarius (wpływy 5000PLN/mc albo 20zł/mc opłaty) bądź lepszych
- Karta kosztuje 10zł/mc

W ramach promocji mają zwalniać z opłaty do czerwca 2018.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1339 PostWysłany: 12 Paź 2017 11:33 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 12
Kilometry: 14 496
karta póki co niedostępna i "nie wiedzą" też nic o promocji ale nie wykluczają że sie pojawi :)

w komentarzach wyczytałem że będzie od poniedziałku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1340 PostWysłany: 12 Paź 2017 13:15 

skrzat napisał(a):
Nie cztery czy siedemnaście a 150 walut. Oto zupełnie inny pomysł na kartę wielowalutową od mBanku i Visy:
https://www.cashless.pl/wiadomosci/kart ... nku-i-visy

Dobrze, że nie 200 ;)
Nic specjalnego jak zwykle w wypadku mBanku. Konkurencja ma to samo tyle, że taniej.
Góra
 PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3682 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group