Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 08 Wrz 2017 20:09 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Na stronie Alior jest napisane, że korzystanie z karty jest darmowe (przy dokonaniu przynajmniej jednej transakcji w ciągu sześciu msc od wydania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1282 PostWysłany: 08 Wrz 2017 20:15 

To się tyczy jednorazowej opłaty za wydanie karty - nie jest pobierana, jeżeli w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od dnia jej wydania, wykonasz nią dowolną operację.
Góra
 PM off  
      
#1283 PostWysłany: 08 Wrz 2017 20:18 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
A, no ok. Właśnie nie chce mi się otworzyć tabela opłat Aliora, żeby sprawdzić te zapisy nt. kart.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1284 PostWysłany: 08 Wrz 2017 20:24 

Załącznik:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg [ 22.98 KiB | Obejrzany 1890 razy ]

Opłata wynosi 15zł.
Góra
 PM off  
      
#1285 PostWysłany: 08 Wrz 2017 20:39 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Kashpir napisał(a):
To w takim razie cofam, co napisałem. Ostatnio, jak szukałem, to te transakcje mnie zniechęciły, ale najwyraźniej coś źle szukałem. Podeślesz proszę link gdzie jest o kontach walutowych?
EDIT: chyba teraz już wiem. czy to sprytnie ukryli pod kontem oszczędnościowym?


Nieźle to tam ukrywają, na stronie w ogóle trudno cokolwiek o koncie walutowym znaleźć, ale tabela opłat i prowizji nie kłamie ;) W tabelce konta walutowe są w ostatniej rubryce, a same opłaty za kartę na piątej stronie:
https://static.t-mobilebankowe.pl/uploa ... izjiv2.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1286 PostWysłany: 11 Wrz 2017 09:34 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 11
wooki napisał(a):
kamil0244 napisał(a):
jeśli będę brał kartę kredytową Mbank to jest różnica czy to będzie Visa czy MasteCard? Karta jest mi potrzebna do wypożyczenia samochodu w Australii

Image

Chociażby różnica w kosztach utrzymania czy sposobu w jaki można ten koszt wyzerować. Opłata za MasterCard Standard jest też rozliczana co miesiąc, a nie co rok.

Na World MasterCard do 12.09 jest promocja iż jej koszt wydania to 0zł. Co na pewno będzie dla Ciebie ważne to jakich kursach są rozliczane transakcje w innej walucie niż PLN i/lub czy i w jakiej kwocie bank pobiera za nie prowizje. Z tego co widzę w https://www.mbank.pl/pdf/oplaty/taryfa-osobyfiz.pdf:

Visa:
Cytuj:
1 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.

MasterCard:
Cytuj:
1 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki,
dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.

Link na górze tego wątku dotyczący kursów wymiany dla obu kart może być również pomocny.


Dzwoniłem na infolinię i jesli chodzi o koszty utrzymania to Pani potwierdziła to co ustalałem przy podpisywaniu umowy:
1. Opłata roczna 70 zł ale można być z Niej zwolnionym przy transakcjach na 12 000 zł lub 240 transakcjach
2. Opłaty rocznej można nie płacić jeśli zrezygnuję np w 10 miesiącu uzytkowania karty bez żadnych zobowiązań:)

Za wydanie karty klienci Mbanku teraz mają 0 zł:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1287 PostWysłany: 11 Wrz 2017 10:36 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
@kamil0244
i co z tego skoro za przewalutowania kasują jak za zboże
karty mbanku to chyba najgorszy wybór jeśli chodzi o płatności w innych walutach

jeśli masz zdolność kredytową to weź visę classic z getinu
0 za wydanie
0 za korzystanie pod warunkiem wykonania 5 transakcji w miesiącu
można też otrzymać zwrot 2% ( max 30 PLN ), ale trzeba mieć ror i debetówką wydać 300 PLN w miesiącu

no i przewalutowanie z każdej waluty po kursie visy

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
 
      
#1288 PostWysłany: 12 Wrz 2017 00:54 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 11
kruczi napisał(a):
@kamil0244
i co z tego skoro za przewalutowania kasują jak za zboże
karty mbanku to chyba najgorszy wybór jeśli chodzi o płatności w innych walutach

jeśli masz zdolność kredytową to weź visę classic z getinu
0 za wydanie
0 za korzystanie pod warunkiem wykonania 5 transakcji w miesiącu
można też otrzymać zwrot 2% ( max 30 PLN ), ale trzeba mieć ror i debetówką wydać 300 PLN w miesiącu

no i przewalutowanie z każdej waluty po kursie visy

pozdrawiam


Niestety za póżno się obudziłem i już karta do mnie leci ale z tego co mi wytłumaczyli to z dwojga złego i tak lepsza będzie Mastercard. Dzięki za rady, po powrocie na spokojnie Mbank sobie wypowiem a poszukam karty która ma znacznie lepsze przewalutowanie:)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1289 PostWysłany: 14 Wrz 2017 10:06 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
mBank wkrótce- tzn. do kilku miesięcy- wprowadzi do oferty nową kartę dedykowaną podróznikom: Visa Świat.

Oferta godna odnotowania, chociaż raczej kiepska i stosunkowo podchwytliwa. Jak to mBank :>

Do rzeczy, na szybko, z kronikarskiego obowiązku:

* Karta kosztuje 10zł/miesiąc bezwarunkowo i póki co będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy rachunków Aquarius.
* Jest to Visa i oferuje przeliczanie walut na PLN po kursie organizacji bez dodatkowych prowizji. Przypominam, że Visa ma nieco gorsze kursy niż MC, różnica kilku groszy na EUR. Ale jest.

* Jak na razie nie wiadomo nic o jej "wielowalutowości" i np. możliwości korzystania z EUR czy USD trzymanych w mBanku.

* Karta oferuje bezprowizyjne wypłaty z bankomatów na całym świecie, o ile dobrze czytam w TOiP.

Przykładowe wyliczenie i porównanie w/s do innych wiodących kart z 2% prowizją daje orientacyjną sumę 6000zł gotówki z bankomatów, powyżej której karta Visa Świat ma rację bytu- zakładam te same kursy, chociaż Visa Świat ma gorsze niż np. PEKAO SA czy Revolut.

Jak na razie jest to oferta raczej stricte dla kogoś, kto zamierza ciągnąć z bankomatów zagranicznych naprawdę spore sumy. W innym wypadku, istniejące rozwiązania typu Revolut, Alior Kantor czy PEKAO wydają się lepsze.

Szczególnie dobrze bankomatowo wypada Alior, który- że przypomnę- oferuje jedną wypłatę dowolnej wysokości z bankomatu w miesiącu za darmo, każdą następną za płaskie 9zł. Dla mniejszych kwot królem jest Revolut, gdzie miesięczny limit to równowartość 800zł, ale bez ograniczeń w liczbie wypłat- czyli możemy brać mało a często.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1290 PostWysłany: 14 Wrz 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
john_doe napisał(a):
Szczególnie dobrze bankomatowo wypada Alior, który- że przypomnę- oferuje jedną wypłatę dowolnej wysokości z bankomatu w miesiącu za darmo, każdą następną za płaskie 9zł. Dla mniejszych kwot królem jest Revolut, gdzie miesięczny limit to równowartość 800zł, ale bez ograniczeń w liczbie wypłat- czyli możemy brać mało a często.


A moim zdaniem jednak póki co najlepiej wypada "bliźniak" Alior Kantora - T-Mobile Usługi Bankowe. Dlaczego?

Karta w USD tak jak w Alior Kantor przewalutowuje bezpośrednio po kursie MC. Wszystkie karty walutowe są całkowicie darmowe. I co najważniejsze - każda z nich ma nielimitowane i bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą.

Szczerze? To najlepsze karty jakie przydarzyły mi się w życiu. :D Dzięki karcie USD praktycznie nie interesują mnie kantory i wymiana gotówki fizycznie - kupuję online, ląduje na lotnisku w kraju gdzie jest jakakolwiek inna waluta niż EUR czy GBP, wypłacam ile chcę i mam gotówkę po korzystnym kursie. Zabraknie? Pierwszy lepszy bankomat i znów wypłacam bez dodatkowej opłaty.

IMO nie ma nic lepszego (nie licząc kart bezpośrednio przewalutowujących).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1291 PostWysłany: 14 Wrz 2017 13:51 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Musisz przecież mieć jeszcze te USD i zamrozić na ten cel określoną gotówkę(PLN) wcześniej po jakimś kursie, który już w dniu zakupu produktu mógłby być lepszy...
Do tego jeszcze EUR i GBP gdyby Ci przyszło płacić w tych walutach.


Ostatnio edytowany przez ratatam, 14 Wrz 2017 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1292 PostWysłany: 14 Wrz 2017 13:51 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Krupier: wydanie jest 10zł per karta - karta ważna 4 lata. USD jest do walut innych niż EUR czy GBP bo do tych trzeba mieć oddzielne karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1293 PostWysłany: 14 Wrz 2017 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
ratatam napisał(a):
Musisz przecież mieć jeszcze te USD i zamrozić na ten cel określoną gotówkę(PLN) wcześniej po jakimś kursie, który już w dniu zakupu produktu mógłby być lepszy...
Do tego jeszcze EUR i GBP gdyby Ci przyszło płacić w tych walutach.


Mam wszystkie 3 karty walutowe w T-Mobile. GBP przydała się tylko raz w Londynie i obecnie się kurzy. EUR i USD używane niemal przy każdym wyjeździe. Byłem teraz w Chorwacji, nic lokalnej gotówki nie brałem, tylko bankomaty i płacenie kartą.

Mrożenie gotówki? Nie widzę problemu. Obecnie kupiłem sobie zapas dolarów po 3,52 i leżą na koncie. :)

seal napisał(a):
@Krupier: wydanie jest 10zł per karta - karta ważna 4 lata. USD jest do walut innych niż EUR czy GBP bo do tych trzeba mieć oddzielne karty.


Moje akurat były wydawane jeszcze za darmo, na 5 lat. A poza tym, 10zł? Proszę cię. ;)

Oczywiście zawsze warto mieć te kilkanaście Euro w portfelu w razie W, co gotówka to gotówka. Ale moim zdaniem nie ma lepszych kart dla podróżnych niż te z T-Mobile. Wygoda (wymieniam przelewem w max kilkanaście minut) i opłacalność przede wszystkim. ;)

Ale co kto woli. Cieszmy się, że mamy tyle różnych rozwiązań i każdy może znaleźć coś dla siebie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1294 PostWysłany: 14 Wrz 2017 14:44 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Krupier: nie jest problemem 10zł. Chodzi mi o to że to jest dopełnienie informacji. Oczywiście sam korzystam z tego rozwiązania i jestem bardzo zadowolony. Używam również równolegle Revoluta oraz KK Visa Credit z Noble Banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1295 PostWysłany: 18 Wrz 2017 19:25 

Rejestracja: 18 Wrz 2017
Posty: 1
Tylko Revolut :) :geek:

Jedyny minus to limit 200EUR na darmowe wyplaty z bankomatow, ale i tak aplikacja i karta super, szczegolnie kurs miedzybankowy mnie przekonal!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1296 PostWysłany: 18 Wrz 2017 20:23 

seal napisał(a):
Szybkie zestawienie (jak coś pominąłem proszę o info - dodam):

Rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard (tu w zależności od wariantu konto można mieć wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta kredytowa Mastercard BGŻ BNP Mam Bonus - ta wydawana w punktach dawnego Sygma Banku, ta co w oddziałach banku ma inne przeliczenie.
Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut


@seal, co będzie podobne w utrzymaniu jak Mastercard BGŻ BNP Mam Bonus? Revolut już mam.
Góra
 PM off  
      
#1297 PostWysłany: 18 Wrz 2017 21:03 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
jacapraca napisał(a):
Tylko Revolut :) :geek:

Jedyny minus to limit 200EUR na darmowe wyplaty z bankomatow, ale i tak aplikacja i karta super, szczegolnie kurs miedzybankowy mnie przekonal!

Ja też się coraz bardziej do niego przekonuję. Póki co nie miałem problemów, które opisywali koledzy z tą kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1298 PostWysłany: 18 Wrz 2017 21:05 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
Anonymous napisał(a):
@seal, co będzie podobne w utrzymaniu jak Mastercard BGŻ BNP Mam Bonus? Revolut już mam.


witam

od 22.10 koniec z korzystnym rozliczeniem karty Mam Bonus
wszystko będzie przeliczane na euro po kursie mc, a euro bank zamieni na PLN-y po swoim kursie

visa classic getinbanku jest bezpłatna po zrobieniu 5 transakcji

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1299 PostWysłany: 18 Wrz 2017 21:18 

@kruczi, to wiem, dlatego pytam. wyraziłem już sprzeciw w BGŻ, i teraz szukam alternatywy.

polecacie visa classic getinbanku?
Góra
 PM off  
      
#1300 PostWysłany: 18 Wrz 2017 21:34 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
używam i jest ok
można jeszcze otrzymać 2% zwrotów za płatności ( max 30 PLN )

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group